MENÜ

Google Translate

Google Translate ile ilgili tüm haberleri, son dakika Google Translate haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Google Translate haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 100 Google Translate haberi bulunmuştur.

Google Çeviri (İngilizce: Google Translate), İnternet sayfalarını, metinleri veya yüklemiş olduğunuz belgeleri ücretsiz çeviren bir araçtır. Google tarafından sağlanır. İlk olarak 28 Nisan 2006 tarihinde, Arapça ile İngilizce arası çeviri yaparak hizmete girmiştir.

20 milyar kelime içeren Birleşmiş Milletler belgeleri üzerinde eğitilen bir yazılım kullanır. 1 Şubat 2009 tarihi itibariyle Türkçe çeviri de yapılabilmektedir.

Google Çeviri 64 farklı dil arasında anında çeviri sağlayan ücretsiz bir çeviri hizmetidir. Kelimeleri, cümleleri ve web sayfaları desteklenen dillerin tüm kombinasyonlarını çevirebilir.

Google Translate Haberleri

Google Haritalar, ismini okuyamadığınız yer isimlerini sesli söyleyecek

Google Haritalar, ismini okuyamadığınız yer isimlerini sesli söyleyecek

Google'ın popüler harita uygulaması Google Maps (Google Haritalar) yepyeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Bu kez Google, özellikle de yer isimlerini söylemekte sıkıntı yaşayan kullanıcıların imdadına yetişiyor ve ismi farklı dilde ve farklı şekilde telafuz edilen yerlerin isimlerini kendi en doğru şekilde sesli okuyacak.

15.11.2019Teknoloji
ABD Göçmenlik Ofisi ‘Google Translate’ kullanıyor

ABD Göçmenlik Ofisi ‘Google Translate’ kullanıyor

ABD Vatandaşlık ve Göçmen Ofisi memurlarının, sığınma hakkı için başvuran mültecilerin sosyal medya gönderilerini dijital tercüme hizmeti Google Translate ile çevirdiği ortaya çıktı. Kurum, Google Translate’in güvenilir olmadığı konusunda eleştiri yağmuruna tutuldu. Teknoloji devi Google ise daha önce kendi tercüme hizmetlerinin, gerçek tercümanların yerini tutamayacağını ve güvenilir çeviri için yeterli olmadığını itiraf etmişti.

29.09.2019Dünya
Chrome eklentilerinin yarısı kullanılmıyor

Chrome eklentilerinin yarısı kullanılmıyor

Google'ın geliştirdiği ve dünyanın en yaygın kullanılan web tarayıcısı olan Chrome, yayınlandığı ilk günden bu yana sade tasarımıyla dikkat çekerken, Chrome için geliştirilen eklentiler sayesinde pek çok farklı amaçla da kullanılabiliyor. Ancak Extension Monitor tarafından yayınlanan rapora göre bu eklentilerin büyük kısmı kullanıcıların umrunda değil.

6.08.2019Teknoloji
Aşkın dilini çözdüler

Aşkın dilini çözdüler

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan Ahmet Kara ile internet üzerinden tanıştığı Endonezyalı Nel Mawati (39), ortak dil bilmemelerine rağmen 7 ay sosyal medya üzerinden yaşadıkları aşkı, evlilikle taçlandırdı. Denizli'de yapılan düğünle dünyaevine giren çift, birbirleriyle iletişimlerini cep telefonlarına yükledikleri tercüme programı(google translate) ile sağlıyor.

19.06.2019Haber
Aşkın dilini çevirici ile çözdüler

Aşkın dilini 'çevirici' ile çözdüler

DENİZLİ'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan Ahmet Kara ile internet üzerinden tanıştığı Endonezyalı Nel Mawati (39), ortak dil bilmemelerine rağmen 7 ay sosyal medya üzerinden yaşadıkları aşkı, evlilikle taçlandırdı. Denizli'de yapılan düğünle dünyaevine giren çift, birbirleriyle iletişimlerini cep telefonlarına yükledikleri tercüme programı(google translate) ile sağlıyor.

19.06.2019Gündem
Böyle evlilik görülmedi Ellerindeki bu telefon olmasa...

Böyle evlilik görülmedi! Ellerindeki bu telefon olmasa...

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan Ahmet Kara ile internet üzerinden tanıştığı Endonezyalı Nel Mawati (39), ortak dil bilmemelerine rağmen 7 ay sosyal medya üzerinden yaşadıkları aşkı, evlilikle taçlandırdı. Denizli'de yapılan düğünle dünyaevine giren çift, birbirleriyle iletişimlerini cep telefonlarına yükledikleri tercüme programı(google translate) ile sağlıyor.

19.06.2019Gündem
Her dilde çeviri

Her dilde çeviri

İnternet alanında teknoloji devi Google, halen var olan her dilde ‘yazılı’ çeviriyi, ‘sesli’ boyuta taşımaya hazırlanıyor. Google ‘Translatotron’ aracılığıyla siz kendi dilinizde konuşacaksınız, bir ‘yapay zekâ’ dediklerinizi sizin sesinizle istediğiniz dile çevirecek.

20.05.2019Dünya
Google Translatotron ile sesiniz de yabancı dile çevrilecek

Google Translatotron ile sesiniz de yabancı dile çevrilecek!

Google Translate, 7'den 70'e pek çok kişinin başvurduğu bir dil çeviri platformu. Ancak Google, her geçen gün bu uygulamasını geliştirse de, bu kez hazırladığı yeni sistem, pek çok kullanıcıya 'çılgınca' gelecek. Şirket, Google Translatotron adı altında bir uygulama üzerinde çalışıyor. Hayata geçtiğinde siz ona Türkçe seslendiğinizde, sizin sesinizle karşı tarafa İngilizce konuşacak!

17.05.2019Teknoloji
Google Translate çevirilerdeki cinsiyet ön yargısını yıkmaya çalışıyor

Google Translate çevirilerdeki cinsiyet ön yargısını yıkmaya çalışıyor

Google Translate geliştirme ekibinin başında bulunan Macduff Hughes, çeviri sonuçlarında sıkça karşılaştıkları ‘’kelimelerin cinsiyeti’’ ve ‘’ön yargılı çeviri’’ sorunlarını çözmek için yeni çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

31.01.2019Teknoloji
Yapay zeka insan gücünün yerini alamaz

"Yapay zeka insan gücünün yerini alamaz"

Yapay zeka ve makine çevirisi teknolojilerinde yaşanan gelişmelerin, çevirmenlik mesleğine etkilerini ele alan Avrupa Makine Çevirisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mikel L. Forcada, “Makine çevirisi tamamen insan gücünü silemez. Makine çevirisi profesyonel çevirmenlere alanlarında yardımcı olabilir” dedi.

27.11.2018Teknoloji
ABD’den Türkiye’ye tatile geldi, hayatı değişti…

ABD’den Türkiye’ye tatile geldi, hayatı değişti…

Amerika'dan 4,5 yıl önce İstanbul'a tatile gelen Omar Munir'in hayatı Beyazıt'ta uğradığı kapkaç sonucu tamamen değişti. Ülkesine dönemeyince Kadıköy'de bir balıkçıda işe başlayıp Karadenizli Goncagül ile hayatını birleştiren ve iki çocuk sahibi olan Omar, "Sevgi için Türkiye'de kaldım" dedi.

7.11.2018Gündem
Google Translatein dil desteği genişliyor

Google Translate'in dil desteği genişliyor

Dünya devi Google'ın tercüman servisi Google Translate'in dil desteği genişliyor.

12.10.2018Teknoloji
Dünyanın en değerli şirketlerinin sırrı ne

Dünyanın en değerli şirketlerinin sırrı ne?

Her gün yeni bir şirket açılıyor. Ancak tutunmaları ve büyümeleri bu rekabet ortamında oldukça zor. İşte dünyanın en değerli şirketlerinin sırları...

26.08.2018Ekonomi
Google Translate internetsiz çeviri yapmaya başlıyor

Google Translate internetsiz çeviri yapmaya başlıyor

Google, artık çevrimiçi dil desteğiyle yetinmeyecek ve yazılımsal olarak çok daha etkili bir mimariyi, çevrimdışı kullanıcıların da beğenisine sunacak.

14.06.2018Teknoloji
Yapay zeka ile yabancı dil sorunu tarih oluyor

Yapay zeka ile yabancı dil sorunu tarih oluyor

Microsoft'un yeni yapay zekâsı, Çince'den İngilizce'ye neredeyse bir insan kadar iyi çeviri yapabiliyor!

16.03.2018Teknoloji
Olimpiyat  başlamadan rekor kırdılar

Olimpiyat başlamadan rekor kırdılar

Güney Kore’deki Kış Olimpiyatı’na katılan Norveçli sporcuların aşçıları, Koreli bir satıcıdan 1500 yumurta siparişi verdi. Ancak, çeviri hizmeti sağlayan Google translate ile taleplerini ileten aşçılara 15 bin yumurta gönderildi.

9.02.2018Dünya
Google, kendisini engellemesine rağmen Çinde üçüncü ofisini açtı

Google, kendisini engellemesine rağmen Çin'de üçüncü ofisini açtı

Google'ın arama motoruna Çin'de erişim hala engelleniyor olsa da şirket ülkedeki üçüncü ofisini açtı. TechCrunch ise Google'dan bir şirket sözcüsünün yeni ofis planını doğruladığını yazdı.

21.01.2018Teknoloji
Orada haftada 16 lira kazanıyordum

'Orada haftada 16 lira kazanıyordum'

Kimisi menajerini internette buldu, kimisi aldatıldı ortada kaldı. Hayatlarının kararını alarak ülkelerinden uzun bir umut yolculuğuna çıktılar... Amatör liglerin yabancı oyuncuları mütevazı şartlarda Türkiye’ye tutunmaya çalışıyor.

24.11.2017Spor Arena
İsrail: Facebook paylaşımı yanlış tercüme edilince, güvenlik alarmı verildi

İsrail: Facebook paylaşımı yanlış tercüme edilince, güvenlik alarmı verildi

İsrail polisinin geçtiğimiz hafta Filistinli bir adamı, Facebook paylaşımının hatalı tercüme edilmesi sonucu gözaltına aldığı bildirildi.

23.10.2017Dünya
VPN ve DNS ile uğraşmadan yasaklı sitelere girmenin yolu

VPN ve DNS ile uğraşmadan yasaklı sitelere girmenin yolu!

Google'ın tercüme servisi Google Translate'in aynı zamanda yasaklı sitelere giriş için bir kapı olduğunu biliyor muydunuz?

23.10.2017Teknoloji
Yabancı dil derdi bitiyor

Yabancı dil derdi bitiyor!

TEKNOLOJİ devi Google, önceki gün düzenlediği etkinlikte dil öğrenme derdini bitirecek kablosuz kulaklık modelini tanıttı.

5.10.2017Ekonomi
Google Pixel Buds: Googledan 40 dilde simultane tercüme yapabilen kulaklık

Google Pixel Buds: Google'dan 40 dilde simultane tercüme yapabilen kulaklık

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, Çarşamba akşamı San Francisco'da düzenlediği etkinlikte aralarında yeni model akıllı telefonlar, mini kamera ve kulaklığın da bulunduğu yeni cihazlarının tanıtımını gerçekleştirdi.

5.10.2017Teknoloji
Seyahatte bu uygulamalar cebinizde olsun

Seyahatte bu uygulamalar cebinizde olsun

Seyahatler doğası gereği birçok risk barındırıyor. Kaybolabilir, otobüs saatlerini karıştırabilir, konaklamada birtakım problemler yaşayabilirsiniz. Tam da böyle durumlarda yanınızda güvenilir bir uygulamanın olması hayat kurtarabilir. İngiltere’nin saygın gazetelerinden Guardian, seyahatte kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları seçti.

16.04.2017Eğitim
Reina saldırısı soruşturmasında flaş gelişme: Fransızcadan Rusçaya...

'Reina' saldırısı soruşturmasında flaş gelişme: Fransızcadan Rusçaya...

Reina saldırısına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, saldırgan Masharipov’un birlikte yakalandığı dini nikahlı eşinin de arasında olduğu 5 kişi daha tutuklandı. Traone’nin saldırgan Masharipov ile Fransızcada Rusçaya, Rusçadan da Fransızcaya çeviri yapan Google Translate’i kullanarak anlaştığının tespit edildiği anlatıldı.

15.02.2017Gündem
Google Translate yeni güncelleme ile Türkçeyi artık daha iyi çeviriyor

Google Translate yeni güncelleme ile Türkçe'yi artık daha iyi çeviriyor

Google tarafından yeni bir güncelleme ile tekrar gündeme gelen Google Translate dikkatleri üzerine çekti. Yapılan yeni güncelleme ile birlikte Google Translate'te aranan kelimeler ve cümleler daha net çevriliyor. Google Translate'in geliştirdiği bu yeni sürümü ile bir çok farklı dilde çeviriler için daha elverişli hale geldi.

17.11.2016Teknoloji
Konseyden ünlü çifte  ömür boyu mutluluk...

Konseyden ünlü çifte ömür boyu mutluluk...

Kadir Doğulu- Neslihan Atagül cuma günü hayatlarını birleştirdi. Ünlü çiftin düğününden renkli kareler de basına yansıdı. İşte konseyin çok konuşulan düğün hakkında yorumları...

10.07.2016Magazin
Google Translatee Kürtçe desteği geldi

Google Translate'e Kürtçe desteği geldi

Dünyanın önde gelen internet arama motoru Google, aralarında Kürtçe’nin de bulunduğu 12 dili daha çeviri bölümüne kattı.

18.02.2016Teknoloji
Google, Rusyayı Mordor yaptı

Google, Rusya'yı 'Mordor' yaptı!

Google'ın çeviri servisi Google Translate, 'Rusya Federasyonu' tamlamasını Yüzüklerin Efendisi romanlarında 'kara ülke' anlamına gelen 'Mordor' olarak çevirince ortalık karıştı. Google ise çeviri hatasına algoritmadaki bir bozukluğun sebep olduğunu ve hatanın düzeltildiğini açıkladı.

5.01.2016Dünya
Google şifresiz oturum açmayı test ediyor

Google şifresiz oturum açmayı test ediyor

Google, çok yakında şifre girişi yapmaksızın Gmail dahil tüm servislerini kullanıma sunacak. Peki şifresiz Google hesaplarına nasıl giriş sağlanacak?

23.12.2015Teknoloji
Google Translate tüm telefonları tek tuşla tercüman yapacak

Google Translate tüm telefonları tek tuşla tercüman yapacak

Google'ın uzun yıllardır yoğun ilgi gören dil çeviri servisi Google Translate yeni bir boyuta taşınıyor. Artık telefonunuza yabancı dilde bir mesaj geldiğinde (hangi uygulama olduğunun bir önemi yok) bu mesajın üzerine tıklayarak tek bir tuşla çevirisini görebileceksiniz.

17.12.2015Teknoloji
UEFAdan Beşiktaş ve Lokomotiv Moskovaya para cezası

UEFA'dan Beşiktaş ve Lokomotiv Moskova'ya para cezası!

UEFA, Avrupa Ligi karşılaşmasında Lokomotiv Moskova'ya, İstanbul'da Beşiktaş ile karşılaştığı maçın sonunda taraftarlarının yaptıkları taşkınlıktan dolayı 30 bin Euro para cezası verdi.

30.11.2015Futbol
Fikret Orman yine Google Translate kurbanı oldu

Fikret Orman yine Google Translate kurbanı oldu!

İtalyan internet sitesi Fiorentina News, Beşiktaş ile ilgili bir haberi Google Translate'ten çevirince Fikret Orman'ın adı 'Rebecca Wood' olarak yazıldı. Aynı hataya geçen yıl La Gazetta dello Sport da düşmüştü.

30.11.2015Spor
Melankolikler Caddesi’nde yıkıldık ama ölmedik

Melankolikler Caddesi’nde yıkıldık ama ölmedik

Türkiye’nin Avrupa’yla kalan son bağları bu Avrupa kupası maçları sanki. İnşallah ters bir şey olmaz da “Eyy UEFA!” filan derken kendimizi birden Asya Şampiyonlar Ligi’nde El Hilal deplasmanında bulmayız. Şimdilik Atletico Madrid- Galatasaray maçı için, takım uçağından ve Madrid sokaklarından bildiriyoruz.

28.11.2015Hayat
Google Translate, La Bambaya karşı

Google Translate, La Bamba'ya karşı!

Google Translate ekibi, 27 dilde çeviri yapan yeni uygulamalarını test etti. İşte kamera desteğiyle de çeviri yapan yeni uygulamanın YouTube'da 760 binden fazla izlenen sürprizlerle dolu videosu...Google Translate, sisteme entegre edilen özelliği sayesinde internet bağlantısı gerektirmeden fotoğrafı metne dönüştürerek anında bunları istenilen dile çevirebiliyordu.İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça ve Fransızca dillerini destekleyen bu özellik artık Türkçe olarak da kullanılabilecek.Uygulama Play Store'da "Google Çeviri" adıyla yer alıyor.

31.07.2015Haber
Google artık onu da Türkçe çevirebiliyor

Google artık onu da Türkçe çevirebiliyor

Artık İngilizce yazı bulunan tabela veya panoları gördüğünüz an telefonun kamerasını yaklaştırın, karşılığını yine aynı ekrandan Türkçe görün!

30.07.2015Teknoloji
Türkiye’de yılda 200 milyon dolarlık tercüme yapıyoruz

Türkiye’de yılda 200 milyon dolarlık tercüme yapıyoruz

İnternet ve akıllı telefonlara rağmen çeviri hizmetleri (tercüme) sektörü hızla büyüyor. Sayıları Türkiye’de 6 bin 500’e ulaşan çeviri ofisleri sektörde 50 bin kişiyi istihdam ediyor. Geçtiğimiz yıl yüzde 6 büyüyen çeviri hizmetleri sektörü 200 milyon dolarlık pazara ulaştı.

19.05.2015Ekonomi
Google Çeviri Fenerbahçe hatasını düzeltti

Google Çeviri "Fenerbahçe hatasını" düzeltti

Dün, Hürriyetcom.tr'de yayınlanan "Google Fenerbahçelileri şaşırttı: Google Çeviri'ye Liverpool yazınca..." haberi, popüler arama motoruna yaptığı yanlışı düzelttirdi. İşte detaylar...

1.03.2015Teknoloji
Google Fenerbahçe hatasını düzeltti

Google Fenerbahçe hatasını düzeltti

İnternet devi, Google Translate'teki Fenerbahçe hatasını düzeltti.

27.02.2015Teknoloji
Google Fenerbahçelileri şaşırttı: Google Çeviriye Liverpool yazınca...

Google Fenerbahçelileri şaşırttı: Google Çeviri'ye Liverpool yazınca...

Kelimeleri, cümleleri, dokümanları ve hatta internet sitelerinin tamamını anında çevirmenize olanak sağlayan ve hayatımızı kolaylaştıran, ücretsiz bir araç olan Google Translate yine şaşırttı. Daha önce Beşiktaşlılar'ı kızdıran bir çeviriye imza atan Google bakın bu sefer de ne yaptı...

26.02.2015Teknoloji

Yazar Sonuçları

Her sabah bir telefon kulübesine giden çocuk

Google var. Okulla’mam google’larım. Okula başka şeyler için gitmeli artık çocuklar.

9.09.2018

Dijital trendlerde en çarpıcı değişim

2018 İnternet Trendleri Raporu'nda önemli bir güncelleme dikkat çekiyor. Geçmiş yıllarla kıyaslandığında mobil mecra ile ilgili son veriler medya için hem risklerin, hem de fırsatların habercisi...

12.06.2018

Ölümden sonrası

İsmini vermeyeceğim, 30’lu yaşlarda, bakımlı, güzel bir kadın... İyiliksever, hayvansever, daha doğrusu cansever...Aradı ve konu depresif olsa da neşeli bir ses tonuyla şöyle dedi:

14.03.2018

Ay seni çıtır çıtır yemeli!

Güneşin parlak ötesi olduğu, hatta yatak odamın içine hunharca girdiği bir de yetmezmiş gibi acımadan gözlerimi deldiği bir sabaha uyanmıştım.

2.04.2017

Tarzan Efsanesi

Aaaaaaaa....Siz hiç six pack’li Tarzan gördünüz mü?

11.07.2016