MENÜ

Google Earth

Google Earth ile ilgili tüm haberleri, son dakika Google Earth haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Google Earth haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 467 Google Earth haberi bulunmuştur.

Google Earth Haberleri

Bu fotoğrafa iyi bakın, bir daha göremeyebilirsiniz

Bu fotoğrafa iyi bakın, bir daha göremeyebilirsiniz

Geçen yıl çıkarılan bir torba yasayla İmar Kanunu’na yeni bir madde eklendi: 31 Aralık 2017’ye kadar yapılan kayıtsız yapılar için ‘yapı kayıt belgesi’ alınabilecek, böylece hem Hazine’ye gelir elde edilecek hem de bütün yapılar yasal hale gelecekti. Ama işler pratikte daha da kötü oldu. Yeni maddeyle birlikte, mevcut birçok kaçak yapının üzerine yenileri eklendi. Yetkililer Kapadokya, Ayder Yaylası gibi yerlerde önlem almaya çalışıyor ama sorun yurt sathına yayılmış durumda. Özellikle de rantın yüksek olduğu sahil beldelerine... En büyük hareketliliğin yaşandığı bakir cennetlerimizden Bozburun Yarımadası’nda, kaçak yapılaşmayı yerinde inceledik.

12.05.2019Hürriyet Pazar
Ailelere sanal tehlike uyarısı

Ailelere 'sanal tehlike' uyarısı

Sosyal İletişim Uzmanı Doç. Dr. Levent Eraslan ve Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, aileleri sanal ortamdaki tehlikelere karşı dikkatli olmaya çağırarak, ebeveynlerden çocuklarının internette ve sosyal medyada neler yaptıklarını iyi takip etmelerini önerdi.

17.03.2019Teknoloji
Google Plus kapatıldı; skandal gün geçtikçe büyüyor

Google Plus kapatıldı; skandal gün geçtikçe büyüyor!

Google'ın güvenlik açıkları nedeniyle kapatmak zorunda kaldığı Google Plus servisi dünya devinin başını ilerleyen günlerde daha çok ağrıtacağa benziyor.

11.10.2018Teknoloji
Akagündüz’den özel sunum

Akagündüz’den özel sunum

Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı’nın Contemporary İstanbul’a paralel olarak düzenlediği Murat Akagündüz’ün geçmiş ve yeni dönem eserlerinden oluşan ‘Özel Bir Sunum’u 18 Eylül - 22 Ekim tarihleri arasında The Sofa Hotel’de izleyiciyle buluşacak.

13.09.2018Kitap Sanat
Google Half Earth ile Dünyaya bir başka bakın

Google Half Earth ile Dünyaya bir başka bakın!

Google Earth'den sonra şimdi de karşımıza yan uygulaması Half Earth çıkıyor. Adını bir biyoloğun kitabından alan Google Half Earth ile bölge bölge biyolojik çeşitliliği görmek mümkün.

14.08.2018Teknoloji
Güvenlik güçlerine milli yazılım yol gösteriyor

Güvenlik güçlerine milli yazılım yol gösteriyor

Savunma sanayisindeki yerlileştirme çalışmaları ürün, sistem ve platformların yanında yazılım alanında da sürüyor. Son dönemde geliştirilen milli yazılımlar sahada yoğun şekilde kullanılıyor.

8.08.2018Teknoloji
Yerli ve milli direniş çağrısı

Yerli ve milli direniş çağrısı

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız. Hiç endişe etmeyin, biz bu savaştan da galip çıkacağız. Yastık altından dövizlerinizi, altınlarınızı çıkartın, TL’ye dönüştürün. Yerli, milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun” dedi. Erdoğan’ın açıkladığı icraat programına Çin damgasını vurdu. Programda Çin piyasasından borçlanılacağı belirtilirken, turizm için de Çin’e özel eylem planı hazırlanacak. İhracatta da öncelik Çin, Meksika, Rusya ve Hindistan pazarları olacak.

3.08.2018Ekonomi
Anadolu’nun ilk sakini: Dedegöl ve Kuzukulağı

Anadolu’nun ilk sakini: Dedegöl ve Kuzukulağı

Yaşadığımız coğrafyada ilk oluşan dağ bloğu olan Dedegöl Dağları ve Anamas bloğu cennet tanımını fazlasıyla hak ediyor. Ancak bu muhteşem bölge şu anda mermer ocağı olma riskiyle karşı karşıya. Bölgeye acilen milli park statüsü verilmesi talebiyle düzenlenen Doğa Sporları Festivali’nden bildiriyoruz.

16.07.2018Seyahat
Google Earth evinizle Paris arasındaki mesafeyi ölçecek

Google Earth evinizle Paris arasındaki mesafeyi ölçecek

Google Haritalar'da halihazırda olan mesafe ölçme özelliği Google Earth'e de geliyor.

26.06.2018Teknoloji
Sony Xperia XZ3ün ilk görüntüsü ortaya çıktı

Sony Xperia XZ3'ün ilk görüntüsü ortaya çıktı!

Bu sene Sony'nin iki amiral gemisiyle tanıştık, ancak ufukta üçüncü bir gemi daha göründü. Sızıntıya göre Xperia XZ3 adlı bir üst seviye telefon daha yolda.

11.06.2018Teknoloji

Efes Tatbikatı'nda ilk kez kullanıldı

TSK tarafından kullanılan Milli Coğrafi Analiz Sistemi(CAS) sivil kullanıma açıldı. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, attığı tweet ile CAS'ın Efes Tatbikatı'nda kullanıldığını ve yerli Google Earth olduğunu söyledi.

4.05.2018Gündem
Uzaylılar Atlantikteki adaya mı düştü

Uzaylılar Atlantik'teki adaya mı düştü

Uzaylıların varlığına dair kanıtlar bulmaya çalışan Secureteam10 adlı grup, Google Earth üzerinden bulduğu bir görüntüyü paylaştı. İddialarına göre görüntüdeki obje, Dünya'ya düşmüş uzaylıların aracı.

5.03.2018Dünya
“Learn with Google AI” ile Herkes için Makine Öğrenimi

“Learn with Google AI” ile Herkes için Makine Öğrenimi

Google, “Makine Öğrenimi” alanında herkese kendini eğitme imkanı sunan “Google Yapay Zeka ile Öğrenim” hizmetini duyurdu. Google'dan Zuri Kemp konuyla ilgili detayları dünyayla paylaştı.

2.03.2018Teknoloji
Bu görüntü ABDnin iddiasını çökertti

Bu görüntü ABD'nin iddiasını çökertti!

ABD’nin Türkiye’nin ikazlara rağmen desteklediği YPG’nin PKK ile bağlantısı terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın uydu görüntüsü ile bir kez daha ortaya çıktı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması ile deşifre olan görüntü Afrin’e bağlı Bülbül beldesinin yakınlarında yer alıyor. Google Earth uygulamasından da enlem alanına 36.78020246, boylam alanına ise 36.81205809 değerleri girildiğinde PKK/YPG yöneticisi Öcalan’ın görüntüsü ortaya çıkıyor.

31.01.2018Haber
ABD askerinin yerini ifşa eden uygulama

ABD askerinin yerini ifşa eden uygulama

BİR mobil fitnes aplikasyonunun ABD ordusu ve Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) mensuplarının konumunu açığa vurduğu ortaya çıktı.

29.01.2018Dünya
Spor uygulaması Stravanın ısı haritası, Suriye ve Afganistanda ABDli askeri personelin faaliyetlerini ortaya çıkardı

Spor uygulaması Strava'nın ısı haritası, Suriye ve Afganistan'da ABD'li askeri personelin faaliyetlerini ortaya çıkardı

Spor uygulaması Strava sayesinde savaş bölgelerindeki Batılı askeri üslerin konumlarının yanı sıra, askerlerin hareketleri de internette paylaşıldı.

29.01.2018Dünya
TMMOBdan çarpıcı iddia: Kır gazinosu da yapılacak

TMMOB'dan çarpıcı iddia: Kır gazinosu da yapılacak

TMMOB, Türkiye gündemine oturan Bolu Gölcük Tabiat Parkı ihale dosyasını inceledi. Hürriyet'e konuşan Bolu Temsilcisi Murat Ataman: “Bolu Gölcük’te 25 değil, 27 bungalov yapılacak. Mevcut Kır Gazinosu’nun dışında yeni bir Gölcük Gazinosu inşa edilecek. Dağ köşkü de eski gazinonun yanına yapılacak ve tüm bunlar için mutlaka ağaç kesilecek. Google Earth'den de görüleceği gibi tüm bunların ağaç kesilmeden yapılması imkansız” dedi.

21.12.2017Ekonomi
Google Earth artık Firefoxta da çalışacak

Google Earth artık Firefox'ta da çalışacak!

Google Earth, nihayet Firefox’ta çalışabilir duruma geliyor. Kullanıcılar uygulamayı yüklemeye gerek kalmadan dünyanın hemen hemen her yerini keşfedebilecek.

1.11.2017Teknoloji
Sizi mutlu edecek 71 neşeli öneri

Sizi mutlu edecek 71 neşeli öneri

Bugün bayram; işin ucunda ikisi de var: Sevinecek misiniz yoksa sevindirecek mi? Kaçacak mısınız, barışacak mı? Gezmek mi iyi, durmak mı? Hatırlayacak mısınız, unutacak mı? Bakmak mı güzel, durmak mı?

26.08.2017Hürriyet Pazar
Ölen annesini Google Earthde gördü

Ölen annesini Google Earth'de gördü

İngiltere'de yaşayan ABD'li Denise Underhill, 18 ay önce kaybettiği annesini Google Earth'de gördü.

28.07.2017Teknoloji
Google Earthte canlı yayın dönemi

Google Earth'te canlı yayın dönemi

Sevilen harita uygulaması Google Earth, mekana göre canlı yayın özelliği sunmaya başladı!

7.07.2017Teknoloji
Uzayı bu yöntemlerle keşfet

Uzayı bu yöntemlerle keşfet

Uzayla ilgileniyor musunuz? Her gece gökyüzüne baktığınızda heyecanlanıyor, bilim kurgu filmlerini kaçırmıyor musunuz? O zaman bu yazıya bir göz atmanızda fayda var. Özellikle uzayla ilgili bilginizi artırmak istiyorsanız. İşte uzay meraklısı gençlerin yapabileceği beş aktivite.

20.05.2017Eğitim
Çin 20 bin kişiyle kendi Wikipediasını kuruyor

Çin 20 bin kişiyle 'kendi Wikipedia'sını kuruyor

Çin devleti, kendi internet ansiklopedisini oluşturmak için 20 bin kişiyi işe alıyor.

3.05.2017Teknoloji
İşte Googleın yeni bluetooth kulaklığı

İşte Google'ın yeni bluetooth kulaklığı

FCC tarafından ortaya çıkarılan belgelere göre Google firması, Bluetooth kulaklıklarını yakında piyasaya sürebilir. İşte Google'ın üretmeye hazırlandığı Bluetooth kulaklıklar!

27.04.2017Teknoloji
Googleın yeni telefonu fena geliyor

Google'ın yeni telefonu fena geliyor!

Google'ın 2017 yılı içerisinde piyasaya süreceği iddia edilen üç yeni Google Pixel modeli hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Görünüşe göre üç cihaz da Snapdragon 835 ile üretilecek!

25.04.2017Teknoloji
Google Earthte devrim gibi yenilik

Google Earth'te devrim gibi yenilik!

Yenilenen Google Earth, Voyager ile özelliği ile bize müthiş bir Dünya deneyimi sunuyor!

20.04.2017Teknoloji
Android telefonlarda parmak izi kabusu

Android telefonlarda parmak izi kabusu!

Eğer bu telefonlara sahipseniz ve Android 7.1.2'e yükselttikten sonra parmak iziyle ilgili sorunlar yaşamaya başladıysanız, yalnız değilsiniz!

19.04.2017Teknoloji
Referandumda Googleda Türk halkı ne aradı

Referandumda Google'da Türk halkı ne aradı?

Türkiye'de 16 Nisan ile birlikte halk oylamasını geride kaldı. Referandum günü Türkiye'de yapılan Google aramaları da dikkat çekti. İşte Türkiye'de en çok yapılan ilk 10 arama...

17.04.2017Teknoloji
Telefonların üzerindeki sensörlerde gizli tehlike

Telefonların üzerindeki sensörlerde gizli tehlike

Yeni bir araştırmaya göre, akıllı telefonların sensörleri, hacker'ların PIN ve şifrelerinizi çalmaları için yeni bir yol olabilir.

14.04.2017Teknoloji
Google Earth 18 Nisanda tamamen değişiyor

Google Earth 18 Nisan'da tamamen değişiyor!

Google Earth, önümüzdeki hafta önemli yeniliklerle güncellenecek. Peki bu yenilikler hangileri olacak?

14.04.2017Teknoloji
Yepyeni Bir Google Earth geliyor

"Yepyeni Bir Google Earth" geliyor!

Google'ın popüler hizmeti Earth, önümüzdeki hafta önemli yeniliklerle güncellenecek. Peki bu yenilikler hangileri olacak?

13.04.2017Teknoloji
Dağın tepesinde yatan dev tavşan

Dağın tepesinde yatan dev tavşan

İtalya'da bir dağın üzerinde yatan 61 metre uzunluğundaki tavşan net olarak sadece Google Earth aracılığıyla görüntülenebiliyor. İşte o tavşanın hikayesi...

11.01.2017Seyahat
Google Earth artık sanal gerçekliği destekliyor

Google Earth artık sanal gerçekliği destekliyor

Google Earth bugüne kadar sanal bir dünya üzerinde uydu destekli görüntüler eşliğinde harita ve coğrafi bilgiler sunan bir yazılımdı. Zaman içinde kendisini geliştirerek önce çok daha detaylı haritalara, sonra üçüncü boyuta, en sonunda da Google Street View özelliğine kavuşan yapım şimdi bir adım daha atıyor.

29.11.2016Teknoloji
Google Earth sizi uzaya götürecek

Google Earth sizi uzaya götürecek!

Google Earth, bugünden itibaren herkesi 'uzaya götürüyor'. VR teknolojisi sayesinde gözlüğü takan tüm kullanıcılar kendini uzay boşluğunda bulacak ve Google Earth'te dolaşmaya başlayacak. Peki tüm bu özellikleri kullanabilmek için ne yapmak gerekiyor? Google Earth'ü VR gözlükle nasıl kullanacağız? Tüm detaylar haberimizde...

17.11.2016Teknoloji
Dağın tepesinde yatan dev tavşan

Dağın tepesinde yatan dev tavşan

İtalya'da bir dağın üzerinde yatan 61 metre uzunluğundaki tavşan net olarak sadece Google Earth aracılığıyla görüntülenebiliyor. İşte o tavşanın hikayesi...

27.10.2016Seyahat
Dağın tepesinde yatan dev tavşan

Dağın tepesinde yatan dev tavşan

İtalya'da bir dağın üzerinde yatan 61 metreuzunluğundaki tavşan net olarak sadece Google Earth aracılığıylagörüntülenebiliyor. İşte o tavşanın hikayesi... 

27.10.2016Haber
Googleın göremediği haritalar

Google'ın göremediği haritalar

İnternet arama motoru Google'ın yer haritasi olan Google Earth sayesinde dünyanın her yerini istediğimiz zaman görebiliyoruz. Ancak Google'ın bile göremediği bazı yerler var.

12.08.2016Teknoloji

Yazar Sonuçları

Afrin harekâtının ikinci safhası ne getirir

ESKİ Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, geçen cuma akşamı Taha Akyol’un CNN Türk’teki “Eğrisi Doğrusu” programında Afrin harekâtından söz ederken bir ara şehir merkezlerinde yürütülen terör harekâtlarının zorluklarına değindi.

29.01.2018

Koltuğunuzu manzaraya göre seçin

Arkanıza yaslanın, 10 bin metrede pencereden aşağıya şöyle bir bakın. İyi bir manzara için uçağın önünde mi yoksa arkasında mı oturmalı?

18.12.2017

‘Kızım’ olmadan asla...

‘Kore Savaşı’nda ailesini kaybeden küçük bir kızla onu himayesi altına alan Türk askeri ‘Süleyman Astsubay’ın gerçek hikâyesini anlatan ‘Ayla’, seyircinin gözyaşlarını teslim alan yanıyla yeni bir ‘Babam ve Oğlum’ hissi veriyor. Film, aynı zamanda Türkiye’nin ‘En İyi Yabancı Film’ kategorisindeki Oscar adayı...

27.10.2017

Grinin en güzel tonu

Sosyal medyada geçtiğimiz hafta Ankara sevdası aldı yürüdü. Tatilciler deniz, kum, güneş üçlüsüyle sosyal medyada arzıendam ederken, serin akşamların meftunu Ankaralılar rahat bir oh çekip kente olan sevdasını takipçileriyle paylaştı.

19.08.2017

İnanılmaz ama gerçek!

Yanlışlıkla bindiği trenle evinden uzaklaşan ve bambaşka bir hayata yelken açmak zorunda kalan beş yaşındaki Hintli bir çocuğun inanılmaz ve de gerçek öyküsü... ‘Lion’, sade ve etkileyici anlatımıyla gözyaşlarınızı teslim alıyor. Dev Patel ve Nicole Kidman’ın da rol aldığı yapım, altı dalda Oscar’a aday.    

3.02.2017

Darbe gecesi radarda tespit edilen uçak

BU nasıl darbeymiş ki, darbeciler Cumhurbaşkanı’nın kaldığı otelin yerini Google Earth’ten tespit etmeye çalışmışlar” denilebilir ama işin aslı öyle değil.

4.10.2016

Gidelim Buralardan

2000'lerin ortalarından bugünlere doğru, İstanbul plazalarından bir çığlık yükseldi: Gidelim buralardan! 

6.09.2016

Hepimiz bir gün çalışmamak için deli gibi çalışıyoruz

Tam da bu değil mi durum? Hepimiz, bir gün çalışmamak için deli gibi çalışıyoruz. Hep hedeflerimiz var. Hep başarılı olmamız gerekiyor. E modern hayat bu. Foucault’nun dediği gibi: “Kapitalizm konfor verip, özgürlüğümüzü alır.” Alıyor. Ne yazık ki sürdürülebilir başarı, sürdürülebilir üretim, sürdürülebilir mutluluk da yok... Çünkü modern hayatta hiçbir şeyin sonu yok. Birol Güven’in deyimiyle, “Sünnet olmak gibi bir şey değil bu! Oldu da bitti maşallah, kurtuldun!” durumu yok.

19.08.2016

Hangisi kazanacak: Geçmiş mi şimdi mi?

Moda haftası demek oradan oraya koşturmak demek.

21.06.2016