MENÜ

Genç Liderler

Genç Liderler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Genç Liderler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.255 Genç Liderler haberi bulunmuştur.

Genç Liderler Haberleri

Kanser araştırmasına dünya birinciliği

Kanser araştırmasına dünya birinciliği

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) tarafından düzenlenen ‘Dünyanın en başarılı 20 genci’ listesinde ilk 10’a seçilen Doç. Dr. Gözde Durmuş (33), ‘medikal inovasyonlar’ kategorisinde dünya birincisi oldu.

17.09.2019Gündem
Dünyanın en başarılı 20 genci arasındalar

Dünyanın en başarılı 20 genci arasındalar

Stanford Üniversitesi’nde erken teşhis teknolojisi üzerinde çalışan Gözde Durmuş (33) ile zeytin çekirdeğinden doğa dostu biyoplastik üreten Duygu Yılmaz (31) ‘Dünyanın en başarılı 20 genci’ listesine seçildi.

11.09.2019Gündem
YTB’den yüz binlerce Türk vatandaşına hizmet

YTB’den yüz binlerce Türk vatandaşına hizmet!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk vatandaşlara yönelik programları ile yılın 8 ayında yüz binlerce kişiye ulaştı. Bu yıl ilk kez Sırbistan’ın Hırvatistan, Macaristan ve Bulgaristan sınır kapılarında vatandaşlara Türkçe ve Sırpça çeviri hizmeti verildi.

9.09.2019Avrupa
İstanbul Havalimanında tarihi gün

İstanbul Havalimanı'nda tarihi gün

Büyüklüğünden altyapısına, güvenlik sistemlerinden mimarisine pek çok alanda dünyaya örnek olacak İstanbul Havalimanı'nın ilk fazı yarın tam kapasiteyle çalışmaya başlayacak.

6.04.2019Ekonomi
Çavuşoğlu bu sözlerle yüklendi...  Bizzat PKK tarafından yerleştirilmiştir

Çavuşoğlu bu sözlerle yüklendi... Bizzat PKK tarafından yerleştirilmiştir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Millet İttifakı ile ilgili İzmir belediye başkanı adayının belirlenmesi tesadüf değildir. İzmir'de ve Türkiye'de HDP'nin yerleştirdiği tüm belediye meclis üyeleri bizzat PKK tarafından yerleştirilmiştir. İstanbul'da, İzmir'de, her yerde CHP üzerinden PKK, bizzat PKK destekçilerini listelere yerleştiriyor. Ama İzmirliler buna müsaade etmez. İşte böylesine garip, ilginç bir seçim yaşıyoruz." dedi

7.03.2019Gündem
Boğaziçi Zirvesi’nde ana tema kalkınma

Boğaziçi Zirvesi’nde ana tema kalkınma

Geçen yıl 82 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcı ile 9’uncusu gerçekleştirilen ve 380 milyon dolarlık anlaşmanın yapıldığı Boğaziçi Zirvesi’nin 10’uncu yılı için hazırlıklar başladı.

4.02.2019Ekonomi
Boğaziçi Zirvesi için geri sayım başladı

Boğaziçi Zirvesi için geri sayım başladı

Geçtiğimiz yıl 380 milyon dolarlık anlaşmanın yapıldığı Boğaziçi Zirvesi'nin 10'uncusu gerçekleştirilecek.

2.02.2019Ekonomi
İstanbul Yeni Havalimanı ilkleriyle tarihe geçecek

İstanbul Yeni Havalimanı ilkleriyle tarihe geçecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim'de ilk fazı hizmete alınacak İstanbul Yeni Havalimanı, büyüklüğünden altyapısına, güvenlik sistemlerinden mimarisine kadar pek çok alana ilkleriyle damga vuracak.Dünyanın en büyük havalimanının projesindeki ana terminal binası, 1,3 milyon metrekareyle tek çatı altında dünyanın en büyük terminal binası olacak, burada Boğaziçi görüntüsünün verileceği çok büyük duty-free alanı hizmet verecek.Güvenliğin üst düzeyde ve son teknolojilerle sağlanacağı yeni havalimanında ilk kez yer radarları kullanılacak, plaka ve yüz tanıma sistemleri bulunacak.

22.10.2018Ekonomi
BMnin 500 genç lider listesindeki Türk genci

BM'nin 500 genç lider listesindeki Türk genci

Doğa Can Coşar, Birleşmiş Milletler Genç Elçiler Vakfı tarafından yapılan değerlendirmeler ve açıklanan liste ile Dünyanın En Başarılı 500 Genç Sivil Toplum Kuruluşu Lideri seçildi.

13.07.2018Kampüs
İşverenler siyasette daha fazla sorumluluk almalı

İşverenler siyasette daha fazla sorumluluk almalı

DTI ile Genç Liderler ve Girişimciler Mannheim-Ludwigshafen’ın birlikte düzenlediği etkinliğe katılan KOBİL yöneticisi İsmet Koyun, işverenlerin siyasette daha fazla sorumluluk almaları gerektiğini söyledi.

2.05.2018Avrupa
JCI Altın Fikirler Akademisinde kazanan projeler ödüllendirildi

JCI Altın Fikirler Akademisi'nde kazanan projeler ödüllendirildi

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği ‘’Masrafsız 5 Girişimci’’ seçmek üzere başlattığı 2017 yılının ulusal çaptaki projelerinden biri olan “Altın Fikirler Akademisi” (AFA) için gençleri bir araya getirdi. Proje sonucunda kazanan 5 projenin sahibi ödüllerini aldı.

26.12.2017Ekonomi
Alp Köksal’a ‘İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet’ ödülü

Alp Köksal’a ‘İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet’ ödülü

Dünyanın önde gelen sivil toplum örgütlerinden ‘Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği  tarafından verilen 2017 TOYP “Ten Outstanding Young Persons” ödüllerinin Türkiye ayağında, ‘Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ ödülleri sahiplerini buldu. Khan Academy Türkçe’nin Direktörü Alp Köksal ‘İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet’ kategorisinde 2017 TOYP Türkiye birincisi seçildi.

29.11.2017Eğitim
Genç liderler yetişiyor

Genç liderler yetişiyor

Doğan Grubu’nun Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle 2005’ten itibaren yaptırdığı ve Aydın Doğan Vakfı’nın da en büyük destekçisi olduğu ‘Baba Beni Okula Gönder’ kampanyası boyunca yapılan yurtlarda her yıl 3 bin 500 kız öğrenci kalıyor.

27.10.2017Eğitim
8. Boğaziçi Zirvesi 28-30 Kasımda

8. Boğaziçi Zirvesi 28-30 Kasım'da

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen "Boğaziçi Zirvesi"nin 8'incisi için Ankara'da 21 Arap ülkesinin Büyükelçisi ve Misyon şeflerinin katılımıyla 5.Geleneksel Büyükelçiler Toplantısı yapıldı.

24.10.2017Ekonomi
Türkiye’yi Tayşu temsil edecek

Türkiye’yi Tayşu temsil edecek

Fransa’da yapılacak G-20 Genç Liderler Zirvesi’ne, Türkiye’yi temsilen Global Connection Genel Koordinatörü Onur Tayşu da davet edildi.

26.09.2017Ekonomi
‘Siz yapacaksınız, Türkiye destek verecek’

‘Siz yapacaksınız, Türkiye destek verecek’

Türkiye’nin Almanya’da 3 milyon vatandaşının bulunduğunu belirten YTB Başkanı Mehmet Köse, “Almanya, Türkiye’nin oradaki vatandaşlarıyla ilgilenmesine en çok olumsuz yaklaşan ya da bu anlamda biraz engeller çıkaran ülkelerin başında geliyor” diye konuştu.

31.07.2017Dünya
Yaz dersi

Yaz dersi

AYDIN Doğan Vakfı'nın burs verdiği üniversite öğrencisi kızlar arasından seçilen 19'u, İzmir'deki Genç Liderler Yaz Kampı'nda bir araya geldi.

12.07.2017Gündem
JCI, ‘Altın Fikirler’i topluyor

JCI, ‘Altın Fikirler’i topluyor

Dünya çapında faaliyet gösteren Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği 2017 yılının ulusal çaptaki projelerinde biri olan “Altın Fikirler Akademisi” (AFA) için kolları sıvadı.

10.07.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Müzik ve ritimle motivasyon sağlıyor

Çeyrek asırlık medya profesyoneli ve eğitmen Özgür Atanur, günümüz dünyasında ve iş hayatında gerekli motivasyon kaynağını sağlamak için uyguladığı eğitim teknikleri ile müziği ve ritmi birleştirdi. Atanur, insanın zihinsel, fiziksel ve duygusal dayanıklılığını sağlamak için elleri, yüreği ve kafasıyla birlikte yol almasının önemine dikkat çekiyor.

29.05.2019

Hayaline dünya inandı

Sosyal girişimci Ece Çiftçi’nin henüz 14 yaşında kurduğu bir hayalle başlattığı gönüllülük projesi bugün dünyanın dört bir yanından ödüller alan bir başarı hikâyesine dönüştü. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukların yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri hedefiyle SosyalBen Vakfı’nı kurduğunu anlatan Çiftçi, 11 yılın sonunda 400 gönüllü ile 22 bin çocuğa ulaştıklarını, ayrıca çalışmalarını 12 ülkede de sürdürdüklerini açıkladı.

10.05.2019

Geleceğe Meşale Yak

“Ülkeler bilim adamlarının kıymetini bilmeyip onları ödüllendirmezlerse, gelişmeyi de beklemesinler.” Voltaire’in bu sözü ödüllendirmenin değerini bize anlatıyor.

9.12.2017

Her şey çocuklar için

TARAFSIZ ve doğru bilginin ulaşılabilir olması, toplumun sorunlarını özgür ve adil bir biçimde çözümleyebilmesi, eğitim ve kültür düzeyinin artırılması için yatırımlar yapılması ve buna yönelik çalışmaları desteklemek için 21 yıl önce kurulan Aydın Doğan Vakfı, son yıllarda kız çocuklarının eğitimini misyon edindi.

27.10.2017

Genç liderler yetişiyor

Doğan Grubu’nun Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle 2005’ten itibaren yaptırdığı ve Aydın Doğan Vakfı’nın da en büyük destekçisi olduğu ‘Baba Beni Okula Gönder’ kampanyası boyunca yapılan yurtlarda her yıl 3 bin 500 kız öğrenci kalıyor.

26.10.2017