MENÜ

Granada

Granada ile ilgili tüm haberleri, son dakika Granada haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Granada haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 895 Granada haberi bulunmuştur.

Granada Haberleri

Suriyeye havadan ceza

Suriye'ye havadan ceza

Irak işgalinde ciddi bir direnişle karşılaşan Amerikan Yönetimi, teröre destek vermekle suçladığı Suriye'yi işgal etmeden nasıl cezalandıracağını tartışıyor. Pentagon'daki danışmanlar, geçmişte Libya ve Sırbistan'a olduğu gibi, Şam Yönetimi'nin de hava bombardımanıyla cezalandırılmasını öneriyor.

13.01.2004Dünya
Haluk Bilginer, Belluci ile oynayacak

Haluk Bilginer, Belluci ile oynayacak

Bugüne kadar birçok yabancı yapımda rol alan, en son geçen yıl temmuz ayında ülkemizde de gösterilen ‘‘Buffalo Soldiers’’ filminde Ed Harris ve Joaquin Phoenix'le kamera karşısına geçen Haluk Bilginer, yeni filminde ünlü İtalyan yıldız Monica Belluci ile oynayacak.

22.02.2004Gündem
İspanya’daki Arap medeniyeti ENDÜLÜS

İspanya’daki Arap medeniyeti ENDÜLÜS

Avrupa’nın üçüncü en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi, 40 milyon nüfuslu İspanya’nın 17 özerk bölgesinden biri olan Endülüs, Müslüman İspanya’ya atfen kullanılan bir kelime. Sekiz vilayetten oluşan bölgenin başkenti de Sevilla.

9.05.2004Seyahat
İspanya-Rusya

İspanya-Rusya

1964’de şampiyonluğu kazanmasına rağmen 1988’den beri ilk maçlarında hayal kırıklığı yaşayan İspanya, Euro 2004’deki ilk randevusunda 1960’da mutlu sona ulaşıp, 3 kez final oynayan Sovyetler Birliği’nin devamı kabul edilen Rusya ile karşılaşıyor.

11.06.2004Spor
40 oda istedi

40 oda istedi

Gülben Ergen, 24 Temmuz’da Çeşme’de vereceği konser için cuma günü yola çıkıyor. Aya Yorgi Koyu’ndaki Granada Beach’te vereceği konsere gösterilen ilgiden son derece memnun kalan şarkıcı ve ekibi için, kalacakları otelde 40 oda ayrıldı... Ergen, tek gecelik program için gideceği Çeşme’de yalnız da kalmayacak.

20.07.2004Kelebek
Kopenhagda Altın Kuğu mücadelesi

Kopenhag'da Altın Kuğu mücadelesi

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da düzenlenen 2. Kopenhag Film Festivali, perşembe günü başlıyor. Festivalin açılış filmi Walter Salles'in yönettiği The Motorcycle Diaries. Hollywood'a oranla daha çok film üretmesine karşın, büyük bütçeli Amerikan filmleriyle gişede yarışamayan Avrupa sinemasının "vitrini" olmayı hedefleyen festivalde, 12'si uluslararası yarışmada "Altın Kuğu"yu almak için mücadele edecek toplam 112 film gösterilecek.

17.08.2004Gündem
Mudanya-Londra hattı

Mudanya-Londra hattı

Posta kutusunda Londra’dan gönderilmiş bir zarf bulunca heyecanlandı. Zarfın içinden bir mektup çıktı. El yazısı son derece düzgün, hatta etkileyiciydi.
(...)
Tek sözcük etmeden yanyana yürümeye başladılar. Merdivenlerden çıkarken Tuncay sertçe uyardı Ayşe’yi; ‘Trende o kadından özür dilemedin.’

7.10.2004Kelebek
Isabella: ‘Yo la reyne: Ben, kraliçe’

Isabella: ‘Yo la reyne: Ben, kraliçe!’

Katolik Isabella, her ne kadar İspanyol Kilisesi tarafından kutsal olarak anılmak istense de kraliçenin kalbi Tanrı için değil devletin gücü için atıyordu. İktidar uğruna Berberileri ve Yahudileri yurtlarından sürdüğü gibi, papayı bile kandırmıştı.

18.02.2005Spor
Charles-Camilla aşkı film oluyor

Charles-Camilla aşkı film oluyor

İngiliz televizyon kanalı ITV1, Prens Charles ve yeni eşi Cornwall Düşesi Camilla’nın aşkını, belgesel nitelikli bir filmle ekranlara taşımaya karar verdi. Cumartesi günü 30 yılı aşkın ilişkilerinin ardından evlenen Charles ve Camilla aşkı ‘Whatever Love Means’ (Aşk Her Ne Demekse) adlı filmle ekrana gelecek.

12.04.2005Kelebek
2.2 milyar kişi trafikte Papa’nın yolundan gidiyor

2.2 milyar kişi trafikte Papa’nın yolundan gidiyor

Soldan akan trafik deyince insanların aklına İngiltere gelir. Oysa, trafiğin yasal bir zorunluluk olarak soldan işlemesi 1300 yılında İtalya’da Papa 8’inci Boniface tarafından sağlandı. Böylece, dünya nüfusunun 3’te 1’inin trafikte Türkiye’ye göre tersten gitmesini neden olan sistemin temelleri atılmış oldu.

20.04.2005Gündem
Öğrencilerimiz NASA Uzay Yerleşimi Tasarımı’nda ikinci oldu

Öğrencilerimiz NASA Uzay Yerleşimi Tasarımı’nda ikinci oldu

NASA tarafından düzenlenen 2005 Uzay Yerleşimi Tasarım Yarışması'na katılan İstanbul Robert Koleji öğrencileri hazırladıkları ATA - 1 projesi ile 6-9. Sınıflar arası "Takımlar" kategorisinde Dünya İkincisi oldu! Öğrencilerin isimleri alfabetik sıraya göre şöyle: Alper Can Yıldırım, Ayşe Ece Cali, Can Becerik, Hasan Önder Polat ve Öykü Akkaya.

12.06.2005Spor
Yandaşları Jackson’ı Mandela ile kıyasladı

Yandaşları Jackson’ı Mandela ile kıyasladı

Michael Jackson'ın beraat kararı, kendisine ait internet sitesinde Mandela’nın özgürlüğe kavuşması, Martin Luther King’in doğumu gibi tarihi önem taşıyan olaylarla bir tutuldu.

15.06.2005Gündem
Yandaşları Jackson’ı Mandela ile kıyasladı

Yandaşları Jackson’ı Mandela ile kıyasladı

Michael Jackson hakkında verilen beraat kararı, kendisine ait internet sitesinde Mandela’nın özgürlüğe kavuşması, Martin Luther King’in doğumu gibi tarihi önem taşıyan olaylarla bir tutuldu. Jackson’un, taciz davasına neden olan belgesel yüzünden BBC muhabirini mahkemeye vereceği belirtiliyor.

15.06.2005Dünya
İspanya bir başka Avrupa Endülüs bir başka İspanya

İspanya bir başka Avrupa Endülüs bir başka İspanya

İlker Özünlü’yü geçtiğimiz ay çıkan Endülüs kitabı ile tanıdım. Cahil olan benmişim, çünkü Özünlü’nün başka kitapları da varmış. Mesleğini sorduğunuzda rehber diyor ama roman yazabilmek için rehber olmuş. Başka hiçbir mesleğin yazabilmek için gereken vakti vermeyeceğine karar vermiş ve üniversiteyi, akademisyenlik hedefini bir kenara koyup rehber olmuş.

3.07.2005Kelebek
O şimdi çok popüler ama ya anılarını onunla paylaşanlar

O şimdi çok popüler ama ya anılarını onunla paylaşanlar?

Yattığım yerden, yıldızları görebilir, ‘’işte şimdi kızı öpüyor olmalı’’ derdim. Çocukluğumun Çeşme’sinde, Ilıca’daki açık hava sinemasında seyrettiğim aşk filmlerini sonraki akşamlar defalarca yatağımdan dinlerdim... O günleri hatırlattığından olacak, hálá yankılanarak uzaktan gelen film sesi bugün de gülümsetir beni.

7.08.2005Seyahat
Serkan İspanyada kupayla başladı

Serkan İspanya'da kupayla başladı

A Milli Erkek Basketbol Takımımız'ın yıldızı Serkan Erdoğan, sezon başında transfer olduğu TAU Ceramica'da ilk kupasını havaya kaldırdı.

9.10.2005Spor
Alkışlar Tau Ceramicada oynayan Serkan Erdoğana

Alkışlar Tau Ceramica'da oynayan Serkan Erdoğan'a

İspanya Birinci Basketbol Ligi'nin başlamasından bir hafta önce yapılan resmi turnuvada, Süper Kupa'yı kazanan Tau Ceramica Vitoria'da övgüler Türk oyuncu Serkan Erdoğan'a gitti.

10.10.2005Spor Arena

Yazar Sonuçları

NBA'in gölgesinde

Avrupa'da basketbolu yöneten iki kurum bir an önce birleşmeli. İşte o zaman hem Avrupa basketbolu bugün düştüğü içler acısı durumdan kurtulabilir, hem de geleceği sağlıklı bir şekilde görmek mümkün olabilir.

22.01.2004

Baltacı hikáyesi palavra çıktı ama Abdüláziz’in Eugenie’si doğruymuş

Baltacı Mehmed Paşa ile Rus Çariçesi Katerina ve Abdüláziz ile de Fransa İmparatoriçesi Eugenie arasında ‘çok özel’ birşeyler geçtiği yolundaki söylentiler, bizim için asırlar boyunca ‘milli bir iftihar vesilesi’ oldu.

24.04.2004

Riskli bölgelere giderken sarıhummaya dikkat

Karantina hastalığı olan ve seyahat sırasında karşılabileceğiniz sarıhummadan söz edeceğiz bu hafta.

1.05.2005

Endülüs’te sekiz kadın

Esti, gittik. İspanya’ya. Daha doğrusu Sevilla, Cordoba, Granada’ya. Zil, şal ve gül ülkesine... Endülüs’e. Sekiz kişiyiz. Ozon’un filmindeki gibi sekiz kadın. Ayrı telden çalan ama ‘yolculuk’ denmeye görsün, sektirmeden bavul toplayan sekiz kadın.

13.05.2005

Mardin bir yandan, kızlar bir yandan, his budalası olduk

Yıllardır gitmek için didinir dururum, her seferinde bir terslik çıkar. Nihayet şeytanın bacağını kırmak nasip oldu fakat. Dünya gözüyle Mardin’i görebildik, şükür.

18.06.2005