MENÜ

Grenoble

Grenoble ile ilgili tüm haberleri, son dakika Grenoble haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Grenoble haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 327 Grenoble haberi bulunmuştur.

Grenoble Haberleri

İlk yüz nakli yapılan kadın sokağa çıktı

İlk yüz nakli yapılan kadın sokağa çıktı

Dünyada ilk yüz nakli yapılan insan olarak tıp tarihine geçen Fransız Isabelle Dinoire, kendi isteğiyle ilk kez halk arasına çıktı. Fransa’nın Grenoble kentinin en işlek caddesinde halk arasına karışan genç kadını kimse tanımadı.

11.01.2006Kelebek
Helikopterle üçlü firar

Helikopterle üçlü firar

Fransa’nın doğusunda kiraladıkları helikopteri hapishanenin bahçesine inmeye zorlayan kimliği belirsiz şahıslar, üç tutukluyu alıp kaçtılar. Fransa’nın Aiton kentinde bir cezaevinin avlusuna önceki gün bir helikopter indi. Helikopter, engelleyecek herhangi bir güvenlik sistemi bulunmayan cezaevindeki üç tutukluyu alıp havalandı.

11.12.2005Dünya
Fransada dün gece 163 araç yakıldı

Fransa'da dün gece 163 araç yakıldı

Fransa'da şiddet olaylarında araçların kundaklanması, araç sayısı düşse de devam ediyor.Polis, dün gece ülke genelinde 163 aracın yakıldığını açıkladı.

16.11.2005Gündem
Tanju Korel toprağa verildi

Tanju Korel toprağa verildi

Geçtiğimiz gün yaşama veda eden Türk sinemasının 40 yıllık emektarı Tanju Korel, İstanbul'da toprağa verildi. Korel, 1966 yılından bu yana Türk sinemasına aktör olarak emek veriyordu. Korel için Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde, eşi Hülya Korel (Darcan) ve kızları Zeynep Busbee ile Bergüzar Gökçe Korel'e taziyede bulundu. Törende, Korel'in eşi ve kızlarının zaman zaman birbirlerine sarılarak destek oldukları görüldü.

22.09.2005Gündem
Tanju Korel toprağa verildi

Tanju Korel toprağa verildi

Geçtiğimiz gün yaşama veda eden Türk sinemasının 40 yıllık emektarı Tanju Korel, İstanbul'da toprağa verildi. Korel, 1966 yılından bu yana Türk sinemasına aktör olarak emek veriyordu.

22.09.2005Gündem
Astronotlara robot asistan desteği

Astronotlara robot asistan desteği

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görev yapan mürettebata Clarissa isimli yeni bir sanal asistan katılıyor.

22.07.2005Gündem
Sarı mayo Voigtin

Sarı mayo Voigt'in

92. Fransa Bisiklet Turu'nda CSC'den Jens Voigt, 2.18 dakikalık farkla Armstrong'dan zirveyi devraldı. Dünyanın prestijli organizasyonlarında biri olan 92. Fransa Bisiklet Turu'nda heyecan giderek artarken, dün geride bırakılan 171 kilometrelik Gerardmer-Mulhouse etabını Rabobank takımından Danimarkalı Michale Rasmussen 4:08:20'lik derecesiyle ilk sırada tamamladı.

10.07.2005Spor
MİT’e içerden atama

MİT’e içerden atama

Başbakan Erdoğan’la ilişkisinde sıkıntı yaşadığı için emekliliğini isteyen MİT Müsteşarı Atasagun’un yerine, en kıdemli yardımcısı Emre Taner vekalet edecek. Onay makamı olan Cumhurbaşkanı Sezer’in de içeriden atamaya sıcak baktığı belirtiliyor.

12.05.2005Gündem
MİT’e içerden atama

MİT’e içerden atama

Erken emekliliğini isteyen MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun'un yerine, en kıdemli yardımcısı Emre Taner vekalet edecek.

12.05.2005Gündem
MİT Müsteşarı Atasagun emekliliğini istedi

MİT Müsteşarı Atasagun emekliliğini istedi

MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, Başbakanlığa emeklilik dilekçesini verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Atasagun'un emekliliğini istediğini doğruladı.

12.05.2005Gündem
Resimleri tanıyan sistem

Resimleri tanıyan sistem

Baskı teknolojileriyle tanınan Xerox, dijital fotoğraflarda yer alan sıradan nesneleri tanıyıp, sınıflandırabilen yeni bir sistem geliştirdi. İnternette arama yapma konusunda çığır açabilecek nitelikteki sistem resim dosyasını inceleyerek ne fotoğrafı olduğunu bulabiliyor.

25.11.2004Gündem
Doğa

Doğa

2.12.2003Spor
Doğa

Doğa

2.12.2003Kelebek
Ben de bir zenci arıyorum kendime

Ben de bir zenci arıyorum kendime

İstatistikçi Dominique Labbé Türk olsaydı ve Türk romancıların, hikayecilerin ve ille de gazetecilerin yazılarını tahlil etseydi... kimbilir ne rezillekler çıkardı ortaya. İntihal deyince iyi anlaşılmıyor yapılan iş, “aşırma” sözü daha açıklayıcı. Ama koskoca Molière bununla da yetinmemiş, parasını bastırıp başkasına yazdırmış oyunlarını. Hem de kime, bir bilseniz...

24.09.2003Kelebek
Fransız barok ustaları festivalde

Fransız barok ustaları festivalde

Barok müzik topluluğu Les Musiciens du Louvre Grenoble 31.Uluslarası İstanbul Müzik Festivali'nde bu akşam Aya İrini'de konser verecek.

21.06.2003Seyahat
Fransız barok ustaları festivalde

Fransız barok ustaları festivalde

Barok müziğin önde gelen yorucularından olan Les Musiciens du Louvre Grenoble 31.Uluslarası İstanbul Müzik Festivali kapsamında Aya İrini'de bir konser verecek. Şef Marc Minkowski yönetimindeki topluluğun konseri 21 Haziran saat 19:30'da başlıyor. Topluluk, Jean Philippe Rameau’nun sahne eserlerindeki dans müziklerinden oluşturulmuş L’apothéose de la danse Süiti ile “Joseph Haydn’ın yapıtlarını seslendirecek.

17.06.2003Seyahat
11 yıl aradan sonra Ayasofyadan müzik yükselecek

11 yıl aradan sonra Ayasofya'dan müzik yükselecek

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın (İKSV) 31'incisini düzenlediği Uluslararası İstanbul Müzik Festivali bu akşam, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın Ayasofya'da vereceği konserle açılıyor. Petrol Ofisi’nin sponsor olduğu konserde tarih hazinesi Ayasofya'da, 11 yıl aradan sonra ilk konser verilmiş olacak.

5.06.2003Gündem
Atatürk dönemi hákimlerinden  Meliha Toros öldü

Atatürk dönemi hákimlerinden Meliha Toros öldü

Atatürk dönemi ceza hákimlerinden Meliha Toros, 91 yaşında vefat etti. Toros'un cenazesi bugün Levent Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

25.04.2003Gündem
Uzayın düz olduğu doğrulandı

Uzayın düz olduğu doğrulandı

Bilim adamları, Büyük Patlama'dan arta kalan fosil ışınımı, ilk kez büyük bir hassasiyetle ölçmeyi başardı ve evrenin "uzaysal olarak düz" olduğunu doğruladı. Paris'teki Ulusal Bilim Araştırmaları Merkezi, Archeops adı verilen uluslararası proje çerçevesinde stratosferde balonlu uzay araştırmasına ilişkin açıklama yaptı.

11.10.2002Gündem
Kalp krizine karşı iki kadeh şarap

Kalp krizine karşı iki kadeh şarap

Kalp hastaları üzerinde yapılan araştırmaya göre, enfarktüs geçiren bir hastanın günde iki-üç kadeh şarap içmesi olumlu etki yaratabiliyor. Başka bir araştırma da, şarabın yüksek miktardaki yağ tüketimine rağmen, vücudu kalp damar hastalıklarına karşı koruyabildiğini ortaya koydu.

3.06.2002Spor
Tehlikeli asteroidler sanıldığından iki misli fazla

Tehlikeli asteroidler sanıldığından iki misli fazla

Son araştırmalar, Mars'la Jüpiter arasında daha önce sanıldığının iki katı asteroid olduğunu ortaya çıkardı. Amerikan araştırma şirketi TerraSystems'ten Edward Tedesco ile Fransa'nın Grenoble kentindeki Astrofizik Laboratuvarından Francois-Xavier Désert, ana asteroid kuşağının çevresinde 1,1 milyonla 1,9 milyon asteroid olduğunu ortaya çıkardı.

28.04.2002Spor
Le Pen Avrupayı sarstı

Le Pen Avrupa'yı sarstı

Başta Fransa olmak üzere Avrupa'da Le Pen şoku yaşanıyor. Aşırı sağcı liderin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Chirac'la ikinci tura kalmasını Avrupa basını 'utanç günü', 'şok', 'Avrupa için alarm' başlıklarıyla duyurdu. Fransa'da gece protesto yürüyüşü yapıldı.

22.04.2002Gündem

Yazar Sonuçları

İnanılmaz bir hukuk mücadelesinin öyküsü

‘BEYEFENDİ ben Paris’te oturan bir emekliyim. Adım; Fazlı Cemil Akmansoy’dur. Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra Sanayi Mühendisliği okudum.

26.04.2005