MENÜ

Gezi Eylemi

Gezi Eylemi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gezi Eylemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gezi Eylemi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 719 Gezi Eylemi haberi bulunmuştur.

Gezi Eylemi Haberleri

Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’nun Genel Kurul'unda "Bazı müjdeleri burada açıklamanın daha uygun olacağına karar verdim" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ardından AK Parti'nin grup toplantısında konuştu.

3.06.2014Gündem
İzmirde Gezi anması

İzmir'de Gezi anması

İZMİR'de Gezi olaylarının 1'inci yıldönümünde çeşitli siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarına üye yaklaşık 500 kişi Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde toplanmaya başladı.

1.06.2014Ege
Ethem Sarısülükün kardeşi de gözaltında

Ethem Sarısülük'ün kardeşi de gözaltında

Gezi olaylarının yıldönümünde Ankara Kızılay Meydanı'nı kapatan gruba çevik kuvvet ekipleri tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. İzmir'de yaklaşık bin kişilik bir grup Basmane Meydanı'nından Gündoğdu Meydanı'na doğru yürüyüşe başladı. Adana'da ise polis eylemci gruba protesto ediyor.

1.06.2014Gündem
Torbayla hallet

Torbayla hallet

TBMM’de istediğiniz kanunu istediğiniz zaman çıkarıyorsunuz. Yapacağınız iş son derece basit. İşte size çözüm: 1- Bir torba kanunla Balyoz ve Askeri Casusluk davalarının infazını 1 yıl süreyle erteleyin. 2- Bu süre içerisinde Meclis’te bir araştırma komisyonu kurun ve yargıya etki eden bu çeteyi tespit edin. 3- Bu tespitten sonra sorumlularına kelepçeyi vurun ve Silivri’ye gönderin. 4- Bu bir yıllık süre içerisinde bunlar gerçekleşir ve arkasından ortaya çıkmış olan durum nedeniyle hukuki olarak yargılamanın iadesinin yolunu açın.

1.06.2014Gündem
Yakında gider

Yakında gider

Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhalefet görevini yerine getiremediğini öne sürerek “Bir anamuhalefet partisi düşünün ki sokak eylemlerini teşvik ediyor. Böyle bir şey olabilir mi? Zaten yakında gider” dedi. Dün Sultangazi Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışında konuşan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

1.06.2014Gündem
Taksim Dayanışması üyeleri Taksimden ayrıldı

Taksim Dayanışması üyeleri Taksim'den ayrıldı

GEZİ Parkı eylemlerinin birinci yıldönümü nedeniyle Taksim’e çağrı yapan Taksim Dayanışması üyeleri eylemi sona erdirdiğini açıkladı.

31.05.2014Gündem
Vurulduğu yere karanfil koydular

Vurulduğu yere karanfil koydular

Ankara'da, Gezi olaylarının birinci yıldönümü nedeniyle toplanan yaklaşık 500 kişilik CHP'li, Tandoğan'dan Kızılay'a meydanına yürüdü ve Ethem Sarısülük'ün vurulduğu yere karanfil bırakıp, beyaz güvercin uçurdu. Grubun içinde elinde bir ekmekle bekleyen çocuğun ise Berkin Elvan'a benzerliği dikkat çekti.

31.05.2014Gündem
Taksimde 16 gözaltı

Taksim'de 16 gözaltı

Taksim bugün yine hareketli günlerinden birini yaşadı. Gezi Parkı olaylarının birinci yıl dönümü nedeniyle sokağa çıkan eylemcilerle polis arasında sıcak saatler yaşandı. Polis Taksim ve İstiklal Caddesi çevresinde eylemcilere dağılın uyarısı yaptı. Dağılmayanlar polis tarafından gözaltına alındı. Bölgede toplam 16 kişi gözaltına alındı.

31.05.2014Gündem
Uluslararası İnsan Hakları Federayonundan birinci yılında Gezi raporu

Uluslararası İnsan Hakları Federayonu'ndan birinci yılında Gezi raporu

Merkezi Paris’te bulunan Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu (FIDH), yayımladığı raporda Gezi olaylarının üzerinden tam bir yıl geçmesine rağmen, göstericilere karşı kullanılan şiddettin sorumlularından hiçbirinin hüküm giymemesini eleştirdi. Raporda, “Aksine 5 bin 653 barışçıl gösterici hakkında 97 dava açılmıştır. Gezi’den bir yıl sonra cadı avcılığı başlamış, sorumlu emniyet görevlilerine dokunulamamış ve hak alanları giderek daralmıştır” denildi.

28.05.2014Dünya
O polise 3 yıl istediler

O polise 3 yıl istediler

İzmir’de geçen yıl Haziran ayında Gezi eylemleri sırasında, Kordon’da eylemle ilgisi olmayan bir kızın saçını çekip copla vurdukları iddiasıyla açığa alınan Çevik Kuvvet Şubesinde görevli polis memurları İ.G. ve M.K., hakkında, Cumhuriyet Savcısı ’görevi kötüye kullanmak’ suçundan 1-3 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açtı.

28.05.2014Gündem
Gezi Parkında Yaz Festivali düzenlenecek

Gezi Parkı'nda Yaz Festivali düzenlenecek

TAKSİM Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nce düzenlenen basın toplantısıyla, geçen yıl olayların yaşandığı Gezi Parkı’nda "Yaz Festivali düzenleneceği duyuruldu.

28.05.2014Gündem
Erdoğan grup toplantısında konuştu

Erdoğan grup toplantısında konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında BBC'nin maden faciası sonrasında Soma'da yaptığı röportajı yine eleştirdi. Erdoğan ayrıca, çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler için HDP'ye seslenerek 'Alıp geleceksiniz, alıp gelmediğiniz takdirde bizim B planımız C planımız devreye girer' diye konuştu.

27.05.2014Gündem
Aleviler Yeter artık dedi

Aleviler 'Yeter artık' dedi

Aleviler, İstanbul Okmeydanı’nda cenaze için cemevinde bulunduğu sırada vurularak öldürülen Uğur Kurt’un anısına meydanlara indi. Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere pek çok ilde Alevi Dernekleri’nin çağrısıyla ‘Yeter Artık’ başlığı altında eylemler düzenlendi.

25.05.2014Gündem
Tencere-tava davasında beraat

Tencere-tava davasında beraat

Gezi Parkı gösterilerinin sembolü haline gelen tencere-tava eylemi nedeniyle kişilerin huzur ve sükununu bozmak suçundan 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Filiz Değirmenciler ve çocukları Tuğçe Aldede ile Onur Aldede yüklenen suç açısından kasıtları bulunmadığı gerekçesiyle beraat etti.

16.05.2014Gündem
‘Biber gazı öldürdü’ iddiası

‘Biber gazı öldürdü’ iddiası

MERSİN'de geçen 20 Haziran'da Gezi Parkı eylemi sırasında yüzüne biber gazı sıkılan ve bu nedenle dil kökü kanseri olduğu iddia edilen 36 yaşındaki Mehmet İstif yaşamını yitirdi.

13.05.2014Gündem
Deniz Gezmiş ve arkadaşları sessiz eylemle anıldı

Deniz Gezmiş ve arkadaşları sessiz eylemle anıldı

İZMİR'de, Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Kolları üyeleri, ölümlerinin 42. yıldönümünde idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı düzenledikleri sessiz eylemle andı.

7.05.2014Ege
Avukatlardan oturma eylemi

Avukatlardan oturma eylemi

Gözaltına alınanların avukatları oturma eylemi yaptıkları İstanbul Adliyesi'nin önünde bir basın açıklaması yaptıktan sonra adliyeye girerek oturma eylemine devam etti. Avukatlar, müvekkillerinin bırakılana kadar oturma eylemini sürdüreceklerini söylediler.

3.05.2014Gündem
39 bin polisle Taksim kafeste

39 bin polisle Taksim kafeste

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için yasaklanan Taksim, demir bariyerlerle kuşatma altına alındı.

1.05.2014Gündem
Ankarada çantalı kadın eylemi

Ankara'da 'çantalı kadın' eylemi

Ankara'daki 1 Mayıs müdahalesi sırasında objektiflere yansıyan çantalı bir kadın Gezi eylemleri sonrası sembolleşen kırmızılı kadın ve siyahlı kadını akıllara getirdi.

1.05.2014Gündem
AB, ABD niye sessiz

AB, ABD niye sessiz

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Mısır’da Müslüman Kardeşler üyelerine toplu idam cezası verilmesini sert dille eleştirdi.

29.04.2014Dünya
PKKnın oğullarını alıkoyduğunu söyleyen aile oturma eylemi başlattı

PKK'nın oğullarını alıkoyduğunu söyleyen aile oturma eylemi başlattı

DİYARBAKIR’da çiftçilik yapan 40 yaşındaki Erol Böçkün ile eşi 38 yaşındaki Aysel Böçkün, Lice İlçesi’ndeki karakol yapımını protosta eylemine götürülen 15 yaşındaki lise öğrencisi oğulları M.S.B.’yi PKK’lıların kadrolarına katmak için alıkoyduklarını belirterek, oturma eylemi başlattı.

26.04.2014Gündem
Gezi Parkı davasında Okan Bayülgenli savunma

Gezi Parkı davasında Okan Bayülgen'li savunma

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin, “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" ettikleri iddiasıyla çoğunluğu üniversite öğrencisi 56 kişi hakkında açılan davada sanıklar bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Cengiz Han Cora, anayasal hakkını kullanarak Gezi Parkı eylemlerine katıldığını söyleyerek, "O gün Taksim'e konsere gitmiştim. Gezi Parkı eylemlerine milyonlarca insan katıldı. Hatta ünlü şovmen Okan Bayülgen de vardı" dedi. Sanığın bu sözleri üzerinde duruşma salonunda gülüşmeler oldu. Hakim Ali Can Apaydın da, "O da konsere mi geldi?" diye sorunca, Cora, "O eyleme gitti. Ben de konsere gittim" diye cevap verdi.

22.04.2014Gündem
Taksimde ekmekli eylem yasak

Taksim'de ekmekli eylem yasak

Taksim meydanında ve Gezi Parkı'nda gergin anlar yaşandı dün.. Sabah saatlerinde Anıt'a ekmek bırakmak isteyen 2 kişi gözaltına alındı. İlerleyen saatlerde 2 kişi daha gözaltına alındı. Akşam saatlerinde ellerinde ekmeklerle 50 kişi daha geldi Anıt'a. Polis grubun ekmek bırakmasına izin vermedi, gözaltına alınanlar Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Yani artık 2 kişi bir araya gelip Anıt'a ekmek bırakmak istese mümkün değil... Meydanda bunlar yaşanırken günler öncesinde sosyal medya üzerinden duyurulan Gezi Parkı'nda kitap ve eşya takası etkinliği de polis engeline takıldı.

21.04.2014Gündem
Cömert’in katil sanığı polise 25 yıl hapis istendi

Cömert’in katil sanığı polise 25 yıl hapis istendi

HATAY’daki Gezi protestoları sırasında polis müdahalesi sonucu hayatını kaybeden ilk isim Abdullah Cömert’in katil sanığı bir polis hakkında dava açıldı.

14.04.2014Gündem
Polis fişeğinin gözünü çıkardığı anı kaydetti

Polis fişeğinin gözünü çıkardığı anı kaydetti

Okan Özçelik, Gezi eylemleri sırasında telefonla kayıttayken polisin attığı fişekle gözünden oldu. Elinde o anın görüntüsü var ama polise işlem yok.

11.04.2014Gündem
Avrupa ayakta

Avrupa ayakta

HOLLANDA’nın Leiden ve Rotterdam şehirlerinde Berkin Elvan’ı anma ve protesto gösterisi düzenlendi.

17.03.2014Gündem
Avrupa ayakta

Avrupa ayakta

HOLLANDA’nın Leiden ve Rotterdam şehirlerinde Berkin Elvan’ı anma ve protesto gösterisi düzenlendi.

16.03.2014Dünya
Toplumsal paranoya yaşıyoruz

Toplumsal paranoya yaşıyoruz

Ülkenin halet-i ruhiyesi malumunuz pek iyi değil bugünlerde... Gergin, nevrotik bir ademoğlu misali sıkıntılı günler geçiriyor. “Ya Türkiye tek bir insan olsaydı da bir psikiyatra başvursaydı, nasıl bir reçete yazılırdı?” diye düşündüm bir an ve Prof. Dr. Bengi Semerci’nin kapısını çaldım. İşte “bir bilenin” ağzından ülkemizin psikolojik portresi ve önerileri...

16.03.2014Gündem
İngiliz Parlamentosu önünde Berkin eylemi

İngiliz Parlamentosu önünde Berkin eylemi

İNGİLTERE’nin başkenti Londra’daki parlamento önünde toplanan çok sayıda Türk, Gezi Parkı eylemleri sırasında başına isabet eden gaz fişeği sonucu ağır yaralanan ve 269 gün komada kaldıktan sonra kurtarılamayan Berkin Elvan anısına protesto eylemi düzenledi.

15.03.2014Dünya
Liselilere gözaltı şoku

Liselilere gözaltı şoku

İZMİR Konak Meydanı'nda Tarihi Saat kulesi önünde Berkin Elvan'ı anan çoğu liseli 13 öğrenci, '155 Polis İmdat' hattına yapılan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla gözaltına alındı.

14.03.2014Ege
Berkini anan öğrenciler gözaltına alındı

Berkin'i anan öğrenciler gözaltına alındı

İZMİR Konak Meydanı’nda Tarihi Saat kulesi önünde Berkin Elvan’ı anan çoğu liseli 13 öğrenci, ’155 Polis İmdat’ hattına yapılan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla gözaltına alındı.

13.03.2014Gündem
Frankfurtta Berkin eylemi

Frankfurt'ta Berkin eylemi

Frankfurt'ta dün Türkiye Gençlik Birliği TGB üyeleri tarafından, Berkin için bir eylem düzenlendi.

13.03.2014Gündem
İzmir Valisine ulaşamıyoruz

'İzmir Valisi'ne ulaşamıyoruz'

Berkin Elvan'ın ölümünün ardından tüm yurtta başlayan protesto eylemlerine İzmir'de polisin müdahalesi sert oldu. Durum karşısında hem İzmir Barosu hem de CHP'nin İzmir vekili İzmir Valisi'ne ulaşamadıklarını söylüyor.

13.03.2014Gündem
Ekmek Berkin koktu

Ekmek Berkin koktu

Türkiye’nin oğlu böyle uğurlandı.

12.03.2014Gündem
Beş buçuk saatte uğurlandı

Beş buçuk saatte uğurlandı

Önceki gün yaşamını yitiren Berkin Elvan'ı dün on binler uğurladı. Berkin için ilk tören saat 12:00'da Okmeydanı Cemevi'nde bir tören düzenlenmeye başladı. Sabah erken saatlerden itibaren binlerce kişi Cemevi'ne akın etti. Törenin ardından Berkin Elvan'ın cenazesi Şişli meydanına getirildi. Cenaze töreni için on binlerce kişi E-5 karayolundan yürüdü, trafik durdu. Berkin Elvan'ın cenazesi saat 15:40 sularında Şişli Camii'ne getirildi. Genç Berkin saat 17:30 civarında toprağa verildi. Berkin'in defnedilme süresi kendisini uğurlayan kortejin uzunluğu göz önüne alındığı zaman 5 buçuk saati buldu.

12.03.2014Gündem
Polis ODTÜde o silahı kullandı

Polis ODTÜ'de o silahı kullandı

GEZİ Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı’ndan polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastane hayatını kaybeden Berkin Elvan için Ankara ayağa kalktı. Ankara’nın dört bir yanında yapılan gösterilere polisin müdahalesi sert oldu. Polisin Gezi eylemlerinin ilk günlerinde kullandığı ölümcül silah FN-303 silahından çıkan “bizmut” kapsülleri de kullandığı görüldü.

12.03.2014Gündem
Anneler buluştu gözyaşları sel oldu

Anneler buluştu gözyaşları sel oldu

Dün yaşamını yitiren Berkin Elvan'ı uğurluyoruz. Berkin için metrobüste boynunda ekmekle protesto gösterisi yapan da var, okulda derslerini boykot edip Berkin'in cenazesi için Okmeydanı Cemevi'ne koşan da...

12.03.2014Gündem
Okmeydanından notlar

Okmeydanı'ndan notlar

Dün yaşamını yitiren Berkin Elvan'ı uğurluyoruz. Berkin için metrobüste boynunda ekmekle protesto gösterisi yapan da var, okulda derslerini boykot edip Berkin'in cenazesi için Okmeydanı Cemevi'ne koşan da...

12.03.2014Gündem
Türkiye Berkine ağlıyor

Türkiye Berkin'e ağlıyor

Gezi Parkı gösterileri sırasında ekmek almaya gittiği sırada başından biber gazı fişeğiyle vurulan Berkin Elvan, 269 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Acılı anne Gülsüm Elvan'a destek, yine Gezi eylemleri sırasında oğlu dövülerek öldürülen acılı anne Emel Korkmaz'dan geldi. Berkin Elvan'ın cenazesi Okmeydanı'na son kez getirildiğinde üst kattaki pencerede bekleyen annesi ve ablası, gözyaşları içinde feryat etti. Berkin için Türkiye'nin dört bir yanında da eylem vardı. En yürek burkan mesajlardan birinde ise ''Neresinden vurulmuş diye sorarlarsa çocukluğundan dersiniz'' diye yazıyordu.

11.03.2014Gündem
Türkiye uyumadı

Türkiye uyumadı

Dün sabah başlayan bu sabaha kadar devam 32 ildeki eylemlere polis müdahale etti. İstanbul'da Berkin Elvan'ın ölümü dün akşam Taksim, Beşiktaş, Kadıköy ve Okmeydanı'nda düzenlenen eylemlerle protesto edildi. Polis eylemlere gazla müdahale etti. Kadıköy'deki eylemlerde bir İETT otobüsü taşlanarak tahrip edildi.

11.03.2014Gündem
Türkiye ağladı sokağa döküldü

Türkiye ağladı sokağa döküldü

BERKİN Elvan’ın 269 günün sonunda 15 yaşında yaşam mücadelesini kaybetmesi üzerine Türkiye çapında eylemler düzenlendi.

11.03.2014Gündem
En ağır 16 kilo

En ağır 16 kilo

Ekmek almak için bakkala giderken Gezi eylemlerine müdahale eden polis tarafından gaz kapsülüyle başından vurulan Berkin Elvan yoğun bakımda 269 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

11.03.2014Gündem
Daha önceleri neredeydiniz

Daha önceleri neredeydiniz

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Aziz Kocaoğlu, Dikili seçim bürosunun açılışına katıldı.

11.03.2014Ege
BERKİN ELVAN İÇİN KIZILAYDA OTURMA EYLEMİ

BERKİN ELVAN İÇİN KIZILAY'DA OTURMA EYLEMİ

Ankara Kızılay'da toplanan kalabalık Berkin Elvan'ın hayatını kaybetmesinin ardından oturma eylemi başlattı. Gezi Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı'ndan polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastane hayatı kaybeden Berkin Elvan için, Kızılay'da toplanan kalabalık oturma eylemi başlattı. Berkin'in ölüm haberi alan ve sosyal medyada örgütlenen vatandaşlar Kızılay Güvenpark'ta bir araya geldi. Toplanan kalabalık Güvenpark'ta oturma eylemi başlattı.araya geldi. Oturma eylemi başlatan kişilerin önüne koydukları ekmekler ise dikkat çekti. Tahsin GÜNER - Muhammet BAYRAM / ANKARA (DHA)

11.03.2014Haber

Yazar Sonuçları

‘Çapulcu musun vay vay’

“KÜRTAJ olmayacaksın, en az üç çocuk doğuracaksın.”

31.05.2014

Pamir ile birlikte insanlık da boğuldu

ZEKERİYAKÖY’de kaybolan Pamir’in kısacık yaşam öyküsü, insanlık meselesinde içimizden bazılarının nasıl bir çamur içinde debelendiğini gösteren bir ayna oldu.

6.04.2014

Dünyanın alay ettiği ülkeye dönüşmek...

BİR yıl önce bu vakitleri hatırlıyor mudur Başbakan Recep Tayyip Erdoğan?

22.03.2014

Ölümler üzerinden içtihat oluşturuyoruz

BERKİN Elvan’ın ölümü, Türkiye’yi bir kez daha biber gazının ölümcül gerçeğiyle baş başa bıraktı.

12.03.2014