MENÜ

Göksel Aşan

Göksel Aşan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Göksel Aşan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 129 Göksel Aşan haberi bulunmuştur.

Göksel Aşan Haberleri

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan: 2020de büyüme ve istihdam ön plana çıkacak

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan: 2020'de büyüme ve istihdam ön plana çıkacak

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan "Ekonomide 2019 dengelenme yılı oldu. Sonuçları itibarıyla baktığımızda bu dengelenme süreci çoğu insanın beklediğinden daha başarılı bir şekilde tamamlandı" dedi.

30.12.2019Ekonomi
Katar Finans Merkezi ile Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi arasında mutabakat zaptı

Katar Finans Merkezi ile Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi arasında mutabakat zaptı

Dünyanın en hızlı büyüyen finans merkezleri arasında yer alan Katar Finans Merkezi ile İstanbul Finans Merkezi arasında iş birliğini kapsayan mutabakat zaptı, Katar Finans Merkezi İdaresi ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi arasında imzalandı.

28.11.2019Ekonomi
Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı

Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 7 anlaşma imzalandı.

25.11.2019Dünya
Uzakdoğuya İFM atağı

Uzakdoğu'ya İFM atağı

Türkiye, İslami finansın merkezi Malezya ve dijital finansın merkezi Singapur’daki yatırımcılarla temasa başladı. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi bu kapsamda iki ülkenin milyar dolarlık sermayeye sahip önemli oyuncuları ile görüşmelerde bulundu. Yatırımcılara İstanbul Finans Merkezi’nin (İFM) bölgesel ‘hub’ olma potansiyeli anlatıldı.

25.11.2019Ekonomi
İstanbul Finans Merkezinde sorun kalmadı

İstanbul Finans Merkezi'nde sorun kalmadı

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan “İstanbul Finans Merkezi’ne ilişkin bütün sorunlar halledildi“ dedi.

21.11.2019Ekonomi
Amerikan Şirketler Derneğinin yeni başkanı Tankut Turnaoğlu oldu

Amerikan Şirketler Derneği'nin yeni başkanı Tankut Turnaoğlu oldu

Serra Akçaoğlu, Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Turkey/ABFT) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Tankut Turnaoğlu'na devretti.

20.11.2019Ekonomi
Alternatif finans şart

Alternatif finans şart

‘Dönüşüm’ temalı Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne gelişen teknolojiyle birlikte artan alternatif finans kanalları damga vurdu. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, alternatif finans çalışmalarının sektörün insanla bağının yeniden kurulmasında önemli olduğunu ve bu kanalların yeterince iyi kullanılmaması halinde 5-10 yılda finans bulmakta zorlanılacağına dikkat çekti.

20.11.2019Ekonomi
Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi başladı

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi başladı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) eşgüdümü, T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun desteklediği, Borsa İstanbul Grubu’nun ana sponsor olduğu Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi başladı. İki gün boyunca dünyadan ve Türkiye’den ünlü uzman ve liderlerin konuşmacı olacağı Kongre’de, 28 panelin yanı sıra 30 farklı başlıkta eğitim programları da yer alıyor.

19.11.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşandan finans sektörü vurgusu

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan'dan finans sektörü vurgusu

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan "Finans sektörünün insanla olan bağını tekrar kurması lazım. Alternatif finans çalışmaları buna yöneliktir. Bunu da göz ardı etmiyor olmamız lazım" dedi.

19.11.2019Ekonomi
İstanbul’da finansın Davos’u

İstanbul’da finansın Davos’u

TÜRKİYE Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından 19-20 Kasım 2019 tarihlerinde, İstanbul’da bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde, dönüşüm çağının; insanları, sektörleri ve finansal mimariyi nasıl etkileyeceği konuşulacak.

8.11.2019Ekonomi
Aşan: Önümüzdeki dönemde sermaye piyasaları pozitif ayrıcalıklı olacak

Aşan: Önümüzdeki dönemde sermaye piyasaları pozitif ayrıcalıklı olacak

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan "Önümüzdeki dönem sermaye piyasaları açısından pozitif ayrımcılığın olduğu bir dönem olacak. Kiminle konuşursak konuşalım, herkes 'biz böyle bir performans beklemiyorduk' diyor. Olumlu, pozitif bir havayı yakalamış olduk. Çok iyi bir zamana denk geldi. Sermaye Piyasaları Kongresi tam bu havaya denk geldi" dedi.

7.11.2019Ekonomi
Finans Ofisi’nden Çin atağı

Finans Ofisi’nden Çin atağı

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan, Alman otomotiv devi Volkswagen’in Manisa’da kuracağı fabrikanın Çinli yatırımcıların Türkiye’ye ilgisini arttırdığını söyledi.

8.10.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: En geç 2022 yılı başında hayata geçirilecek

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: En geç 2022 yılı başında hayata geçirilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Marmara Üniversitesi Rektörlük Binası’nda düzenlenen “Alternatif Finansta Yeni Ufuklar: Likidite, Yeşil Finans ve Politik Ekonomi Programı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlgili kurumlarımızın destek ve çabalarıyla İstanbul Finans Merkezi projesinin en geç 2022 yılı başında hayata geçirilmesini bekliyoruz" dedi.

9.09.2019Ekonomi
Duraklarsak tökezleriz

Duraklarsak tökezleriz!

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan, Türkiye’nin tasarruf açığının olmasının normal olduğunu belirterek, “Bu coğrafyada biraz duraklarsanız tökezlersiniz. O nedenle duraklamayıp lternatiflere gitmemiz, çemberin dışına çıkıyor olmamız lazım” diye konuştu.

12.08.2019Ekonomi
Hakan Atilla bizim evladımız

Hakan Atilla bizim evladımız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’de tahliye edildikten sonra Türkiye’ye dönen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla için “Bu yaşamış olduğu süreç, başta şahsım olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımızı üzmüştür, kırmıştır. Bizim için Hakan Atilla’ya herhangi bir bariyer söz konusu değildir. O bizim evladımızdır. Onu sahiplenmeyeceğiz de kimi sahipleneceğiz” dedi.

26.07.2019Gündem
Ekonomide milyar dolarlık diplomasi

Ekonomide milyar dolarlık diplomasi

Cumhurbaşkanlığı, İstanbul’un uluslararası finans merkezi olması için ekonomide rotayı yatırımcı potansiyeli yüksek olan Uzakdoğu, Lüksemburg ve Körfez ülkelerine çevirdi. Finans Ofisi, ekonomi diplomasisi kapsamında dünyanın yatırımcı potansiyeli en yüksek ülkelerinde temaslara başladı.

21.07.2019Ekonomi
İstanbul Finans Merkezi Eylem Planı Çalıştayı tamamlandı

İstanbul Finans Merkezi Eylem Planı Çalıştayı tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi (İFM) kapsamında iki alan üzerine yoğunlaştıklarını belirterek, "Bunlardan biri Fintek, diğeri de İslami Finans tarafı. İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında bu iki eksene ağırlık vereceğiz." açıklamasını yaptı.

13.06.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan: İstanbulu finansal hub haline getirmek istiyoruz

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Aşan: İstanbul'u finansal hub haline getirmek istiyoruz

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul'u finansal hub haline getirmek istediklerini söyledi.

27.05.2019Ekonomi
Ekonomiye 107 trilyon TL teminat

Ekonomiye 107 trilyon TL teminat

Türkiye Sigorta Birliği’nin sigortacılığın 5 yıllık stratejisini belirlemek için düzenlediği Sigorta ve Emeklilik Sektörü Strateji Belirleme Çalıştayı’nda sektörün ekonomiye verdiği katkı açıklandı. TSB Başkanı Can Akın Çağlar, “Verdiğimiz sigorta teminatı ile ekonomiye sağladığımız destek GSMH’nın 35 katına ulaştı, 107 trilyon TL oldu” dedi.

11.02.2019Ekonomi
Sigorta ve BES tasarrufları 142 milyar liraya çıktı

Sigorta ve BES tasarrufları 142 milyar liraya çıktı

TSB Başkanı Can Akın Çağlar, sigorta ve emeklilik sisteminde 142 milyar lira tasarruf biriktiğini söyledi.

8.02.2019Ekonomi
Beştepede Almanya zirvesi

Beştepe'de Almanya zirvesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 80’in üzerinde Alman şirketin yöneticisiyle Beştepe’deki yatırım zirvesinde bir araya gelecek.

22.10.2018Ekonomi
Göksel Aşan kimdir Prof. Dr. Göksel Aşanın biyografisi

Göksel Aşan kimdir? Prof. Dr. Göksel Aşan'ın biyografisi

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı'na atanan Prof. Dr. Göksel Aşan'ın biyografisi, günün en çok merak edilenleri arasında üst sıralarda yer aldı. Göksel Aşan'ın kim olduğunu ve daha önce neler yaptıklarını merak eden vatandaşlar, Göksel Aşan'a dair merak ettikleri detayları internette sorguluyor. Peki, Göksel Aşan kimdir?

16.10.2018Gündem
Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığına atama yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı'na atama yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığına Prof. Dr. Göksel Aşan'ın atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

15.10.2018Gündem
‘İyi ki oradaydım’ diyeceğiniz konserler

‘İyi ki oradaydım’ diyeceğiniz konserler

Yarın akşamdan itibaren 18 Temmuz’a kadar şehrin pek çok mekânından caz melodileri yükselecek. İKSV 26. İstanbul Caz Festivali için gün sayarken caz müzisyenlerine, cazsever gazeteci ve yazarlara festivalin kaçırılmayacak konserlerini sorduk...

27.06.2019Kitap Sanat
38. İstanbul Film Festivali başladı

38. İstanbul Film Festivali başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) düzenlenen 38. İstanbul Film Festivali, 4 Nisan Perşembe akşamı Uniq İstanbul’da gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı. Törene Türkiye sinema dünyasından seçkin isimlerin yanı sıra Edmond filminin Fransız oyuncuları Thomas Solivérès ile Lucie Boujenah da katıldı.

5.04.2019Kitap Sanat
İllerimizden gelen seçim sonuçları dakika dakika haberimizde.. İşte tüm illerimizdeki son durum ve oy oranları

İllerimizden gelen seçim sonuçları dakika dakika haberimizde.. İşte tüm illerimizdeki son durum ve oy oranları

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yurt genelinde oyların sayımı devam ediyor. Anadolu Ajansı'nın verilerine göre; şu ana kadar sandıkların %99,01'i açıldı. Kesin olmayan sonuçlara kazanan isimler de belli olmaya başladı. İşte tüm illerimizden gelen son dakika oy oranları ve partilerin son durumu

31.03.2019Gündem
38. İstanbul Film Festivalinin programı açıklandı

38. İstanbul Film Festivali'nin programı açıklandı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali, bu yıl 38. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 5-16 Nisan tarihleri arasında yapılacak 38. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye ve dünya sinemasının en nitelikli ve başarılı örneklerinin yanı sıra söyleşiler ve atölyeler gibi birçok etkinlik yer alıyor.

13.03.2019Kitap Sanat
Göksel Gümüşdağdan Arda Turan açıklaması

Göksel Gümüşdağ'dan Arda Turan açıklaması

Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, deplasmanda Atiker Konyaspor ile yaptığı maçın ardından havalimanında bir grup Galatasaray taraftarının Arda Turan'a küfürlü tepkisi sonrasında açıklama yaptı.

7.02.2018Futbol
Gurmeler, akademisyenler, yemek yazarları, şefler ve işletmecilerden oluşan 100 kişilik dev gastronomi heyeti seçti: Türkiyenin en lezzetli 100 yemeği

Gurmeler, akademisyenler, yemek yazarları, şefler ve işletmecilerden oluşan 100 kişilik dev gastronomi heyeti seçti: Türkiye'nin en lezzetli 100 yemeği

Yüzlerce yıllık birikim, devasa bir külliyat, kuşaktan kuşağa aktarılan pratikler... Türkiye’nin lezzet hazinesi, kimilerine göre yeryüzünün en zengin birkaç mutfağından biri, pek çoğumuza göre de en güzeli. Peki bütün bu güzeller içinde en güzel 100 hangileri? Artık tereddüde gerek yok: Gastronomi düzeyi tartışılmayacak büyük bir heyet bunları sizin için belirledi.

20.01.2018Hürriyet Pazar
GameX fuarı ne zaman saat kaçta açılıyor GameX biletleri ne kadar

GameX fuarı ne zaman saat kaçta açılıyor? GameX biletleri ne kadar?

GameX fuarı, bu yıl da birçok oyunseveri çatısı altında buluşturmaya hazırlanıyor. Dijital oyun sektöründe yer alan birçok firmanın yer alacağı GameX fuarı dört gün boyunca kapısını açık tutacak. Peki, GameX fuarı ne zaman saat kaçta açılıyor? GameX biletleri ne kadar olacak? İşte, oyunseverlerin merakla araştırdığı tüm bu soruların cevapları ve organizasyonda yer alacak etkinlikler hakkında bazı bilgiler

12.09.2017Teknoloji
Hürriyetin yeni spor platformu Spor Arenanın tanıtımı yapıldı

Hürriyet'in yeni spor platformu 'Spor Arena'nın tanıtımı yapıldı

HÜRRİYET Gazetesi'nin dijital platformda hizmet veren yeni spor platformu 'Spor Arena'nın tanıtım gecesi spor camiasını bir araya getirdi. Hilton Otel'de düzenlenen gecede Dünya Atletizm Şampiyonasında 200 metre erkeklerde altın madalya alan milli sporcumuz Ramil Guliyev'e plaket verildi.

12.09.2017Spor Arena
GameX 2017de oyun fırtınası

GameX 2017'de oyun fırtınası!

Dijital oyun dünyasının en yeni dijital oyunları ve yüzbinleri peşinden sürükleyen fenomen oyuncular, 14-17 Eylül tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek GameX 2017’de sahne alacak.

24.08.2017Teknoloji
Şampiyon şeytan üçgeninden çıkacak

Şampiyon şeytan üçgeninden çıkacak

Devler Ligi’nde de mücadele eden Beşiktaş, üst üste oynayacağı Medipol Başakşehir, Fenerbahçe ve Bursaspor maçlarından hasarsız çıkarsa ligde ‘mutlu sonu’ görür. Aksi halde F.Bahçe’ye gün doğar. Güneş, “endişelendim” dedi. endişenin kaynağı nedir? Futbol Konseyi açıkladı...

22.11.2016Futbol
İlber Ortaylı yazdı: Ordular ilk hedefiniz Akdenizdir emri neden çok önemli

İlber Ortaylı yazdı: 'Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir' emri neden çok önemli?

"İlk hedefiniz Akdeniz'dir" emri neden çok önemli? Hürriyet'in 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla verdiği özel ekte tarih profesörü İlber Ortaylı, Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Taarruz için verdiği "Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri" emrinin neden önemli olduğunu yazdı. "Bu emir Türkiye Cumhuriyeti'nin doğal sınırlarını belirledi" diyen Ortaylı'nın yazısı şöyle:

30.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

İyiliği yayan kadınlar

“Hürriyet ve Avon işbirliğiyle düzenlenen Güçlü Kadınlar Konferansı’nda moderatörlük yapar mısın?” dediklerinde, “Kadının konuşulduğu her yerde varım” diyerek hemen kabul ettim.

17.02.2017

Tarık Akan’ın cenazesi çok şey ifade ediyor

TARIK Akan ülkemizin yetiştirdiği büyük bir aydındı.

19.09.2016