MENÜ

Gazze

Gazze ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gazze haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gazze haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14.968 Gazze haberi bulunmuştur.

Gazze Haberleri

Gazzede Fetih Hareketinin Sözcüsü Ebu Seyfe saldırı düzenlendi

Gazze'de Fetih Hareketi'nin Sözcüsü Ebu Seyf'e saldırı düzenlendi

Fetih Hareketi Sözcüsü Atıf Ebu Seyf'in Gazze'de uğradığı saldırı sonucu vücudunda kırıklar oluştu. Fetih, saldırıdan Hamas'ı sorumlu tutarken, Hamas iddiaları yalanladı.

19.03.2019Dünya
BM Komisyonundan İsraile savaş suçu ısrarı

BM Komisyonu'ndan İsrail'e 'savaş suçu' ısrarı

BM 2018 Gazze Protestoları Bağımsız Soruşturma Komisyonu, İsrail askerlerinin, "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde ihlal ettiği insan haklarının bazılarının savaş suçu kapsamına girebileceğini tekrarladı.

18.03.2019Dünya
İsrail güçleri 8 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail güçleri 8 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da 8 Filistinliyi gözaltına aldı.

18.03.2019Dünya
Adalet ve barış merkezli bir dış politikaya inanıyorum

"Adalet ve barış merkezli bir dış politikaya inanıyorum"

ABD Kongresi'nin ilk başörtülü Müslüman üyesi Ilhan Omar, Washington Post için "Evrensel değerlerimizi, tüm milletlere uygulamalıyız. Ancak o zaman barışı sağlayabiliriz." başlıklı bir makale kaleme aldı.

18.03.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Netanyahuya: Oğlunun kulağını çek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu'ya: Oğlunun kulağını çek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziosmanpaşa mitinginde konuştu. Erdoğan, 'Yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz. Çok merak ediyorsanız gereği de olur, bunu da açıkça söylüyoruz' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Tüm dünyanın göz bebeği olan İstanbul'a 'Konstantinapol' ifadesini kullanan ey Netanyahu, oğlunun kulağını çek. Eğer bu konuda biraz daha ileri giderseniz terbiye metotlarımız farklıdır, sizleri o tür de terbiye etmesini biliriz' diye konuştu.

16.03.2019Gündem
İsrail açıkladı: Hamas’ın 100 hedefini vurduk

İsrail açıkladı: Hamas’ın 100 hedefini vurduk

İsrail’in güneyi ve Tel Aviv’e atılan roketlerin ardından İsrail ordusu, savaş uçaklarıyla Gazze Şeridi’nde Hamas’a ait olduğu belirtilen 100 noktaya saldırı düzenlediğini açıkladı. Saldırılarda 4 Filistinli yaralandı. ABD hava operasyonuna destek verdi.

16.03.2019Dünya
Filistinlilerin kanının İsrail seçimlerine malzeme olmasına izin vermeyeceğiz

'Filistinliler'in kanının İsrail seçimlerine malzeme olmasına izin vermeyeceğiz'

Hamas, İsrail'in Gazze Şeridi'nde askeri operasyonları tırmandırarak bölgede yeni krizler yaratmaya ve kartları yeniden karmaya çalıştığını belirtti.

15.03.2019Dünya
İsrailden Gazzeye hava saldırısı

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail uçakları, Gazze'nin farklı noktalarına hava saldırısı düzenledi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Gazze'den İsrail'in başkenti Tel Aviv'e dün gece atılan iki roketin ardından İsrail uçakları Gazze'de farklı noktaları havadan bombaladı. Bombalanan noktalar arasında Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ile Gazze'deki İçişleri Bakanlığı'na bağlı deniz polisine ait noktalar olduğu kaydedildi.

15.03.2019Haber
Gazze Şeridinde Büyük Dönüş Yürüyüşü eylemlerine ara verildi

Gazze Şeridi'nde Büyük Dönüş Yürüyüşü eylemlerine ara verildi

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği yoğun bombardımanın ardından yaklaşık 1 yıldır her cuma aralıksız olarak devam eden Büyük Dönüş Yürüyüşü eyleminin istisnai bir kararla bugün düzenlenmeyeceğini bildirildi.

15.03.2019Dünya
İsrail Ordusu Gazzede 100 hedefi vurdu

İsrail Ordusu Gazze'de 100 hedefi vurdu

İsrail Ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Hamas'a ait olduğu iddia edilen 100 noktaya hava saldırısı düzenlendiğini duyurdu.

15.03.2019Dünya
İsrailden Gazzeye hava saldırısı

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail uçakları, Gazze'nin farklı noktalarına hava saldırısı düzenledi.Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Gazze'den İsrail'in başkenti Tel Aviv'e dün gece atılan iki roketin ardından İsrail uçakları Gazze'de farklı noktaları havadan bombaladı. Bombalanan noktalar arasında Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ile Gazze'deki İçişleri Bakanlığı'na bağlı deniz polisine ait noktalar olduğu kaydedildi.Filistin Sağlık Bakanlığından, saldırılarda olası can kaybına ilişkin bir açıklama yapılmadı.Öte yandan, İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Şu anda İsrail ordusu, Gazze'de terörist hedeflere saldırıyor." ifadesini kullandı.İsrail ordusundan dün akşam yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nden Tel Aviv'e 2 roket atıldığı bildirilmişti.Yerel basın söz konusu roketlerden birinin İsrail'e ait hava savunma sistemi "Demir Kubbe" tarafından havada imha edildiği, diğerinin ise Tel Aviv yakınındaki boş araziye düştüğünü yazmıştı.İsrail Radyosuna konuşan ordu sözcüsü Ronen Manelis, Gazze'den atılan roketlerden Hamas'ı, İsrail basını ise İslami Cihad'ı sorumlu tutmuştu. Söz konusu iki hareket yaptıkları açıklamayla iddiaları yalanlamıştı.Filistin İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, olayın takip edildiği, ulusal uzlaşıya aykırı hareket edenlerle ilgili harekete geçileceği ifade edilmişti.

15.03.2019Haber
İSİPABdan Filistin devletinin kurulması çağrısı

İSİPAB'dan Filistin devletinin kurulması çağrısı

Fas'ın başkenti Rabat'ta düzenlenen İSİPAB 14. Konferansı'nda kabul edilen Rabat Bildirgesi'nde, uluslararası camianın, İsrail'le Filistin arasındaki sorunun, Filistin halkına tüm meşru haklarını kullanma ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız devletini kurma izni verilerek çözülmesi konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiği belirtildi.

15.03.2019Dünya
İsrailden Gazzeye hava saldırısı

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail uçakları, Gazze'nin farklı noktalarına hava saldırısı düzenledi.

15.03.2019Dünya
Bakan Kurum: Vatandaşlarımıza en iyi yaşam alanlarını sunmaya çalışacağız

Bakan Kurum: "Vatandaşlarımıza en iyi yaşam alanlarını sunmaya çalışacağız"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hedeflerinin 20 yıl içerisinde ülkede ne kadar riskli yapı varsa, bunların tamamını yatay mimari ve mahalle kültürü anlayışıyla dönüştürmek olduğunu belirterek, "Kentsel dönüşümü parsel bazında değil ada, ilçe ve il bazında yapacağız. Bundan böyle de sadece konut üretilmeyecek, kaynaklarımız israf edilmeyecek. Vatandaşlarımıza en iyi yaşam alanlarını sunmaya çalışacağız." dedi.

14.03.2019Gündem
ABD sinyali verdi... İsrail oraya da göz dikti

ABD sinyali verdi... İsrail oraya da göz dikti

İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimî Temsilcisi Danny Danon, ABD yönetiminin İsrail'in Golan Tepeleri'ni ilhakını tanıması için şartların elverişli hale geldiğini söyledi. İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimî Temsilcisi Danny Danon, ABD yönetiminin İsrail'in Golan Tepeleri'ni ilhakını tanıması için şartların elverişli hale geldiğini söyledi. 

14.03.2019Dünya
İsrail güçleri 20 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail güçleri 20 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria ve abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında 20 Filistinliyi gözaltına aldı.

14.03.2019Dünya
ABD bunu ilk kez yaptı... Golanı İsraile verdi

ABD bunu ilk kez yaptı... Golan'ı İsrail'e verdi

ABD yönetimi, 2018 İnsan Hakları Raporunun İsrail bölümünde, daha önce "işgal altında" şeklinde tanımladığı Golan Tepeleri için ilk kez "İsrail kontrolündeki" ifadesini kullandı.

13.03.2019Dünya
İsrail askerlerinden Filistin okuluna gazlı saldırı

İsrail askerlerinden Filistin okuluna gazlı saldırı

İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde Filistinlilere ait bir ilkokula göz yaşartıcı gaz atması sonucu bazı öğrenciler boğulma tehlikesi geçirdi.

13.03.2019Dünya
İsrail güçleri 29 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail güçleri 29 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine gece düzenlenen baskınlarda "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla 29 Filistinli gözaltına alındı.

13.03.2019Dünya
Katardan Gazzeye 1,7 milyon dolarlık 3 proje

Katar'dan Gazze'ye 1,7 milyon dolarlık 3 proje

Gazze'nin Yeniden İmarı için Katar Komisyonu, Gazze'de akaryakıt deposu, komisyon merkezi ve cami inşası olmak üzere yaklaşık 1,7 milyon değerinde 3 proje imzaladı.

12.03.2019Dünya
İsrail güçleri 11 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail güçleri 11 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da 11 Filistinliyi gözaltına aldı.İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine gece düzenlenen baskınlarda "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla 11 Filistinli gözaltına alındı.

12.03.2019Dünya
Katardan Gazzeli 55 bin aileye para yardımı

Katar'dan Gazzeli 55 bin aileye para yardımı

Gazze Şeridi'nde ihtiyaç sahibi 55 bin aileye Katar tarafından nakdi yardım gönderildi.

11.03.2019Dünya
İsrail askerlerinin yaraladığı Filistinli şehit oldu

İsrail askerlerinin yaraladığı Filistinli şehit oldu

İsrail askerlerinin, Gazze'deki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerine müdahalesinde açtığı ateş sonucu yaralanan Filistinli şehit oldu.

11.03.2019Dünya
İsrail güçleri 10 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail güçleri 10 Filistinli'yi gözaltına aldı

İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da 10 Filistinli'yi gözaltına aldı.

11.03.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Hatayda önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıt Alanı’nda düzenlenen İskenderun mitinginde konuştu. Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz." dedi.

10.03.2019Gündem
İsrail Gazzeye havadan saldırdı

İsrail Gazze'ye havadan saldırdı

İsrail savaş uçakları, Gazze'de iki noktaya hava saldırısı düzenledi.

10.03.2019Dünya
İsrail Gazzeye hava saldırıları düzenledi

İsrail Gazze'ye hava saldırıları düzenledi

İsrail ordusuna ait savaş uçakları, Gazze'de 3 noktaya hava saldırısı düzenledi.

9.03.2019Dünya
İsrail askerlerinin yaraladığı Filistinli çocuk şehit oldu

İsrail askerlerinin yaraladığı Filistinli çocuk şehit oldu

İsrail askerlerinin, Gazze'deki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerine müdahalesinde açtığı ateş sonucu yaralanan Filistinli bir çocuk şehit oldu.

7.03.2019Dünya
İsrail askerleri Gazzede 4 Filistinliyi yaraladı

İsrail askerleri Gazze'de 4 Filistinli'yi yaraladı

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılanlara açtığı ateş sonucu 4 Filistinli'nin yaralandığı belirtildi.

7.03.2019Dünya
BMden savaş suçu raporunu ciddiye almayan İsraile tepki

BM'den savaş suçu raporunu ciddiye almayan İsrail'e tepki

BM, Filistinli göstericilere yönelik ihlallerin savaş suçu ve insanlığa karşı suçlar kapsamına girebileceğine dair BM raporunun İsrail tarafından ciddiye alınmadan reddedilmesine tepki gösterdi.

6.03.2019Dünya
Son dakika... BM İnsan Hakları Komiseri Bacheletten önemli açıklamalar

Son dakika... BM İnsan Hakları Komiseri Bachelet'ten önemli açıklamalar

BM Cenevre Ofisi'nde devam eden İnsan Hakları Konseyinin 40. oturumunda konuşan Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, dünyanın farklı bölgelerindeki insan hakları ihlallerine değindi.

6.03.2019Dünya
İsrail Gazzeye saldırdı

İsrail Gazze'ye saldırdı

İsrail savaş uçakları, Gazze'de Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait mevziye hava saldırısı düzenledi.

6.03.2019Dünya
İsrail askerleri 2 Filistinliyi katletti

İsrail askerleri 2 Filistinli'yi katletti

İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da 2 Filistinli'yi şehit etti, birini yaraladı.

4.03.2019Dünya
Çözümü savunan Filistin’i tanısın

Çözümü savunan Filistin’i tanısın

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İstanbul’da düzenlenen Avrupa Ülkelerinde Görevli Filistin Büyükelçileri İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Filistinlilerin haklarını gözardı edecek hiçbir barış planı kabul görmeyecektir. İki devletli çözümü savunduğunu söyleyen her ülkenin artık Filistin devletini de tanıması gerekmektedir” dedi.

4.03.2019Dünya
ABD Kudüsteki diplomatik misyonlarını birleştiriyor

ABD Kudüs'teki diplomatik misyonlarını birleştiriyor

ABD'nin Kudüs Başkonsolosluğu ile Başkan Trump'ın tepkilere rağmen Kudüs'e taşıdığı ABD Büyükelçiliği'nin bugün birleştirileceği açıklandı.

4.03.2019Dünya
4 yıl sonra Gazzeden ilk umre kafilesi yola çıktı

4 yıl sonra Gazze'den ilk umre kafilesi yola çıktı

İsrail ablukası altındaki Gazze'den yaklaşık 4 yıl sonra ilk umre kafilesi yola çıktı.

3.03.2019Dünya
Bakan Çavuşoğlu’ndan önemli açıklamalar

Bakan Çavuşoğlu’ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Ülkelerinde Görevli Filistin Büyükelçileri İstişare Toplantısı'na katıldı. İran'a yaptırım konusuna da değinen Çavuşoğlu, burada önemli açıklamalarda bulundu.

3.03.2019Dünya
Gazze 2019da felaket bölgesi olabilir

Gazze 2019'da "felaket bölgesi" olabilir

Ekonomik çöküşün geçen yıl hat safhaya vardığı Gazze'nin 2019'da felaket bölgesi olabileceği öne sürüldü.

28.02.2019Ekonomi
Son dakika... BMden İsraili şoke edecek rapor

Son dakika... BM'den İsrail'i şoke edecek rapor

BM Soruşturma Komisyonu, İsrail'in geçen yıl Gazze'deki Filistinlilere yönelik ihlallerinin savaş suçu ve insanlığa karşı suçlar kapsamına girebileceğini duyurdu.

28.02.2019Dünya
Filistin devletinin kurulmasını öngörmeyen hiçbir plan başarılı olamayacak

'Filistin devletinin kurulmasını öngörmeyen hiçbir plan başarılı olamayacak'

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını öngörmeyen hiçbir planın başarılı olamayacağını söyledi.

25.02.2019Dünya
Netanyahuyu zora sokacak seçim hamlesi

Netanyahu'yu zora sokacak seçim hamlesi

İsrail'de nisan ayında yapılacak erken seçimde Başbakan Binyamin Netanyahu'nun en yakın rakipleri olarak gösterilen İsrail Direnç Partisi lideri Benny Gantz ile Gelecek Partisi lideri Yair Lapid seçime ittifak halinde katılma kararı aldı.

21.02.2019Dünya
İsrailden Gazzeye hava saldırısı

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail hava kuvvetlerine ait bir savaş uçağı, Gazze'nin doğu sınırına saldırı düzenledi.

21.02.2019Dünya
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Altındağda flaş mesajlar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Altındağ'da flaş mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altındağ Karapürçek Köroğlu Parkı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

20.02.2019Gündem
İsrail bölgeyi dini çatışmaya sürüklüyor

"İsrail bölgeyi dini çatışmaya sürüklüyor"

Filistin Devlet Başkanlığı, İsrail'in Filistin halkına ve kutsal değerlerine yönelik ihlalleriyle bölgeyi "dini çatışmaya" sürüklediği uyarısı yaptı.

20.02.2019Dünya
İsrail Filistinli şehit ve tutuklu ailelerinin ödeneklerinde kesintiye gitti

İsrail Filistinli şehit ve tutuklu ailelerinin ödeneklerinde kesintiye gitti

İsrail yönetimi, Filistinli tutuklu ve şehit ailelerine ayrılan ödeneğin 139 milyon dolarlık kısmının kesilmesine karar verdi.

18.02.2019Dünya
İsrailden Gazzeye topçu ateşi

İsrail'den Gazze'ye topçu ateşi

İsrail, abluka altındaki Gazze'de Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait iki gözetleme kulesini top atışıyla hedef aldı.

18.02.2019Dünya
Hamastan ABDnin Yüzyılın Anlaşması planına karşı çıktı

Hamas'tan ABD'nin 'Yüzyılın Anlaşması' planına karşı çıktı

Hamas Siyasi Büro Üyesi Merzuk, "Filistin ve İsrail arasında yaşanan krizin çözümü için Gazze’nin statüsüne ilişkin tüm müzakerelerin durdurulması ve ABD’nin sunduğu 'Yüzyılın Anlaşması'nın reddedilmesi gerekiyor.” dedi.

12.02.2019Dünya
Filistinde işsizlik yüzde 30

Filistin'de işsizlik yüzde 30

Filistin'deki 1.3 milyon işgücünün yüzde 30'unun işsiz olduğu açıklandı.

12.02.2019Ekonomi
Gazzede 5 yıl aradan sonra umre heyecanı

Gazze'de 5 yıl aradan sonra umre heyecanı

2014 yılından beri umre yapamayan Gazzeliler için umre sezonu mart ayında başlayacak.

12.02.2019Dünya
BM yetkilisinden İsraile tepki

BM yetkilisinden İsrail'e tepki

Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Gazze'de cuma günü iki çocuğun İsrail kurşunuyla öldürülmesi karşısında dehşete düştüm." ifadesini kullandı.

12.02.2019Dünya