MENÜ

Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı

Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.726 Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı haberi bulunmuştur.

Gıda Hayvancılık Ve Tarım Bakanı Haberleri

Bu rakamlar beni üzüyor

Bu rakamlar beni üzüyor

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bakanlığındaki kadın yönetici ve çalışanların sayısını açıklayıp, Türkiye ortalamasının altındaki bu rakamların kendisini üzdüğünü söyledi.

7.04.2018Ekonomi
Bakan müjdeyi verdi, duyan ATMye koştu

Bakan müjdeyi verdi, duyan ATM'ye koştu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın 2018 yılı destekleme ödemelerinin başlayacağının müjdesini vermesinin ardından dün saat 18:00'de paralar üreticilerin hesaplarına yatmaya başladı. Haberi duyan çiftçiler ise Ziraat Bankası ATM’lerine akın etti.

7.04.2018Ekonomi
Tarımsal destek ödemeleri başlıyor

Tarımsal destek ödemeleri başlıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: "2018 yılı destekleme ödemeleri kapsamında üreticilerimize, toplam desteğin 1,9 milyar liralık kısmının ödemesine bugünden itibaren başlıyoruz. Destek ödemelerini bugün saat 18.00'den sonra üreticilerin hesaplarına aktaracağız. Bu ödemelerle birlikte ocaktan bu yana üreticilere ödediğimiz nakit hibe 7,1 milyar liraya ulaşacak" açıklamasında bulundu.

6.04.2018Ekonomi
Arkamdan iş çeviriyorlar

Arkamdan iş çeviriyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi yönetimine yönelik eleştirilerini AK Parti’nin son MYK toplantısında da sürdürdü. Erdoğan, “Yurtdışına gitmeden önce faizlerle ilgili bir toplantı yaptık. Düşürülmesinden bahsettik. Sonra ben yurtdışındayken, Merkez Bankası faiz artırdı. Bir de tek adamlık derler, bu nasıl tek adamlıksa, karar alıyoruz uygulamıyorlar. Benim arkamdan iş çevirdiler” dedi.

4.04.2018Ekonomi
Son dakika... Putin Türkiyede... Akkuyunun temeli atıldı, ilk harç döküldü

Son dakika... Putin Türkiye'de... Akkuyu'nun temeli atıldı, ilk harç döküldü

Akkuyu Nükleer Güç Santralı'nın temeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in katıldığı törenle atıldı, temele ilk harç döküldü.

3.04.2018Ekonomi
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: İstismar ve madde bağımlılığı öncelikli gündemimiz

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: İstismar ve madde bağımlılığı öncelikli gündemimiz

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ücretsiz destekleme kurslarına geçen yıl 9 milyondan fazla öğrencinin katıldığını belirterek, “Arkadaşlara soruyorum, eskiden dershanelere giden öğrenci sayısı ne kadardı? 4 milyonun üzerindeydi. Bu yıl, 200 bin. Dolayısıyla gerçekten Türkiye bu projede başarıya ulaştı” dedi. Bakan Yılmaz ayrıca, bu yıl istismar ve madde bağımlılığıyla mücadelenin öncelikli gündem olduğunu da vurguladı.

31.03.2018Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Partili vekilin nikah şahidi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Partili vekilin nikah şahidi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli ile Uğur Yalçın'ın nikah törenine katıldı.

29.03.2018Gündem
Hibe destekleri bu yıl da devam ediyor | Genç çiftçiye hibe desteği şartları

Hibe destekleri bu yıl da devam ediyor | Genç çiftçiye hibe desteği şartları

Tarım ve kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi için yapılan hibe destekleri devam ediyor. Genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin liraya kadar hibe ödenmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi. İşte genç çiftçiye hibe desteği şartları!

29.03.2018Ekonomi
Kırsal kalkınma için hibe desteği açıklaması

Kırsal kalkınma için hibe desteği açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı'nın (KKYDP) 12'nci etabıyla ilgili çalışmalara başladıklarını belirterek, "Merkez Değerlendirme Komisyonu'nun yaptığı değerlendirmeler sonucu 2 bin 723 projeyi programa aldık. Bu projeler için 841 milyon lira hibe ödeyeceğiz. Yatırımcı katkısını da dikkate aldığımızda bu etapla 1,7 milyar liralık yatırım gerçekleşmiş olacak." ifadesini kullandı.

28.03.2018Ekonomi
500 bin koyun ve 250 bin düve için imzalar atıldı

500 bin koyun ve 250 bin düve için imzalar atıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 500 Bin Anaç Koyun ve 250 Bin Düve projeleriyle temel amaçlarının, hayvan popülasyonunu artırmak ve et ithalatını önlemek olduğunu belirtti.

27.03.2018Ekonomi
Çiftçilere koyun ve düve desteğinde imzalar atıldı 100 bin TL faizsiz kredi fırsatı

Çiftçilere koyun ve düve desteğinde imzalar atıldı! 100 bin TL faizsiz kredi fırsatı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 500 Bin Anaç Koyun ve 250 Bin Düve projeleriyle temel amaçlarının, hayvan popülasyonunu artırmak ve et ithalatını önlemek olduğunu belirtti.

27.03.2018Ekonomi
Bakan Fakıbaba ve Eroğlu telefonda böyle pazarlık yaptı

Bakan Fakıbaba ve Eroğlu telefonda böyle pazarlık yaptı

Hafta sonunda çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu arasında telefonda ilginç bir pazarlık yaşandı.

26.03.2018Gündem
Genç Çiftçi 2018 başvurusu ne zaman yapılacak - TİGEM Genç Çiftçi başvuru

Genç Çiftçi 2018 başvurusu ne zaman yapılacak? - TİGEM Genç Çiftçi başvuru

Genç Çiftçi başvuru süreci 2018 yılında yeniden başlayacak. TİGEM aracılığıyla desteklenen çiftçiler, hayvan ve diğer desteklerden faydalanabilecek. Genç Çiftçi başvuru süreci Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın belirlediği tarihte internet üzerinden tamamlanacak. Peki, Genç Çiftçi projesi başvuru şartları ve süreci nasıl ilerleyecek? İşte, 2018 Genç Çiftçi başvuruları hakkında detaylı bilgiler

26.03.2018Gündem
‘Anadolu Farm’da 3 tutuklama

‘Anadolu Farm’da 3 tutuklama

KAYSERİ’de, Çiftlik Bank benzeri bir yapılanma olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 3 yöneticisinin tutuklandığı Ekolium Bilişim, Yazılım, Tarım, Hayvancılık, Oto Turizm, Gıda, Lokanta Sanayi Ticaret A.Ş ‘nin, 8 aylık dönemde faal 4 bin 500 üyeden 90 milyon TL topladığı, şüphelilerin bu parayla çiftlik kurmak ve canlı hayvan almak yerine çeşitli illerde 20 arsa ve arazi satın aldığı ortaya çıktı.

24.03.2018Ekonomi
Fakıbaba: Putin yüzde 76 oy almış, biz 75in üzerinde olmalıyız

Fakıbaba: Putin yüzde 76 oy almış, biz 75'in üzerinde olmalıyız

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Putin yüzde 76 oy almış. Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 74,99 oy alırsak bu beni rahatsız eder, üzer. Biz 75'in üzerinde olmalıyız" dedi.

24.03.2018Gündem
Bakan Fakıbabadan Çiftlikbank açıklaması: Açık bir şekilde adam aldı götürdü

Bakan Fakıbaba'dan Çiftlikbank açıklaması: Açık bir şekilde adam aldı götürdü

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: "Çiftlik Bank konusunda Bakanlığımızın savcılığa müşteki olarak dilekçesi var. Bu da önemli. Bu konu hukukun vereceği bir karar. Ona ben bir şey diyemem ama ben şunu derim. Bütün vatandaşların uyanık olması lazım. (Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın) Açık bir şekilde adam aldı götürdü yani ama inşallah Türkiye'ye getiririz diye düşünüyorum"

24.03.2018Ekonomi
Arıcılık projeleri için çok önemli işbirliği

Arıcılık projeleri için çok önemli işbirliği

Küçük ölçekli yatırımcıların kırsal kalkınma hibelerinden daha etkin yararlanması amacıyla arıcılık projelerini ücretsiz hazırlayabilmeleri için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) arasında ‘’Eğitim ve Proje Hazırlama İş Birliği Protokolü’’ imzalandı.

21.03.2018Ekonomi
Bakandan Çiftlik Bank açıklaması

Bakandan Çiftlik Bank açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Çiftlik Bank'ın önünde sadece 'çiftlik' olduğu için millet zannediyor ki Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bir ilgisi var. Çiftlik Bank'ın Tarım Bakanlığı ile ne bir ilgisi var, ne bir izni var, ne verdiği bir hibe var. Bu söylentiler tamamen yanlış ve ocak ayında biz 'Çiftlik Bank'ta vatandaşlar kandırılıyor' diye Bakanlık olarak savcılığa dilekçe vermişiz" dedi.

18.03.2018Gündem
Bakan Fakıbabanın koruma polisleri kaza yaptı: 3 yaralı

Bakan Fakıbaba'nın koruma polisleri kaza yaptı: 3 yaralı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı korumakla görevli polis memurlarının aracı kaza yaptı. Kazada 1’i ağır 3 polis memuru yaralandı.

18.03.2018Gündem
Bayiler de Çiftlik mağduru

Bayiler de 'Çiftlik mağduru'

Milyonlarca lirayı toplayıp ortadan kaybolan Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın ‘franchising’ yöntemi ile Türkiye genelinde 150 bayilik verdiği ortaya çıktı. Her bayi başına yaklaşık 100 bin lira para alan Aydın’ın kaçmasının ardından Çiftlik Bank şarküterileri de kapandı. Çiftlik Bank’tan bayilik alarak şarküteri açan M.S.G., 1 milyon 200 bin lira dolandırıldığını söyledi.

17.03.2018Ekonomi
Bakan 11 girişim daha var demişti İşte Çiftlik Bank gibi 11 girişim

Bakan '11 girişim daha var' demişti! İşte Çiftlik Bank gibi 11 girişim

Topladığı 511 milyon lira ile Uruguay'a kaçan Mehmet Aydın'ın kurduğu Çiftlik Bank benzeri 11 yapının daha olduğunu Bakan Tüfenkçi açıklamıştı. O 11 girişimin isimleri ve şu anki faaliyet durumları ortaya çıktı.

17.03.2018Gündem
Türkiye harekete geçti, Uruguaydan istiyor

Türkiye harekete geçti, Uruguay'dan istiyor

Adalet Bakanı Gül, Uruguay'a kaçan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın ile ilgili flaş açıklamalar yaptı. Aydın'ın Türkiye'ye iade edilmesi için çalışma yapıldığını belirten Bakan Gül, "İlgili kişinin Türkiye'ye iade konusunda da ne gibi imkan varsa savcılarımız gerekli takibatı yapıyorlar" dedi. Bakan hükümetin gündeminde kesinlikle af konusunun bulunmadığını da söyledi. Öte yandan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın da Çiftlik Bank ile ilgili 18 Ocak tarihinde suç duyurusunda bulunduğu açıklandı.

17.03.2018Gündem
Sırada Çılgın Tavuklar var

Sırada Çılgın Tavuklar var

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 77 bin kişiyi 511 milyon TL dolandıran Çiftlik Bank’ın dışında 11 sistemin daha incelendiğini söyledi. Biz de bahsi geçen 11 sistemi inceledik. Birçoğuna ulaşılamazken, Çılgın Tavuklar ve Birlik ve Beraberlik Hayvancılık (BB) isimli siteler hâlâ açık. Üstelik BB’ye para yatırmak için hesap numaralarıda var. Ancak sistemle ilgili en ufak bir bilgi yer almıyor.

16.03.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Savaşın göbeğinde 600 milyon dolara 150 fabrika yapıldı

Türkiye’nin sanayi şehirleri arasında bulunan Gaziantep son yıllarda Suriye’deki savaş nedeniyle zor günler geçirse de yatırımcının bölgeye olan ilgisi devam ediyor. Gaziantep’te son 1.5 yılda 150 fabrika yapıldığını söyleyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, bu yatırımların değerinin 600 milyon doları bulduğunu söyledi.

17.03.2018