MENÜ

Göçmen Tepkisi

Göçmen Tepkisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Göçmen Tepkisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 65 Göçmen Tepkisi haberi bulunmuştur.

Göçmen Tepkisi Haberleri

Macaristan’a göçmen tepkisi: 5 gün hiçbir şey vermemişler

Macaristan’a göçmen tepkisi: 5 gün hiçbir şey vermemişler

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Macaristan’ın Avrupa Birliği (AB) hukukunu ve uluslararası hukuku ihlal ederek 2 Afganistanlı aileyi ülkeden çıkmaya zorlamasına tepki gösterdi.

10.05.2019Avrupa
Macaristan’dan Lüksemburg’a göçmen tepkisi

Macaristan’dan Lüksemburg’a göçmen tepkisi

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, ülkesinin mülteci politikasını eleştiren Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn’a tepki gösterdi.

13.10.2018Avrupa
İTALYA’YA ÇIPLAK GÖÇMEN TEPKİSİ

İTALYA’YA "ÇIPLAK GÖÇMEN" TEPKİSİ

İtalya'nın kaçak göçmen akınına uğrayan güneydeki Lampedusa Adası'nda göçmenlerin görevliler tarafından zorla çırılçıplak hortumla yıkandığına dair görüntülerin ortaya çıkması tepkilere yol açtı. İtalyan devlet televizyonu RAI'nin ikinci kanalında özel haber olarak yayınlanan, adadaki göçmen karşılama merkezi bünyesinde oluşturulan depoda göçmenlerin uyuz tedavisi için hortumdan verilen suyla yıkanma görüntüleri, ülke içinde ve dışında tepkileri de beraberinde getirdi. Temsilciler Meclisi Başkanı Laura Boldrini, görüntülerdeki muamelenin aşağılayıcı olduğunu ve uygar bir devlete yakışmadığını söyledi. Başbakan Enrico Letta da görüntülerin kendilerini şoke ettiğini, olayın soruşturulacağını ve sorumlular hakkında cezai yaptırım uygulanacağını ifade etti.

18.12.2013Haber
ABDde binlerce yasa dışı göçmen aileye gözaltı planı iddiası

ABD'de "binlerce yasa dışı göçmen aileye gözaltı planı" iddiası

Trump yönetiminin, son kez sınır dışı emri verilen binlerce göçmen aileyi gözaltına almayı düşündüğü ancak kaynak sorunu ve kamuoyunun olası tepkisi nedeniyle plandan vazgeçtiği bildirildi.

14.05.2019Dünya
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kızılcahamam kampında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte AK Partili Çelik'in açıklamalarından satır başları:

27.04.2019Gündem
‘Alman ve Türklerin tepkileri arasında büyük fark yok’

‘Alman ve Türklerin tepkileri arasında büyük fark yok’

Türk asıllı Alman yazar ve film yönetmeni Su Turhan’ın Almanya’da ilk yayımlandığında büyük yankı uyandıran ‘Komiser Zeki Demirbilek’ serisinin ilk kitabı ‘Komiser Paşa’ nihayet Türkçede. Turan, “Zeki iki memleketi olan bir yabancı. Türk gibi hissediyor, futbolu, çayı ve rakıyı seviyor ama Alman yemeklerini ve birayı da” diyor.

4.04.2019Kitap Sanat
Türkiye güçlü devlet beka sorunu yok

Türkiye güçlü devlet beka sorunu yok

- CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirirken, “Hiçbir kişi vazgeçilmez değildir. Erdoğan da vazgeçilmez değildir” dedi. Kılıçdaroğlu, beka tartışmalarıyla ilgili de “Türkiye Cumhuriyeti bir beka sorunu yaşamıyor. Ne beka sorunu. Kişilerin kendi geleceklerine yönelik endişeler taşındığını gayet iyi biliyoruz” mesajı verdi.

3.03.2019Gündem
Avusturyada okullarda başörtüsü yasağı hazırlığı

Avusturya'da okullarda başörtüsü yasağı hazırlığı

Ülkede aşırı sağcı hükümet, ilkokullarda başörtüsünü yasaklamak için hazırladığı yasa tasarısını mecliste oylayarak yürürlüğe sokmayı planlıyor.

21.11.2018Dünya
AK Partiden son dakika bedelli askerlik açıklaması

AK Parti'den son dakika 'bedelli askerlik' açıklaması

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Ünal, bedelli askerlik süresinin 21 gün olarak düşünüldüğünü belirterek "Şu an bir değişiklik düşünülmüyor. Şu değiştirildi, üst yaş sınırı kaldırıldı. Özellikle yurt dışı için 38 olan yaş sınırı kaldırıldı. Böylece 25 yaş ve üzeri askerlikle ilişkisi olan ve bu yapılacak yeni düzenlemeden istifade etme imkanı olan herkes yararlanacak" dedi.

23.07.2018Gündem
Microsoft çalışanları: Çocukların ailelerinden ayrılmasına suç ortağı olmak istemiyoruz

Microsoft çalışanları: Çocukların ailelerinden ayrılmasına suç ortağı olmak istemiyoruz

ABD'de 100'den fazla Microsoft çalışanı, yönetime açık mektup yayımlayarak Başkan Donald Trump'ın kaçak göçmenlere 'sıfır hoşgörü' politikası nedeniyle Amerikan Göçmen ve Gümrük Muhafaza Dairesi (ICE) ile işbirliğine son verilmesini istedi.

20.06.2018Teknoloji
Skandalı savundu... Trumptan göç eleştirilerine yanıt

Skandalı savundu... Trump'tan göç eleştirilerine yanıt

Trump göç politikalarıyla ilgili çığ gibi büyüyen tepkilere Twitter'dan yanıt verdi.

20.06.2018Dünya
Cami önünde provokasyon tutmadı

Cami önünde provokasyon tutmadı

Hollanda’da, İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA örgütü, cami önünde toplanan yüzlerce kişinin yoğun tepkisi üzerine domuz etli mangal partisi eyleminden vazgeçti.

8.06.2018Avrupa
Cami önünde provokasyon tutmadı

Cami önünde provokasyon tutmadı

Hollanda’da, İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA örgütü, cami önünde toplanan yüzlerce kişinin yoğun tepkisi üzerine domuz etli mangal partisi eyleminden vazgeçti.

8.06.2018Avrupa
Suriyeliden kömür pazarı

Suriyeliden kömür pazarı

Ankara'nın, Suriyeli sorununu en çok hisseden ve bu sorunla baş başa bırakılan ilçesi Altındağ’dan bugünlerde üzerinde önemle durulması gereken bir tepki sesi yükseliyor.

15.11.2017Eray GÖRGÜLÜ
Vize krizinde Kolomb şifresi

Vize krizinde Kolomb şifresi

ABD’nin vize başvurularını dondurma kararının tam da bu ülkede 3 günlük tatil olan Kolomb Günü’ne denk gelmesi, hazırlığın önceden yapıldığını gösterdi. Hürriyet’e konuşan Türk kaynaklar, “Rahatsızlık dile getiriliyordu, ancak vize iması yoktu” dedi.

9.10.2017Dünya
Vize krizinin şifreleri

Vize krizinin şifreleri

ABD'nin şok bir kararla Türkiye'den vize başvurularını dondurması Ankara için beklenmedik bir gelişme oldu. Karar tam da ABD’de 3 günlük tatil olan Kolomb Günü’ne denk geldi. Hürriyet’e konuşan Türk kaynaklar, “Rahatsızlık dile getiriliyordu, ancak vize rejiminin değişeceğine dair en ufak bir ima yoktu” dedi. Türk tarafı bu kararı 'orantısız' bulurken, Amerikalı yetkililer, ABD vatandaşlarına ve elçilik çalışanlarına yönelik gözaltıların 'ciddi sonuçları olacağını Türk tarafıyla paylaştıklarını' söyledi.

9.10.2017Dünya
Erdoğan: Trumpı davet ettim... Önce bize gel

Erdoğan: Trump'ı davet ettim... Önce bize gel

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Belarus’a yaptığı günübirlik resmi gezisinden dönerken uçakta kendisine eşlik eden gazetecilerle sohbetinde Donald Trump’ın ABD Başkanlık seçiminde kazandığı zaferi değerlendirdi. Erdoğan, “Trump aleyhtarı gösterilerin kaybedenler arasındaki bazı kesimlerin hazımsızlığının göstergesi olduğuna inanıyorum” dedi. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

12.11.2016Gündem
Obama: bunun ABDde olduğunu düşünün

Obama: bunun ABD'de olduğunu düşünün

ABD Başkanı Barack Obama, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türk hükümetinin anlaşılabilir bir tepki verdiğini belirterek, "Böyle bir şeyin ABD’de olduğunu, karşımıza çıkacak zorlukları, ülkeyi nasıl tekrar istikrara sokacağımızı düşünün" dedi.

4.09.2016Dünya
Türkiye, Alman maslahatgüzarı çağırdı

Türkiye, Alman maslahatgüzarı çağırdı

Türkiye, dünkü Köln krizi nedeniyle Ankara'daki Alman maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı. Alman Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye'nin bu tutumunda olağandışı bir durum olmadığını belirtti.

1.08.2016Dünya
AB’nin yeni Türkiye Temsilcisi Avusturyalı Berger

AB’nin yeni Türkiye Temsilcisi Avusturyalı Berger

Avrupa Birliği, Haziran’da istifa eden Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg Haber’in yerine halen Avrupa Dış Eylem Servisi (EEAS) Ortadoğu ve Kuzey Afrika Direktörü olarak görev yapan Avusturyalı Christian Berger’i atadı.

27.07.2016Dünya
Donald Trump’tan yaylım ateşi

Donald Trump’tan yaylım ateşi

Orlando katliamının failinin ABD vatandaşı bir Afgan olması, Müslümanları dışlayan açıklamalar yapan Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump için fırsat yarattı.

13.06.2016Dünya
İngiliz basını: Oylama Türkiyeyi çileden çıkardı

İngiliz basını: Oylama Türkiye'yi çileden çıkardı

Bugünkü İngiliz ve Alman gazetelerinin tümünde, Almanya Federal Meclisi'nin dün 1915 olaylarını "soykırım" olarak niteleyen tasarıyı kabul etmesi ile ilgili haberler ya da yorumlar yer aldı.

3.06.2016Dünya
Bill Clinton, ABDlilere Hamdi Ulukayayı örnek gösterdi

Bill Clinton, ABD'lilere Hamdi Ulukaya'yı örnek gösterdi

Demokrat Parti içindeki seçim yarışı devam ederken, eski ABD eski Başkanı Bill Clinton, eşi Hillary Clinton'a destek vermek amacıyla, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Paterson kentinde bir miting düzenledi.

14.05.2016Dünya
Türk Dışişlerinden vize açıklaması: Cumhurbaşkanı Erdoğanın ifadeleri çok netti

Türk Dışişleri'nden 'vize' açıklaması: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifadeleri çok netti

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB ile vize anlaşması konusunda "çok net" ifadeler kullandığını ve bu ifadeler çerçevesinde gerekli politikaların üretilerek uygulamaya konulacağını söyledi.

9.05.2016Dünya
‘Türkiye’ye geri döneceğime öleyim’

‘Türkiye’ye geri döneceğime öleyim’

Türkiye ile AB arasında sağlanan ve cumartesi gece yarısından itibaren yürürlüğe giren anlaşmanın ilk günkü bilançosu uzlaşmanın mültecileri caydırmadığını ortaya koydu. Yunan hükümeti pazar günü Ege adalarına 1.622 mülteci geçtiğini açıkladı. Times gazetesine konuşan Afgan bir kadın, “Türkiye olmaz. Öleyim daha iyi” dedi.

21.03.2016Dünya
Almanya’da Merkele süper pazar testi

Almanya’da Merkel'e 'süper pazar' testi

Almanya'da üç eyalette de aynı gün düzenlendiği için 'süper pazar' olarak anılan yerel meclis seçimlerinin heyecanı yaşanıyor. Söz konusu seçimler, mülteci akını nedeniyle zor günler geçiren ve göçmen krizinin çözümü için Türkiye ile anlaşılması konusunda AB'ye baskı yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel için bir siyasi sınav niteliğinde.

13.03.2016Dünya
İtalyan rahip, ırkçıların kiliseye girişini yasakladı

İtalyan rahip, ırkçıların kiliseye girişini yasakladı

İtalya’da göçmen karşıtı eylemler ve söylemlerin artmasına öfkelenen bir rahip, görev yaptığı kilisenin kapısına “Buraya ırkçılar giremez” diye yazarak, tepkisini ortaya koydu.

23.07.2015Avrupa
Vahşete isyan... Türkiye ayakta

Vahşete isyan... Türkiye ayakta

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde vahşice katledilen Özgecan Aslan cinayeti için Türkiye'nin dört bir yanında protesto gösterileri düzenlendi.

14.02.2015Gündem
Tarafsız Bölgede İzmir konuşuldu

Tarafsız Bölge'de İzmir konuşuldu

Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge İzmir'in nabzını tuttu.

15.03.2013Ege
Yunanistan 6 Mayısta sandığa gidiyor

Yunanistan 6 Mayıs'ta sandığa gidiyor

Yunanistan'da 6 Mayıs Pazar günü yapılacak erken genel seçimlerden, Yeni Demokrasi Partisi'nin (ND) başta geldiği bir koalisyon hükümetinin çıkması bekleniyor.

3.05.2012Gündem

"Sen benim paramla ev yaptın, ben de senden çalıyorum"

Murat Yılmaz Gökmen Londra’da yaşayan bir gazeteci.

15.08.2011Gündem
Akdenizde göçmen teknesi battı: 150 kayıp

Akdeniz'de göçmen teknesi battı: 150 kayıp

Kuzey Afrika'dan Lampedusa adasına giderken Akdeniz'de alabora olduğu tahmin edilen göçmen teknesine yönelik umutlar tükeniyor.

6.04.2011Gündem
Ahmet Türk’e yumruklu saldırı

Ahmet Türk’e yumruklu saldırı

Kapatılan DTP’nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk’e Samsun’daki Bulanık olayları davasının görüldüğü adliyenin önünde yumruk atıldı. Saldırı sonrası hastaneye götürülen Türk'ün burnunda kırık tespit edildi. İçişleri Bakanlığı olayla ilgili 2 Mülkiye Başmüfettişi görevlendirdi. Türkiye, saldırıyı Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) çektiği görüntülerle hurriyet.com.tr'den takip etti.

12.04.2010Gündem
Milli kimlik Fransa’yı böldü

Milli kimlik Fransa’yı böldü

ASİL TARTIŞMA MI: Göçmen nüfusunun giderek arttığı Fransa, “gerçek Fransız kimdir” sorusunu tartışıyor. Ancak Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin “asil tartışma” dediği girişim, bir ay içinde ülkeyi daha da gerdi.
IRKÇI OYLAR İÇİN Mİ: Hükümetin internet sitesinde aşırı sağcılar ve fanatik göçmenler ırkçılıkta yarışmaya başlayınca, sansür uygulanmaya başladı. Sarkozy’nin aşırı sağ oyları çekmeye çalıştığı öne sürülüyor.

6.12.2009Dünya
Lider koltuğunda Türkiye

Lider koltuğunda Türkiye

Haritaya bakıyorum doğuda Endonezya'dan batıda Fas'a yerküreyi kucaklayan 57 ülke, toplam nüfusları bir milyarı aşıyor.

2.02.2009Dünya
Annem bile Muro diyor

Annem bile Muro diyor

Kurtlar Vadisi dizisinde dün akşam yoktu. Bugün hurriyet.com.tr'de.

25.04.2008Kelebek
Varoş isyanı değil gerilla savaşı

Varoş isyanı değil gerilla savaşı

Fransa’da çıkan ikinci büyük varoş isyanına Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin tepkisi sert oldu. "Polise ateş açanlar cinayete teşebbüsten yargılanacak" diyen Sarkozy sıfır tolerans politikası uygulayacak. 2005’teki olayları gölgede bırakan silahlı göçmen gençler arasında bulunan Türk asıllı Cem ise, New York Times’a, "Polis iki arkadaşımızı öldürdü, biz de iki polis öldüreceğiz. Daha yeni başlıyoruz. Bu bir savaş" diye konuştu.

28.11.2007Dünya
Euro 2008e Aureliolar taşıdı

Euro 2008'e 'Aurelio'lar taşıdı

Aurelio'nun Türk vatandaşlığına geçip, milli forma için ter dökmesi futbol dünyasında tartışılırken, birçok Avrupa ülkesi devşirme oyuncularla başarıyı yakalıyor.

21.11.2007Futbol
İtalyan bakan tişörtü giydi, kıyamet koptu

İtalyan bakan tişörtü giydi, kıyamet koptu

İtalyan RAİ-1 Televizyonu’nda peygamberin karikatürlerinin bulunduğu tişörtle şov yapan ayrılıkçı Kuzey Birliği Partisi üyesi Reform Bakanı Roberto Calderoli’ye Libya’da öfke büyük oldu. Olaylarda 11 kişi öldü, 55 kişi yaralandı.

17.02.2006Dünya

Yazar Sonuçları

Suriyeliden kömür pazarı

Ankara’nın, Suriyeli sorununu en çok hisseden ve bu sorunla baş başa bırakılan ilçesi Altındağ’dan bugünlerde üzerinde önemle durulması gereken bir tepki sesi yükseliyor.

15.11.2017

Meksika Duvarı                                                   

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump göreve başlamasının hemen ardından verdiği seçim kampanyası vaatlerine paralel olarak çok hızlı bir giriş yaptı.   Donald Trump, daha göreve başlamasının ilk haftası dolmadan bir çok seçim vaadini “Executive Order” diye tabir edilen başkanlık kararnameleriyle hayata geçirmeye başladı.

30.01.2017

Suriyeli mültecilerle ilgili bu rapora dikkat

CHP Göç ve Göçmen İnceleme Komisyonu, geçenlerde “Dünya Mülteci Günü”nde, projektörü Suriyeli göçmenlere çevirdiği “Sınırlar Arasında, İnsanlık Dramından İnsanlık Sınavı”na raporunu açıkladı.

27.06.2016

Yunanlıların yeni polis sevgisi

Yunan halkının asker olsun polis olsun üniformaya sempatisi olduğunu söyleyemem. Ancak hırsızlık, soygun ve cinayet olaylarının artmasına bir de yabancı fobisi eklenince, Atina’da iki polisin haksız ölümüne tepki gösterdi insanlar

5.03.2011

Beykoz'daki roller ve kimler ne yaptı

DEVLETİN ilgili güvenlik birimlerince Acarkent ve Acaristan konutları ile ilgili olarak uzun süreden beri 'derin' bir soruşturma yürütülüyor.

29.11.2006