MENÜ

Gezgin Hikayeleri

Gezgin Hikayeleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gezgin Hikayeleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38 Gezgin Hikayeleri haberi bulunmuştur.

Gezgin Hikayeleri Haberleri

Kadın Yazısı Festivali Aslında diyor

Kadın Yazısı Festivali 'Aslında' diyor

İkinci Kadın Yazısı Festivali kapsamında birçok etkinlik, 15 - 24 Kasım tarihlerinde MSGSÜ Fındıklı ve Bomonti yerleşkeleri, Kadın Eserleri Kütüphanesi, Pera Müzesi ve Karşı Sanat’ta izleyicilerle buluşuyor

5.11.2019Kitap Sanat
Nereye park ederseler artık evleri orası Okul servisini öyle bir şeye dönüştürdüler ki...

Nereye park ederseler artık evleri orası! Okul servisini öyle bir şeye dönüştürdüler ki...

Chase Green ve Mariajose Trejo seyahate tutkulu gezgin bir çift. Uzun süredir ağır tempoda çalıştıkları işlerinden istifa edip dünyayı gezmeye karar verdiler. Yalnız hikâyeleri bu tip maceraya atılan gezginlerden oldukça farklı… Çift, eski bir okul servisini tadilattan geçirip içini bir yuvaya dönüştürdüler. İşte çılgın ikilinin ilginç maceraları…

8.08.2019Seyahat
Kendine has güzellikleriyle Van

Kendine has güzellikleriyle Van

Van, her şeyiyle çok güzel bir şehir. Öyle ki, Van'a her mevsim gitmek için bir sebep var neredeyse. Üstüne köklü tarihi ve bu tarihin şehre kattığı güzellik de eklenince Van'da gezerken keyif almamak neredeyse imkansız. Kedisi, kahvaltısı ve gölüyle insanı büyülüyor Van. İşte size Van gezi rehberi…

9.05.2018Seyahat
Kadınlar Gününde YouTubedan anlamlı mesaj

Kadınlar Günü'nde YouTube'dan anlamlı mesaj

Dünyanın en büyük video sitesi olan YouTube, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir video yayınladı. Google ve Youtube işbirliğiyle hazırlanan video sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça yoğun ilgi gördü, video kısa süre içinde milyonlarca kez izlendi.

8.03.2018Gündem
İstifa etme isteği uyandıran kitap

İstifa etme isteği uyandıran kitap!

Sizin de aklınız fikriniz hep seyahatte, yeni kültürler, yeni ülkeler tanımakta mı? İşte, okulda bir gözünüz sürekli ucuz uçak biletlerinde mi? O halde ‘Dünya Turuna Nasıl Çıkılır?’ tam da sizi hayallere daldıracak, bu yağmurlu günlerde içinizde gökkuşağı çıkaracak bir kitap.

28.12.2017Kitap Sanat
Yavaş seyahatle ülkelerin ruhunu görüntülüyor

Yavaş seyahatle ülkelerin ruhunu görüntülüyor!

Elif Koyutürk; farklı işlere imza atan bir fotografçı ve yönetmen. Gittiği ülkelerde bir hafta değil, aylarca kalıyor, üstelik çalışıyor. Son olarak Alplerin eşsiz doğası ve yerel insanların yaşamlarını kısa film ve fotoğraflar ölümsüzleştiren Elif, şu an ABD’li Oscar ödüllü filmleriyle tanınan bir yapım şirketinin desteğiyle Toroslarda Yörüklerin yaşamını çekti.

3.11.2017Seyahat
Yelkenli ve kedisiyle dünyayı geziyor

Yelkenli ve kedisiyle dünyayı geziyor!

Liz Clark (34) 10 yıl önce San Diego'da yaşayan sıradan bir barmendi şimdi ise bir gezgin. Kendini ‘Dişi korsan’ olarak adlandıran Liz Clark, 10 yıldır mavi sularda yaşıyor ve yol arkadaşı kedisi Amelia de ona eşlik ediyor. İkili şimdiden 20’den fazla ülkeyi gezdi. İşte dişi korsan ve sevimli miçonun seyahat hikâyeleri…

3.03.2017Seyahat
ABD Büyükelçisi Ricciardone: Nereye gitsem belalı bir iş çevirdiğimi düşünüyorlar

ABD Büyükelçisi Ricciardone: Nereye gitsem belalı bir iş çevirdiğimi düşünüyorlar

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone aktif ve maceracı kimliğiyle tanınıyor. Onu kâh Ağrı Dağı’nın tepesinde, kâh ‘Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda Boğaz’da kulaç atarken görüyoruz. Biz de düştük peşine, onu Malatya’daki arkeolojik kalıntılar arasında soluklandığı sırada yakaladık.

24.08.2013Kelebek
Akdeniz festivallerinin yaz meşalesi Kanlıdivane’de yakıldı

Akdeniz festivallerinin yaz meşalesi Kanlıdivane’de yakıldı

Mersin’in ünlü Kanlıdivane’si, Toroslar’ın eteğindeki dev bir çukur. İki bin yıl önce antik kentti. Hıristiyanlığın önemli merkezlerinden birine dönüştü. Sonra bir gün çarşısı ansızın çöktü ve yerin 60 metre altına iniverdi. Bu sıradışı mekanda şimdi sanat etkinlikleri düzenleniyor. Akdeniz sahilinde baharı yaza bağlayan festivaller önceki hafta Mersin’den başladı. Bu vesileyle Kandıdivane bir kez daha kalabalıkları ağırladı.

22.05.2011Seyahat
Angkor Wat’ı balondan fotoğraflayın Phnom Bakheng’e fille çıkın

Angkor Wat’ı balondan fotoğraflayın Phnom Bakheng’e fille çıkın

Ömer Serkan Bakır (34), İstanbul Üniversitesi’nde Kontrol Sistemleri Teknolojisi öğrenimi gördü. Ardından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nü bitirdi. 1999’da dijital fotoğraf dergisi Photo Digital’i kurdu, Türkiye’de internet üzerinden ilk fotoğraf yarışmasını organize etti.

17.01.2010Seyahat
Rüyalar gerçek oluyor

Rüyalar gerçek oluyor

Türkiye'nin yat ve deniz kültürü dergisi Yacht Türkiye Kasım 2009 sayısında, yedi muhteşem megayatla rüyaları gerçeğe dönüştürmenin yollarını anlatıyor.

5.11.2009Gündem
Tutmayın beni dünyayı gezicem

Tutmayın beni dünyayı gezicem

Motosiklet kullanmak deyince bizim aklımıza ya evden işe gitmek, ya hafta sonları gezmek ya da yılda birkaç kere tatile gitmek için seleye oturmak geliyor. Ama tüm bunları yaparken motosikletin ruhunda farklı olmak var.

1.07.2008Kelebek
CeBITten hayatı kolaylaştıran teknolojiler

CeBIT'ten hayatı kolaylaştıran teknolojiler

Dünyanın sayılı bilişim fuarları arasında gösterilen CeBIT Bilişim Eurasia dün kapılarını yoğun bir katılımla açtı. Yerli ve yabancı şirketlerin en son teknolojilerini ilk defa görücüye çıkardığı fuarda günlük yaşamda kolaylık sağlayan ürünler öne çıktı.

4.10.2007Gündem
Benim Adım Kırmızı Ukraynada

Benim Adım Kırmızı Ukrayna'da

Nobel ödüllü ünlü yazar Orhan Pamuk'un kitabı “Benim Adım Kırmızı” Ukrayna'da da yayınlanacak. Pamuk'un kitabı TEDA Projesi kapsamında yeralan çok sayıdaki eserden biri.

14.07.2007Gündem
Tenten de beyazperdede

Tenten de beyazperdede

Çizgi roman dünyasının en gözde kahramanlarından Tenten'in maceraları ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından beyaz perdeye taşınacak. Belçikalı çizer Herge'nin 78 yıl önce çizdiği “Tenten”, 2009 yılında sinema perdesinde izleyiciyle buluşacak.İnternetteki “moviehole” ve “contact music” sitelerinin haberlerine göre, 1983 yılında Tenten'in film haklarını satın alan Spielberg, senelerdir üzerinde çalıştığı projesini nihayet hayata geçiriyor.

12.03.2007Gündem
Online Seyahatnameler

Online Seyahatnameler

Bir yandan geziyor, bir yandan internet sitelerine yazıyor kendileri gibi yollara düşeceklere tüyolar veriyorlar.

11.12.2005Seyahat
Gittiğim her yerde bir parçamı buluyorum, ayrılırken de başka bir parçamı bırakıyorum

Gittiğim her yerde bir parçamı buluyorum, ayrılırken de başka bir parçamı bırakıyorum

Yazar Tekin Sönmez 25 senedir Stockholm ve İstanbul’da yaşıyor. Bu iki şehri yaşadığı yerler olarak tanımlasa da, onu her aradığınızda oralarda bulmanız zor. Çünkü devamlı yollarda. Ama kendini gezgin olarak tanımlamıyor, ‘Ben gezgin bir romancıyım’ diyor. Sönmez, yazmak için geziyor; hayallerini, romanlarının kahramanlarını bulmak, onlara karakter vermek için dünyanın dört bir yanını dolaşıyor.

29.05.2005Kelebek
İşte şarap mönüsü zengin mekanlar

İşte şarap mönüsü zengin mekanlar

Restoranlarda şöyle bir eğilim var. Şarap istiyorsunuz, garson, ‘‘Efendim, biz de sadece falanca marka var’’ diyor. Çünkü bir markayla anlaşmış oluyor. Oysa son yıllarda yerli şaraplar hızla çeşitlendi. Türk şarabından bile ucuza satılan sayısız ithal şarapla tanışıldı.

26.12.2002Seyahat
Hortlayan yeniçeri söylentisi İstanbulu birbirine katmıştı

Hortlayan yeniçeri söylentisi İstanbul'u birbirine katmıştı

Bizde devletin yanıltıcı propaganda yapmasıyla ilgili ilk örneklerden biri, Yeniçeri Ocağı’nın İkinci Mahmud döneminde kaldırılmasından sonra bazı yeniçerilerin 'hortladığı' yolunda çıkartılan kasıtlı söylentilerdi. Bu dedikodular sayesinde halkın, artık zaten yok olmuş bulunan Yeniçerilerden daha da nefret etmesi sağlandı.

10.11.2002Gündem

Yazar Sonuçları

8 kitapla dünya turu

Kimi Anadolu’nun 100 yılı aşkın süredir barındırdığı gizli tarihi zenginliklere, kimisi de Ruanda’dan yağmurun hiç yağmadığı Somali’ye kadar dünyanın keşfedilmeyi bekleyen yerlerine ışık tutuyor... Uzak diyarlara gitmeyi hayal edebileceğiniz, yakın zamanda raflarda yerini alan seyahat kitaplarını derledik.

15.10.2019

Kendine has güzellikleriyle Van

Van, her şeyiyle çok güzel bir şehir. Öyle ki, Van'a her mevsim gitmek için bir sebep var neredeyse. Üstüne köklü tarihi ve bu tarihin şehre kattığı güzellik de eklenince Van'da gezerken keyif almamak neredeyse imkansız. Kedisi, kahvaltısı ve gölüyle insanı büyülüyor Van. İşte size Van gezi rehberi…

8.05.2018

Modanın kutsal ayından geriye kalanlar

Vitrinlerde, 2017-2018 sonbahar-kış koleksiyonları hızla yerini alırken, dünyanın dört büyük moda başkenti New York, Londra, Milano ve Paris moda haftalarında. önümüzdeki yazın koleksiyonları sergilendi. Modanın kutsal ayı henüz sona ermişken, öne çıkan markalara, defilelere ve trendlere bir göz atalım...

7.10.2017

Tekrar yürümeye başladığımda ruhum değişmişti

Nazan Aşkalli’nin hayatı geçirdiği bir kaza sonucu değişti. Bir süre yürüyemedi. Tekrar ayağa kalktığında ise artık farklı bir dünyası vardı. İşini bıraktı, kendini gezmeye, yeni yerler keşfetmeye adadı.

27.04.2016

Tarihin tozlu sayfalarında kısa bir Ankara turu

Feridun Büyükyıldız’dan ilkin bilgilendirmeye yönelik elektronik posta geldi, ardından da kitabı...

16.10.2010

İstanbul’un artık Nobel’i var

Newsweek dergisi "Cool İstanbul" diye kapak yaptığında, bizim gazeteler haberi kapak fotoğrafıyla birlikte birinci sayfalarından vermişti.

20.10.2006