MENÜ

Google

Google ile ilgili tüm haberleri, son dakika Google haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Google haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.997 Google haberi bulunmuştur.

Google Haberleri

Net Oscarları sahiplerini buldu

'Net Oscarları' sahiplerini buldu

Arama motoru Google, NationalGeographic.com ve mizah sitesi The Onion'un da aralarında bulunduğu 60 site, bu yılın en iyi web siteleri seçildi. İnternetin "Oscarları" olarak nitelendirilen "Webby Awards" için San Francisco'da görkemli bir tören düzenlendi.

20.07.2001Gündem
Depreme dayanıklı ´site´ reçetesi

Depreme dayanıklı ´site´ reçetesi

Dotcom şirketleri yalnızca ´hızlı büyüme´ nedeniyle batmıyor. Aslında en büyük sorun pazarlama. Gerçek dünyanın kuralları internette tamamen değişiyor. Kurallara uymayanlar dotcom mezarlığındaki yerlerini alıyor. İnternet sitenizin başarılı olmasını istiyorsanız sizin için hazırladığımız reçeteyi uygulayın.

4.08.2001Gündem
Terör teknolojiyi de vurdu

Terör teknolojiyi de vurdu

New York ve Washington'da yaşanan terör saldırılarının ardından savaş hali ilan edilen ABD'de şirketler IT sistemlerinin (iletişim teknolojileri) onarılması için seferber oldu. Dünya Ticaret Merkezi'ne çarpan uçaklardan birinde ABD'nin önemli teknoloji şirketlerinden Akamai şirketinin kurucusu Daniel Lewin'in de öldüğü açıklandı.

12.09.2001Gündem
Pamela artık en çok aranan değil

Pamela artık en çok aranan değil

ABD'deki terörist saldırı, ünlü yıldız Pamela Anderson'a büyük darbe indirdi. Internetteki arama motorları sonuçlarına göre, 11 Eylül'den önce adına en çok arama verilen kişi olan Anderson, yaşanan facianın ardından saldırıyı asırlar önce tahmin ettiği iddia edilen kahin Nostradamus'a kaptırdı.

29.09.2001Gündem
İnternete sıkı takip

İnternete sıkı takip

ABD, internette mouse ile tek bir tıklama sonucu su kaynakları ve santrallerin haritalarından, askeri ve başkanlık komuta, kontrol merkezlerinin yerine kadar pek çok sırra kolayca ulaşılmasının, "düşmanın eline koz verdiği" şüphesiyle yeni önlemler alıyor.

16.10.2001Gündem
2001de internetin en popüler ismi Nostradamus

2001'de internetin en popüler ismi Nostradamus

İnternette 2001 yılı nasıl geçti? İnsanlar en çok hangi isimleri internette aradı, hangi olaylarla ilgili haberlere ilgi gösterdi? Bütün bu soruların cevabı internetin en popüler arama motoru Google'ın yıl sonu raporlarında... Hergün 150 milyon aramanın yapıldığı google.com'da yer alan habere göre, 2001'de insanların hakkında en çok arama yaptığı ilk üç isim Nostradamus, CNN ve World Trade Center.

24.12.2001Gündem
Webde Türkçe kampanyası

Web'de Türkçe kampanyası

İnternet üzerinde faaliyet gösteren Brain Club üyeleri, Hotmail, Yahoo ve Altavista gibi web sitelerinde Türkçe'ye de yer verilmesi için sanal imza kampanyası başlattı.

23.02.2002Gündem
Mart ayının birincisi Google

Mart ayının birincisi Google

İnternet analizi şirketi OneStat.com'un verilerine göre Mart ayında en çok kullanılan arama motoru Google oldu. Dünya genelinde araştırma yapan internet kullanıcılarının yüzde 46'ya yakını Google'ı tercih ederken, yüzde 20.6'sı web portali Yahoo'yu kullandı. Microsoft'un sitesi MSN.com ise yüzde 7.8'lik oranla üçüncü sırada yer aldı.

16.04.2002Gündem
Kahraman şirketler canavara karşı

Kahraman şirketler canavara karşı

Monster.com´un (Türkçesi canavar) başını çektiği online insan kaynakları siteleri, ´dot com´ facialarından yüzünün akıyla çıktılar, hızlı büyüdüler, iyi kazandılar. Ancak bu sitelere ilan veren şirketlerden istenen rakamlar astronomik boyutlara gelince kendi rakiplerini yarattılar. Aralarında Xerox, IBM, GE gibi devlerin de bulunduğu 22 şirket DirectEmployers.com´u kurdu. Kar amacı gütmeyen ve yıllık 10 bin dolarlık abonelik ücretiyle çalışan site bir arama motoru gibi çalışıyor.

20.07.2002Gündem
Çinden popüler arama motoru Googlea yasak

Çin'den popüler arama motoru Google'a yasak

Çin, internet kullanıcılarının gözde arama motorlarından "Google"ın kullanımını yasakladı. Yaklaşan Komünist Parti kongresi öncesinde, yayım organlarının kontrolünü sıkılaştırma çerçevesinde yasaklanan arama motoru Google'ın, Çin'deki kullanıcılarına yaklaşık bir hafta boyunca hizmet veremeyeceği bildirildi.

4.09.2002Gündem
Çin bu kez de Altavistayı yasakladı

Çin bu kez de Altavista'yı yasakladı

İnternete getirdiği kısıtlamalarla ünlü Çin, yasaklarına bir yenisini daha ekledi. Çinli kullanıcılar, internetin ünlü arama sitelerinden biri olan Altavista'ya ulaşamıyor. Çin hükümeti birkaç gün önce de yine bir arama sitesi olan Google'ı yasaklamıştı.

8.09.2002Gündem
Çin, Google yasağını kaldırdı

Çin, Google yasağını kaldırdı

Çin hükümeti, internetin en popüler arama motoru Google'a koyduğu engeli kaldırdı. Çinli kullanıcılar yaklaşık on günden beri bilgisayarlarından Google'a ulaşamıyordu. Google'ın basın sözcüsü, Çin'deki internet kullanıcılarının artık sitelerine ulaşabildiklerini açıkladı.

13.09.2002Gündem
Googledan haber arama sitesi

Google'dan haber arama sitesi

İnternetin en popüler arama motoru Google, New York Times'dan küçük kasaba gazetelerine kadar 4 bin İngilizce siteyi kapsayan haber arama sitesinin yayınına başlıyor. Google News adlı yeni servisin, dünyanın farklı yerlerinden yayın yapan sitelerden gerçek zamanlı haberleri toplayacağı belirtiliyor.

23.09.2002Gündem
Googledan ırkçı sitelere yasak

Google'dan ırkçı sitelere yasak

Dünyanın en popüler arama sitesi Google, 100'den fazla web sitesini arama sonuçları listelerinden çıkardı. Google'ın Almanca ve Fransızca arama yapılan bölümlerinden çıkardığı sitelerin Yahudi karşıtı, Nazi destekçisi ve beyaz ırkın üstünlüğünü savunan yayınlar yapan siteler olduğu bildirildi.

25.10.2002Gündem
İnternette kelime savaşı

İnternette kelime savaşı

"GoogleFight.com", internette eğlenmek isteyen kullanıcıların en çok uğradığı sitelerden biri oldu. İstatistiklere göre "Google.com" dünyanın en çok ziyaret edilen internet arama motorlarından biri. Bu siteyi veritabanı olarak kullanan Fransız yazılımcı Olivier Andrieu, "GoogleFight.com" sitesini yaratarak şaka amaçlı kelime savaşı başlattı.

15.11.2002Gündem
eBayın satış hacmi 10 milyar dolar

eBay'ın satış hacmi 10 milyar dolar

İnternetteki en büyük açık artırma sitesi olan ve son zamanlarda her türlü malın satışına aracılık eden eBay adlı sitenin yetkilileri, 2002 yılı toplam satış hacminin 10 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini açıkladı. Bu rakam Saks Fifth Avenue dahil, New York’un pek çok ünlü mağazasının satış hacminin hayli üstünde bulunuyor.

18.11.2002Gündem