MENÜ

Göçmen Teknesi

Göçmen Teknesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Göçmen Teknesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Göçmen Teknesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 146 Göçmen Teknesi haberi bulunmuştur.

Göçmen Teknesi Haberleri

Son dakika Çanakkalede göçmen teknesi battı: 1i bebek 4 kişi öldü

Son dakika! Çanakkale'de göçmen teknesi battı: 1'i bebek 4 kişi öldü

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında yasa dışı yollarla Yunanistan Midilli Adası'na geçmeye çalışan düzensiz göçmenleri taşıyan fiber teknenin batması sonucu 3 kadın ve 1 bebek öldü.

26.03.2019Gündem
İzmirde göçmen teknesi battı

İzmir'de göçmen teknesi battı

İzmir’in Dikili ilçesinde, yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmaya çalışan bir grup göçmenin teknesini battı. Olayda 2 göçmenin yüzerek karaya çıktığı, 10 geçmenin ise hala kayıp olduğu öğrenildi.

12.11.2018Haber
Dikili açıklarında göçmen teknesi battı

Dikili açıklarında göçmen teknesi battı

İZMİR’in Dikili ilçesi açıklarında, kaçak göçmenlerin bulunduğu tekne battı. Kıyıya yüzerek çıkan 2 göçmen, teknede 15 kişi olduğunu söyledi. Kayıplar için arama çalışması başladı. Çalışmalarda şu ana kadar 3 göçmen sağ kurtarıldı. 2 yetişkin 2 çocuk olmak üzere 4 kişinin cansız bedeni bulundu.

12.11.2018Gündem
Göçmen teknesi su aldı, imdada Sahil Güvenlik yetişti

Göçmen teknesi su aldı, imdada Sahil Güvenlik yetişti

İzmir'in Menderes ilçesi Özdere Mahallesi açıklarında düzensiz göçmenlerin bulunduğu teknenin su almaya başladığı ihbarı üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı, olay yerine ekip gönderdi. Sahil Güvenlik ekipleri, batmak üzere olan fiber teknedeki Afganistan uyruklu 5 çocuk, 3 kadın toplam 15 kişiyi kurtardı. O anlar Sahil Güvenlik ekiplerince kaydedildi.

17.09.2018Haber
İngiliz basını: Göçmenlerin yeni rotası Türkiye

İngiliz basını: Göçmenlerin yeni rotası Türkiye

Orta Doğu ve Afrika'dan Avrupa'ya kaçmaya çalışan göçmenlerin, İtalya'nın Libya ile yaptığı anlaşma sonrası yeni rotalar oluşturduğu ve bunlar arasında Türkiye-İtalya hattının da bulunduğu belirtildi.

24.11.2017Dünya
Kefken açıklarında kaçak göçmen teknesi battı

Kefken açıklarında kaçak göçmen teknesi battı

Kocaeli'den son dakika haberi.. Kocaeli açıklarında içinde çok sayıda göçmenin olduğu balıkçı teknesi battı. İlk belirlemelere göre 4 kişi öldü. Onlarca kişi aranıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan, Kocaeli/Kefken açıklarında içerisinde göçmenlerin bulunduğu bir balıkçı teknesinin batması sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiği, arama faaliyetlerinde 38 göçmenin kurtarıldığı, 15-20 dolayında göçmene yönelik arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 22 Eylül 2017 tarihinde saat 01.35‘te ticari bir gemi tarafından Kefken/Kocaeli 64 deniz mili kuzeyinde içerisinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir balıkçı teknesinin yardım talebinde bulunduğu ihbarı alındığı belirtildi.İhbarın alınmasının ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bölgeye, bir sahil güvenlik uçağı ve iki sahil güvenlik botu sevk edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:"Bölgede bulunan ticari gemilerle arama kurtarma faaliyetlerine katılmak maksadıyla koordine kurulmuştur. Saat 05.03’te battığı bildirilen düzensiz göçmen teknesine yönelik icra edilen arama kurtarma faaliyetleri neticesinde, saat 05.25’te Sahil Güvenlik uçağı bölgeye intikal etmiş ve 2 adet SAR (Arama Kurtarma) kitini denize atmıştır. Bölgeye saat 05.38’te intikal eden sahil güvenlik botu tarafından denizden 22, ticari gemiler tarafından 16 olmak üzere toplam 38 kazazede ilk aşamada sağ olarak kurtarılmış, müteakiben 4 cansız beden denizden alınmıştır. Yaklaşık 15-20 kayıp düzensiz göçmenin aranması faaliyetlerine devam edilmektedir. Arama kurtarma faaliyetlerine destek sağlamak maksadıyla görevlendirilen; 1 sahil güvenlik uçağı, 1 helikopterli sahil güvenlik korveti, 2 Sahil Güvenlik botu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı 1 uçak, 1 helikopter ve 2 karakol gemisi ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı 1 kurtarma botu bölgeye intikalde olup, 5 ticari gemi arama kurtarma faaliyetlerine iştirak etmektedir."

22.09.2017Haber
Son dakika.. Kocaeli açıklarında facia: Ölüler var

Son dakika.. Kocaeli açıklarında facia: Ölüler var

Kocaeli'den son dakika haberi.. Kocaeli açıklarında içinde çok sayıda göçmenin olduğu balıkçı teknesi battı. İlk belirlemelere göre 4 kişi öldü. Onlarca kişi aranıyor.

22.09.2017Gündem
Son dakika: Akdenizde facia Yüzlerce kişi kayıp

Son dakika: Akdeniz'de facia! Yüzlerce kişi kayıp

Birleşmiş Milletler'den (BM) yapılan açıklamada, Akdeniz'de iki göçmen teknesi battığı, 250 kişinin kayıp olduğu bildirildi.

9.05.2017Dünya
Midilli açıklarında göçmen teknesi battı

Midilli açıklarında göçmen teknesi battı!

Ege Denizi'nde Midilli açıklarında sığınmacıları taşıyan teknenin batması sonucu 6 kişi hayatını kaybetti.

24.04.2017Dünya
Akdenizden çok kötü haber

Akdeniz'den çok kötü haber

Libya'dan yola çıkan bir göçmen teknesi Akdeniz'de battı. 147 kişi taşıyan tekneden şu ana kadar sadece bir kişi kurtuldu.

29.03.2017Dünya
Göçmen teknesi böyle battı

Göçmen teknesi böyle battı

Göçmenleri taşıyan tekne böyle battı. Hindistan’da çok sayıda göçmen derme çatma tekneye binince kaza da kaçınılmaz oldu. Küçücük tekne kıyıya yaklaştığı sırada daha fazla yüke dayanamadı ve devrildi.

14.02.2017Haber
Libyadan kötü haber; göçmen teknesi battı

Libya'dan kötü haber; göçmen teknesi battı

Libya donanması, Avrupa'ya ulaşmak için küçük bir lastik botla Libya kıyılarından açılan 90 göçmenin ölmüş olabileceğini açıkladı.

27.10.2016Dünya
Libya açıklarında can pazarı

Libya açıklarında can pazarı!

Avrupa'ya gitmek için Akdeniz'e açılan göçmen teknesi İtalyan donanma gemisinin hemen yakınında battı. Helikopterin de rol aldığı kurtarma operasyonunda yüzlerce göçmen sağ olarak sudan çıkmayı başardı. Beş göçmenin ise cansız bedeni bulundu.

25.05.2016Dünya
Yüzlerce göçmenin boğulduğu kazadan kurtulanlar anlatıyor

'Yüzlerce göçmenin boğulduğu' kazadan kurtulanlar anlatıyor

Libya'dan İtalya'ya geçmeye çalışırken teknelerinin batması sonucu yüzlerce göçmenin öldüğü belirtiliyor. Ancak resmi makamlardan hâlâ net bir açıklama gelmiş değil. kazadan kurtulanlar, Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece yaşadıklarını BBC'ye anlattı.

19.04.2016Dünya
‘Birkaç yüz kişi öldü’

‘Birkaç yüz kişi öldü’

Akdeniz’de Mısır açıklarında mülteci teknesi battı. Detayları netleşmeyen faciayla ilgili İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella “Birkaç yüz kişinin öldüğü görülüyor” dedi.

18.04.2016Dünya
Akdenizde göçmen faciası 400 kişinin öldüğü sanılıyor

Akdeniz'de göçmen faciası! 400 kişinin öldüğü sanılıyor

Akdeniz'de göçmen faciası... BBC Arapça; Somali, Etiyopya ve Eritre'den kaçarak İtalya'ya ulaşmak isteyen 400'ü aşkın göçmeni taşıyan teknelerin alabora olduğunu yazdı. İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella da Akdeniz'de yaşanan faciayı doğruladı.

18.04.2016Dünya
Donanma da Egede göçmen devriyesinde

Donanma da Ege'de göçmen devriyesinde

Avrupa Birliği'nin varlığına tehdit olarak gördüğü ve engellemek için Türkiye ile anlaşmaya vardığı kitlesel göçe karşı Ege'de Sahil Güvenlik yetersiz kalınca Deniz Kuvvetleri de devreye girdi. Donanma şimdi karakol gemileri, deniz karakol uçakları, helikopterler ve keşif gözetleme sistemleriyle Ege'de göçmen devriyesinde. Öte yandan NATO gemileri de Ege'de göçmen teknesi arıyor.

21.03.2016Gündem
AB - Türkiye anlaşması göçmenleri durdurmadı

AB - Türkiye anlaşması göçmenleri durdurmadı

Türkiye ve Avrupa Birliği'nin (AB) üzerinde anlaştığı göçmen krizi planının yürürlüğe girmesine karşın Türkiye sahillerinden botlarla açılan göçmenler Yunan adalarına gitmeye devam ediyor.

21.03.2016Dünya
Ege Denizinde facia: En az 13 göçmen hayatını kaybetti

Ege Denizi'nde facia: En az 13 göçmen hayatını kaybetti

Ege Denizi'nde iki göçmen teknesi battı. Yunanistan'ın Sisam (Samos) Adası açıklarında yaşanan ilk faciada 6'sı çocuk en az 11 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan, Avrupa Birliği Sınır Ajansı Frontex'e ait bir teknenin, Bulamaç Adası yakınlarında iki göçmenin cansız bedenine ulaştığı açıklandı.

1.11.2015Dünya
Malezyada göçmen teknesi battı: 14 ölü, onlarca kayıp

Malezya'da göçmen teknesi battı: 14 ölü, onlarca kayıp

Malezya'da, kaçak göçmen oldukları sanılan Endonezyalıları taşıyan teknenin batması sonucu en az 14 kişi öldü.

3.09.2015Dünya
Akdenizde 400 kişi taşıyan göçmen teknesi battı

Akdeniz'de 400 kişi taşıyan göçmen teknesi battı

Dünya,İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük mülteci kriziyle karşıkarşıya. İç karışıklıklarla kaynayan ülkelerinden kaçarak Avrupa'yaulaşmaya çalışan yüzlerce insanın toplu ölüm haberlerinin sıradan birhâl almaya başladığı şu günlerde, Libya açıklarında batan bir teknedeçekilen fotoğraflar yaşanan dramı en çarpıcı şekilde gözler önüne serdi.İçinde bulunduğumuz çağ birçok uzman tarafından "mülteci yüzyılı"olarak değerlendirilirken, dünyanın gözü önünde cereyan eden bufacialara seyirci kalınması ise sorunun bir başka boyutu. Son faciadakitüyler ürperten detayı ise BM açıkladı: "Hayatta kalan göçmenlerlekonuştuğumuzda bize tıka basa dolu teknelerde insan kaçakçılarınıngeminin ambarında kalanlardan dışarı çıkıp nefes alabilmeleri için paraistediği söylendi."

28.08.2015Haber
Akdenizde 400 kişi taşıyan göçmen teknesi battı

Akdeniz'de 400 kişi taşıyan göçmen teknesi battı

Dünya, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük mülteci kriziyle karşı karşıya. İç karışıklıklarla kaynayan ülkelerinden kaçarak Avrupa'ya ulaşmaya çalışan yüzlerce insanın toplu ölüm haberlerinin sıradan bir hâl almaya başladığı şu günlerde, Libya açıklarında batan bir teknede çekilen fotoğraflar yaşanan dramı en çarpıcı şekilde gözler önüne serdi. İçinde bulunduğumuz çağ birçok uzman tarafından "mülteci yüzyılı" olarak değerlendirilirken, dünyanın gözü önünde cereyan eden bu facialara seyirci kalınması ise sorunun bir başka boyutu. Son faciadaki tüyler ürperten detayı ise BM açıkladı: "Hayatta kalan göçmenlerle konuştuğumuzda bize tıka basa dolu teknelerde insan kaçakçılarının geminin ambarında kalanlardan dışarı çıkıp nefes alabilmeleri için para istediği söylendi."

28.08.2015Dünya
Akdenizde bir göçmen teknesi daha battı

Akdeniz'de bir göçmen teknesi daha battı

Akdeniz'de yaklaşık 300 kaçak göçmen taşıyan bir teknenin daha bugün battığı, olayda ilk belirlemelere göre 20 kişinin öldüğü bildirildi. AB liderleri, üst üste yaşanan faciaların ardından Perşembe günü acil toplanma kararı aldı.

20.04.2015Dünya
Egede kaçak göçmen teknesi battı: En az üç ölü

Ege'de kaçak göçmen teknesi battı: En az üç ölü

Suriyeli kaçak göçmenleri taşıyan bir tekne, bugün saat 10.30 sularında Rodos Adası'nın Zefiros sahilinde kayalıklara çarparak battı. Kazada ilk belirlemere göre biri çocuk üç kişi hayatını kaybetti. Dün Akdeniz'de yaşanan faciayla birlikte yıl başından bu yana umuda yolculukta bin 600 göçmenin öldüğü açıklanmıştı. Ege'deki kazayla bu rakam bin 603'e çıktı.

20.04.2015Dünya
Sicilya Kanalında 700 kaçak göçmeni taşıyan tekne battı

Sicilya Kanalı'nda 700 kaçak göçmeni taşıyan tekne battı

İtalya’ya gitmek isteyen göçmenleri taşıyan tekne Akdeniz’de battı. Can kaybının 700’e yakın olmasından endişe edilirken, İtalya’nın geçen yıl masrafı çok diye iptal ettiği Mare Nostrum adlı kurtarma programı tartışma konusu oldu. İtalya, aylık 9 milyon Euro’luk program için AB’den destek istiyordu. Bundan yedi gün önce 400 kaçak göçmen Libya açıklarında hayatını kaybetmişti. Şubat ayında da en az 300 kaçak göçmeni taşıyan tekne alabora olmuştu.

20.04.2015Dünya
İstanbul Boğazındaki tekne faciasının görgü tanığı anlattı

İstanbul Boğazı'ndaki tekne faciasının görgü tanığı anlattı

İstanbul Boğazı'nın Karadeniz çıkışı Rumeli açıklarında bir tekne battı. Çok sayıda kişinin denize düşerek boğulduğu bildiriliyor. Rumeli Fener'inde içinde kaçakların bulunduğu belirtilen bir tekne battı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, teknede 40'a yakın kişi bulunuyordu. Şu ana kadar 6 kişinin kurtarıldığı kaydedilirken arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.Görgü tanığı Adem Kan, "1 kişiyi yarı baygın bulduk, hastaneye yetiştirilmeye çalışılıyor. İçlerinde 2 tane çocuk var sanırım. Küçük bir tekne. 30 kişiyi alabilecek bir tekne değil. Göçmen teknesi. Batık bir şekilde, sürükleniyor tekne. Tekne Rumeli tarafında olduğu için Bulgaristan'a gittiğini tahmin ediyoruz" dedi.

3.11.2014Haber
Göçmen teknesi sulara gömüldü: 14 ölü

Göçmen teknesi sulara gömüldü: 14 ölü

İtalya'nın Lampedusa Adası açıklarında kaçakları taşıyan teknenin alabora olması sonucu, ilk belirlemelere göre 14 kişi yaşamını yitirdi, 200 civarında kişi kurtarıldı.

12.05.2014Dünya
Ege’de korkunç iddialar

Ege’de korkunç iddialar

YUNANİSTAN’ın Bulamaç (Farmakonisi) Adası açıklarında geçen pazartesi çoğu çocuk 12 kişinin boğularak ölmesi Atina’yı uluslararası alanda zor durumda bıraktı.

26.01.2014Dünya
İyon Denizinde göçmen teknesi alabora oldu: 12 ölü

İyon Denizi'nde göçmen teknesi alabora oldu: 12 ölü

Yunanistan ile İtalya arasındaki İyon Denizi'ndeki Lefkada Adası açıklarında içinde muhtemelen Suriye vatandaşı 27 kaçak göçmenin bulunduğu tekne alabora oldu, kazada 4'ü çocuk tolam 12 kişinin cesedine ulaşıldı.

15.11.2013Dünya
İtalya açıklarında tekne faciası

İtalya açıklarında tekne faciası

Yüzlerce kaçak göçmen taşıyan bir tekne, İtalya'nın Afrika'ya en yakın kara parçası olan Lampedusa Adası açıklarında battı. Olayda en az 130 kişi hayatını kaybederken, can kaybının 350'ye kadar çıkabileceği belirtiliyor.

3.10.2013Gündem
Avustralyada 200 göçmen taşıyan gemi battı

Avustralya'da 200 göçmen taşıyan gemi battı

Avustralya'nın kuzeybatısındaki Christmas Adası açıklarında yaklaşık 200 kaçak göçmeni taşıyan bir geminin battığı bildirildi.

21.06.2012Gündem
Bahamalardan ABDye giden göçmen teknesi battı: 11 ölü

Bahamalar'dan ABD'ye giden göçmen teknesi battı: 11 ölü

Bahamalar'dan ABD'ye gitmeye çalışan göçmen teknesi battı, 11 kişi öldü.

12.06.2012Gündem
Lampedusa açıklarında göçmen teknesi battı: 5 ölü

Lampedusa açıklarında göçmen teknesi battı: 5 ölü

İtalya'nın coğrafi olarak Afrika kıtasına en yakın kara parçası konumundaki Lampedusa adasının açıklarında, kaçak göçmenleri taşıyan bir teknede 5 ceset bulundu.

17.03.2012Gündem
Akdenizde göçmen teknesi battı: 150 kayıp

Akdeniz'de göçmen teknesi battı: 150 kayıp

Kuzey Afrika'dan Lampedusa adasına giderken Akdeniz'de alabora olduğu tahmin edilen göçmen teknesine yönelik umutlar tükeniyor.

6.04.2011Gündem