MENÜ

Giovanni Agnelli

Giovanni Agnelli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Giovanni Agnelli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 73 Giovanni Agnelli haberi bulunmuştur.

Giovanni Agnelli Haberleri

Efsane CEO’sunun ani ölümüne soruşturma

Efsane CEO’sunun ani ölümüne soruşturma

Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) efsane CEO’su Sergio Marchionne’nin geçen hafta ani ölümü finansal piyasalarda da tartışılmaya başlandı. Hissedarlar ve yatırımcılar hastane tarafından Marchionne ve ailesinin sağlık durumunun ciddiyetini 1 yıldır bildiğini açıklamasına rağmen FCA yönetiminin böylesine önemli bir riskten haberi olmamasına pek inanmıyor. Konuyla ilgili soruşturma başlatılırken, bazı hissedarlar dava açmaya hazırlanıyor.

29.07.2018Ekonomi
Efsane CEO ölüm döşeğinde

Efsane CEO ölüm döşeğinde

Otomotiv devi Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) efsane CEO’su Sergio Marchionne’nin ölüm döşeğinde olduğu ortaya çıktı. 66 yaşındaki CEO’nun akciğer kanseri olduğu ve durumunun çok ağırlaştığı bilgisi paylaşıldı. FCA üst yönetiminden bile gizlenen bu durumun ortaya çıkması sonucu acil olarak önceki gün Marchionne’nin yerine CEO olarak Jeep ve Ram markasının başındaki Mike Manley atandı.

22.07.2018Ekonomi
Elektrikli araçlar Tofaş ile gelişecek

Elektrikli araçlar Tofaş ile gelişecek

Tofaş’ın 50’inci yılı törenine katılmak için İstanbul’a gelen Fiat Chrysler Grubu (FCA) Yönetim Kurulu Başkanı John Elkann, 2068 yılında da Koç Grubu ile ortaklıklarının 100 yıllık başarısını kutlayacaklarına emin olduğunu söyledi. Fiat’ın kurucusu Giovanni Agnelli’nin torunu olan Elkann, “Tofaş bugün Avrupa’daki iki en büyük Ar-Ge merkezinden birisi. Bu merkez şu anda elektrifikasyon üzerinde çalışıyor” dedi.

19.07.2018Ekonomi
Dünyanın en ünlü hayat kadını Madame Claude öldü

Dünyanın en ünlü 'hayat kadını' Madame Claude öldü

BFM TV haber kanalı, Fransızların dünyaca ünlü hayat kadını Madame Claude’un öldüğünü duyurdu.

22.12.2015Dünya
41 kere maşallah

41 kere maşallah

TOFAŞ, adında Türk ibaresi geçen tek yerli otomobil üreticisi olarak bu yıl kuruluşunun 44’üncü, üretime başlamasınınsa 41’inci yılını kutluyor. Yılda 20 bin adetlik üretim kapasitesi ve 600’a yakın çalışanıyla mütevazı bir fabrikada üretimine Murat 124 modeliyle başlayan TOFAŞ, günümüzde 400 bin üretim kapasitesi, 8 bini aşkın çalışanı ve 80’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla otomotiv sektöründe global bir oyuncu. Geçen hafta 4 milyonuncu aracını törenle bantlardan indiren Tofaş’ın hikayesini özel arşivinden temin ettiğimiz resimlerle derledik...

15.09.2012Ekonomi
Juve şampiyonluk istiyor

Juve şampiyonluk istiyor

İtalya'da futboldaki şike skandalının bedelini en ağır biçimde ödemiş olan FC Juventus, 2005-2006 sezonunda elinden alınan şampiyonluk unvanını geri istiyor.

29.04.2010Futbol
İtalyan Fiat’ta direksiyon 7 yıl sonra yine aileye geçti ‘en genç başkan’ oldu

İtalyan Fiat’ta direksiyon 7 yıl sonra yine aileye geçti ‘en genç başkan’ oldu

İtalyan Fiat’ın direksiyonuna 7 yıl sonra Agnelli Ailesi’nin yönetimde yer alan tek üyesi John Elkann geçti. 105 yıl Agnelli Ailesi tarafından yönetildikten sonra 2003 yılında Umberto Agnelli’nin kansere yenik düşmesiyle Fiat’ın Başkanı olan Luca Di Montezzemolo, dün görevini Elkann’a bıraktığını açıkladı. 34 yaşındaki Elkann Fiat’ın en genç başkanı oldu.

20.04.2010Ekonomi
Fiat, kriz zirvesi topladı, Başpiskopos ’destek şart’ dedi

Fiat, kriz zirvesi topladı, Başpiskopos ’destek şart’ dedi

ABD’deki otomotiv devlerinin kilisede "4 çekerli ayin" yapmasından sonra İtalyan Fiat Grubu da benzeri bir yönteme başvurdu. Torino’daki Vatikan Temsilcisi Başpiskopos Severino Poletto, Fiat’ın kriz toplantısına katılıp, "Otomotive destek şart" çağrısı yaptı.

17.12.2008Ekonomi
500 milyon $’lık villayı kim aldı

500 milyon $’lık villayı kim aldı

Fransız Rivierası’nda Belçika Kralı için yapılan La Leopolda isimli villayı 500 milyon dolar ödeyerek alan Rus milyarderinin ismi gizli tutuluyor.

11.08.2008Dünya
Çaylak yılın adamı seçildi

'Çaylak' yılın adamı seçildi

Almanya’nın Münih Kenti, erkek magazin dergisi GQ’nun düzenlediği "2007 Yılın Adamları" ödül törenine ev sahipliği yaptı.

26.10.2007Spor
Koç Ailesine Hadrian Ödülü verildi

Koç Ailesi'ne Hadrian Ödülü verildi

Dünya Anıtlar Vakfı (World Monuments Foundation) tarafından her yıl dünya kültür mirasına katkıda bulunan kişi ya da kurumlara verilen Hadrian Ödülü'nün bu yılki sahibi “Koç Ailesi” oldu.

20.10.2007Gündem
Fanatikleri geri istiyor

Fanatikleri geri istiyor

Dönemin gazete ilanlarındaki imajı gereği "Sevgi Bağı"ydı, "Yürüyen Güzel"di. 1990’lardan itibaren de Hacı Murat oldu. 4 yıl önceki vergi indirimi uygulamasıyla binlercesi hurdaya ayrılsa da, fanatik kullanıcıları onu bırakmadı. Sonra, GİTT’e dönüşüp Opet reklamında Cem Yılmaz’la başrolü paylaşınca yeniden doğdu.

25.03.2006Kelebek
Üç Agnelli kansere yenildi Fiat’ta sadece torun kaldı

Üç Agnelli kansere yenildi Fiat’ta sadece torun kaldı

İtalyan devi Fiat’ın 69 yaşındaki Başkanı Umberto Agnelli de ağabeyi Gianni Agnelli gibi kansere yenik düştü. Akciğer kanseri olan Umberto Agnelli, önceki gün yaşamını yitirdi. Umberto Agnelli’nin oğlu da 33 yaşında kanserden ölmüştü. Fiat’ın başına ailenin son temsilcisi torun John Elkann geçecek.

28.05.2004Ekonomi
Fiat eski günlerine dönmeye kararlı

Fiat eski günlerine dönmeye kararlı

Son yıllarda yaşadığı finansal sıkıntılarla gündeme gelen İtalyan otomotiv devi Fiat, 2003'te elde ettiği sonuçların şirketin ‘‘onarım bandına’’ girdiği anlamına geldiğini söyledi. 2003'te 2.4 milyar dolar zarar açıklayan Fiat, son çeyrekte yakaladığı ivmenin 2004'te şirkete kárlılığı getireceğine inanıyor.

2.03.2004Gündem
Fiat haziranda atağa kalkacak

Fiat haziranda atağa kalkacak

İtalyan otomotiv devi Fiat Grubu'nun Başkanı Umberto Agnelli, haziran ayında Fiat'ı atağa kaldıracak yeni bir planın sunulacağı açıklandı.

23.04.2003Ekonomi
Savaşta darbe yemeyelim diye Çin’in yolunu tuttuk

Savaşta darbe yemeyelim diye Çin’in yolunu tuttuk

Tofaş CEO'su Antonio Bene, olası Irak savaşının etkilerini en aza indirmek için uğraştıklarını belirterek, ‘‘Bunun için mümkün olduğu kadar savaştan etkilenmeyecek ülkelerle ilişkilerimize ağırlık verdik. Bu ülkelerin başında Çin yer alıyor’’ dedi.

3.02.2003Ekonomi
İtalya, ‘İmparator’u uğurladı

İtalya, ‘İmparator’u uğurladı

Prostat kanserine yenilerek 81 yaşında hayata veda eden Fiat'ın onursal Başkanı Giovanni Agnelli, dün İtalya'da düzenlenen muhteşem bir cenaze ile uğurlandı.

26.01.2003Ekonomi
‘Halk tipi Fiat’ın babası öldü

‘Halk tipi Fiat’ın babası öldü

İtalyan otomotiv endüstrisinin efsanevi ismi, Fiat'ın Onursal Başkanı Giovanni Agnelli, 81 yaşında prostat kanserine yenildi. Agnelli, 45 yaşında başına geçtiği Fiat'ı, halk tipi otomobil de üreten bir kuruluş haline getirerek, büyük bir başarıya imza atmıştı.

24.01.2003Ekonomi
‘Halk tipi Fiat’ın babası öldü

‘Halk tipi Fiat’ın babası öldü

Türkiye'de Murat 124 adıyla üretilen Fiat 124'ü piyasaya süren, Fiat'ın onursal başkanı Giovanni Agnelli 81 yaşında öldü.

24.01.2003Ekonomi
Fiatın onursal başkanı öldü

Fiat'ın onursal başkanı öldü

İtalya'nın otomobil devi Fiat, en fazla kupa kazanan futbol takımı FC Juventus ve Ferrari'nin onursal başkanı, 81 yaşındaki Avukat Giovanni Agnelli, öldü.

24.01.2003Ekonomi
İtalya’nın zenginleri arasında 80 futbolcu var

İtalya’nın zenginleri arasında 80 futbolcu var

İtalya'da 2001 yılında ençok kazanan kişilerin isimleri açıklanırken, Telecom İtalia ve Pirelli'nin sahibi olan Marco Tronchetti Provera ilk sırada yer aldı.

14.12.2002Ekonomi
İtalyanın zenginleri futbolcular

İtalya'nın zenginleri futbolcular

İtalya'da 2001 yılında en çok kazanan kişiler içinde Telecom İtalia ve Pirelli'nin sahibi olan Marco Tronchetti Provera ilk sırayı alırken en fazla para kazanan 500 kişiden 80'inin futbolcu olduğu görüldü.

13.12.2002Ekonomi
Ferrari borsaya açılıyor

Ferrari borsaya açılıyor

2002 yılının ilk 3 ayını zararla kapatan İtalyan Fiat Grubu, Ferrari'nin borsaya açılmasına karar verdi.

14.05.2002Ekonomi

Yazar Sonuçları

Boğaz Köprüsü'ne karşı çıkan Türk mühendisinin ölüm ilanı

ÖZELLİKLE benim gibi “dönekler” çok yerden yere vurdu ilk Boğaz köprüsüne karşı çıkanları...

19.07.2018

Ülke kültürü, şirket kültürü ve global markalar

BUGÜN size yine çok ilginç bir kitaptan söz edeceğim. Şirket Kültürleri ve Global Markalar. Yazarı Albrecht Rothacher. 2004 yılında basılmış. Yayınevi World Scientific bilinen bir yayınevi olmadığı için ancak yeni ulaşabildim. Benim için yeni anlayacağınız.

23.10.2005

Adım Bond, James Bond

21’nci Bond filmi Casino Royale gelecek yıl vizyona girecek. Bu kesin. Bond’un otomobili de belli oldu; Fiat Panda 4x4. Ancak filmin bir eksiği var; Bond.

12.08.2005

Ortağımız Mr. FIAT

İtalya, FIAT otomobillerini dünya markası yapıp ülke sanayiini diğer sanayilerle yarışır düzeye getiren Gianni Agnelli'nin geçen haftaki vefatıyla sarsıldı.

2.02.2003