MENÜ

Gezi Eylemi

Gezi Eylemi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gezi Eylemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gezi Eylemi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 719 Gezi Eylemi haberi bulunmuştur.

Gezi Eylemi Haberleri

Tarsusta Gezi eylemi devam ediyor

Tarsus'ta Gezi eylemi devam ediyor

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde Taksim Gezi Parkı’ndaki protestolara bu akşam da destek geldi.

7.06.2013Gündem
Avukata yaka paça gözaltı yargıyı ayağa kaldırdı

Avukata yaka paça gözaltı yargıyı ayağa kaldırdı

İSTANBUL’da Gezi Eylemi yapan 49 avukatın dün Çağlayan’daki Adalet Sarayı girişinde yaka paça gözaltına alınmasına barolardan da yargıdan da tepki yağdı. Ankara Barosu’ndan üç bine yakın avukat 12.00’de adliye önünde buluştu ve avukatlara yaka paça gözaltını protesto etti. İstanbul'da avukatlar tepkilerini adliyede gösterdi. Marmaris, Gaziantep ve diğer illerden de gözaltılara tepki geldi.

12.06.2013Gündem
Gezi eylemi kitaplaştı

Gezi eylemi kitaplaştı

İstanbul Kızılay, Tunalı ve Sakarya’da, eylemcilerin, dükkanlara, kepenklere, yollara, duvarlara sprey boyalarla 1-8 Haziran tarihleri arasında yazdığı yazıların fotoğrafları bir kitapta toplandı.

18.06.2013Seyahat
Eskişehirde sabaha kadar süren Gezi eylemi

Eskişehir'de sabaha kadar süren Gezi eylemi

Eskişehir'deki Espark Alışveriş Merkezi önünde yolu trafiğe kapatan göstericilere polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Sabaha kadar süren kovalamacada 1 polis memuru atılan taştan başından yaralanırken biber gazından etkilenen 4 kişi de hastaneye kaldırıldı.

19.06.2013Gündem
Redhackten Geziye destek eylemi

Redhack'ten Gezi'ye destek eylemi

İnternette 'Kızıl Hackerlar' olarak bilinen Redhack grubu ilginç bir eyleme imza attı.

20.06.2013Gündem
Abbasağa diyor ki

Abbasağa diyor ki

Türkiye’de çok sayıda parkta hemen her gece saatler süren hararetli tartışmalar yaşanıyor.

21.06.2013Gündem
Kölnde Gezi eylemi

Köln'de Gezi eylemi

Gezi parkı olaylarını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etmek için 40 bine yakın gösterici Almanya’nın Köln şehrinde toplandı.

22.06.2013Gündem
Köln’de 40 binlik Gezi eylemi

Köln’de 40 binlik Gezi eylemi

Almanya'nın Köln kentinde Gezi Parkı olaylarına destek ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ı protesto amacıyla düzenlenen gösteriye 40 bine yakın kişi katıldı.

22.06.2013Gündem
TARTIŞILAN GÜREŞÇİ BU KEZ DE KAMU SPOTUNDA ROL ALDI

TARTIŞILAN GÜREŞÇİ BU KEZ DE KAMU SPOTUNDA ROL ALDI!

Gezi eylemcileri hakkında attığı hakaret içeren twitlerle büyük tepki çeken güreşçi Rıza Kayaalp bu kez de kamu spotunda rol aldı!Radikal’in haberine göre Milli güreşçi Rıza Kayaalp Akdeniz Oyunları açılış töreninde kafile önünde bayrak taşımasının ardından bu kez de gençleri spora teşvik eden kamu spotunda rol aldı. Kayaalp bu kez Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a 'Kralsın' diyerek gündeme gelen Marmarisli Selahi Varol ile kamera karşısına geçti. Marmarisli Selahi Varol, “Vay, büyüksün, kralsın, yaparsan sen yaparsın” diyor ve Rıza Kayaalp'le güreşiyor. Rıza Kayaalp Gezi eylemi sırasında attığı mesajlar büyük tepki çekmişti. Kayaalp daha sonra yaptığı açıklamada yanlış anlaşıldığını savunmuştu. KURGU: Levent SERT

11.07.2013Diğer Videolar
Tartışılan güreşçi bu kez de kamu spotunda rol aldı

Tartışılan güreşçi bu kez de kamu spotunda rol aldı

Gezi eylemcileri hakkında attığı hakaret içeren tweetlerle büyük tepki çeken güreşçi Rıza Kayaalp önce Akdeniz Oyunları'nda bayrak taşıdı şimdi de de kamu spotunda rol aldı!

11.07.2013Gündem
Bodrumda Gezi eylemi

Bodrum'da Gezi eylemi

Nejat İşler’in de arasında bulunduğu 300 kişilik bir grup, önceki akşam Bodrum-Gümüşlük’te Gezi Parkı eylemlerine destek için yürüdü

13.07.2013Gündem
Galatasaray meydanında gezi eylemi

Galatasaray meydanında 'gezi' eylemi

Direnişi Tutuklu Aileleri, tutuklu olan yakınlarının serbest bırakılması için Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yaptı.

20.07.2013Gündem
Hukuk fakültesinde tartışılacak Gezi eylemi sorusu

Hukuk fakültesinde tartışılacak 'Gezi eylemi' sorusu

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili bütünleme sınavında sorduğu sorularla dikkat çeken Ankara Üniversitesi Hukuk Fukültesi’nde görevli Doç. Dr. Ömer Arbek, “Güncel olaylarla ilgili, soru tekniğine uygun sorular sordum” dedi.

15.08.2013Eğitim
Bakan Bağış: İçim parçalandı

Bakan Bağış: İçim parçalandı

AB Bakanı Egemen Bağış, Eskişehir'de Gezi eylemi sırasında acımasızca dövülen ve hastanede yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın dayak yediği anları gösteren video hakkında ''İçim parçalandı'' yorumunda bulundu.

24.08.2013Gündem
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

12.11.2013Gündem
Davutoğlu Onur duyuyoruz sözüne açıklık getirdi

Davutoğlu 'Onur duyuyoruz' sözüne açıklık getirdi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Türkiye’deki gösterilerin, Avrupa’daki gösterilerle benzer olmasından onur duyuyoruz” şeklindeki sözlerine açıklık getirdi.

19.11.2013Dünya
Başarılarımdan rahatsız olanlar var

Başarılarımdan rahatsız olanlar var

TV 8 'i satın almasıyla gündeme gelen ve çok konuşulan yapımcı Acun Ilıcalı, konuyla ilişkin soruları yanıtladı.

28.11.2013Gündem
Gezi eylemi davasında gerginlik

Gezi eylemi davasında gerginlik

Kayseri’ de Gezi Parkı'na destek eylemlerine katılan 160 kişinin yargılanmasına 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bu sabah başlandı.

12.12.2013Gündem
Savcıdan flaş Gezi eylemi kararı

Savcıdan flaş Gezi eylemi kararı

31 Mayıs’ta yaşanan Gezi Parkı olaylarında takipsizlik kararı çıktı. Savcı, “Barışçıl gösteri, izinsiz bile olsa demokratik haktır. Barışçıl gösteriye katılanlar hakkında dava açmak AİHM kararlarına aykırı” dedi.

16.01.2014Gündem
Fazıl Say soruşturmasında takipsizlik kararı

Fazıl Say soruşturmasında takipsizlik kararı

Piyanist-besteci Fazıl Say hakkında, "yargı görevini yapanları etkileme" ve "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs" iddiasıyla yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

17.01.2014Gündem
Hakimden avukata:Kendini mi ihbar ediyorsun

Hakimden avukata:'Kendini mi ihbar ediyorsun?'

İZMİR'in Dikili İlçesi'nde 1 Haziran 2013 tarihinde düzenlenen Gezi eylemine katıldıkları gerekçesiyle haklarında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 31 sanığın yargılandığı davanın 5'inci duruşmasında ilginç bir gelişme yaşandı.

18.02.2015Ege
Gezi sanıklarına karar verildi

Gezi sanıklarına karar verildi

İZMİR'in Dikili İlçesi'nde düzenlenen Gezi eylemine katıldıkları gerekçesiyle haklarında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 31 sanığın yargılandığı davanın karar duruşması görüldü. Sanıkların 28'ine beraat kararı verilirken, 3 sanık için her birine, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'hakaret ettikleri' gerekçesiyle 9 bin 700'er lira para cezası verildi.

28.02.2015Ege
La Casa De Papelden Türkiyeye özel tanıtım

La Casa De Papel'den Türkiye'ye özel tanıtım

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, İspanyol Netflix dizisi La Casa De Papel için Netflix Türkiye tarafından çekilen tanıtım videosunda Ali Koç'a suikast, ikinci bir Gezi eylemi ve bir darbe işareti olduğunu söyledi.

10.04.2018Ekran

24.10.2000Gündem

24.10.2000Gündem

24.10.2000Gündem
Sivil toplum örgütlerinden tezkereye tepki

Sivil toplum örgütlerinden tezkereye tepki

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk TabipleriBirliği (TTB) ile Emeğin Partisi (EMEP) başkan ve yöneticileri, Irak'aasker gönderilmemesi için TBMM önünde eylem yaptı.

8.10.2003Gündem
Tezkere protestosu

Tezkere protestosu

Asker tezkeresinin Meclis'ten geçmesi nedeniyle dün birçok il protestolara sahne oldu. DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve savaş karşıtı gruplar, çeşitli kentlerde gösteriler düzenlediler.

8.10.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Sonu nereye varacak

Bu yazıyı yazarken ikinci sabah baskını olmuş, sonrasındaki basın toplantısı da yine biber gazıyla dumanlanmış haldeydi.

31.05.2013

Güvercinler, çocuklar...

Onlar kendilerinden önceki abilere, ablalara, amcalara, teyzelere benzemiyor. Bu süreçte eski cephelerin ve o cephelerin dilinin katkısı yok.

7.06.2013

Bir gece önce bir gece sonra

Salı akşamı Taksim savaş alanı gibiydi. Dumandan göz gözü görmüyordu.

13.06.2013

Son 15 gün ve içinden domuz geçen bir hikaye!

Son günlerde sosyal medyayı aşırı doz kullandık, peki geriye ne kaldı? Son günlerde sosyal medyayı aşırı doz kullandık, peki geriye ne kaldı?

15.06.2013

Gezi ruhu durarak geziniyor

Gezi Parkı boşaltıldı, ama Gezi ruhu gezintisine son sürat devam ediyor.

18.06.2013

Medyanın Mısır aşkı

Tam iftar saatinde Kanal 7 Haber’e rastladım, 10-15 dakika boyunca kesintisiz Mısır haberi yaptılar...

12.07.2013