MENÜ

Gelincik Merkezi

Gelincik Merkezi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gelincik Merkezi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 242 Gelincik Merkezi haberi bulunmuştur.

Gelincik Merkezi Haberleri

Yatağa bağlayıp kızgın maşayla işkence yaptı...Mahkemeden örnek karar

Yatağa bağlayıp kızgın maşayla işkence yaptı...Mahkemeden örnek karar

ANKARA'da, boşandıktan sonra tekrar bir araya geldiği 3 çocuğunun annesi eski eşine, kendisini aldattığı gerekçesiyle bir hafta boyunca evde kızgın maşayla işkence yaptığı iddia edilen tutuklu sanık İlhami K., indirim uygulanmadan üst sınırdan 30 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Davayı takip eden Ankara Barosu Gelincik Merkezi Başkanı avukat Aslı Koçak Arıhan, "Bu karar umarım diğer mağdur kadınların da susmamasını sağlar" dedi.

18.01.2019Gündem
Ruhu bozuldu raporu yetmedi

Ruhu bozuldu raporu yetmedi

Ankara’da kadın diş hekiminin tacizle suçladığı başhekim ‘mağdurenin ruh sağlığı bozulmuştur’ raporuna rağmen beraat etti. Üstüne şikâyetçi kadına tazminat davası açtı. Davaya isyan eden kadın örgütleri müdahil olmak için sıraya girdi.

24.11.2015Gündem
25 bin kadın dayak var dedi

25 bin kadın 'dayak var' dedi

2011 yılında hayata geçirilen Gelincik Projesi kapsamında yaklaşık 25 bin kadının ve çocuğun şiddet gördüğü gerekçesiyle yardım talebinde bulundu. Ankara Barosu Başkanı Sema Aksoy, “Kadına yönelik şiddetle mücadelede çare toplumsal seferberlikten geçiyor” dedi.

1.04.2014Gündem
Babası üçü de olabilir

Babası üçü de olabilir

Ankara’da boşanma davasında adam çocuğunun velayetini isteyince kadın “Zaten çocuk senden değil, vermem” itirafında bulundu. Kadının, hâkimin “Peki, çocuğun babası kim?” sorusuna verdiği cevap herkesi şoke etti: “Kayınpederim, onun kardeşi veya komşumuz olabilir. Çünkü hepsi bana tecavüz etti!”

15.02.2014Gündem
Gelincik harekâtı

Gelincik harekâtı

Ankara Barosu 2 Nisan’dan itibaren Gelincik Projesi başlattığından beri cinsel tacize, şiddete maruz kalan kadın ve çocuklar, 7 gün 24 saat açık 444 43 06 no’lu telefonu arıyor ve karşılarında baronun 40 rehber avukatından birini buluyor. Bu sayede gönüllü avukatlar her mağdura yardım ediyor.

30.04.2011Kelebek
Elektrikler ne zaman gelecek 3 Temmuz elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 3 Temmuz elektrik kesintisi programı

İstanbul'un bazı ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanıyor. Bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki bazı ilçelere ve mahallelere elektrik verilemiyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri, mahalleleri ve kesintilerin süreceği saat aralıklarını paylaştı. İşte, 3 Temmuz elektrik kesintisi programı...

3.07.2019Gündem
Düğün Dernek 2 oyuncu kadrosunda kimler var İşte kadro ve karakterler

Düğün Dernek 2 oyuncu kadrosunda kimler var? İşte kadro ve karakterler

Yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir'in üstlendiği Düğün Dernek 2, beyaz perdenin ardından televizyon izleyicisiyle buluşuyor. İlki 2013'te seyirciyle buluşan Düğün Dernek'in devam filminde aynı kadro bu kez sünnet düğününde bir araya geliyor. Peki, Düğün Dernek 2 oyuncu kadrosunda kimler var? İşte kadro ve karakterler

13.12.2018Televizyon
36 saatte Dolomitler

36 saatte Dolomitler

Keskin virajlı, dik, sürekli dikkat gerektiren Dolomit yollarında direksiyon sallamak yerine yolcu koltuğunda oturmakta yarar var. Bu sayede karşınıza bir grup İtalyan bisikletli çıktığında strese girmez, müthiş dağ manzarası içinde yol alan sporcuları keyifle seyredebilirsiniz. Dolomitler, yani İtalyan Alpleri ülkenin kuzeydoğusunda. Doğasever, yürüyüşçü, dağcı, kayakçı ve motosikletçilerin gözdesi. Coğrafyası kadar kültürel mirasıyla da göz kamaştırıcı. 1. Dünya Savaşı öncesinde Avusturya’ya ait bölgenin mutfak kültüründe bu özellik belirgin. Vadiden vadiye, köyden köye gezerken Alman, İtalyan ve antik Ladin kültürel kimlikleri sürekli yer değiştiriyor. Trafik tabelaları bile üç dilde. Ingrid K. Williams / The New York Times Çeviren: Serhan YEDİG

11.09.2018Seyahat
Muharrem İnce finali İstanbul mitingi ile yaptı

Muharrem İnce finali İstanbul mitingi ile yaptı

CHP’nin adayı Muharrem İnce son mitingini İstanbul Maltepe’de düzenledi. Çok yoğun bir katılımın olduğu mitingde İnce dikkat çeken açıklamalar yaptı.

23.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

7. Cadde olur Tunalı zor

Ankara Valisi Ercan Topaca’nın ardından bu hafta da Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna konuğumuzdu.

11.03.2018

Feryat var duyan yok

Sokaktan gelen bir çığlık sonrası şahit olduğumuz olaydan çok daha korkunç ve şaşırtıcı olanı, bütün komşuların bu çığlığa kayıtsız kalmasıydı...

9.04.2014

AOÇ’nin Kuğulu Park kadar değeri yok mu

AOÇ’ye giderek çeşitli basın açıklamaları okunduktan sonra, dağılıp evlere gidilmesinden başka bir eylem de görülmüyor.

14.01.2013

Gelincik 1 yaşında

ŞİDDET mağduru kadın ve çocuklara destek olmak üzere Ankara Barosu’nun geçen yıl başlattığı Gelincik Projesi bir yılı geride bıraktı.

3.04.2012

Alo Gelincik-1

ANKARA Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu’nun “Toplumun kadından özür dileme ve demokrasi projesi” diye nitelendirdiği şiddet gören saldırıya uğrayan başta kadın ve çocuklara dönük projesi büyük ilgi gördü.

26.04.2011

Alo gelincik

TÜRKİYE’de tecavüz hoşgörüsü artık nirvanaya ulaştı.

10.04.2011

Sanat turu

Başkentte sanatın kalbi geçen hafta ARTANKARA’da attı.

19.03.2019

‘İzmir Diyeti’ ile uzun ömür

BALIK, deniz mahsulleri, sebze, meyve gibi yiyeceklerden oluşan Akdeniz Diyeti ömürlere, ömür katmaya devam ediyor.

21.10.2018

Çok önemli miraslar kente kazandırılır mı

İZMİR’in önemli miraslarından Tarihi Elektrik Fabrikası’nın satışına karşı kampanyalar başlatıldı, tesisin restore edilerek kente kazandırılması gerektiği açıklanıp, “Tarihi fabrika satılmasın. Kent ve kentli kullanımı projesi yapılsın. Havagazı Fabrikası, Sümerbank, Şark Sanayi ve benzeri alanları kapsayan plan düzenlemeleriyle ‘Tarihsel Eski İzmir Canlandırması Projesi’ oluşturulsun” görüşü savunuldu.

23.03.2018