MENÜ

Getcontact

Getcontact ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Getcontact haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22 Getcontact haberi bulunmuştur.

Getcontact Haberleri

Getcontacttan sonra Truecaller da yayından kaldırıldı

Getcontact'tan sonra Truecaller da yayından kaldırıldı

Geçtiğimiz günlerde BTK, GetContact dahil olmak üzere birçok rehber uygulamalarındaki güvenlik konusu üzerine inceleme başlatmış ve bu kapsamda GetContact yayından kaldırılmıştı. Bu kez Truecaller aynı kaderi paylaştı, uygulama mağazalarından kaldırıldı.

6.04.2018Teknoloji
Getcontact hesap silme | Telefon numaranızı kaldırın

Getcontact hesap silme | Telefon numaranızı kaldırın

Getcontact haberiniz olsun olmasın telefon rehberinizi çoktan veri tabanına geçirdi bile. Peki Getcontact hesap silme işlemi nasıl yapılır? İşte getcontact'tan telefon numaranızı tamamen silmenin yolu...

4.04.2018Teknoloji
Kime Benzediğini Gör uygulamalarındaki tehlikeye dikkat

Kime Benzediğini Gör uygulamalarındaki tehlikeye dikkat!

Sosyal mecraların yaygınlaşıp benimsenmesi, beraberinde yeni hizmet ve servislerin yolunu açtı. Kaynağı belli olmayan “Kime Benzediğini Gör” ya da “Seni Kim Aramış” gibi kullanıcıların da büyük ilgi gösterdiği uygulamalar, her ne kadar zararsız gibi dursalar da kişisel verilerin farklı amaçlarla kullanılması hatta siber dolandırıcılığa kadar uzanan riskleri de beraberinde getiriyor.

2.04.2018Teknoloji
Kişisel verilerin ihlali ve siber güvenlik saldırıları

Kişisel verilerin ihlali ve siber güvenlik saldırıları

86. sayımızın 101 sayfasında internetin kişisel verilerin güvenliği üzerinde oluşturduğu tehdide, son dönemde patlak veren Facebook skandalı üzerinden giriş yapıyoruz.

2.04.2018Kampüs
Getcontactı neden bulamıyorum Kaldırıldı mı

Getcontact'ı neden bulamıyorum? Kaldırıldı mı?

Son günlerde kullanıcılar arasında hızla yayılan Getcontact isimli uygulama, kullanıcılardan o kadar yoğun ilgi gördü ki, Instagram'da herkes kendi adının başka rehberlerde nasıl kayıtlı olduğunu paylaşmaya başladı. Peki Getcontact yayından kaldırıldı mı? Getcontact neden kaldırıldı? Getcontact'ı indirmenin bir yolu var mı?

2.04.2018Teknoloji
Casus Whatsapp uygulaması Chatwatch yasaklandı

Casus Whatsapp uygulaması Chatwatch yasaklandı!

Kullanıcıların arkadaşlarının Whatsapp verilerini analiz eden ve bunu raporlayan casus uygulama ChatWatch, Apple tarafından uygulama mağazası App Store'dan apar topar kaldırıldı.

1.04.2018Teknoloji
Getcontactın fişi Türkiyede çekildi, telefonlardan silindi

Getcontact'ın fişi Türkiye'de çekildi, telefonlardan silindi

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğince, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) talebi üzerine telefon numarasından isim sorgulayarak rehberlik hizmeti sağlayan Getcontact başta olmak üzere 70 mobil uygulama ve internet sitesine erişim engeli getirilmesine karar verildi.

30.03.2018Teknoloji
Son dakika... Getcontact ile birlikte 70 numara bul uygulamasına erişim engeli

Son dakika... Getcontact ile birlikte 70 'numara bul' uygulamasına erişim engeli

Aralarında son günlerde popüler hale gelen Getcontact'ın da bulunduğu 70 numara bul uygulama ve sitesine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğince erişim engeli kararı verildi.

29.03.2018Teknoloji
Son dakika... Getcontact telefonlardan kaldırıldı mı

Son dakika... Getcontact telefonlardan kaldırıldı mı?

Son günlerde Türkiye'de fırtına gibi esen ve kullanıcıların onayıyla rehber bilgilerini topladığı Getcontact'ın bu sabah itibarıyla iPhone ve Android cihazların uygulama mağazalarından silindiği ortaya çıktı.

29.03.2018Teknoloji
Rızasız paylaşım varsa erişimi engelleriz

Rızasız paylaşım varsa erişimi engelleriz

BİLGİ Teknolojileri Kurumu, şikayetler üzerine GetContact dahil 25 uygulamayla ilgili inceleme başlatı. BTK Başkanı Fatih Sayan, Hürriyet’e, Google ve Apple ile de temas halinde olduklarını söyledi. Kişisel Verileri Koruma Kurulu Başkanı Faruk Bilir de, bu konuda daha önce ilke kararı aldıklarını hatırlatarak, isimden numara, numaradan isim sorgulatan sitelerin kapatılması gerektiğini söyledi. Bu konuda BTK ile de görüştüklerini belirten Bilir, “Burada vatandaşların da bilinçlenmesi önem taşıyor. Bu tür uygulamalar, kişisel verilerin gizliliğini ihlal ediyor” dedi.

28.03.2018Ekonomi
Burak Sağlık, ‘Verilerim paylaşılır’ endişesine yanıt verdi: Satmayacağız

Burak Sağlık, ‘Verilerim paylaşılır’ endişesine yanıt verdi: Satmayacağız

“Beni rehbere nasıl kaydetmişler” sorusunu merak edenlerin kullandığı GetContact’ın arkasından bir Türk girişimci çıktı. Uygulamayı geliştiren Teknasyon şirketinin kurucusu Burak Sağlık, “İstenmeyen SMS ve aramalara (spam) davette bulunmuyoruz, mücadele ediyoruz” dedi.

28.03.2018Ekonomi
Son dakika... BTKtan flaş getcontact açıklaması: Rıza varsa bir şey yapamayız

Son dakika... BTK'tan flaş getcontact açıklaması: Rıza varsa bir şey yapamayız

Kullanımı son günlerde hızla artan ve kullanıcıların başka telefon rehberlerinde hangi isimde kaydedildiğini öğrenmelerini sağlayan Getcontact uygulaması, diğer yandan kullanıcıları tehlikeye atıyor. İçlerinde Getcontact'ın da bulunduğu 25 uygulama için inceleme başlatılırken; BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, “Bu tür programlar, kullanıcının iznini aldıktan sonra paylaşımda bulunuyor. Eğer kullanıcının açık rızası varsa, yasal olarak bir şey yapmamız mümkün değil. Programları inceliyoruz, eğer kullanıcıların rızası olmadan paylaşım tespit edersek, tespit edilen programa erişim engeli getireceğiz” dedi.

28.03.2018Teknoloji
Arayanı görmek için tüm rehberinizi tehlikeye atmayın

Arayanı görmek için tüm rehberinizi tehlikeye atmayın!

Yeni nesil arama ve rehber uygulaması UpCall, yeni özellikleri ve güvenli alt yapısıyla akıllı telefonla arama yapmaya yeni boyut kazandırıyor. Turkcell tarafından yasal izinler çerçevesinde kişinin rehberinde kayıtlı olmayan numaralardan gelen çağrıların kime veya hangi kuruma ait olduğunu gösteren UpCall uygulaması, özellikleriyle tüm aramaları tek bir ekrandan yönetmeye imkân verirken, kişisel verilerinizi tehlikeye atmadan arayanı görmenizi sağlıyor.

28.03.2018Teknoloji
Rehbere kim nasıl kaydetmiş diyenlerin gözdesi Get Contact numara silme nasıl yapılır

'Rehbere kim nasıl kaydetmiş' diyenlerin gözdesi Get Contact numara silme nasıl yapılır?

Mobil dünyanın yeni suali 'Kim nasıl kaydetmiş ve nasıl kayıtlıyım?' olmaya devam ederken, uygulamanın yarattığı tehlike etkisini arttırmaya devam ediyor. Rehberde nasıl kayıtlıyım sorusuna cevap almak için Get Contact adlı uygulamayı telefonlarına kuran vatandaşlar, nasıl kaydedildim sorusuna yanıt alırken kişisel bilgilerini de otomatik olarak paylaşmış oldu. Peki, sizi kim nasıl kaydetmiş? Get Contact uygulamasından numara silmek işlemi nasıl yapılır? İşte, tüm detaylar

28.03.2018Teknoloji
Milyonlarca kişi cep telefonuna indirdi ama... Hürriyet uyarıyor: Tehlikedesiniz

Milyonlarca kişi cep telefonuna indirdi ama... Hürriyet uyarıyor: Tehlikedesiniz!

SOSYAL ağların veya dijital servislerin kullanıcılarından elde ettikleri verileri izinsiz olarak kullanması teknoloji gündeminden düşmüyor.

27.03.2018Ekonomi
Dikkat Rehberde nasıl kayıtlıyım... Başınıza iş açabilir

Dikkat! Rehberde nasıl kayıtlıyım... Başınıza iş açabilir

Siber güvenlik uzmanları kişilerin, diğer kişiler tarafından cep telefonlarına hangi isimlerle kayıt edildiğini gösteren uygulama GetContact ve benzerleriyle ilgili uyarıda bulundu. Uzmanlar izin vererek uygulamanın kullanıma sunduğunuz bilgilerle beraber fotoğraflarınızın sosyal medya hesaplarınızın dahi tehlikede olabileceğini belirtti.

27.03.2018Gündem
Rehbere sizi kim nasıl kaydetmiş Nasıl kayıtlıyım sorusu gündem oldu

Rehbere sizi kim nasıl kaydetmiş? Nasıl kayıtlıyım sorusu gündem oldu!

Rehberde nasıl kayıtlıyım merakı, son günlerde bir uygulamayı ön plana çıkardı. Beni nasıl kaydetmişler sorusuna cevap almak için telefonlarına uygulamayı yükleyen birçok birey, bilgi edinmek isterken, kendi bilgilerinin de habersizce paylaşılmasına olanak tanıdı. Nasıl kayıtlıyım, kim nasıl kaydetmiş derken uygulamayı yükleyen ve birçok kişiyle rehberindeki bilgileri paylaşan vatandaşlar, bu sistemden numarasını silerek çıkabilme şansına sahip. İşte, rehberde nasıl kayıtlıyım, numaramı nasıl kaydetmişler sorusuna cevap arayan ve bu sistemden çıkmak isteyen vatandaşlar için detaylı bilgiler

27.03.2018Teknoloji
Getcontact: Telefon rehberi çılgınlığı

Getcontact: Telefon rehberi çılgınlığı

Getcontact telefonlar arasında hızla yayılıyor, 4 milyarın üzerinde telefon numarası sorgusunun yapıldığı uygulamada tuhaf isimlerle rehberde kaydedildiğini görenler Instagram ve Facebook'tan bu bilgileri paylaşıyor.

26.03.2018Teknoloji
GetContact nedir ve nasıl kullanılır GetContact numaramı nasıl kaydetmişler

GetContact nedir ve nasıl kullanılır? GetContact numaramı nasıl kaydetmişler?

GetContact uygulaması son günlerin en çok konuşulan ve merak edilen konularından biri oldu. Kişilerin, diğer kişiler tarafından cep telefonlarına hangi isimlerle kayıt edildiğini gösteren uygulama bir anda gündeme oturdu, vatandaşlar bu uygulamayı nasıl yükleyeceği ve kullanacağını merak edip araştırmaya başladı. 'Telefona nasıl kaydedildim?', 'Numaramı nasıl kaydetmişler?' sorularına yanıt arayan vatandaşlar konu hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, GetContact nedir? GetContact rehber sorgulama nasıl yapılır? GetContact'tan numara nasıl silinir? İşte merak edilen detaylar...

26.03.2018Teknoloji