MENÜ

Grenoble

Grenoble ile ilgili tüm haberleri, son dakika Grenoble haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Grenoble haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 323 Grenoble haberi bulunmuştur.

Grenoble Haberleri

UMUT

UMUT

15.04.1999Gündem
Çip teknolojisinde işbirliği

Çip teknolojisinde işbirliği

Yarı iletken teknolojileri konusunda dünya lideri olan Motorola, Philips ve stMicroelectronics 5 yıl süreyle ARGE çalışmaları yapmak üzere işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmayla daha küçük yarı-iletkenler üretilecek ve elektronik cihazların ebadı biraz daha küçülecek. TSMC şirketinin de katkıda bulunacağı işbirliğinin amacı, 300 mm’lik silikon plaka üzerine 90 nm’den (nanometre) 32 nm’ye kadar çip teknolojisi geliştirmek.

22.04.2002Ekonomi
Le Pen Avrupayı sarstı

Le Pen Avrupa'yı sarstı

Başta Fransa olmak üzere Avrupa'da Le Pen şoku yaşanıyor. Aşırı sağcı liderin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Chirac'la ikinci tura kalmasını Avrupa basını 'utanç günü', 'şok', 'Avrupa için alarm' başlıklarıyla duyurdu. Fransa'da gece protesto yürüyüşü yapıldı.

22.04.2002Gündem
Tehlikeli asteroidler sanıldığından iki misli fazla

Tehlikeli asteroidler sanıldığından iki misli fazla

Son araştırmalar, Mars'la Jüpiter arasında daha önce sanıldığının iki katı asteroid olduğunu ortaya çıkardı. Amerikan araştırma şirketi TerraSystems'ten Edward Tedesco ile Fransa'nın Grenoble kentindeki Astrofizik Laboratuvarından Francois-Xavier Désert, ana asteroid kuşağının çevresinde 1,1 milyonla 1,9 milyon asteroid olduğunu ortaya çıkardı.

28.04.2002Spor
Kalp krizine karşı iki kadeh şarap

Kalp krizine karşı iki kadeh şarap

Kalp hastaları üzerinde yapılan araştırmaya göre, enfarktüs geçiren bir hastanın günde iki-üç kadeh şarap içmesi olumlu etki yaratabiliyor. Başka bir araştırma da, şarabın yüksek miktardaki yağ tüketimine rağmen, vücudu kalp damar hastalıklarına karşı koruyabildiğini ortaya koydu.

3.06.2002Spor
Uzayın düz olduğu doğrulandı

Uzayın düz olduğu doğrulandı

Bilim adamları, Büyük Patlama'dan arta kalan fosil ışınımı, ilk kez büyük bir hassasiyetle ölçmeyi başardı ve evrenin "uzaysal olarak düz" olduğunu doğruladı. Paris'teki Ulusal Bilim Araştırmaları Merkezi, Archeops adı verilen uluslararası proje çerçevesinde stratosferde balonlu uzay araştırmasına ilişkin açıklama yaptı.

11.10.2002Gündem
Atatürk dönemi hákimlerinden  Meliha Toros öldü

Atatürk dönemi hákimlerinden Meliha Toros öldü

Atatürk dönemi ceza hákimlerinden Meliha Toros, 91 yaşında vefat etti. Toros'un cenazesi bugün Levent Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

25.04.2003Gündem
11 yıl aradan sonra Ayasofyadan müzik yükselecek

11 yıl aradan sonra Ayasofya'dan müzik yükselecek

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın (İKSV) 31'incisini düzenlediği Uluslararası İstanbul Müzik Festivali bu akşam, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın Ayasofya'da vereceği konserle açılıyor. Petrol Ofisi’nin sponsor olduğu konserde tarih hazinesi Ayasofya'da, 11 yıl aradan sonra ilk konser verilmiş olacak.

5.06.2003Gündem
Fransız barok ustaları festivalde

Fransız barok ustaları festivalde

Barok müziğin önde gelen yorucularından olan Les Musiciens du Louvre Grenoble 31.Uluslarası İstanbul Müzik Festivali kapsamında Aya İrini'de bir konser verecek. Şef Marc Minkowski yönetimindeki topluluğun konseri 21 Haziran saat 19:30'da başlıyor. Topluluk, Jean Philippe Rameau’nun sahne eserlerindeki dans müziklerinden oluşturulmuş L’apothéose de la danse Süiti ile “Joseph Haydn’ın yapıtlarını seslendirecek.

17.06.2003Seyahat
Fransız barok ustaları festivalde

Fransız barok ustaları festivalde

Barok müzik topluluğu Les Musiciens du Louvre Grenoble 31.Uluslarası İstanbul Müzik Festivali'nde bu akşam Aya İrini'de konser verecek.

21.06.2003Seyahat
Ben de bir zenci arıyorum kendime

Ben de bir zenci arıyorum kendime

İstatistikçi Dominique Labbé Türk olsaydı ve Türk romancıların, hikayecilerin ve ille de gazetecilerin yazılarını tahlil etseydi... kimbilir ne rezillekler çıkardı ortaya. İntihal deyince iyi anlaşılmıyor yapılan iş, “aşırma” sözü daha açıklayıcı. Ama koskoca Molière bununla da yetinmemiş, parasını bastırıp başkasına yazdırmış oyunlarını. Hem de kime, bir bilseniz...

24.09.2003Kelebek
Doğa

Doğa

2.12.2003Kelebek
Doğa

Doğa

2.12.2003Spor

Yazar Sonuçları