MENÜ

Google Earth

Google Earth ile ilgili tüm haberleri, son dakika Google Earth haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Google Earth haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 468 Google Earth haberi bulunmuştur.

Google Earth Haberleri

15 yaşındaki Kanadalı, Kayıp Maya şehrini buldu

15 yaşındaki Kanadalı, Kayıp Maya şehrini buldu

Kanadalı William Gadoury, kayıp şehre 23 farklı takım yıldızını inceleyerek ulaştı.

25.05.2016Kampüs
Google Earthe yansıyan sıradışı görüntüler

Google Earth'e yansıyan sıradışı görüntüler

İşte Avustralya'dan Azerbaycan'a dünyanın dört bir yanından sıradışı uydu görüntüleri...

24.05.2016Teknoloji
15 yaşındaki çocuk kayıp Maya şehrini keşfetti

15 yaşındaki çocuk kayıp Maya şehrini keşfetti

Kanada’da yaşayan 15 yaşındaki William Gadoury Mayaların takımyıldızı haritalarını ve uydulardan elde edilen fotoğrafları kullanarak, Maya uygarlığına ait bir kayıp şehri keşfetti.

13.05.2016Seyahat
Uzaydan adım adım 3. köprü

Uzaydan adım adım 3. köprü

Yapımında sona yaklaşılan Yavuz Sultan Selim köprüsünün Google Earth uygulamasıyla uzaydan  kaydedilen görüntüsü.

31.03.2016Diğer Videolar
Tek mekân, üç sanatçı: Arterde Bahar Yürükoğlu, Murat Akagündüz ve Şener Özmen

Tek mekân, üç sanatçı: Arter'de Bahar Yürükoğlu, Murat Akagündüz ve Şener Özmen

İstiklal Caddesi’ndeki Arter, üç kişisel sergiye ev sahipliği yapıyor. Günümüz sanatının üç önemli ismi, Bahar Yürükoğlu, Murat Akagündüz ve Şener Özmen’in yeni üretilmiş işlerini kaçırmayın.

25.03.2016Keyif
Kazakistanın Stonhengei uydu görüntülerinde ortaya çıktı

'Kazakistan'ın Stonhenge'i uydu görüntülerinde ortaya çıktı

Kazakistan’ın Stonehenge’i Amerikan Uzay Ajansı NASA, Kazakistan’ın kuzeyindeki Turgay bölgesinde bulunan ve sadece havadan seçilebilen binlerce yıllık dev geometrik şekilleri gösteren uydu görüntüleri yayınladı.

2.11.2015Dünya
Google ne zaman kuruldu (Google kendisini doodle yaptı)

Google ne zaman kuruldu? (Google kendisini doodle yaptı)

Teknoloji devi Google, bu kez kendini 'Google ne zaman kuruldu' arama ekranı ile kendisini 'doodle' yaptı. 4 Eylül 1998 yılında kurulan Google, anasayfası üzerinden yaptığı doodle ile kullanıcılarını şaşırttı. Peki Google ne zaman kuruldu?

26.09.2015Gündem
Google Earthe yansıyan sıradışı görüntüler

Google Earth'e yansıyan sıradışı görüntüler

Google Earth'e yansıyan öyle fotoğraflar var ki bazılarının dünyada olduğuna gerçekten de inanamayacaksınız. İşte Avustralya'dan Azerbaycan'a dünyanın dört bir yanından sıradışı uydu görüntüleri...

8.09.2015Teknoloji
YPG böyle gösteriyor ABD vuruyor

YPG böyle gösteriyor ABD vuruyor

New York Times gazetesi, PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin silahlı kanadı YPG ile ABD arasında sahada yürütülen işbirliğini ayrıntılı biçimde gözler önüne serdi. Buna göre; YPG militanları, tablet bilgisayarla Google Earth üzerinden IŞİD militanlarının yerlerini ABD'li yetkililere iletiyor.

10.08.2015Dünya
Yeşil Yolda mahkeme ağaç kesimini durdurdu

Yeşil Yol'da mahkeme ağaç kesimini durdurdu

Karadeniz Bölgesi’nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan 2 bin 600 kilometre uzunluğundaki Yeşil Yol projesi, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde protesto edildi. Kaymakamlık önünde toplanan yüzlerce kişi, ‘Adı yeşil özü kara’ benzetmesi yapılan Yeşil Yol projesinin durdurulmasını istedi. Etkinliğe katılan CHP'nin Karadeniz illeri milletvekilleri de, projeye tepkilerini dile getirdi. Öte yandan Fırtına İnsiyatifi grubunun Rize İdare Mahkemesi’nde açtığı davada mahkeme, idarenin savunmasını almaya gerek görmeden, ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdi.

13.07.2015Gündem
Okyanusun altını bir otel odasının camından izlemek

Okyanusun altını bir otel odasının camından izlemek!

Okyanuslar... Derin güzellikleriyle kendine büyülemeyi başaran okyanusu taa en derinde yaşamak isteyenler için tasarlanan bu otel odası bunun için biçilmiş kaftan.

12.07.2015Kelebek
Hırvatistan’da her gönüle göre tatil

Hırvatistan’da her gönüle göre tatil

2000’li yılların yükselen rotası... Yeni keşiflere sürekli imkân verdiğinden yükselmeye de devam ediyor. Hırvatistan’ın avantajı ziyaretçilerine hem en otantik haliyle tarihi hem de deniz-güneş-kumsalı bir arada sunması. Game of Thrones dizisinin bazı bölümlerinin Dubrovnik’te çekilmesi boşuna değil. Tıpkı dizideki gibi, Hırvatistan’ın her adasından, her kumsalından, her ara sokağından bir sürpriz çıkıyor.

7.07.2015Seyahat
Tek tıkta dünya turu

Tek 'tıkta' dünya turu

Londra, Tokyo, Roma, New York ya da Paris’te bir tura ne dersiniz? Üstelik evinizden çıkmanıza bilegerek yok. Sadece bir ‘tık’la müzelerde gezebilir,tarihi yapılarda dolanabilirsiniz. Google Earth 3boyutlu şehirleriyle sanal seyahat severleresesleniyor. İşte bize sunulan en iyi 3 boyutlu şehirlerden birkaçı.

29.06.2015Eğitim
Antarktikada 76 metre uzunluğunda uçan daire (UFO) tespit edildi

Antarktika'da 76 metre uzunluğunda uçan daire (UFO) tespit edildi

1980'lerin korku filmlerini anımsatan bu görüntü Antarktika'dan. Buzulların arasına yarı gömülmüş şekilde duran bu tanımlanamayan cisim komplo teorilerini de beraberinde getirdi.

16.06.2015Kelebek
Google’dan Roboto sürprizi

Google’dan 'Roboto' sürprizi

Google, Android ve Chrome ile özdeşleşen Roboto yazı tipinin artık açık kaynak kodlu olduğunu duyurdu.

1.06.2015Teknoloji
Google i/oda bu akşam neler var

Google i/o'da bu akşam neler var

Dünyanın gözü Google'ın gerçekleştireceği Google i/o etkinliğinde... Peki Google'ın bu akşamn başlayacak olan geliştirici konferansında karşımıza neler çıkabilir?

28.05.2015Teknoloji
Survivor All Star hakkında flaş iddia Aynı adada mı yaşıyorlar

Survivor All Star hakkında flaş iddia! Aynı adada mı yaşıyorlar?

Survivor'da ünlüler ve gönüllüler'in aynı adada farklı plajlarda yaşadığı iddia ediliyor. Bir blog yazarının ortaya attığı bu iddianın ne kadar doğru olduğu henüz bilinmiyor.

17.03.2015Keyif
Survivor’da ünlüler ve gönüllüler aynı adada mı yaşıyor

Survivor’da ünlüler ve gönüllüler aynı adada mı yaşıyor?

Google Maps'ten elde edilen veriler Survivor'da Ünlüler ile Gönüllüler'in aynı adada farklı plajlarda yaşadığı iddia edildi. Yapımını ve sunumunu Acun Ilıcalı'nın üstlendiği Survivor yarışması bu yıl da televizyon izleyicisinin ilgisini çekmeyi başardı.Son 10 yılın en iyilerinden oluşan All Star karması şampiyonluk için mücadele ediyor.. Survivor bu sene gene Dominik’te çekiliyor.  Blog yazarı Gurukafa’nın Bilgimanya’ya dayandırdığı habere göre Survivor All Star Dominik Cumhuriyeti’nin kuzeyinde diyebileceğimiz bir bölgeye denk geliyor. Google Map yada Google Earth uygulamasında ‘Playa Conda Samana’ diye aratırsanız fotoğrafta en solda gördüğünüz plaja ulaşırsınız. Google Earth ile bakınca Gönüllüler Adası ile Ünlüler Adası arasında ( A noktası ile C noktası arasında ) plajdan yürüme yolu ile yaklaşık 760 metre mesafe var.İşte Ünlüler ve Gönüllüler’in aynı adada yarıştığı o farklı sahiller. HABER: RADİKAL

16.03.2015Ne Oluyor
Google Earth Pro artık bedava

Google Earth Pro artık bedava!

Google'ın 400 dolarlık (yaklaşık 950 TL) bir bedelle indirilebilen popüler servisi Google Earth Pro artık ücretsiz de yüklenebiliyor!

3.02.2015Teknoloji
İstanbulun en fazla kaza olan 8 noktası

İstanbul'un en fazla kaza olan 8 noktası

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri açıkladı. İstanbul'da toplamda 8 tane kara nokta var. Kadıköy Optimum önü, Haliç köprüsü üzeri, Kadıköy Rıhtım, İncirli otobüs durakları, Büyükdere Caddesi 4.Levet otobüs durakları mevkii, Kozyatağı otobüs durakları, Piyalepaşa Bulvarı ve Şişli Camii civarını kara nokta olarak kesinleştirdik.

23.01.2015Gündem
Googlea bunu yazın bakın ne oluyor

Google'a bunu yazın bakın ne oluyor?

Google aramaları, gizli ve eğlenceli sürprizlerle dolu.

10.01.2015Avrupa
Urla villalarına takipsizlik kararı

Urla villalarına takipsizlik kararı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın zaman zaman tatilini geçirdiği, yakın dostu Boyacı ailesine ait Urla Zeytineli Köyü Hacılar Koyu’ndaki villalarla ilgili savcılık takipsizlik kararı verdi.

25.12.2014Ekonomi
Twitter’da Osmanlıca Mizahı  “Osmanlı is coming”

Twitter’da Osmanlıca Mizahı “Osmanlı is coming”

MEB tarafından düzenlenen 19. Milli Eğitim Şurası’nda yapılan komisyon görüşmelerinde Osmanlı Türkçesi’nin zorunlu ders olarak bütün liselerin öğretim programlarında yer alması kararlaştırıldı.

5.12.2014Eğitim
Ankara Kara Harp Okulu krokisi Google Mapste

Ankara Kara Harp Okulu krokisi Google Maps'te

Ankara Kara Harp Okulu'nun krokisi Google Maps'te yayınlandı, Türkiye Google'a krokiyi kaldırması yönünde uyarıda bulundu.

21.11.2014Teknoloji
Campania’da dinozorun gerdanı limon kokar

Campania’da dinozorun gerdanı limon kokar

Yaz boyunca dünya jet sosyetesini ağırlayan Amalfi sahilleri sonbaharda huzura kavuşuyor, yenileniyor. Kartpostallardaki kasabaların, uçurumlara balkon gibi asılı ‘mavi kurdele’ lakaplı yolun, taraçalardaki limon bahçesi manzaralarının tadını meraklı gezginler çıkarıyor. Kasım başında Salerno’dan Positano’ya uzanan 45 kilometrelik yolda geziye çıkmak, gözler ve damak için başlıbaşına bir macera.

26.10.2014Seyahat
Google Earthte zaman yolculuğu başlıyor

Google Earth'te zaman yolculuğu başlıyor

İnternet devi Google'ın popüler harita uygulaması Google Earth'te artık zaman içinde dünyanın nasıl göründüğünü görebileceksiniz. Nasıl mı?

20.10.2014Teknoloji
Sat’ın bulutlara asılı gölleri

Sat’ın bulutlara asılı gölleri

Şehirler, sahiller bunaltıcı yaz sıcaklarına teslim olduğunda dağların, yaylaların, yükseklerdeki göllerin zamanıdır. Önceki hafta bir grup doğaseverle Yüksekova’nın güneyindeki doğa harikası Sat Gölleri’ndeydim. 30 yıl sonra turizme açılan göllerde yüzdüm, birbirinden zarif dağ çiçeklerini fotoğrafladım.

15.08.2014Seyahat
Mecliste Urla gündemi

Meclis'te Urla gündemi

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İzmir’in Urla İlçesi Zeytinler Köyü’nde Başbakan’ın ev yaptırdığı iddialarıyla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in yanıtlaması isteğiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

4.08.2014Ege
Uydular daha detaylı görüntü alabilecek

Uydular daha detaylı görüntü alabilecek

Yıllardır insanlığın en büyük hayallerinden biri penceredeki saksıdan, yoldaki posta kutusuna kadar en detaylı görüntülere bir tıklamayla ulaşabilmekti. Ancak mevcut uydu görüntülerinde bu mümkün değildi ve dünyayı çok yakından göremiyorduk. Ancak ABD, detaylı uydu görüntüsü alınmasına ilişkin hukuki kısıtlamaları kaldıracağını açıkladı. Bu da Google Earth başta olmak üzere uydu servislerinin artık bir evin penceresinden kapısına çok daha detaylı görüntü sunabileceği anlamına geliyor. Ancak bu gelişme, diğer yandan özel hayata müdahale endişesi de yaratmış durumda.

17.06.2014Teknoloji
Havadan tespit

Havadan tespit

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı kıyılardaki kaçak yapılaşmaları ve şehirlerdeki kaçak katları özel kameralara sahip uçaklarla takip edecek.

13.06.2014Ekonomi
Google bu kez de Skyboxı aldı

Google bu kez de Skybox'ı aldı

İnternet devi Google bu kez de uydu alanına yöneldi ve Skybox isimli uydu görüntüleme şirketini satın aldı.

11.06.2014Teknoloji
Sezon arasında stadyum özlemine son

Sezon arasında stadyum özlemine son

Spor Toto Süper Lig'de yeni sezonu dört gözle bekleyen futbolseverler, artık sezon aralarında da statlarını gezebiliyor. Statların 3 boyutlu sergilendiği Google Earth tabanlı ve 3 boyutlu bir emlak portalı, Beşiktaş ve Trabzonspor'un yapımı devam eden statları da dahil olmak üzere 25 stadyumu, ekranlardan gezebilme imkanı sunuyor.

10.06.2014Futbol
Bursada sulama barajında kirlilik

Bursa'da sulama barajında kirlilik

BURSA’nın Yenişehir İlçesi’nde 2011 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılarak su tutmaya başlayan ve 25 köyün sulamasını sağlayacak olan Boğazköy Barajı’na, çevre kirliliği yüzünden zehir aktığı iddia edildi. Boğazköy Barajı’nı besleyen Kocasu Deresi’nin Google Earth’ten çekilen son fotoğraflarında dereden akan kirli sular göze çarpıyor.

9.05.2014Gündem
Anıtkabir 3 boyutlu sanal ziyarete açıldı

Anıtkabir 3 boyutlu sanal ziyarete açıldı

Dünyanın ilk 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com, Dünya’nın tek çocuk bayramı dolayısıyla, Anıtkabir’i sanal ziyarete açtı.

22.04.2014Teknoloji
Google Titan Aerospacei satın aldı

Google Titan Aerospace'i satın aldı

Sosyal medya devi Facebook'un almasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Titan Aerospace'i sürpriz bir şekilde Google'ın satın aldığı açıklandı.

15.04.2014Teknoloji
Avrupanın En Büyük Stadyumları

Avrupa'nın En Büyük Stadyumları

Avrupa'nın en büyük 10 stadyumunun Google Earth'ten görünüşü.

6.04.2014Spor
Kendi Google Earth Turunuzu Yaratın

Kendi Google Earth Turunuzu Yaratın

Tour Builder (tourbuilder.withgoogle.com) herkesle paylaşabileceğiniz Google Earth turları yaratma olanağı tanıyor. Seyahat noktalarını seçtikten sonra resim, yazı ve videolar ekleyebiliyorsunuz.

28.03.2014Teknoloji
Bodrumlu turizmciye ECRiMiSiL ŞOKU

Bodrumlu turizmciye ECRiMiSiL ŞOKU

BODRUM’da, 2008-2013 arasında Mal Müdürlüğü’nce tespit edilip işletmecilere gönderilmeye başlanan ecrimisil bedelleri şok etti.

27.01.2014Ege
Biz Googledan baktık var

Biz Google'dan baktık var

Muğla'nın Bodrum ilçesi'nde, Mal Müdürlüğü'nün sahildeki turistik tesis, otel, motel, restoran ve eğlence merkezlerinin sahillerinde tesisler tarafından kullanılan kamu alanlarına ödenen ecrimisili (işgal bedeli) yüzde 600 oranında arttırması turizmcilerin tepkisine neden oldu. Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) ve Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ile turizmciler uygulamaya tepki gösterdi. Bir restoran işletmecisi ise iskelesi yıkıldıktan sonra kendisine iskelesi için ecrimisil parası yazdıklarını söyledi. Duruma itiraz ettiğinde ise aldığı cevap ilginçti: Biz Google'dan baktık sizin iskeleniz var.

27.01.2014Ekonomi
Google Earthte büyük skandal

Google Earth'te büyük skandal

Alman diktatör Adolf Hitlerin ismi, Google Maps'i küçük çaplı bir skandala sürükledi.

14.01.2014Teknoloji
Nergis adasında bir kış günü

Nergis adasında bir kış günü

Ocak ayında Türkiye’nin büyük bölümünde karakış koşulları yaşanırken Ayvalık’ın Çiçek Adası baharı karşılıyor.

12.01.2014Seyahat
Google, Kardakı Yunanistana ait gösterdi

Google, Kardak'ı Yunanistan'a ait gösterdi

Muğla'nın Bodrum İlçesi Gümüşlük Beldesi’ne 4.5 mil uzaklıkta bulunan ve 1996 yılında Yunanistan ile Türkiye arasında krize neden olan Kardak kayalıklarının arama motoru Google’da Yunanistan’a ait gibi gösterilmesi tartışmaya neden oldu.

7.12.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Ölümsüz olunur mu? Ben oldum

13 Ağustos’ta, doğum günümde şu hayatta en çok neyim olsun istediğimi yazdım bu köşede.

27.11.2014

20 uydu fotoğrafıyla İstanbul'da gri dönüşüm

Hürriyet Daily News'da bugün yayınladığımız derleme, İstanbul'da son 10 yılda yaşanan değişimi uydu fotoğraflarını karşılaştırarak görmenize imkan tanıyor.

8.11.2014

Cumhuriyet’i anlayabilmek

Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.

28.10.2014

80 bin kişilik miting 2 milyon diye yutturuldu

NİLGÜN Cerrahoğlu Cumhuriyet’teki köşesinde yazmış:

26.03.2014

Alo Fatih Google Earth’ü kapat!

“AH eski günler, ne güzeldi, öyle yapardık, böyle yapardık” türü nostaljik takılmalarım yoktur!

13.02.2014

İngiliz lobisi devrede...

Hep bizim garsonlar, komiler aklı bir karış havada İngiliz kızlarını kandıracak değil ya...

9.01.2014