MENÜ

Gelir Vergisi

Gelir Vergisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gelir Vergisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gelir Vergisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14.557 Gelir Vergisi haberi bulunmuştur.

Gelir Vergisi Haberleri

Emzirme ödeneği kimlere verilir ve şartları nedir

Emzirme ödeneği kimlere verilir ve şartları nedir?

Yeni çocuk sahibi olan çalışan anneler emzirme ödeneği ve analık hakları ile ilgili detayları merak ediyorlar. Analık sigortasının kapsamında bulunan anneler için belirlenen bir takım şartların yerine getirilmiş olması gerekiyor. Peki Emzirme Ödeneği Kimlere Verilir ve şartları nedir? İşte SGK analık hakları ile ilgili tüm detaylı bilgiler

15.10.2019Sağlık
Gider kabul edilmeyen ödemeler nelerdir

Gider kabul edilmeyen ödemeler nelerdir?

Gelir Vergisi Kanunu'na göre gider kabul edilmeyen bazı ödemeler mevcut. İş yeri sahipleri de bu ödemelerin ne olduğunu merak ediyorlar. Peki gider kabul edilmeyen ödemeler nelerdir? İşte madde madde gider kabul edilmeyen o ödemeler

2.10.2019Gündem
Çalışan herkesi ilgilendiriyor Maliye sizi de çağırabilir

Çalışan herkesi ilgilendiriyor! Maliye sizi de çağırabilir

İş değiştiren veya birden fazla işverene bağlı çalışanlara son dönemde vergi borcuyla ilgili birçok tebliğ geliyor. Yasalarda olan ancak bugüne kadar uygulamasına sık rastlanmayan bu durum karşısında birçok kişi şaşkın.

28.09.2019Ekonomi
Emeklilikten Sonra Tekrar Çalışma (SGDP) nedir

Emeklilikten Sonra Tekrar Çalışma (SGDP) nedir?

Emekli olduktan sonra tekrar çalışma halinde emekli maaşında kesinti olur mu cevabı merak edilen sorular arasında yerini alırken, SGDP uygulamasında üst sınırlar nasıl belirlenmiştir? gibi soruların cevapları merak ediliyor.. Emekli olanlar tekrar çalışmaya başladığında hangi kesintiler olur? İşte konu hakkında merak edilen detaylar

25.09.2019Gündem
Ağustos ayında bütçe 567 milyon TL fazla verdi

Ağustos ayında bütçe 567 milyon TL fazla verdi

HAZİNE ve Maliye Bakanlığı dün ağustos ayına ilişkin bütçe gerçekleşmelerini açıkladı. Geçen yıl ağustos ayında 5.8 milyar lira açık veren bütçe, 2019 yılı ağustos ayında 576 milyon lira fazla verdi. Ocak-ağustos itibariyle ise açık 68.1 milyar lira oldu. Ağustosta vergi dışı gelirler kaleminde yer alan 25.8 milyar lira dikkat çekti. Merkez Bankası’ndan ikinci aktarımın da yapıldığı tahmin ediliyor. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) gelirleri ise uzun bir aradan sonra ağustosta yüzde 15.8 arttı. Bu artışta sigara, içki, akaryakıt ürünlerinden elde edilen ÖTV etkili oldu.

17.09.2019Ekonomi
Asgari Geçim İndirimi (AGİ) nedir, 2019 AGİ miktarı ne kadar

Asgari Geçim İndirimi (AGİ) nedir, 2019 AGİ miktarı ne kadar

Asgari Geçim İndirimi (AGİ) nedir sorusu çalışanlar tarafından detayları ile araştırılıyor. Özellikle 2019 yılına ait AGİ ödemelerinin miktarı internette en çok aranan konular arasında yer alıyor. Asgari geçim indirimi nedir sorusu çalışanlar tarafından merakla cevap arayan konular arasında yer alıyor. İş hayatında AGİ olarak olarak bilinen asgari geçim indirimi konusunda kimlerin bu haktan faydalanabileceği ve şartların ne olduğu merak ediliyor. İşte AGİ hakkında tüm detaylar

12.09.2019Gündem
Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) nedir

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), düzenli birikimler yaparak emekliliğinizi planlayabileceğiniz bir birikim sistemidir. Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin emeklilik dönemlerinde daha rahat yaşayabilmeleri, gelir elde ettikleri dönemdeki hayat standartlarını emeklilik dönemlerinde de koruyabilmeleri ve ihtiyaç duyacakları ek harcamalarını rahatça karşılayabilmeleri için mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerine tamamlayıcı olarak oluşturulan bir emeklilik sistemidir.

11.09.2019Gündem
Maliye’den ‘dilim’ cezası

Maliye’den ‘dilim’ cezası

Maliye Bakanlığı, yapılan bir çalışma ile ücret geliri elde edenlerin aynı yıl işyeri değiştirdikten sonra girdiği gelir vergisi diliminde yüksek dilimden devam etmesi gerekirken bir alt dilimden kadrosunun başlatıldığını tespit etti. Bu durumu kıskaca alan Maliye şimdi dilimi yüzde 27 olması gerekirken işyeri değiştirerek yüzde 15’ten başlatanları tek tek vergi dairesine çağırıyor.

8.09.2019Ekonomi
72 TL’lik lahmacuna vergi denetimi

72 TL’lik lahmacuna vergi denetimi

Maliye ekipleri turizm bölgelerindeki işletmeleri mercek altına aldı. Bilgisayarla tedarikçilere verilen siparişleri inceleyen ekipler stokla satışı karşılaştırıyor. Yüksek fiyattan az ürün sattığını beyan eden firmalara stokta tutulması gereken malların akıbeti soruluyor. Stoklarını fiili olarak gösteremeyen, satışını gizleyen firmalar düzeltme beyannamesi vermek, cezasıyla vergilerini ödemek zorunda kalıyor.

5.09.2019Ekonomi
Kirada evi olanlar dikkat Maliye takibine takılabilirsiniz

Kirada evi olanlar dikkat! Maliye takibine takılabilirsiniz

Evin emlak değerinin altında kira gösterenler incelemeye takıldıklarında aradaki farkı cezalı olarak ödeyebilirler.

28.08.2019Ekonomi
Milli teknoloji hamlesinde teknopark stratejisi

Milli teknoloji hamlesinde teknopark stratejisi

Bakan Varank, "Teknoloji alanında gerçekleştireceğimiz atılımda teknoparklar ve buralardaki firmalar kilit rol oynayacak. Teknoparklardaki işletmelerin sayısının ve niteliğinin artırılması temel stratejik hedeflerimizdendir." dedi.

20.08.2019Teknoloji
Bütçe fazlası 9a katlandı

Bütçe fazlası 9'a katlandı

Geçen yıl temmuzda 1.1 milyar lira fazla veren bütçe bu yıl temmuzda 9.9 milyar lira fazlaya ulaştı. Bütçede temmuzda vergi gelirleri yüzde 7.3 artarken vergi dışı gelirler yüzde 487.3 yükseldi. Merkez Bankası ihtiyat akçesinin Hazine’ye aktarılmasına ilişkin yasal düzenleme temmuzda yapılmıştı.

16.08.2019Ekonomi
Bütçe Temmuzda 9.9 milyar lira fazla verdi

Bütçe Temmuz'da 9.9 milyar lira fazla verdi

2018 yılı Temmuz ayında 1,1 milyar TL fazla veren bütçe, 2019 yılı Temmuz ayında 9,9 milyar TL fazla verdi.

15.08.2019Ekonomi
‘Dayanışma Vergisi’ adım adım kalkıyor

‘Dayanışma Vergisi’ adım adım kalkıyor

Almanya’da hükümet, koalisyon sözleşmesinde öngörülen ‘Dayanışma Vergisi’nin yavaş yavaş kaldırılması için ilk adımı attı. Maliye Bakanı Olaf Scholz, kısa adı ‘Soli’ olan ‘Dayanışma Vergisi’ni vergi mükelleflerinin yüzde 90’ı için kaldıracak yasa taslağını ilgili bakanlıklara sundu. 2021 yılından itibaren vergi mükelleflerinin yüzde 90’ı ‘Dayanışma Vergisi’ ödemekten tamamen kurtulacak.

11.08.2019Avrupa
Son dakika: Pendikte hamile kadına dehşeti yaşatmışlardı Sanıklar tahliye edildi

Son dakika: Pendik'te hamile kadına dehşeti yaşatmışlardı! Sanıklar tahliye edildi

Pendik’te 7 aylık hamile kadının içinde bulunduğu araca saldırdığı gerekçesiyle 20’şer yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıkan Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in tahliyesine karar verildi.

30.07.2019Gündem
Memur-Sen’in teklifi: Seyyanen 200 TL, yüzde 8+7 zam

Memur-Sen’in teklifi: Seyyanen 200 TL, yüzde 8+7 zam

AĞUSTOS ayı başında kurulacak olan toplu görüşme masası öncesi Memur-Sen de zam teklifini açıkladı.

25.07.2019Ekonomi
Memur-Sen zam talebini açıkladı

Memur-Sen zam talebini açıkladı

Memur-Sen, 2020-2021 Toplu Sözleşmesinde taban aylığa seyyanen 200 TL, ilk yıl yüzde 8+7, ikinci yıl yüzde 6+6 zam ve 1. yıl yüzde 3, 2. yıl yüzde 2 refah payı talep etti.

24.07.2019Ekonomi
Deutsche Bank ikinci çeyrekte 3.1 milyar euro zarar açıkladı

Deutsche Bank ikinci çeyrekte 3.1 milyar euro zarar açıkladı

Deutsche Bank'ın açıkladığı ikinci çeyrek kazanç verilerine göre, bankanın Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan yılın ikinci çeyreğinde, yapılan 3.4 milyar euroluk masraflar etkisiyle 3.1 milyar euro zarar ettiği açıklandı.

24.07.2019Ekonomi
Memurlar zam görüşmeye hazır

Memurlar zam görüşmeye hazır

MEMURLARLA 1 Ağustos’ta kurulacak olan toplu görüşme masası öncesinde talepler netleşmeye başladı.

24.07.2019Ekonomi
İşte Kamu-Senin zam talebi

İşte Kamu-Sen'in zam talebi

Türkiye Kamu-Sen 2020-2021 yılı toplu sözleşmesinde taban aylığa seyyanen 600 lira, ilk yıl yüzde 10+10, ikinci yıl yüzde 8+8 zam ve her iki yıl için yüzde 3 refah payı talep etti.

23.07.2019Ekonomi
Avrupalı Türkler dikkat Daha az borçlanarak emeklilik için son günler

Avrupalı Türkler dikkat! Daha az borçlanarak emeklilik için son günler

Türkiye’de yurtdışı borçlanma sistemini kökten değiştiren yasa tasarısı, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildikten sonra Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Borçlanmaya ilişkin maddeler 1 Ağustos’ta yürürlüğe girecek. Bu tarihe kadar başvuranlar, eski sisteme göre emekli olabilecekler.

21.07.2019Avrupa
İş dünyası, şirket borçlarını yapılandıracak yeni kanundan memnun

İş dünyası, şirket borçlarını yapılandıracak yeni kanundan memnun

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "İTO olarak bu adımın; üretimin, istihdamın ve ihracatın damarlarını açma konusunda önemli bir işlev üstleneceğine inanıyoruz" dedi.

21.07.2019Ekonomi
Ekonomik düzenlemeler içeren torba kanun TBMMde kabul edildi

Ekonomik düzenlemeler içeren torba kanun TBMM'de kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Varlık Barışı'nın süresi yıl sonuna kadar uzatılacak. Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları Türkiye'ye getirilecek. Bu durumda yüzde 1 vergi uygulanacak. Merkez Bankasının yıllık karının yüzde 20'si ihtiyat akçesine aktarılmayacak. Merkez Bankası talepleri gerçek zamanlı ve anlık karşılanacak. Bu taleplerin karşılanması için bankaca kurum ve kuruluşların bilgi işlem sistemlerine erişim sistemleri kurulabilecek.

17.07.2019Ekonomi
Ekonomi alanındaki torba teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul  edildi

Ekonomi alanındaki "torba teklif" Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

11.07.2019Ekonomi
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TBMMde kabul edildi

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TBMM'de kabul edildi

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ve bazı AK Parti'li milletvekillerinin imzasını taşıyan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

11.07.2019Gündem
Son dakika... 11. Kalkınma Planı TBMMye sunuldu

Son dakika... 11. Kalkınma Planı TBMM'ye sunuldu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kalkınma planı olan 2019-2023 dönemini kapsayan On Birinci Kalkınma Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. Plana göre, 2023 yılında gayri safi yurt içi hasılanın 1 trilyon 80 milyar dolara, kişi başına gelirin 12 bin 484 dolara yükseltilmesi, ihracatın 226,6 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor. İşsizlik oranının yüzde 9,9'a düşürülmesi, enflasyon oranlarının kalıcı bir biçimde düşük ve tek haneli rakamlara indirilmesi hedeflenen plana göre, söz konusu dönemde 4,3 milyon ilave istihdam yaratılacak. Planın vizyonu "Daha fazla değer üreten, daha adil paylaşan, daha güçlü ve müreffeh Türkiye" olarak belirlendi.

8.07.2019Ekonomi
5 aylık bütçe açığı 66.5 milyar lira

5 aylık bütçe açığı 66.5 milyar lira

Geçen yıl mayıs ayında 2.7 milyar lira fazla veren bütçe bu yıl mayıs ayında 12.1 milyar lira açık verdi. Böylece beş aylık bütçe açığı 66.5 milyar liraya ulaştı. Geçen yıl beş aylık dönemde bütçe 20.5 milyar lira açık vermişti.

18.06.2019Ekonomi
Seracılığa 150 milyon lirayı aşan teşvik

Seracılığa 150 milyon lirayı aşan teşvik

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca ilk çeyrekte sabit yatırım tutarı toplam 150 milyon lirayı aşan 21 sera yatırımı için teşvik belgesi düzenlendi.

16.06.2019Ekonomi
Son dakika... Torba teklif, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı

Son dakika... Torba teklif, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçiş yapanlara kesilen idari para cezalarının tahsilinden vazgeçilmesini, hurda araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkartılmasını öngören torba teklif, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

30.05.2019Gündem
Şirketlerin mali yapılarını güçlendirmek için 28 öneri

Şirketlerin mali yapılarını güçlendirmek için 28 öneri

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğince "Şirketlerin Mali Yapılarını Güçlendirmeye Yönelik Öneriler Raporu" yayımlandı.

25.05.2019Ekonomi
Torba teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Torba teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçiş yapanlara kesilen idari para cezalarının tahsilinden vazgeçilmesini, hurda araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkartılmasını öngören torba teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

22.05.2019Gündem
Nisan ayı bütçe gerçekleşmeleri açıklandı

Nisan ayı bütçe gerçekleşmeleri açıklandı

Bütçe, nisan ayında 18,3 milyar lira, ocak-nisan döneminde 54,5 milyar lira açık verdi.

15.05.2019Ekonomi
New York Times Trumpı kızdırdı 1.17 milyar dolar...

New York Times Trump'ı kızdırdı! 1.17 milyar dolar...

Amerikan New York Times gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın şirketlerinin 1985-1994 yıllarında 1,17 milyar dolar zarara uğradığını iddia etti.

8.05.2019Dünya
Trumpın ticari hayatı gözler önüne serildi İşte zararı

Trump'ın ticari hayatı gözler önüne serildi! İşte zararı

ABD Başkanı Donald Trump'ın ticari hayatına ilişkin belgelere ulaşıldı. Trump'ın 1985-1994 yılları arasında büyük zarar açıkladığı ortaya çıktı.

8.05.2019Ekonomi
IMFden Ürdünün gelir vergisi yeniden düzenlenmeli açıklaması

IMF'den "Ürdün'ün gelir vergisi yeniden düzenlenmeli" açıklaması

Ürdün'ün ekonomik durumuna ilişkin ikinci gözden geçirmeyi yapan IMF, gelir vergisinin yeniden düzenlenmesi gerektiğini açıkladı.

7.05.2019Ekonomi
Bakan Pekcan: Eğitimlere devam edeceğiz

Bakan Pekcan: Eğitimlere devam edeceğiz

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Pazarcı esnafımıza yönelik bir eğitim seferberliği başlatıyoruz. Bu eğitimleri 10 ilimizde vermeye devam edeceğiz" dedi.

29.04.2019Ekonomi
Schengeni tartışmaya açtı: Yeniden kurulmalı

Schengen'i tartışmaya açtı: Yeniden kurulmalı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, çalışan vatandaşların ödemesi gereken gelir vergisinin düşürüleceğini ve şirketlerin ödemesi gereken bazı vergilerin kaldırılacağını söyledi. Öte yandan Macron AB’de serbest dolaşımının temelini oluşturan Schengen bölgesinde reform çağrısında bulundu. “Schengen bölgesi çalışmıyor” dedi.

25.04.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Varlıkta ve yoklukta paranın maliyeti

Okuyucularımızdan peş peşe iki soru aldım. İki okuyucum da paranın maliyetini soruyor. Tasarruflarını bankada tutan okuyucum ‘bankadaki parasından ne kadar vergi kesileceğini’ soruyor. Parasal sıkıntıları olan okuyucum, ‘süresinde ödeyemediği verginin, kendisine maliyetini’ soruyor.

3.10.2019

Öğrencilerin okul, servis, yemek masrafları vergiyi azaltır mı?

Bu hafta gündem okul... Sosyal medyada, haber sitelerinde, ünlülerin çocukları için okullara ödedikleri yüksek tutarlar konuşuluyor... Diğer yandan milyonlarca öğrenci velisi de, çocuğunun eğitim masraflarını imkânlarını zorlayarak da olsa karşılamaya çabalıyor... Okurlarımızın bugünlerde bize ilettiği sorular da eğitim masraflarına yönelik... “Okul servisine, okul kıyafetine ödediğim masraflar vergiden düşülüyor mu?” deniliyor. “Özel okula yaptığım ödemelerin vergi avantajı var mı?” diye soruluyor.

12.09.2019

İki yıl yeterliyken, 30 yıl nasıl yeterli görülmedi?

DİLE kolay, 30 yıldan fazla bir süre geçmiş... Vatandaş, bir anonim şirkette uzun yıllardır ortak olarak kalmış. Gün gelmiş ve 1986 yılında kurulmuş şirketteki ortaklık paylarını satmak istemiş... Belli ki iyi bir fiyata müşterisi de çıkmış...

5.09.2019

Eğitime devlet teşviki

Eğitim sigortası yaptıran ebeveynlere devlet destek oluyor. Ödenen primler vergi indiriminde kullanılıyor, böylece sigortanın fiyatı düşüyor. Teşvikten ücretli çalışanlar ve serbest meslek sahipleri yararlanıyor. Destek sayesinde yıllık primi 2.460 lira olan eğitim sigortasının 664 lirasını devlet karşılıyor.

2.09.2019

Emlak değerinin yüzde 5’inden daha az kira olabilir mi?

Evin emlak vergi değeri 300 bin lira ise, o gayrimenkulün kira geliri yıllık 15 bin liradan daha aşağı olamaz. Emlak vergi değerinin yüzde 5’inden daha az kira geliri olamaz. Yasaya göre kural böyle... (Gelir Vergisi Kanunu Md.73)  Eğer mülk sahibi 15 bin liradan daha düşük kira geliri beyan ediyorsa, Maliye her an aradaki farkın vergisini cezalı olarak isteyebilir.

28.08.2019

Elektronik sporda vergi daha yüksek

ELEKTRONİK spor oyuncularından önce, sporcuların vergilendirilmesinden bahsetmek gerekiyor.

14.08.2019

Çalışanların vergi ile imtihanı

Birinci imtihan konusu: Maaşı brütten hesaplanan çalışanların, yıl içinde aydan aya net maaşlarının azalması. Brüt ücreti 5 bin lira olan bir ücretli mesela... Ocak ayı sonunda net 3 bin 766 lirayı banka hesabında görmüştü. Bugün-yarın temmuz maaşı da banka hesabında görülecektir ancak bu kez 3 bin 554 lirayı ancak (212 lira daha düşük) hesabında görebilecek.

31.07.2019

Binaların dış cephe reklamına vergi var mı?

Geçenlerde okumuştum bu haberi... Zincirlikuyu’daki yüksek bir binanın-gökdelenin dış cephesi kiralanmış... Kiracı ünlü bir GSM firması...

17.07.2019

Varlığın % 1’i ödenerek barışılabilecek

YENİ bir varlık barışı süreci başlıyor... Meclis’e geçen pazartesi sunulan yasa teklifiyle, Gelir Vergisi Kanunu’na geçici bir madde ekleniyor. Varlıklarını beyan eden-bildiren kişilerden yüzde 1 oranında da vergi isteniyor.

10.07.2019

İhbar tazminatı nasıl alınır?

İhbar süresi ve ihbar tazminatı bilinmediğinden çalışan ile işveren arasında sürekli uyuşmazlığa neden oluyor. Çoğu çalışan her şart altında tazminat alacağını sanıyor. Oysa ihbar tazminatını hak etmenin belirli süre ve şartları var. Sadece işçi değil, şartlara uyulmadığı durumlarda işveren de çalışandan tazminat alabilir. İşte tüm yönleri ile ihbar tazminatı.

3.07.2019

İhracatçının ‘belgesiz gider’ avantajı

Öncelikle; ihracatçılar için Banka Sigorta Muamele Vergisi’ni (BSMV) sıfırlayan yeni düzenlemeden bahsedelim... 18 Haziran 2019 tarihinden itibaren döviz alımlarında BSMV ödenmeyecek.

26.06.2019

Kefile ikinci darbeye yargı ‘Dur’ dedi

Kefil olanların düşüncesi oldukça iyi niyetli... Amaç, “zora düşene el uzatmak”. Diğer yandan; asıl borçlu borcunu ödemediğinde, kefil için istenilmeyen durumlar da yaşanabilir. Alacaklılar direkt kefile gelir, kefil ‘başkasının borcunu ödemek’ zorunda kalır.  

19.06.2019

Kızılay ve Yeşilay’a yapılan bağışlarda vergi avantajı

Birçok vatandaş için de, birçok işletme için de, ramazan ayı aynı zamanda yardımlaşmak için bir fırsat olarak görülür. Ramazan vesilesiyle; yardım bekleyen kişilerin yaralarına merhem olunur, onlarla temas kurulur.  Devlet de bu konuda yardımseverlere katkı veriyor.

8.05.2019