MENÜ

Genital Bölge Temizliği

Genital Bölge Temizliği ile ilgili tüm haberleri, son dakika Genital Bölge Temizliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Genital Bölge Temizliği haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 24 Genital Bölge Temizliği haberi bulunmuştur.

Genital Bölge Temizliği Haberleri

Adet döneminde cinsel ilişkiden kaçının

Adet döneminde cinsel ilişkiden kaçının!

Vajinal hastalıklar arasında en sık görülen vajinal akıntılar ve enfeksiyonlar kadın sağlığını tehdit eden hastalıkların başında geliyor.

Genital bakım ile sağlıklı kalın

Genital bakım ile sağlıklı kalın!

Hera Kadın Sağlığı Merkezin'den Jinekolog Dr. Süleyman Eserdağ' a göre; Kadınların özgüveni, üreme sağlığı ve kadın sağlığı açısından genital hijyenin önemi son derece büyüktür.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Türkiye'de bu konudaki tek sorun AİDS değil. Tıpkı AİDS gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar hayatımızı riske sokuyor. Peki siz onlardan korunma yollarını biliyor musun?

Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı

Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Genital bölge enfeksiyonları kısırlığa kadar giden iç organların hastalıklarına dahi yol açabiliyor. Peki neler yapılmalı?

Erkekler genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmeli

Erkekler genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmeli?

Erkeklerin genital bölgeleri fizyolojik olarak farklılık gösterir. Bu nedenle temizliği de farklı olmaktadır. Erkekler genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmelidir?

4.01.2016Kelebek
Cinsel Sağlık için Dikkat Edilmesi Gereken 5 Hijyen Konusu

Cinsel Sağlık için Dikkat Edilmesi Gereken 5 Hijyen Konusu

Cinselliğin insana verdiği zevkin dışında bir de düşünmeniz gereken faktörler var. Bu da hijyen. Cinsel sağlığınızı korumak için genital bölgenize bir takım hijyen kuralları uygulamanız gerekir. Güvenli cinsel ilişki, sağlıklı beslenme, genital bölge temizliği, iç çamaşırı tercihi, el temizliği gibi hijyen kurallarına uymanız gerekir. Peki bunları nasıl uygulamalısınız?

28.09.2018Cinsellik
Vajinal mantar enfeksiyonu

Vajinal mantar enfeksiyonu

Memorial Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Opr. Dr. Banu Göker Özdemir, vajinal mantar enfeksiyonu hakkında bilgi verdi.

Yaşa ve kadına göre hijyen

Yaşa ve kadına göre hijyen

Cinsel organlar bir kadının temizlik açısından en hassas bölgelerinden. Özellikle cinsel hayat başladıktan sonra hijyen daha da büyük önem kazanıyor. Cinsellikle birlikte vajina mikroplara ve bakterilere açık oluyor, cinsel yolla geçen hastalıklar gündeme geliyor. Cinsel organların hijyenini sağlamada her yaş dönemi için farklı önlemler almak gerek.

22.12.2006Kelebek
Bu ailenin işi gücü Susuz temizlik

Bu ailenin işi gücü Susuz temizlik

Islak mendillere yıllardır alışkınız. Pek çok kişinin çantasında bir paket bulunur. Elleri yıkama imkanı olmadığında temizlik için kullanılır. Yeni yeni alışmaya başladığımız şey ise artık her tür temizlik için bir ıslak mendil üretiliyor olması.

16.08.2007Kelebek
Vajinal enfeksiyona karşı önlem alın

Vajinal enfeksiyona karşı önlem alın

Kadınlardaki doğal hormonlar, ter ve yağ salgısını da artırarak vajinal salgı artışına neden olur. Vajinal salgı, menstrüel siklus denilen adet döngüsü, cinsel aktivite, egzersiz ve kullanılan doğum kontrol yöntemine göre değişkenlik gösterir. Ancak bu normal salgının birikmesi irritasyon ve kokuya neden olabilir.

5.10.2007Kelebek
VAJİNAL ENFEKSİYONLARI

VAJİNAL ENFEKSİYONLARI

Kadınlarda oldukça sık rastlanılan vajinal akıntı, kaşıntı ve yanma gibi şikayetler, genellikle genital bölgede meydana gelen bakteri, virüs ve mantar enfeksiyonlarından kaynaklanmaktadır.

26.05.2008Sağlık
Kadınlara genital temizlik bezi

Kadınlara genital temizlik bezi

Yoğun alkolle silme gibi bilinçsiz uygulamalar enfeksiyona zemin hazırlıyor.

Kozmetik ürün seçerken nelere dikkat etmeli

Kozmetik ürün seçerken nelere dikkat etmeli?

Güzelleşmek uğruna servet harcamaktan çekinmediğimiz kozmetik ürünler, doğru seçilmezse faydadan çok zarar getirebiliyor! Yanlış kozmetik seçimi; kozmetik tahammülsüzlüğü, ciltte hassasiyet, egzama, akne ve renk değişikliği gibi yan etkilere neden olabiliyor.

Üniversite öğrencisi ikiz kız kardeşlerin girişimcilik başarısı

Üniversite öğrencisi ikiz kız kardeşlerin girişimcilik başarısı

İstanbul'da yaşayan üniversite öğrencisi ikiz kız kardeşler, kedi ve köpeklerin pati temizliğini yapmak için geliştirdikleri ve patentini 147 ülkede korumaya aldıkları "Peggymatic"le, başta ABD olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapmayı hedefliyor.

1.07.2014Kobi
Kadınlar bu sorulardan çok utanıyor

Kadınlar bu sorulardan çok utanıyor!

Kadınların, belki küçük yaşlardan itibaren ‘ayıp’ olduğu söylendiği için, belki de gerçeklerle yüzleşmeye cesaretleri olmadığı için sormaya korktukları soruların cevaplarını almak aslında zor değil. Biraz güvenle vücudunuzu tanıyabilirsiniz.

7.12.2015Sağlık
Bebekli anneler için aktif yaşam önerileri

Bebekli anneler için aktif yaşam önerileri

Yeni anne olmak biliyoruz ki heyecan verici… Peki, bu macerada sizi neler bekliyor? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Banu İnce Demirpençe, yeni annelerin hayatını kolaylaştıracak bilgileri bizlerle paylaştı.

Genital Temizlik İle Kadın Hastalıklarının Önüne Geçmek Mümkün

Genital Temizlik İle Kadın Hastalıklarının Önüne Geçmek Mümkün!

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte genital temizliğe daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun için, cilt tipine uygun etkili ve çözüm odaklı ürünler tercih etmek oldukça önemli. Rilastil Cumlaude Lab. intim yıkama ürünleri, özel formülü ile genital bölgeyi kurutmadan ve pH değerini bozmadan mükemmel hijyen sağlıyor.

10.07.2018Alışveriş

Yazar Sonuçları

2010’a bir çocuğu sevindirmekle başlamaya ne dersin?

İşte mektup:
Sevgili Özlem Abla, nereden başlasam, nasıl anlatsam bilemiyorum. En iyisi doğrudan konuya girmek herhalde. Ben Muş ilinin Sungu ilçesine bağlı Tabanlı Köyü’nde ilköğretim ikinci sınıf öğretmeni olarak çalışıyorum.

1.01.2010

3 Ağustos’ta dalağınızı aldırmayın

Uykusuz dergisinde, Yeni Aktüel’in astrolog yazarı Hande Kazanova’nın burç yorumlarında ameliyatlardan kaçınılması gereken günleri, saç kestirmek için en ideal zamanları açıkladığını yazmışlar. "Hadi canım sende" dedim. Sonra indim arşive bütün Yeni Aktüel dergilerini topladım.

22.08.2008

Tatilden sakatlanmadan dönün

Yaz tatillerinin kendine özgü, keyifli, adrenalin artırıcı aktiviteleri bol. Ancak bazı konularda dikkat etmezseniz, ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Dr. Bülent Fahri Kılınçoğlu, yazın başınıza gelebilecek kazalar, kafa travmaları ve sıcaktan korunmak için şunları öneriyor.

14.08.2011

Davacının külotlu çorabı, davalının boxer'ı

LÜTFEN bazı meslektaşlarımın yazdıklarına bakıp, “Adam oral sekse taktı” deyip yine bana kızmayın.

24.08.2011

Havuz değil, ıslak mayo mantar yapar

Mantar hastalığı sıcak, nemli, ıslak, terli ve kapalı vücut bölgelerini seviyor. Sıcakla birlikte bu koşullar fazlasıyla sağlanıyor. Islak mayoyla kalmak mantar enfeksiyonunun en önemli nedenlerinden biri.

7.07.2013