MENÜ

Genel Emek Konfederasyonu

Genel Emek Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Genel Emek Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 339 Genel Emek Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Genel Emek Konfederasyonu Haberleri

Fransa acil servis çalışanlarından ‘robot değiliz’ grevi

Fransa acil servis çalışanlarından ‘robot değiliz’ grevi

Fransa’da 154 hastanenin acil servisindeki sağlık görevlileri, kötü çalışma koşullarına dikkat çekmek için grev yaptı. Tek bir hemşirenin 20 hastayla ilgilenmek zorunda kaldığını iddia eden çalışanlar Sağlık Bakanlığı’na kadar “Robot değiliz” sloganları atarak yürüdü.

3.07.2019Avrupa
Emmanuel Macron, sarı yelekliler ile aynı masada

Emmanuel Macron, 'sarı yelekliler' ile aynı masada

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Elysee Sarayı’nda Sarı Yelekliler'in temsilcileriyle bir araya geldi.

10.12.2018Dünya
Fransızlara göre politikaları zenginlere yaradı

Fransızlara göre politikaları zenginlere yaradı

Liberation gazetesinde yayımlanan araştırmaya göre, Fransızların çoğu Macron hükümetinin soldan çok sağ politikalar izlediğini düşünüyor.

18.09.2017Dünya
Fransada metro çalışanları da greve katıldı

Fransa'da metro çalışanları da greve katıldı

Fransa'da hükümetin çalışma yasasında yapmaya çalıştığı değişikliklere karşı başlatılan grevler giderek büyüyerek devam ediyor. Bu sabahtan itibaren Paris metrosu çalışanları da iş bırakma eylemlerine başladı.

2.06.2016Ekonomi
Fransa eylemlerinde polise karşı çıplak adam

Fransa eylemlerinde polise karşı 'çıplak adam'

Fransa'da çalışma yasasında yapılması planlanan değişikliklere karşı farklı bir protesto gerçekleşti. Bir adam çıplak bir şekilde eyleme katıldı.

31.05.2016Dünya
Fransa’nın Adıyamanlı halk kahramanı

Fransa’nın Adıyamanlı halk kahramanı

Hayat ona henüz çok küçükken acımasız davranmaya başlamıştı. Adıyaman’dayken önce babasını, kısa süre sonra da annesini kaybetti.

20.02.2010Gündem
Arjantin genel greve hazırlanıyor

Arjantin genel greve hazırlanıyor

Arjantin'de ödemeler krizinin eşiğindeki hükümet Uluslararası Para Fonu‘nun (IMF) desteğini sürdürmesi için zorunlu yeni bütçe kısıntılarını açıklamaya hazırlanırken, Arjantin işçileri de genel greve hazırlanıyor.

12.12.2001Ekonomi
Arjantin genel greve gidiyor

Arjantin genel greve gidiyor

Arjantin`de ödemeler krizinin eşiğindeki hükümet Uluslararası Para Fonu`nun (IMF) desteğini sürdürmesi için zorunlu yeni bütçe kısıntılarını açıklamaya hazırlanırken, Arjantin işçileri de genel greve hazırlanıyor.

11.12.2001Ekonomi
Yeni nesil sendikacılık

Yeni nesil sendikacılık

Metal sektöründe örgütlü ve oldukça geleneksel yapısıyla bilinen Türk Metal’de değişim rüzgârları esiyor. Türk Metal Başkanı Pevrul Kavlak, üyelerinin hayatına sadece ücret artışında değil her yönüyle dokunmak istediklerini belirterek Ankara, İstanbul ve Eskişehir’e yurt kuracaklarını açıkladı. Kavlak, Emek Üniversitesi için de çalıştıklarını duyurdu.

8.07.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Çıraklık süresi sigorta başlangıcı sayılmalı

TESK Başkanı Palandöken: Çıraklık süresi sigorta başlangıcı sayılmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çıraklıkta geçen sürenin sigorta başlangıcı için sayılması gerektiğini vurguladı.

24.06.2019Ekonomi
Taksimde 1 Mayıs... Çelenk ve karanfil bıraktılar

Taksim'de 1 Mayıs... Çelenk ve karanfil bıraktılar

Hak-İş İstanbul İl Başkanlığı ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Kazancı Yokuşu'na karanfil, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na ise çelenk bıraktı.

1.05.2019Gündem
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Memur-Sen 6. Olağan Genel Kurulunda konuştu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Memur-Sen 6. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu

ADALET Bakanı Abdülhamit Gül, "Belediye başkanı değişen yerlerde özellikle sendikal faaliyetleri engellemek, sendikal özgürlüğü baltalamak isteyenlerin karşısında, anayasa ve kanunlara, uluslararası sözleşmelere aykırı hiçbir tutumu, hiçbir tavrı, hiçbir şekilde hukuk korumayacaktır. Siz, sizin gibi düşünmeyen kimseye asla ve asla baskıda bulunamazsınız. 31 Mart'a kadar sürdüğünüz makyajlar, 1 Nisan'da dökülmesin, hukuk her şeyin üstündedir" dedi.

20.04.2019Gündem
En son EYT haberleri | Emeklilikte Yaşa Takılanlarda gelişme var mı

En son EYT haberleri | Emeklilikte Yaşa Takılanlarda gelişme var mı?

EYT konusunda yapılan araştırmalar seçim öncesi hız kazandı. Konuya dair son olarak, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım, EYT konusuna dair bir vatandaşın sorusuna 'Biraz sabır' yanıtını verdi. Peki, Emeklilikte Yaşa Takılanlarda son durum ne?

5.03.2019Gündem
EYTde en son haber ve gelişmeler Emeklilikte Yaşa Takılanlarda son durum ne

EYT'de en son haber ve gelişmeler! Emeklilikte Yaşa Takılanlarda son durum ne?

Kurdukları dernekler aracılığı ile çeşitli illerde toplantılar düzenleyen EYT'li vatandaşlar, uzun bir süredir gündemde olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda, en son haber ve gelişmeleri araştırıyor. Konuya dair son resmi açıklama Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan gelmişti. Peki, Emeklilikte Yaşa Takılanlarda son durum ne?

2.03.2019Gündem
Yıldırım: Basın milletin gözü, kulağıdır

Yıldırım: Basın milletin gözü, kulağıdır

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, basının milletin gözü, kulağı olduğunu, millet adına ülkeyi yönetenleri denetlediğini ve bunun bütün demokrasilerde bulunduğunu belirterek, "Demokrasinin, çok sesliliğin savunucusudur basın. Türkiye'de basının bu manada son derece dinamik ve özgür olduğunu biliyorum. Basın özgürlüğü konusunda ülkemize yapılan saldırıları da doğrusu kabul etmek mümkün değildir. Burada bir çifte standardın olduğunu hep gördük" dedi.

10.01.2019Gündem
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için son durum... EYT hakkında gelen son dakika haberleri

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için son durum... EYT hakkında gelen son dakika haberleri

Haftalardır gündemdeki sıcaklığını koruyan emeklilikte yaşa takılanlar konusunda çok kritik bir gelişme yaşandı. TBMM Genel Kurulunda, İYİ Parti'nin, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözümüne yönelik verdiği Meclis araştırma önergesi kabul edilmedi. İşte, EYT hakkında son haberler ve en son emeklilikte yaşa takılanlar gelişmeleri...

24.10.2018Gündem
Haklarının peşinde meydanlara aktılar

Haklarının peşinde meydanlara aktılar

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dün tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Emekçiler, öğrenciler, sendikalar ve siyasi parti temsilcileri işçi bayramında meydanlara aktı. İzmir’de kutlamaya katılan ev kadınları, ‘Görünmeyen emek, sesini yükselt’ pankartları taşırken, İstanbul’da kutlamaların adresi ilk kez Maltepe oldu.

1.05.2018Gündem
İşte saat saat 1 Mayıs

İşte saat saat 1 Mayıs

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü DİSK, KESK, TMMOB ve TTB öncülüğünde Maltepe sahilinde kutlandı. Türk-İş 1 Mayıs için Hatay'daydı. Hak-İş temsilcileri sabahın ilk saatlerinde Anıtkabir'i ziyaret etti. İstanbul'da gösterilere izin verilmeyen Beşiktaş'ta 60 kişi, Beyoğlu'nda 16 kişi, Şişli'de 2 kişi ve Maltepe'de 6 kişi olmak üzere toplamda 82 gösterici polis ekiplerince gözaltına alındı.

1.05.2018Gündem
CHP, OHAL mağdurlarını Ankara’da toplayacak

CHP, OHAL mağdurlarını Ankara’da toplayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla toplanacak olan Olağanüstü Hal (OHAL) Çalıştayı için partide hazırlıklar hızlandı.

2.01.2018Gündem
Bekir Bozdağdan Taşerona kadro açıklaması

Bekir Bozdağ'dan Taşerona kadro açıklaması

Taşerona kadro için açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, çalışmaların devam ettiği, kısa süre içerisinde ise yasanın TBMM'de ele alınacağı bilgisini verdi. Yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren taşeron işçiye kadro konusu için tarih bilgisini de veren Bekir Bozdağ, aralık ayının son haftası ile ocak ayının ilk haftası içerisinde bu durumun çözüme kavuşacağını belirtti

20.11.2017Gündem

‘Asgari ücret 2 bin TL olsun’

Daha önce asgari ücret için 1500 lira olması gerektiğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şimdi de “En az 2 bin lira olmalı” dedi.

18.11.2017Ekonomi
Taşeron işçilere kadroda son durum ne Kadro ne zaman verilecek

Taşeron işçilere kadroda son durum ne? Kadro ne zaman verilecek?

Taşerona kadro konusu son günlerin en çok konuşulan ve araştırılan konularından biri oldu. Kadro bekleyen milyonlarca taşeron hükümet cephesinden yapılan her açıklamayı büyük bir dikkatle takip ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan gelmişti. Peki taşeron işçilere kadroda son durum ne? Kadro ne zaman verilecek?

16.11.2017Gündem
Açıklamalar geldi: Taşeron işçilere kadro için tarih bekleniyor

Açıklamalar geldi: Taşeron işçilere kadro için tarih bekleniyor

Birçok kurumda istihdam edilen taşeron işçilere kadro konusunda gelişmeler gelmeye devam ediyor. Türkiye genelinde birçok kişinin merakla beklediği ve her gün araştırmaya devam ettiği taşerona kadro konusu, kurumlarda istihdam edilen kişilerin sorguladığı konular arasında yer aldı. Peki, taşeron işçilere kadro konusunda ne gibi gelişmeler ortaya çıktı? İşte, tüm detaylar

15.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Basın ve ifade özgürlüğü: AYM’nin sınavı

ANAYASA Mahkemesi’nin Basın ve İfade Özgürlüğü ile ilgili ‘ilke kararı’nı açıklaması bekleniyor. Mahkeme Başkanı, kuruluş yıldönümünde basın emekçileri ile ilgili tutuklamalar konusunda, ilke kararlarını açıklayacaklarını duyurmuştu.

5.10.2017