MENÜ

Glutensiz Ekmek

Glutensiz Ekmek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Glutensiz Ekmek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 191 Glutensiz Ekmek haberi bulunmuştur.

Glutensiz Ekmek Haberleri

Ekmeğin Nusret’i Ava Çelik

Ekmeğin Nusret’i Ava Çelik

Ava Çelik. Türkiye kökenli sempatik, güzel, yaratıcı, dünyaya açık genç bir kız. Berlin’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Berlin’de yaptı. Berlin Hür Üniversitesi’nde Felsefe ve Sinema Bilimleri okudu. Küçük yaştan itibaren Yekta Arman yönetimindeki Berlin’deki Tiyatrom’da birçok oyunda yer aldı.

5.06.2019Avrupa
Güneydoğulu çölyak hastalarının ekmeği Şanlıurfadan

Güneydoğulu çölyak hastalarının ekmeği Şanlıurfa'dan

Şanlıurfa'da Haliliye Belediyesi'nce kurulan bölgenin ilk glutensiz ekmek fırını sayesinde çölyak hastaları, tükettikleri ekmeğe daha kolay ulaşabilecek

Ekmek hakkında  bilmeniz gereken her şey

Ekmek hakkında bilmeniz gereken her şey

Kaç çeşidi olduğunu saymak artık mümkün değil: Beyazı, kepeklisi, ekşi mayalısı, cevizlisi, üzümlüsü... İsteyen fırından alıyor, isteyen evinde pişiriyor. Peki en sağlıklısı hangisi? Uzmanlar anlatıyor...

30.06.2018Hürriyet Pazar
Ofis Çalışanlarına Özel Diyet

Ofis Çalışanlarına Özel Diyet

İlkbahar aylarında yenilenmek ve fazlalıklarından kurtulmak isteyen ofis çalışanları için hazırladığımız özel diyet sizlere iyi gelecek...

Diyette Yeni Trend: New Yorker Tarzı Diyet

Diyette Yeni Trend: New Yorker Tarzı Diyet

Karbonhidrat yönünden çok düşük besinler içeren New York diyeti protein zengini bir beslenmeyi temel alıyor. Günde en az 1 saat hareket etmek şart. Çünkü New Yorker tarzı diyet, fiziksel aktivite yaparak 2 haftada 8 kilo vermeyi amaçlıyor. Diyetin bir diğer kuralı ise saat 19.00'dan sonra bir şey yememek! İşte New Yorker tarzı diyet programını Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Ferin Batman sizler için hazırladı…

Çölyak, Boğaziçi Üniversitesi’nde ders oldu

Çölyak, Boğaziçi Üniversitesi’nde ders oldu

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Sibel Akmehmet Şekerler, toplumda ve üniversite içerisinde Çölyak hastalığına dair farkındalık oluşturmak amacıyla bir ders açtı. Çölyakla Yaşam Derneği ile yapılan çalışmalarla birlikte bir gönüllülük projesi biçiminde gerçekleşen ders, bu hastalık hakkında daha önce hiç bilgisi olmayan pek çok öğrencinin Çölyak ile ilgili farkındalığını artırmayı amaçlıyor. Boğaziçililer, TBMM’de Çölyak hastalarıyla ilgili kurulan araştırma komisyonunun çalışmalarına da katkı sağlıyor.

7.01.2018Eğitim
Gluten nedir, Glutensiz ekmek olur mu

Gluten nedir, Glutensiz ekmek olur mu?

Gluten nedir sorusunun cevabı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Ayrıca Gluten konusunda merak edilen bir diğer hususta, Gluten'in hangi besinlerde bulunduğu ile ilgili. İşte konu hakkında detaylar

21.11.2017Gündem
İstanbulda halk ekmeğe büyük zam

İstanbul'da halk ekmeğe büyük zam

İstanbul genelinde ekmeğe yapılan 25 kuruşluk zammın ardından halk ekmek büfelerinde de fiyatlar arttı. İstanbul Halk Ekmek’in belirlediği fiyat listesine göre ekmek fiyatlarına yüzde 20 ile 30 arasında değişen oranlarda zam yapıldı.

26.01.2016Ekonomi
Kent Ekmek İşçileri oturma eyleminde

Kent Ekmek İşçileri oturma eyleminde

İZMİR Büyükşehir Belediyesi şirketi Grand Plaza bünyesinde faaliyet gösteren Kent Ekmek Fabrikası’nda çalışan ve toplu iş sözleşmesindeki uzlaşmazlık nedeniyle 41 gündür grevde olan 65 işçi oturma eylemine başladı. Büyükşehir Belediyesi önünde 20’ye yakın işçinin katılımıyla başlayan eylemde işçilerin üyesi olduğu TekGıda-İş Sendikası 7 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bircan, sosyal haklarda iyileşme sağlanmasına karşın ücretlerle ilgili gelişme olmaması nedeniyle grevin sürdüğünü söyledi.

9.12.2015Ege
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden çölyak hastalarına özel ürünler

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden çölyak hastalarına özel ürünler

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, diyete uygun olarak hazırlanan ve içerisinde özel ürünlerin bulunduğu gıda paketlerini, kentte yaşayan çölyak ve fenilketonüri hastalarının evlerine teslim ediyor.

24.09.2015Ege
Türkiyenin 70 iline glutensiz ekmek

Türkiye'nin 70 iline glutensiz ekmek

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Ekmek Fabrikası’nda glüten alerjisi bulunan hastalar için ürettiği özel ekmekler Türkiye’nin 70 iline gönderiliyor. İthal glütensiz ekmekler piyasada 15 TL’ye satılırken, Büyükşehir Belediyesi kendi ürettiklerini, hastalara sadece 1 TL’ye sunuyor.

2.02.2015Ege

Yazar Sonuçları

SORU SU: NEDEN KiLO ALDIM

Sağlığın her alanında olduğu gibi kilo sorununda da sonuca değil, sebebe odaklanmak gerekiyor. Eğer bu yapılmazsa sürekli tekrarlayan sonuçlara (verilen kiloların yeniden geri alınmasına) veya sorunun içinden çözülmez bir karmaşa haline gelmesine katlanmak zorunda kalınıyor.

10.05.2017

Ve o yola neşter

TİRE-Belevi yolunu birkaç kez taşıdım buraya. O yoldan ne zaman söz etsem, bıkmadan şöyle başlarım:

7.04.2017

Gümüşlük Limon’un amazonları

Ultra eğlenceli... Yaratıcı... Yapıcı... Ve yenilikçi...Gümüşlük Limon’dan söz ediyorum. Abarttığımı zannetmeyin, 14 yılda, itinayla kurulmuş bir film seti gibi. Hayata güzelleme merkezi. Bir kadının beyninin içini, zihninin izdüşümünü görüyorsun. Sevmemen mümkün değil. Çünkü güzel, estetik ve harika şeyler yiyorsun. Dilin, damağın, gözlerin, beynin, her şeyin tatmin oluyor. 50 kişilik bir ordu her gün harıl harıl çalışıyor.

8.07.2016

Saç beyazlaması durdurulabilir mi?

Saç beyazlamasını durdurmak mümkün! Nasıl mı? Bakır takviyesi alarak, hem vücudunuzun hücre bütünlüğünü hem de genç görünümünüzü korursunuz...

25.12.2014

Glütensiz diyet işe yarar mı

Yeni yıla hafif ve zinde girmeye karar verdiyseniz “glüten free diyet”lere de bir göz atmanızda fayda var.

16.12.2014