MENÜ

Gazze Katliamı

Gazze Katliamı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gazze Katliamı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gazze Katliamı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 203 Gazze Katliamı haberi bulunmuştur.

Gazze Katliamı Haberleri

Bakan Kurtulmuş: Kur krizi terimi algı operasyonudur

Bakan Kurtulmuş: Kur krizi terimi algı operasyonudur

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, döviz kurundaki dalgalanmaya ilişkin, "Hiç kimse, Türkiye'yi IMF'nin önünde diz çökecek bir noktaya getiremeyecektir." dedi.

24.05.2018Ekonomi
Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: Türkiye IMFnin önünde diz çökmeyecektir

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: Türkiye IMF'nin önünde diz çökmeyecektir

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş kurdaki dalgalanmaya ilişkin, "Hiç kimse, Türkiye'yi IMF'nin önünde diz çökecek bir noktaya getiremeyecektir." dedi.

23.05.2018Gündem
Gazze katliamı için genel greve gittiler

Gazze katliamı için genel greve gittiler

İsrail'de Filistinlilerin yaşadığı bölgelerde, Gazze'deki katliama tepki için genel greve gidildi.

16.05.2018Dünya
CHPli kadınlardan İsrail protestosu

CHP'li kadınlardan İsrail protestosu

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, CHP'li kadınlar Gazze'ye saldırı düzenleyen İsrail'i protesto etti.

30.12.2008Gündem
Tek tek deşifre edildi... İşte yalanlar ve gerçekler

Tek tek deşifre edildi... İşte yalanlar ve gerçekler!

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacı taşıyan Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla, terör örgütüne yakın hesapların sosyal medyada kalkıştığı manipülasyon ve dezenformasyon girişimleri gözler önüne serildi..

10.10.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert tepki: Topraklarında darbeci katilleri ağırlayanlar, bize hukuk dersi veremez

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Topraklarında darbeci katilleri ağırlayanlar, bize hukuk dersi veremez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 39. Birlik Vakfı iftar programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Türkiye hiç kimsenin müstemlekesi, mandası değildir. Topraklarında darbeci katilleri ağırlayanlar, bize hukuk dersi veremez." ifadelerini kullandı.

11.05.2019Gündem
Türk-Macar İş Adamları Derneğinden iftar

Türk-Macar İş Adamları Derneğinden iftar

Türk-Macar İş Adamları Derneğinin Budapeşte’de verdiği iftarda ülkede faaliyet gösteren Türk ve Macar sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile iş insanları bir araya geldi.

27.05.2018Avrupa
Büyükelçi Aydın: ‘Alman medyasının bu dışlayıcı yaklaşımı Türk toplumunu incitmektedir’

Büyükelçi Aydın: ‘Alman medyasının bu dışlayıcı yaklaşımı Türk toplumunu incitmektedir’

Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, iftar yemeği verdi. İftar programına Almanya’daki Türk toplumu temsilcileri ve İslam ülkeleri büyükelçileri ile çok sayıda davetli katıldı.

27.05.2018Avrupa
ABDnin BM Daimi Temsilcisi Haleye Filistin protestosu

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Haley'e Filistin protestosu

ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, konuşma yapmak için gittiği Houston Üniversitesinde, İsrail'in Gazze'deki katliamı karşısındaki tutumu nedeniyle protesto edildi.

24.05.2018Dünya
70 yıldır evlerinin anahtarı ceplerinde

70 yıldır evlerinin anahtarı ceplerinde

Filistinli Said El Haj, Lübnan’da bir mülteci kampında doğdu. 18 yaşında üniversite okumak için Türkiye’ye geldi, tıp eğitimi aldı... Bugün ailesi Lübnan, Kanada, Almanya, Fransa gibi farklı ülkelerde yaşıyor. Filistinli bir çocuk olmanın tüm zorluklarını çeken El Haj, acının insani ve siyasi boyutuyla ilgili onlarca makale ve kitap yazdı. Said El Haj ile sefalet içindeki Filistin halkının yaşam savaşını, Kudüs katliamını, İslam dünyasının duruşunu konuştuk. Mülteci halde yaşayan Filistinliler için “70 yıl geçtiği halde insanlar hâlâ dönüş hayaliyle yaşıyorlar. Yaşlılar hâlâ evlerinin tapularını, anahtarlarını taşıyor” diyor.

20.05.2018Gündem
Olağanüstü İslam Zirvesinde tarihi kararlar

Olağanüstü İslam Zirvesi'nde tarihi kararlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Zirvesi Konferansı Olağanüstü Toplantısının kapanış konuşmasında, “"Filistin sahipsiz değildir, Kudüs sahipsiz değildir, Gazze sahipsiz değildir. Acıda, kederde, iyi ve kötü günlerde Filistin halkının hep yanında olacağımızın bir kez daha altını çiziyorum. İslam ümmeti tek ses olmadığı sürece dünyanın her köşesinde Müslümanlara zulmedilmeye devam edilecektir" dedi. Zirvenin ardından 30 maddeden oluşan sonuç bildirgesi yayınlandı.

18.05.2018Gündem
İsraile: Hukuk önünde cevap vermeli

İsrail'e: Hukuk önünde cevap vermeli

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İsrail’in Filistinlilere yönelik katliamına ilişkin “Cenevre'de İnsan Hakları Konseyi toplanacak ve bağımsız bir soruşturma için karar çıkacak. İnsanlığa karşı işlenen bu suçun bağımsız bir komisyon tarafından incelenmesi ve bu rapor doğrultusunda da İsrail'in artık hukuk önünde de cevap vermesi gerekiyor" dedi.

17.05.2018Gündem
‘İşgal topraklarında durum çok vahim’

‘İşgal topraklarında durum çok vahim’

İsveç’in başkenti Stockholm’de, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail’in Gazze sınırında Filistinlilere yönelik katliamı protesto edildi.

16.05.2018Avrupa
Son dakika... Türkiyeden ikinci adım... O da gönderiliyor

Son dakika... Türkiye'den ikinci adım... O da gönderiliyor

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Ankara büyükelçisinin ardından İstanbul başkonsolosunun da bir süreliğine ülkesine dönmesini istedi.

16.05.2018Gündem
ABD veto ediyor, AB kınamıyor

ABD veto ediyor, AB kınamıyor

İsrail’in Gazze sınırındaki Filistinli protestocuları katletmesi sonrası gözler BM Güvenlik Konseyi’ne çevrildi. Ancak ABD, konseye getirilen ve olayların soruşturulmasını talep eden tasarıyı veto etti. Avrupa Birliği’nden ise ortak bir kınama gelmedi.

15.05.2018Dünya
Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden İsrail’e tepki... Bir yıl boyunca İsrailli öğrenci alınmayacak

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden İsrail’e tepki... Bir yıl boyunca İsrailli öğrenci alınmayacak

DOĞU Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) eğitim gören 104 farklı ülkeden birer öğrenci İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamı protesto ederek, “Kanımız Filistin’e Can Verecek” sloganıyla kan bağışında bulundu. Doğu Akdeniz Üniversitesi, İsrail üniversiteleriyle tüm ilişkilerini dondururken, bu yıl İsrailli öğrenci almama kararı da aldı.

15.05.2018Gündem
Fransadan son dakika açıklaması Savaş çıkabilir

Fransa'dan son dakika açıklaması! 'Savaş çıkabilir'

Reuters haber ajansı, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian'ın "Ortadoğu'daki durum patlamaya müsait... Savaş ufukta olabilir" ifadesi kullandığını duyurdu.

15.05.2018Dünya
Mecliste üç partiden Kudüs için ortak bildiri

Meclis'te üç partiden Kudüs için ortak bildiri

Meclis'te AK Parti, CHP ve MHP ortak bildiriyle İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamı kınadı.

15.05.2018Gündem
Kılıçdaroğlu: Tarihe kanlı pazartesi olarak geçecek

Kılıçdaroğlu: Tarihe kanlı pazartesi olarak geçecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama sert tepki göstererek, 'Dün yaşananlar tarihe kanlı pazartesi olarak geçecektir. Bir tarafta ellerinde en gelişmiş silahlar, öbür tarafta sadece ve sadece barış gösterisi, kendi topraklarını isteyen Filistin halkı var. Ve siz o gelişmiş silahlarla insanları tarıyorsunuz, katlediyorsunuz. Bu mudur ahlak, bu mudur adalet? Sayın Trump kendi ülkesinde bilim adamlarına sorsun. Nasıl oluyor da Ortadoğu kan gölüne dönüşüyor' dedi.

15.05.2018Gündem
Kılıçdaroğlu: ABD ve İsrail yönetimlerini kınıyorum

Kılıçdaroğlu: ABD ve İsrail yönetimlerini kınıyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gazze'de yaşanan katliamı lanetliyor, ABD ve İsrail yönetimlerini kınıyorum. Şehitlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Mazlum Filistin halkı ile beraberiz." ifadesini kullandı.

14.05.2018Gündem
Katliama kim ne dedi Dikkat çeken detay

Katliama kim ne dedi? Dikkat çeken detay

ABD'nin Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan 58 Filistinliyi öldürüp 2 bin 771 Filistinliyi yaralamasına dünyadan farklı tepkiler geldi. Türkiye sert tepkiyi gösterirken, Avrupa ülkeleri ve Rusya katliamı kınamaktan kaçındı.

14.05.2018Dünya
CHP Sözcüsü Tezcan: Gazzede katliam var, bu katliamı kınıyoruz

CHP Sözcüsü Tezcan: Gazze'de katliam var, bu katliamı kınıyoruz

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, "Gazze'de katliam var. Bu katliamı kınıyoruz. İnsanlık açısından büyük bir ayıp yaşanıyor" dedi.

14.05.2018Haber
CHPden İsraile sert sözler

CHP'den İsrail'e sert sözler

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, "Gazze'de katliam var. Bu katliamı kınıyoruz. Trump ve İsrail Ortadoğu' nun bağrına bir hançer saplamıştır" dedi.

14.05.2018Gündem
ABDden BMGKda İsraile kalkan

ABD'den BMGK'da İsrail'e kalkan

 ABD'nin, İsrail'in Gazze'de orantısız güç kullanımı nedeniyle 18 Filistinin hayatını kaybettiği şiddet olaylarına ilişkin bağımsız ve şeffaf bir soruşturma yürütülmesini isteyen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) talebini reddettiği bildirildi.

2.04.2018Dünya
Gazze’de yürüyüş katliamı: BMGKdan acil toplantı kararı

Gazze’de yürüyüş katliamı: BMGK'dan acil toplantı kararı

İsrail işgaline karşı Gazze Şeridi’nde “Büyük Dönüş Yürüyüşü” düzenleyen ve sınıra yürüyen Filistinlilere İsrail askerleri ateş açtı. 15 gösterici hayatını kaybetti. En az 1400 kişi yaralandı. Kuveyt'in talebiyle BMGK acil toplanma kararı aldı.

30.03.2018Dünya
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
Obama, Peresin cenaze törenine katılan Abbas’a teşekkür etti

Obama, Peres'in cenaze törenine katılan Abbas’a teşekkür etti

ABD Başkanı Barack Obama, İsrail eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in cenaze törenindeki konuşmasında Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’a teşekkür etti. Obama, tepkilere rağmen törene katılan Abbas’ın bu davranışının, geçmişte denenen ancak sonu gelmeyen barış için de bir ümit kaynağı olduğunu söyledi.

30.09.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Yas dolayısıyla kapalıyız

İsrail’in Gazze katliamı sebebiyle Türkiye’de üç günlük yas ilan edildi. Önceki gün başlayan yasla birlikte eğlence dünyasının patronları da müziğin sesini kısıp kapılarına kilit vurdu.

23.07.2014

Başbakan diplomatlara kızıyor, çünkü...

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Davos’taki kahramanlık gösterisinin ardından yaptığı açıklamalardan birinde, kendisinden "monşer tavrı beklenmemesi gerektiğini" söyledi.

1.02.2009

Yeter ki, Tayyip Erdoğan...

Davos’taki “drama”dan sonra bunun iç politikada izdüşümünün kendi siyasi hesaplarını bozacak olanların “skandal” nitelemesini yapmasının anlaşılmayacak bir yanı yok. Tayyip Erdoğan’ı, bir de Davos performansı üzerinden eleştirenlere diyecek bir söz de yok.

31.01.2009

Bir siyasi ahlak dersi

DÜNKÜ Hürriyet’te "Dünya" sayfasında manşetin hemen altına konulmuş küçük bir haber vardı. Fark etmemiş okuyucularımız için özetleyeyim:

Obama’nın Ticaret Bakanı olarak seçtiği New Mexico Valisi Bill Richardson, görevine başlamadan çekildiğini açıkladı.

5.01.2009

Türkiye’ye yatırımın önemli bölümünü teşvikle alırsınız

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın İngiltere ziyareti sırasında Londra’da yabancı yatırımcılarla buluştuğu duraklardan biri Bloomberg’in düzenlediği “Yuvarlak Masa” toplantısı oldu.

15.05.2018