MENÜ

Goldman Sachs

Goldman Sachs ile ilgili tüm haberleri, son dakika Goldman Sachs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Goldman Sachs haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.853 Goldman Sachs haberi bulunmuştur.

Goldman Sachs, çokuluslu bir ABD yatırım bankasıdır. Kurumsal müşterilere yatırım bankacılığı, finansal danışmanlık, finansal yönetim, vb. finansal servisler sunar. 1869 yılında kurulan şirketin merkezi New York'tadır.

 

Goldman Sachs Haberleri

Bir yıllık karanlık

Bir yıllık karanlık

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen dünya sessizliğini sürdürüyor. Fransa ve İngiltere, Suudi Arabistan’a silah yaptırımı uygulayan Almanya’yı eleştiriyor, Suudi Arabistan’ı boykot eden devasa şirketler ise birer birer ülkeye dönüyor.

2.10.2019Gündem
Brent petrolün varili 68,90 dolar

Brent petrolün varili 68,90 dolar

Brent petrolün varili Suudi Arabistan'daki iki önemli petrol tesisinin saldırıya uğramasının ardından uluslararası piyasalarda 68,90 dolardan işlem görüyor.

17.09.2019Ekonomi
Goldman Sachstan kritik uyarı

Goldman Sachs'tan kritik uyarı

Uluslararası bankacılık ve finansal hizmetler şirketi Goldman Sachs'tan, Suudi Arabistan'a yönelik saldırının ardından petrol fiyatlarının yükselebileceği uyarısında bulunuldu.

16.09.2019Ekonomi
Bank of America 10 trilyon dolarlık M&A pazarına odaklanıyor

Bank of America 10 trilyon dolarlık M&A pazarına odaklanıyor

Bank of America Corp, son zamanlardaki şirket birleşme ve satın alma işlemlerindeki (M&A) artıştan yararlanmak için, dünyanın en zengin aileleri, satın alma şirketleri ve devlet fonları üzerine odaklanan ekip kuruyor.

2.09.2019Ekonomi

Apple Card kullanıcılara sunuldu: Ne işe yarayacak?

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, geçen haftalarda bazı müşterilerine sunduğu yeni kredi kartı Apple Cardı Salı günü ABDdeki bütün Apple kullanıcılarının hizmetine sundu.

21.08.2019Teknoloji
Ortam sanal tedavi gerçek

Ortam sanal tedavi gerçek

Küçük kızının engelli olması nedeniyle rehabilitasyon merkezlerini ve ihtiyaçlarını fark eden İsmail Uzun ve arkadaşları, yeni nesil fizik tedavi ve rehabilitasyon çözümü sunan ‘Fizyosoft’u hayata geçirdi. Fizyosoft, hastaların ya da yaşlıların ihtiyaçları olan egzersizleri, sanal ortamda oyunlaştırarak kişilerin motivasyonunu arttırıyor.

8.08.2019Ekonomi
Trump meydan okudu... Tarih verildi... İşte son durum...

Trump meydan okudu... Tarih verildi... İşte son durum...

ABD hisse senedi piyasaları, küresel ticari gerilimlerdeki artışla pazartesi günü yılın en zayıf işlem gününü gördükten sonra Salı günü toparlanmaya başladı. Çin’in, para birimi yuanın aşırı değer kaybetmesine müdahale etmemesiyle dünyadaki başlıca borsalar da değer kaybetti. Öte yandan Trump ABD'nin yatırım konusunda güçlü bir durumda olduğunu belirterek "ABD'ye para akıyor" ifadelerini kullandı. Trump'ın ekonomi danışmanı da ilk adımı Çin'den beklediklerinin altını çizdi. Yatırım bankaları da 2020 seçimi öncesi anlaşma beklemediklerini açıkladı.

6.08.2019Ekonomi
Apple Card nedir Ne yapabileceksiniz, ne yapamayacaksınız

Apple Card nedir? Ne yapabileceksiniz, ne yapamayacaksınız?

Apple'ın Eylül ayında yeni iPhone modelleriyle birlikte dünyaya duyuracağı Apple Card, şirket için de kullanıcıları için de büyük bir yenilik olacak. Peki Apple Card nedir? Ne işe yarayacak? Ne zaman hayatımıza girecek?

5.08.2019Teknoloji
Mücevherin Zara’sı olmak istiyoruz

Mücevherin Zara’sı olmak istiyoruz

Atasay Kuyumculuk 4 nesildir mücevher sektöründe. Ailenin 4’üncü kuşak temsilcisi torun Atasay Kamer’le birlikte marka dünyaya açılıyor. 2018’i Körfez ülkelerinde atak yaparak geçiren Atasay, bu yıl Fransa ve Almanya’da mağazalar açacak. Atasay Kamer, “Tiffany, Bvlgari gibi bir yol değil bizimki. Biz ulaşılabilir olmayı da istiyoruz. Zara gibi…Tekstilde Zara varsa biz de mücevherde öyle olalım istedik” dedi.

29.06.2019Ekonomi
İşte ABD’nin tartışmalı Ortadoğu planı

İşte ABD’nin tartışmalı Ortadoğu planı

Trump’ın İsrail-Filistin barışı için hazırlattığı ‘Yüzyılın Planı’nın ilk adımı dün Bahreyn’de ‘Refah için Barış’ çalıştayıyla atıldı. Trump’ın damadı Kushner, ABD’nin 1967 sınırları içinde başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletini kabul eden Arap Barış Girişimi’ni izlemeyeceğini söyledi.

26.06.2019Dünya
Goldman Sachs: Tesla hisselerinde düşüş devam edecek

Goldman Sachs: Tesla hisselerinde düşüş devam edecek

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, Tesla’nın hisse başına değer hedefini, Çarşamba gününe göre yüzde 30 düşürerek, 200 dolardan 158 dolara çekti. Hedef değerdeki düşüşün sebebi olarak talep endişeleri gösterilirken, hisse değerlerindeki düşüşün devam edebileceğine işaret edildi.

20.06.2019Ekonomi
Trumpın damadı Kushnerin şirketinin milyonlarca dolar denizaşırı yatırım aldığı iddiası

Trump'ın damadı Kushner'in şirketinin milyonlarca dolar "denizaşırı" yatırım aldığı iddiası

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner'in kurucusu olduğu ve hala hissesinin bulunduğu emlak şirketinin, 2017'den beri, isimleri bilinmeyen denizaşırı yabancı yatırımcılardan 90 milyon dolar yatırım aldığı iddia edildi.

12.06.2019Ekonomi
Musk: Tesla’nın piyasa değeri 500 milyar dolara yükselecek

Musk: Tesla’nın piyasa değeri 500 milyar dolara yükselecek

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, yürüttükleri çalışmalarla birlikte "sürücüsüz araç teknolojisi" tamamlandığında, Tesla’nın 500 milyar dolar piyasa değerine sahip bir şirket haline geleceğini söyledi.

3.05.2019Ekonomi
Uber halka arzda 8-10 milyar dolar gelir hedefliyor

Uber halka arzda 8-10 milyar dolar gelir hedefliyor

ABD merkezli uluslararası ulaşım ağı şirketi Uber, planlanan halka arzda 8 ile 10 milyar dolar arasında gelir hedefliyor.

26.04.2019Ekonomi
Goldman Sachsın karı düştü

Goldman Sachs'ın karı düştü

Goldman Sachs'ın net kârı ilk çeyrekte yüzde 20 oranında azaldı.

15.04.2019Ekonomi
Türkiyenin IMFye ihtiyacı yok

Türkiye'nin IMF'ye ihtiyacı yok

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Washington’da düzenlenen Uluslararası Para Fonu (IMF)-Dünya Bankası Bahar Toplantısı’nda uluslararası finans kurumlarının temsilcileri ve yatırımcılar ile bir araya geldi.

14.04.2019Ekonomi
Bakan Albayrak’tan baş döndüren ekonomi diplomasisi

Bakan Albayrak’tan baş döndüren ekonomi diplomasisi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G20-Dünya Bankası-İMF toplantıları için gittiği Vaşington’da dünyanın önde gelen yatırım fonları, yabancı mevkidaşları ve uluslararası finans kurumlarıyla görüştü.

13.04.2019Ekonomi
Tencentten 5 milyar dolarlık tahvil ihracı

Tencent'ten 5 milyar dolarlık tahvil ihracı

Çinli teknoloji firması Tencenti'n Çarşamba günü piyasaya 5 milyar dolarlık tahvil süreceği duyuruldu.

2.04.2019Ekonomi
Yatırımcılardan tahvil ihracına yoğun talep

Yatırımcılardan tahvil ihracına yoğun talep

Hazine ve Maliye Bakanlığı "Dolar cinsinden Nisan 2029 vadeli tahvilin artırımı için 19 Mart tarihinde Goldman Sachs, J.P. Morgan ve Standard Chartered'a yetki verilmişti. Aynı gün sonuçlanan ihracın tutarı 1 milyar dolar oldu. Tahvile toplamda 100'den fazla yatırımcı, ihraç tutarının 3 katına yakın talep gösterdi" dedi.

20.03.2019Ekonomi
Hazineden 3 kuruluşa tahvil artırımı yetkisi

Hazineden 3 kuruluşa tahvil artırımı yetkisi

Hazine ve Maliye Bakanlığınca dolar cinsinden Nisan 2029 vadeli tahvilin artırımı için 3 kuruluşa yetki verildi.

19.03.2019Ekonomi
Türk startupların yabancı yatırımcıları

Türk startupların yabancı yatırımcıları

Yabancı startup yatırımcılarının Türkiye’deki ekosisteme olan ilgisi artıyor. Her geçen gün Türk startuplara yatırım yapan yabancı yatırımcılar, 2010 ile 2019 ilk çeyrek sonuna kadar 119 kez yatırım yaptı. Türkiye’ye yatırım yapan farklı fon sayısı ise 70 civarında.

Finans sektörü İngiltereden kaçıyor

Finans sektörü İngiltere'den kaçıyor

New Financial'ın raporuna göre, İngiltere'deki bankaların, varlık yönetim ve sigorta şirketlerinin AB referandumundan bu yana İngiltere'den yaklaşık 900 milyar sterlin değerindeki varlığı AB ülkelerine taşıdı.

12.03.2019Ekonomi
900 milyar sterlin değerinde varlık İngiltereden ABye taşındı

"900 milyar sterlin değerinde varlık İngiltere'den AB'ye taşındı"

Merkezi Londra'da bulunan düşünce kuruluşu New Financial'ın raporunda, İngiltere'deki bankaların İngiltere'nin AB'den ayrılması (Brexit) ile sonuçlanan AB referandumundan bu yana İngiltere'den yaklaşık 800 milyar sterlin değerindeki varlığı AB ülkelerine taşıdığı belirtildi.

12.03.2019Dünya
Yunanistandan 9 yıl sonra ilk kez 10 yıllık devlet tahvili ihracı

Yunanistan'dan 9 yıl sonra ilk kez 10 yıllık devlet tahvili ihracı

Yunanistan, yaklaşık 9 yıl sonra ilk kez gerçekleştirdiği 10 yıllık devlet tahvili ihracından yüzde 3,9 faizle 2,5 milyar avroluk gelir sağladı.

6.03.2019Ekonomi
Dassault Systèmesten önemli bir satın alma daha

Dassault Systèmes'ten önemli bir satın alma daha

Dassault Systèmes, önde gelen ERP yazılım şirketlerinden IQMS'i 425 milyon dolar karşılığında satın aldı. California merkezli IQMS'nin satın alınmasıyla Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformunu operasyonlarında dijital dönüşümü sağlamak isteyen küçük ve orta ölçekli imalat sanayi şirketlerinin kullanımına sunuyor.

4.03.2019Teknoloji
Goldman Sachsten brent petrol yorumu

Goldman Sachs'ten brent petrol yorumu

ABD merkezli uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs'ın öngörüsüne göre, brent petrol fiyatları, petrol piyasalarında görülen sıkılaşma etkisiyle, kısa vadeli olarak öngörülen varil başına 67.5 doların üzerine çıkarak, varil başına 70 75 dolar bandına ulaşabilir.

27.02.2019Ekonomi
JP Morgan analistinden Bitcoin analizi: Yeniden canlanabilir

JP Morgan analistinden Bitcoin analizi: Yeniden canlanabilir

Uzun süredir düşüşte olan Bitcoin için JP Morgan Küresel Piyasa Stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou bir umudun daha olduğunu söyledi.

8.02.2019Ekonomi
Finans devleri varlıklarını İngiltere dışına çıkarmaya başladı

Finans devleri varlıklarını İngiltere dışına çıkarmaya başladı

İngiltere'nin AB üyeliğinden ayrılmasına ilişkin tarihe 50 günden az kalmasına rağmen bu konuda herhangi bir uzlaşmaya varılmaması, şirketlerin artık en kötü senaryo olan yani anlaşmasız ayrılık için harekete geçmesine neden oluyor.

8.02.2019Ekonomi
Brent petrolün varili 57,87 dolar

Brent petrolün varili 57,87 dolar

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 57,87 dolardan işlem görüyor.

7.01.2019Ekonomi
Goldman Sachs petrol fiyatı tahminini düşürdü

Goldman Sachs petrol fiyatı tahminini düşürdü

ABD'li yatırım bankacılığı ve finansal hizmetler kuruluşu Goldman Sachs, bu yıla ilişkin Brent türü ham petrol fiyat tahminini varil başına 70 dolardan 62,5 dolara düşürdüğünü duyurdu.

7.01.2019Ekonomi
Leonardo DiCaprio yolsuzluk soruşturmasında ifade verdi

Leonardo DiCaprio yolsuzluk soruşturmasında ifade verdi

Ünlü aktör DiCaprio'nun Malezya'daki yolsuzluk soruşturmalarına yardımcı olmak üzere ABD mahkemesinde ifade verdiği belirtildi.

5.01.2019Dünya
ABDde bankacılarla kritik toplantı

ABD'de bankacılarla kritik toplantı

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD borsalarının sert gerilediği bir dönemde altı büyük bankanın yöneticileriyle telefonda görüştü ve Finans Piyasaları Çalışma Grubu'nu görüşmeye çağırdı.

24.12.2018Ekonomi
Son dakika... Malezya Goldman Sachsı dava etti

Son dakika... Malezya Goldman Sachs'ı dava etti

Malezya hükümeti, ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs'ı 2015'te patlak veren Malezya Stratejik Gelişim Şirketi 1MDB yolsuzluk skandalı sebebiyle dava ettiğini duyurdu.

17.12.2018Dünya
Goldman Sachs, Hürriyet Emlak’a ortak oldu

Goldman Sachs, Hürriyet Emlak’a ortak oldu

Emlak sektörünü tek bir çatı altında buluşturan Doğan Grubu iştiraki Hürriyet Emlak, dünyanın önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs ile ortaklık gerçekleştirdi.

12.12.2018Ekonomi
Ünlü yatırımcı kripto paralarda 136 milyon dolar kaybetti

Ünlü yatırımcı kripto paralarda 136 milyon dolar kaybetti

Eski Goldman Sachs çalışanı ve Hedge Fon yöneticisi ünlü yatırımcı Mike Novogratz bu yıl kripto paralarda büyük zarara uğradı.

30.11.2018Ekonomi
Goldman Sachsın Seul şubesine 6 milyon dolar açığa satış cezası

Goldman Sachs'ın Seul şubesine 6 milyon dolar açığa satış cezası

Güney Kore'nin finansal düzenleyicisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ülkede yasadışı olan sahip olunmayan menkul kıymetlerin ödünç alınması suretiyle satılması suçlamasıyla Goldman Sachs Group Inc.in Seul şubesine 6.66 milyon dolar ceza kesmeye karar verdiklerini duyurdu.

28.11.2018Ekonomi
Yabancı turist yerliyi üzecek

Yabancı turist yerliyi üzecek

Geçen yıllarda haziran başına kadar devam eden erken rezervasyon indirimlerinin bu yıl nisanda sona ereceğini belirten Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Artan yabancı turist talebi nedeniyle yerli ayrılan pay ayrıldı. Yükselen kurların da etkisiyle bu yıl Ege otelleri yüzde 35, Akdeniz otelleri yüzde 45 zam yaptı. Erken rezervasyonun önemi bu yıl bir kat daha arttı” dedi.

27.11.2018Ekonomi
Gelecek yıl tatile çıkacaklar dikkat: Fiyatlar el yakacak

Gelecek yıl tatile çıkacaklar dikkat: Fiyatlar el yakacak!

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ve Genel Müdür Figen Erkan, turizm sektörünün görünümü ve şirketin 2019 hedeflerine ilişkin düzenlenen değerlendirme toplantısında şu açıklamaları yaptı:

26.11.2018Ekonomi
En çekici işverenler

En çekici işverenler

Universum tarafından Türkiye dahil 61 ülkede yaptığı En Çekici İşveren Araştırması’nda göre mühendislik ve yönetim bilimleri öğrencilerine en çekici işverenler soruldu. Türkiye’den 46 üniversiteden 41 bin öğrencinin katıldığı araştırmaya göre yönetim bilimleri öğrencileri Koç Holding’i en çekici işveren seçerken, mühendislik öğrencileri Aselsan’ı seçti. Dünyada ise hem yönetim bilimleri hem de mühendislik öğrencileri için en çekici işveren Google.

Morgan Stanleyden Fed açıklaması

Morgan Stanley'den Fed açıklaması

Morgan Stanley, Fed'in gelecekteki faiz artırımlarına yaklaşımının daha güvercin olabileceğini kaydetti.

23.11.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Davos kulislerinde konuşulan zafer maçı

Davos’un en telaşlı anlarından biri açılış gecesidir...

23.01.2019

Kahraman ile korkak arasındaki fark nedir?

Aslında ikisi arasında çok fark yoktur.

8.01.2019

Bankaların Korktuğu Teknoloji Hangisi?

Neden mi böyle bir başlık attım? Bakın neler demiş dünyanın en büyük bankalarının yöneticileri blockchain teknolojisi hakkında:

19.12.2018