MENÜ

Granada

Granada ile ilgili tüm haberleri, son dakika Granada haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Granada haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 894 Granada haberi bulunmuştur.

Granada Haberleri

Üç Tenorlara Türkiyeden rakip

"Üç Tenorlara" Türkiye'den rakip

Konserleriyle dünyanın dört bir yanında milyonlarca sanatseverle buluşan Luciano Pavarotti, Placido Domingo ve Jose Carreras'a Türkiye'den rakip çıktı. Devlet Opera ve Balesi sanatçısı tenorlar Hakan Aysev, Şenol Talınlı ve Ömer Yılmaz, Aspendos'ta 12 Eylül'de düzenlenen ''Üç Tenorlar Gala Resitali''nde buluşacak.

9.09.2001Gündem
İngilterenin en güçlü 300 kişisi

İngiltere'nin en güçlü 300 kişisi

İngiltere'de yayımlanan Sunday Express gazetesi, ülkenin ''en güçlü'' 300 kişisini seçti. Başbakan Tony Blair sıralamada birinci oldu.

17.02.2002Gündem
İki ustadan seçmeler

İki ustadan seçmeler

Festival yine birbirinden ilgi çekici filmlerle seyircilerini bekliyor. Bugünkü programda iki ustanın yapıtları da yeralıyor. Japon sinemasında yeni gerçekçiliğin öncüsü Shohei Iamura ve İngiliz Stephen Frears. Alain Delon'un hem yönettiği hem de başrolünü oynadığı Bir Aynasızın Postu İçin de günün filmlerinden.

19.04.2002Gündem
Senegalli sanığa İspanyolca öğrenme cezası

Senegalli sanığa İspanyolca öğrenme cezası

İspanyol yargıç, korsan CD sattığı gerekçesiyle mahkemeye çıkarılan Senegalli göçmene İspanyolca öğrenme cezası verdi.

19.04.2002Gündem
Dünyanın jandarması ABD

Dünyanın jandarması ABD

ABD, Kore Savaşı'ndan başlayarak dünyanın 14 ayrı bölgesinde askeri operasyonlar düzenledi. 1950-1953 arasındaki Kore Savaşı'ndan bu yana başlıca Amerikan askeri operasyonları şöyle sıralanıyor:

17.03.2003Gündem
ABD demokrasi götürmede başarısız

ABD demokrasi götürmede başarısız

ABD, daha önce 15 kez demokrasi götürme bahanesiyle yaptığı askeri müdahalelerin çoğunda başarısız olduğu ortaya çıktı. ABD, II. Dünya Savaşı'ndan bu yana sadece Almanya ve Japonya dışında hiçbir işgalden başarıyla çıkmadı.

17.04.2003Gündem
Yaşayan efsane Alicia de Larrocha İstanbulda

Yaşayan efsane Alicia de Larrocha İstanbul'da

Ünlü İspanyol piyano virtüozu Alicia de Larrocha, 2 Mayıs'ta İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor. Sanatçı "Virtuoso" başlıklı dizi kapsamında İş Sanat Kültür Merkezi'nde bir resital verecek. 50 yıldan bu yana yaptığı kayıtlar ve performanslarıyla müzisyenler için esin kaynağı olan, klasik müzik tarihinin yaşayan en önemli piyanistlerinden Larrocha'nın resitali saat 19:30'da başlıyor.

29.04.2003Kelebek
Kolomb’un DNA’sı mezarın yerini söyleyecek

Kolomb’un DNA’sı mezarın yerini söyleyecek

Amerika kıtasının kaşifi Kristof Kolomb'un mezarı hakkındaki sırrı çözmeye çalışan uzmanlar, Kolomb'un kalıntılarının bulunduğu sanılan bronz bir mezarı inceliyorlar.

3.06.2003Gündem
Cebine 50 milyonu koyan da atıyor fişeği 150 bin dolarını harcayacak yer arayan da

Cebine 50 milyonu koyan da atıyor fişeği 150 bin dolarını harcayacak yer arayan da

Bugün doğum gününüz mü, düğününüz mü var? Aslan oğlunuz sünnet mi olacak? Albüm tanıtacak, açılış mı duyuracaksınız? Canınız fetih yıldönümünüzü mü anmak istiyor, kuruluşunuzu mu? O zaman size lazım olan havalı bir havai fişek gösterisi. Bastırın parayı, yer gök inlesin.

2.08.2003Gündem
Herkes Nükheti konuşuyor

Herkes Nükhet'i konuşuyor

Sahne çalışmalarına uzun bir aradan sonra Günay'daki programıyla geri dönen Nükhet Duru, şehirden şehire koşuyor. Cenk Eren'le birlikte müthiş bir sahne performansı sergileyen Duru, geçen cuma günü de Bodrum Club M'deydi.

11.08.2003Gündem
2 saatlik DJliğe 9.2 milyar istedi

2 saatlik DJ'liğe 9.2 milyar istedi

Manken Deniz Akkaya, iki saatlik DJ'lik için 6 bin 600 dolar (yaklaşık 9 milyar 200 milyon lira) ücret istedi.

24.08.2003Gündem
Banderas Napolyon oluyor

Banderas "Napolyon" oluyor

Ünlü İspanyol aktör Antonio Banderas, Broadway'de sahnelenecek müzikalde Fransa İmparatoru Napolyon Bonaparte'ı canlandıracak.

4.09.2003Gündem
İspanyada El Cezire muhabirine gözaltı

İspanya'da El Cezire muhabirine gözaltı

İspanya'nın Granada kentinde El Cezire televizyonu muhabiri, "İslami terörizm" soruşturması çerçevesinde gözaltına alındı.

5.09.2003Gündem
Bin Ladinle konuşan muhabire sorgu

Bin Ladin'le konuşan muhabire sorgu

Katar'daki El Cezire televizyonunun Usame bin Ladin ile görüşen muhabiri, El Kaide ile bağlantısı olduğu şüphesiyle İspanyol hakim tarafından sorgulandı.

8.09.2003Gündem
Muhabire terör kuryesi suçlaması

Muhabire terör kuryesi suçlaması

İspanya'da Tutuklanan El Cezire TV'nin ünlü muhabiri Tayser Aluni, El Kaide'nin Türkiye'de yaşayan üyelerine para taşımakla suçlanıyor. Aluni, örgütün İspanya sorumlusu olduğu belirtilen kişiden aldığı paraları, Türkiye, Afganistan ve Çeçenistan'da yaşayan Suriye asıllı kişilere teslim ettiğini kabul etti. Arap dünyasındaki dayanışmayı eylemine gerekçe gösteren Aluni, El Kaide ile işbirliği yaptığı yolundaki iddiaları ise yalanladı.

9.09.2003Dünya
ABDnin Iraktaki asker kaybı 500e yaklaştı

ABD'nin Irak'taki asker kaybı 500'e yaklaştı

Savaşın başladığı Mart 2003'ten bu yana Irak'ta ölen Amerikan askerlerinin sayısının 500'e yaklaştığı bildirildi.

9.01.2004Dünya

Yazar Sonuçları

Tam 134 yıllık sır vagon ve sahibinin hamam kaçamağı

Rahmi Koç'un bu hafta açılan yeni müzesindeki bir obje, Sultan Abdüláziz'in Avrupa seyahatinde kullandığı 'saltanat vagonu', bana bir buçuk asırdan beri devam eden ama sisler arasında duran bir söylentiyi hatırlattı: Sultan Abdüláziz ile Fransa İmparatoriçesi Eugenie arasındaki aşk dedikodularını...

14.07.2001

Şehir ve diyalog

KUDÜS, Kahire, Beyrut. Hatta Saraybosna, Selanik ve bir ölçüde Sofya. Sonra, İşbiliye'den Sevilla; Gırnata'dan Granada; Kurtuba'dan Cordoba.

11.02.2002

Sevilla yarası

ENDÜLÜS adı geçti miydi şairlerin yüreği Gırnata'da atar.

22.06.2002