MENÜ

General Electric

General Electric ile ilgili tüm haberleri ve son dakika General Electric haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.355 General Electric haberi bulunmuştur.

General Electric Haberleri

Çalık ve GE’den dijital anlaşma

Çalık ve GE’den dijital anlaşma

ÇALIK Holding ve General Electric (GE), Türkiye ve bölge ülkelerinde dijital dönüşümün desteklenmesi amacıyla, holding bünyesinde dijital odaklı yeni bir uygulamanın temellerini atan bir ortaklık anlaşmasına imza attı.

20.10.2017Ekonomi
İş Dünyası 3. Tarafların Etik ve Uyum Risklerini Tartıştı

İş Dünyası 3. Tarafların Etik ve Uyum Risklerini Tartıştı

İş Dünyası 3. Tarafların Etik ve Uyum Risklerini Tartıştı

18.10.2017Merkez
Güneş ışığını cebinize sokacak

Güneş ışığını cebinize sokacak

DİJİTAL sanayi açısından da kritik bileşenlerden biri olan pil teknolojilerinde ilerlemeler hızla devam ediyor. ABD’li General Electric’in (GE) Enerji Köyü, bu alandaki çalışmalara ev sahipliği yapıyor. Bu köyde yapılan son projelerden biri de taşınabilir güneş enerjisi depolayabilen bataryalar. Peki, bu Enerji Köyü’nde başka neler yapılıyor? Helsinki’de konumlanan GE Enerji Köyü, hâlihazırda yaklaşık 10 startup şirketine ev sahipliği yapıyor ve daha fazla şirkete ulaşmak için de sürekli bir arayış içinde. Bu şirketlerden bir tanesi de mobil enerji şirketi Tespack. Tespack, bir kuluçka merkezi olan GE Enerji Köyü’nde, GE’nin enerji uzmanlarından yardım alıyor. 

17.10.2017Dijital Sanayi
2023e doğru STEM istihdamına dikkat

2023'e doğru STEM istihdamına dikkat

Teknolojinin, robotların ve diğer tüm yeniliklerin sonucunda geleneksel mesleklerin ömürlerinin tükeneceğini ve yepyeni mesleklerin doğacağı son günlerin en çok konuşulan konularının başında geliyor. 100 yıl önce yaptığımız işlerle bugün yaptığımız işler aynı değil. Örneğin; otomobil ustaları geçen dönemlerin hatta bugünün en önemli mesleklerinden birini sürdürüyorlar. Ancak otomobiller konusundaki en önemli mesleğin gelecekteki adayları yazılımcılar olacak. Sürücüsüz otomobillerin hatalarını yazılımcılar giderecek. Dolayısıyla bir meslek tarihe karışırken yepyeni bir alan doğacak. Bunun sonucunda ise yeni dönemin meslekleri olarak adlandırılan 'new colar' meslekleri önem kazanacak. Bu mesleklerin en önemli noktası ise STEM yani Fen (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) dallarının öne çıkması. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de STEM alanlarında istihdam gereksinimi artacak. Bunun da en iyi göstergelerinden birini Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile araştırma şirketi PwC'nin hazırladığı son rapor ortaya koyuyor.

17.10.2017Dijital Sanayi
Dijital sanayi KOBİ’lere indi

Dijital sanayi KOBİ’lere indi

4. Sanayi Devrimi'nin yarattığı yeni ekonomi büyük ölçekli şirketler arasında bir dijital dönüşüm rekabeti başlattı. Ancak, bu dönüşüm sadece büyük firmaları etkilemiyor. Büyük firmalarla iş birliğine devam edip ekonomik yaşantısını sürdürmek isteyen küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) de yeni ekonomiye ayak uydurması gerekiyor. KOBİ’ler büyüme, markalaşma, ihracat, kârlılık gibi hedeflerine artık dijital KOBİ’ye dönüşerek ulaşabiliyor. Dijitalleşmenin bir adım sonrası ise akıllı KOBİ haline gelmek.

17.10.2017Dijital Sanayi
Dünyanın en değerli şirketleri listesi 6 yılda alt üst oldu

Dünyanın en değerli şirketleri listesi 6 yılda alt üst oldu

Dünyanın en değerli 5 şirketi 6 yılda teknolojiye yenik düştü. General Electric (GE), Wallmart, Exxon ve Citi bu listedeki yerlerini kaybederken bir tek Microsoft ilk 5’te kaldı. Bu şirketlerin yerini ise Amazon, Facebook Google ve Apple aldı.

5.10.2017Ekonomi
Siemens ile Fransız Alstom birleşiyor

Siemens ile Fransız Alstom birleşiyor

Avrupa'nın önde gelen demiryolu, tren ve tramvay üretici firmalarından Alman Siemens ile Fransa devletine ait Alstom şirketleri arasında birleşme anlaşması imzalandığı açıklandı.

27.9.2017Teknoloji
30 bin evin elektriği çöpten

30 bin evin elektriği 'çöp'ten

GE'nin biyogaz teknolojisi Türkiye'de üç yeni çöp gazı santraline güç verecek ve bundan 3 ilde yaklaşık 30 bin konut yararlanacak.

29.8.2017Ekonomi
Başarılı CEOlardan girişimcilere 8 tavsiye

Başarılı CEO'lardan girişimcilere 8 tavsiye

İş hayatında basamakları daha hızlı çıkmak istiyorsanız deneyimli CEO'ların bu tavsiyelerine kulak verin!

28.8.2017Kobi
Dünyanın en zengin ismi tüm hisselerini sattı

Dünyanın en zengin ismi tüm hisselerini sattı

Dünyanın en zengin üç insanı arasında yer alan Warren Buffett, General Electric'teki tüm hisselerini sattı.

15.8.2017Ekonomi
Savunmanın devlerinde metal yazıcı devrimi

Savunmanın devlerinde "metal yazıcı" devrimi

Türkiye'nin savunma ve havacılık devleri, tasarım ve üretim kabiliyetlerini metal 3D yazıcılar ile artıracak.

6.8.2017Ekonomi
Rüzgar enerjisinde dev yatırım için İzmir çağrısı

Rüzgar enerjisinde dev yatırım için İzmir çağrısı

Rüzgar enerjisinde dev yatırım için İzmir çağrısı

5.8.2017İzmir
Yok böyle rüzgâr

Yok böyle rüzgâr!

Rüzgârda ilk YEKA ihalesini Siemens-Türkerler-Kalyon ortaklığı açık eksiltmede fiyatı 3.48 dolar/cent’e kadar indirerek kazandı. Enerji Bakanı Albayrak, rüzgârda yerli katkı payıyla 10.3 dolar/cent olan alım fiyatının 3.48 cent’e düşürülerek, bir dünya rekoru kırıldığını söyledi. Bir yandan elektrik fiyatı düşerken, diğer yandan yerli türbin üretimi için de yeni bir dönem başlıyor.

3.8.2017Ekonomi
YEKA ihalesi sonuçlandı İşte kazanan grup

YEKA ihalesi sonuçlandı! İşte kazanan grup

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının, bin megavatlık Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ihalesi 8 konsorsiyumun katılımıyla başladı. Bakanlıkta yapılan ihalenin komisyon başkanlığını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Alparslan Bayraktar gerçekleşti. Kıran kırana geçen ihalede 4. oturumdan sonra 2 firma yarışmaya devam etti. Alman Siemens-Türkerler-Kalyon ve Çinli MingYang-İlk İnşaat arasında geçen açık eksiltmenin kazananı 3,48 dolar sen/KWS ile Alman Siemens oldu. Çinli Mingyang 30. tur başlarken ihaleden çekildi.

3.8.2017Ekonomi
Rüzgarda dev ihale bugün

Rüzgarda dev ihale bugün

RÜZGAR Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) için bin megavatlık (MW) ilk ihale açık eksiltme usulüyle bugün yapılacak.

2.8.2017Ekonomi
Mutlaka takip etmeniz gereken en güçlü 10 iş kadını

Mutlaka takip etmeniz gereken en güçlü 10 iş kadını

İş dünyasında güçlü iş kadınları yenilikçi vizyoner işlerin altına imza atıyor. İşte mutlaka takip etmeniz gereken en güçlü iş kadınları...

1.8.2017Kobi
Google tuzla dünyayı değiştirecek

Google tuzla dünyayı değiştirecek

Google ‘Malta’ adlı projesiyle dünyayı değiştireceğini iddia ediyor. Yenilenebilir enerjiyi depolamayı sağlayan projede lityum iyon pil yerine, tuz ve antifriz kullanılıyor.

1.8.2017Teknoloji
ABDnin en büyüğü ikinci çeyrekte zarar etti

ABD'nin en büyüğü ikinci çeyrekte zarar etti

ABD'nin en büyük petrol sahası hizmetleri şirketlerinden Baker Hughes, bu yılın ikinci çeyreğinde zarar ettiğini duyurdu.

29.7.2017Ekonomi
4’ü Alman 8 dev YEKA için yarışacak

4’ü Alman 8 dev YEKA için yarışacak

‘Rüzgârın çılgın projesi’ diye adlandırılan rüzgâr enerjisinde bin megavatlık kapasite kurulmasını sağlayacak Rüzgâr Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) ihalesine dünyanın en büyük türbin üreticilerinden teklif yağdı. Dünyanın ilk onunda yer alan türbin üreticilerinin 8’i ihaleye yerli ortaklarla kurdukları konsorsiyumlarla teklif verdiler.

27.7.2017Ekonomi
Son dakika... YEKA ihalesine dünya devlerinden teklif

Son dakika... YEKA ihalesine dünya devlerinden teklif

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın, bin megavatlık Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ihalesine, 4 Alman şirketinin yanı sıra, Amerika, Çin, Danimarka merkezli rüzgar türbini üretiminde dünyada ilk 10'da yer alan şirketlerin de aralarında bulunduğu 8 konsorsiyum teklif verdi.

27.7.2017 Ekonomi
Gigavat gücünde Türkiye rüzgarı

Gigavat gücünde Türkiye rüzgarı

Rüzgar enerjisi alanındaki uluslararası oyuncuların gözü Türkiye'de. Yerli ekipman şartlı 1000 MW'lik yenilenebilir kaynak alanı rüzgar lisans ihalesine başvurular bugün sona eriyor.

27.7.2017Ekonomi
Rüzgarı gören koşuyor

Rüzgarı gören koşuyor

Enerji Bakanlığı, 2023 yılında 20 bin MW’lık rüzgar enerjisi santrali hedefine kilitlendi. Bu hedef için kritik önem taşıyan YEKA’larda, bin MW’lık ilk rüzgar projesi için teklifler perşembe günü alınacak. Dünyanın en büyük rüzgar türbini üreticilerinin teklif vermesi bekleniyor.

24.7.2017Ekonomi
General Electricin net kar ve geliri azaldı

General Electric'in net kar ve geliri azaldı

ABD'li enerji devi General Electric, bu yılın ikinci çeyreğinde net kar ve gelirinin azaldığını duyurdu.

22.7.2017Ekonomi
Yenilenebilir enerjiye teknoloji desteği

Yenilenebilir enerjiye teknoloji desteği

REN21 Küresel Yenilenebilir Enerji Durum Raporu (GSR) yenilenebilir enerjilere yönelik son derece olumlu bir tablo ortaya koyuyor. Rapora göre, kurulu yenilenebilir enerji kapasitesindeki artış 2016’da yeni rekorlar kırdı. 241,6 milyar dolarlık yatırımla, toplam küresel kapasite 161 gigawatt (GW) arttı ve 2 bin 17 GW’a ulaştı. Yeni yenilenebilir enerji ve yakıt kapasitesine yapılan küresel yatırımlar, fosil yakıtlara yapılan yatırımların yaklaşık iki katına ulaşıyor. Yenilenebilir enerjideki büyüme dünya çapında devam ederken, yenilenebilir enerji konusundaki önemli tartışmalardan biri kesintili elektrik sağlamaları ve baz yük tartışması. Bu doğrultuda yenilenebilir enerji kaynaklarının şebekeye uyumu da önemli bir başlık olarak öne çıkıyor. Giderek gelişen akıllı şebeke teknolojileri ile şebekeler daha esnek hale gelerek, değişken üretimi dengeleyebiliyor.

18.7.2017Dijital Sanayi
Rüzgar enerjisinde lider

Rüzgar enerjisinde lider

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Ermut, "Türkiye'deki kurulu rüzgar gücü yaklaşık yüzde 30'luk büyüme oranı ile liderlik koltuğuna oturmuştur." dedi.

12.7.2017Ekonomi
Bergamada rüzgar türbini kanadı fabrikası üretime başladı

Bergama'da rüzgar türbini kanadı fabrikası üretime başladı

Bergama'da rüzgar türbini kanadı fabrikası üretime başladı

11.7.2017Bergama
Termik santrallere sıkı takip

Termik santrallere sıkı takip

Özelleştirilmiş ya da özelleştirme sürecindeki termik santrallerde zararlı emisyonların düşürülmesine yönelik çalışmalar izlenecek.

5.7.2017Ekonomi
General Electric, Baker Hughesun yüzde 62,5ini satın aldı

General Electric, Baker Hughes'un yüzde 62,5'ini satın aldı

ABD merkezli General Electric (GE), petrol ve gaz endüstrisine hizmet sağlayan Baker Hughes firmasının yüzde 62,5'lik hissesini 7,4 milyar dolara satın aldı.

4.7.2017Teknoloji
Dev satın alma Dünyanın en büyüğü oldu

Dev satın alma! Dünyanın en büyüğü oldu

General Electric, tam 7.4 milyar dolar ödeyerek petrol sahaları hizmeti sağlayan Baker Hughes firmasını satın aldı. 23 milyar dolar büyüklüğe ulaşan birliktelik sektörde dünyanın en büyüğü oldu.

4.7.2017Ekonomi
Paris havacılık fuarında sipariş rekoru

Paris havacılık fuarında sipariş rekoru

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen 52. Havacılık Fuarında yapılan siparişlerin cirosu 150 milyar dolara ulaştı.

28.6.2017Ekonomi
General Electricin CEOsu istifa etti

General Electric'in CEO'su istifa etti

General Electric'in uluslararası CEO'su Jeff Immelt istifa etti. Şirket, John Flannery'yi Başkan ve CEO olarak atadı.

12.6.2017Ekonomi
Erciyes Teknopark, Avrupa Çıraklık Birliği’ne üye olan ilk Türk şirketi oldu

Erciyes Teknopark, Avrupa Çıraklık Birliği’ne üye olan ilk Türk şirketi oldu

Erciyes Teknopark, Avrupa Çıraklık Birliği’ne üye olan ilk Türk şirketi oldu

7.6.2017Kayseri
Dünyayı yakacak

Dünyayı yakacak

Yeryüzüne sırtını dönen ABD Başkanı Trump’ın Paris İklim Anlaşması’ndan çekileceklerini resmen ilan ettiği tarihi karar, dünyada derin bir hayal kırıklığına yol açtı. Trump’ın kararına başta Avrupa olmak üzere tüm dünyadan tepki geldi. Peki bundan sonra ne olacak…

2.6.2017Ekonomi
Devlerin CEOlarından Trumpa çağrı

Devlerin CEO'larından Trump'a çağrı

ABD'li 10 dev firmanın üst yöneticisi (CEO), Başkan Donald Trump'a ülkeyi Paris İklim Antlaşması'nda tutması için çağrıda bulundu.

31.5.2017Dünya
Dev satın almaya ABden koşulsuz onay

Dev satın almaya AB'den koşulsuz onay

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, ABD'li endüstri devi General Electric'in enerji şirketlerinden Baker Hughes'ı satın almasını koşulsuz onayladı.

31.5.2017Ekonomi
Trafiğin en yüksek olduğu 3üncü şehir İstanbul

Trafiğin en yüksek olduğu 3'üncü şehir İstanbul

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, "Tomtom Trafik Endeksi 2015 verilerine göre dünyada trafik sıkışıklığının en yüksek olduğu 3'üncü şehir İstanbul. Mexico City birinci. Mexico City'de insanlar bir senede 5 haftayı trafikte bekleyerek geçiriyor." dedi.

30.5.2017Ekonomi
Trafiğin en yüksek olduğu 3üncü şehir İstanbul

Trafiğin en yüksek olduğu 3'üncü şehir İstanbul

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, "Tomtom Trafik Endeksi 2015 verilerine göre dünyada trafik sıkışıklığının en yüksek olduğu 3'üncü şehir İstanbul. Mexico City birinci. Mexico City'de insanlar bir senede 5 haftayı trafikte bekleyerek geçiriyor." dedi.

30.5.2017Teknoloji
Katmanlı üretim çığır açıyor

Katmanlı üretim çığır açıyor

YENİLİKÇİ ve gelişim odaklı şirketlerden biri olan General Electric, enerji, sağlık ve ulaşım alanında yaptığı önemli çalışmalarla adından söz ettiriyor.

18.5.2017Dijital Sanayi
FT iddiası: Dev şirketler Türkiye reklamından çekilebilir

FT iddiası: Dev şirketler Türkiye reklamından çekilebilir

İngiltere'nin saygın gazetelerinden Financial Times, referandumda kabul edilen anayasa değişikliği nedeniyle bazı uluslararası şirketlerin Türkiye reklamlarından çekilmeyi düşündüğünü öne sürdü.

27.4.2017Ekonomi
Yıllık performans değerlendirmeye son

Yıllık performans değerlendirmeye son

180 ülkede 300 binden fazla çalışanıyla faaliyet gösteren General Electric (GE), 135 yıllık geçmişinde büyük bir değişim yaşıyor. GE’de artık her sene sonu yapılan, çalışanı strese sokan o uzun performans değerlendirme görüşmeleri yok. Artık çalışanlara performans notu da verilmiyor. Yeni sistemde çalışanlarla yöneticiler sık sık iletişim halindeler. Hatta mobil uygulama üzerinden de birbirlerine her an geri bildirim verebiliyorlar. Ücret artışlarını ise yöneticiler, kendilerine verilen bütçe dahilinde belirliyorlar. GE’nin 170 ülkeden sorumlu Global Yetenek ve Organizasyon Geliştirme Direktörü ve Global Destek Birimlerinin İK Direktörü Belgin Ertam ile performans değerlendirmeyi neden ve nasıl kaldırdıklarını konuştuk.

25.4.2017İK/Yeni Ekonomi
GE, 1.6 milyar dolarlık operasyonu tamamladı

GE, 1.6 milyar dolarlık operasyonu tamamladı

General Electric 1 milyar 65 milyar dolar karşılığında satın almak üzere Londra merkezli özel sermaye şirketi Doughty Hanson ile Ekim 2016'da anlaşmaya varmıştı. Yapılan son açıklamaya göre GE'nin LM  Wind Power’ı satın alma sürecini tamamladı.

20.4.2017Ekonomi
YEKA rüzgar ihalesine girecek

YEKA rüzgar ihalesine girecek

Türkiye’nin rüzgar enerji santrali alanındaki en büyük oyuncusu konumundaki Polat Enerji, 1000 MW’lik yenilenebilir kaynak alanı rüzgar santrali lisans ihalesine katılacak.

20.4.2017Ekonomi
Teknolojide topuk sesi az çıkıyor

Teknolojide topuk sesi az çıkıyor

Erkek çalışan sayılarının kadın çalışanlardan çok daha fazla olduğu alanlardan biri de teknoloji. Bunun yanında, teknoloji alanında çalışan kadınların ücretlerinin, aynı işi yapsalar bile erkeklerden daha düşük olduğu görülüyor.

18.4.2017İK/Yeni Ekonomi

11 trilyon dolarlık pazara hazır mıyız?

NESNELERİN interneti (IoT) için küresel pazarın 2025 yılına kadar 4 trilyon ile 11 trilyon dolar arasında dev bir büyüklüğe ulaşması bekleniyor.

17.4.2017Dijital Sanayi

Yazar Sonuçları

Boeing - Airbus THY için kapıştı

İki büyük uçak imalatçısından Boeing ile 40 uçaklık bir ön anlaşma yapılması, Airbus’ın yüreğini hoplattı. Beklenmeyen bir vurgun yedi.

26.9.2017

Dönüşüm

Geçen hafta 300,000 kişiyi 6000 gün boyunca yönetmiş bir lider geleneksel bir holdingi nasıl bir start up ruhuna kavuşturduğunu yazdı. Yazdıklarını okurken hem şu anda Stanford Üniversitesi için çalıştığım proje hem de millet olarak geçirdiğimiz büyük dönüşümü düşündüm.

28.8.2017

750 milyon Euro'luk 'Derviş'in 'güneş'i yeni lisansa takıldı

GEÇENLERDE MetCap Enerji Başkanı Celal Metin’le karşılaşınca, Merve Erdil’in Haziran 2011’de Hürriyet’te yayınlanan haberini anımsadım:

20.7.2017

Telefon pazarını kökten değiştiren oyuncak: iPhone!

İlk iPhone'Un hayatımıza girmesinin üzerinden 10 yılı aşkın bir süre geçti. 29 Haziran 2007'de ilk kez efsane isim Steve Jobs'ın elinde görmüştük ilk iPhone'u. Tabii o günler hemen hiç kimse iPhone'un hayatımızı bu kadar değiştireceğini bilmiyordu. İlk iPhone'u iPhone 2G ismiyle de biliyoruz. Yani daha 3G'nin de hayatımıza girmediği o yavaş internetin olduğu yıllar.

30.6.2017

Süpersonik uçak, motorunu buldu

Özel jet imalatçıları, operatörler, yeni uçak almak isteyen iş adamları, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen EBACE Fuarı’nda bir araya geldi. Ekonomik yavaşlama pazarı etkilerken gözler sesten hızlı uçan Aerion ve sertifikasyon sonrasında ilk kez podyuma çıkan Cirrus’un tek motorlu uçağındaydı.

30.5.2017

Helikopter motorunda ‘kısıtlama’ya karşı çıkıp yerli için kolları sıvadık

SAVUNMA Sanayi Müsteşarı (SSM) Prof. İsmail Demir, DEİK bünyesindeki Türkiye-ABD İş Konseyi ve Amerikan Turkish Council’ın (ATC) Washington’daki 36’ncı yıllık konferansında kürsüden öncelikle şu mesajı verdi:

23.5.2017