MENÜ

Gazi Universitesi

Gazi Universitesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gazi Universitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gazi Universitesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.728 Gazi Universitesi haberi bulunmuştur.

Gazi Universitesi Haberleri

Gazi Üniversitesi’nde yabancı dil öğretiminde dijital dönemi

Gazi Üniversitesi’nde yabancı dil öğretiminde dijital dönemi

Gazi Üniversitesi’nde, İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin etkin kullanılması için yüz yüze derslerin yanında yeni bir dijital öğrenme programı hayata geçirildi. Öğrenciler, altı ayda 2 milyonun üzerinde yabancı dil etkinliğini internet üzerinden gerçekleştirdi.

19.03.2019Eğitim
Müslüm Gürses’in filmine gittik, çok etkilendik, ağladık...

Müslüm Gürses’in filmine gittik, çok etkilendik, ağladık...

Beklediğim gibi klasik, ciddi, mesafeli hiç değiller. Tam tersine... Tatlı tatlı didişerek, sürekli birbirlerinin cümlelerini tamamlıyorlar. Bazen biri kızıyor, “Ya sen konuş ya ben konuşayım” diye... Öbürü mahcup bir çocuk gibi dudağını büküp önüne bakıyor, ama birkaç saniye sonra dayanamayıp yine araya giriyor. Bu sefer itiraz yok... Bülbül gibi şakıyarak bir cümleyi iki kişi bitiriveriyorlar. Biri özneyi, diğeri bağlacı, hoop diğeri yüklemi! Kelime kelime paslaşıp büyük bir kahkahayla finali yapıyorlar! Bu neşeli konçertoyu izlemekten lafa odaklanamıyorum bazen. Güher ve Süher Pekinel... Müziğimizin harika ikizleri... ‘Kadının Sesi’ özel sayımız için Pekinellerle buluştuk.. Kadınlığı, hayatı konuştuk; Cumhuriyet tarihimizin güzel notalarını hatırladık.

10.03.2019Hürriyet Pazar
ATAK, Latin Amerikada görücüye çıkıyor... TUSAŞtan, stajyer mühendis uygulaması

ATAK, Latin Amerika'da görücüye çıkıyor... TUSAŞ'tan, "stajyer mühendis" uygulaması

Türkiye'nin ilk taarruz helikopteri T129 Atak, Brezilya'da düzenlecek savunma sanayi fuarında boy gösterecek. Latin Amerika pazarının önemli olduğunu belirten TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "Büyük hizmet sağlayıcılardan daha iyi olacağız. Çünkü biz bir şey sattığımız zaman çok güçlü bir lojistik desteği de arkasından veriyoruz. Genel maksat helikopterimiz Gökbey’i de dünyaya çok satacağız" diye konuştu.

6.03.2019Gündem
İki kardeşin yürek burkan dramı

İki kardeşin yürek burkan dramı

ANKARA'da 'Osler Weber Rendu Sendromu' hastalığı ile mücadele eden Nurcan Mısırlı (20) ile Esra Fermanlı (18) kardeşlerin dramı, yürek burktu. Anneleri tarafından biri 22 günlükken, diğer ise 10 günlükken koruyucu ailelere verilen, 2 yıl önce de bir televizyon programı sayesinde birbirine kavuşan iki kardeş, iyileşip okula gitmek ve çalışmak istediklerini söyledi.

5.03.2019Gündem
Beceri eğitimi ve staj planlı yürütülmeli

Beceri eğitimi ve staj planlı yürütülmeli

Mesleki ve teknik Anadolu liseleri 54 alan 199 dalla örgün mesleki eğitim veren ortaöğretim kurumları. Bu okullarımızda Anadolu meslek ve Anadolu teknik programları yer alıyor. Anadolu meslek programında; bir mesleğe yönelik bilgi ve becerilerin yanında genel bilgi dersleri de bulunurken, Anadolu teknik programlarında bir mesleğe yönelik bilgi ve becerilerin yanında matematik, fizik, kimya ve biyoloji dersleri dört yıl boyunca ağırlıklı olarak veriliyor.

4.03.2019Eğitim
Zeytin çekirdeğinden yalıtım malzemesi ürettiler

Zeytin çekirdeğinden yalıtım malzemesi ürettiler

Balıkesir'in Edremit ilçesinde iki lise öğrencisi, zeytin çekirdeği kullanarak ısı, ses, su, radyasyon ve zehirli gazların yanı sıra kötü kokuları yalıtabilme özelliğine sahip malzeme ürettiler.

4.03.2019Teknoloji
Veliler okulla işbirliği içinde olsun

Veliler okulla işbirliği içinde olsun

Kuruluşundan itibaren Maya Okullarının bir üyesi olan Levent Okut, sınıf öğretmenliği ve eğitim koordinatörlüğünün ardından şimdilerde Maya Okulları’nın kurucu temsilciliğini yürütüyor. Doktora derecesini öğretmenlerin eğitime yönelik inançları ve etkili öğretmenlerin özellikleri ile ilgili hazırladığı tez ile alan Okut, ailelere “Çocukların eğitim-öğrenim sürecine dahil olan anne ve babaların çocukları, ilgilenmeyenlere göre çok daha başarılı oluyor. Aileler çocukların okuluyla, öğretmeniyle işbirliği içinde olmalılar. Öğretmenlerinden çocuklarını dinlemeliler. Evdeki yaşantılarıyla ilgili ayrıntıları olabildiğince öğretmenleriyle paylaşsınlar“ diye önerilerde bulunuyor.

3.03.2019Eğitim
Kemal Karpatın mirası

Kemal Karpat'ın mirası

İlim adamları çıkmış oldukları ilim yolculuğunda bilginin izini sürer. Derin bir tecessüsle çıktıkları bu yolculukta giderek ağırlaşan ve büyüyen bir akademik birikim oluştururlar. Aslında bu birikim,  bir ömre yayılan ilim yolculuğunda sahip olunan değerli bir hazineye dönüşür. Merhum Kemal Karpat hocamızın yolculuğundaki durakları dikkate aldığımızda bu hazinenin ne kadar değerli olduğu daha iyi anlaşılır.

25.02.2019Eğitim
Beştepe’den yerli aşı ve aşı reddi çalışması

Beştepe’den yerli aşı ve aşı reddi çalışması

Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu, yerli aşı üretiminin nasıl arttırılacağı ve aşı reddi konusunda alınacak önlemleri masaya yatırdı. 

22.02.2019Ekonomi
Burhanettin Kocamaz kimdir Burhanettin Kocamazın biyografisi

Burhanettin Kocamaz kimdir? Burhanettin Kocamaz'ın biyografisi

Demokrat Parti Mersin İl Başkanı Tural Kadızade, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Burhanettin Kocamaz olduğunu bildirdi. Bu gelişmenin ardından Burhanettin Kocamaz'ın kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Burhanettin Kocamaz kimdir? İşte, Burhanettin Kocamaz'ın biyografisi...

21.02.2019Gündem
Kızamıkta alarm... Artıyor... Aşı olmayan 9 kişiyi daha hasta ediyor

Kızamıkta alarm... Artıyor... Aşı olmayan 9 kişiyi daha hasta ediyor

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) son raporuna göre, aşı reddi nedeniyle kızamık vakaları 2016’dan 2017’ye dünya genelinde yüzde 31 arttı. Örgütün raporlarına göre, Türkiye’de kızamıklı hasta sayısı 2017’de 69, 2018’in ilk 9 ayında da 510 oldu. Uzmanlar, “Aşı reddinin devamı durumunda kızamıkla ilgili tüm kazanımlar kaybedilir” diye uyarıyor.

19.02.2019Gündem
2019 ilk cemre ne zaman düşecek İşte cemre düşme tarihleri

2019 ilk cemre ne zaman düşecek? İşte cemre düşme tarihleri

2019 yılında ilk cemre ne zaman düşecek sorusunun yanıtı vatandaşların büyük bir merakla sorguladığı konular arasında yer almaya başladı. Baharın gelişi ve havaların ısınmasının müjdecisi olan cemreler hakkında bilinmeyenler merak ediliyor. Peki, ilk cemre ne zaman düşecek? İşte cemre düşme tarihleri.

17.02.2019Gündem
Nur Ertürk kimdir

Nur Ertürk kimdir?

Müzik hayatına ara verdikten sonra sahnelere geri dönen Nur Ertürk, verdiği kilolar ve katıldığı programlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Fazla kilolarından kurtulan Nur Ertürk'ün sosyal medyadaki paylaşımları da dikkat çekiyor. Peki, Nur Ertürk kimdir?

11.02.2019Televizyon
Üçüncü kuşağın yönettiği okul Adana Koleji

Üçüncü kuşağın yönettiği okul Adana Koleji

Yaklaşık 60 yıldır Adana’da binlerce öğrenci yetiştiren şimdi üçüncü kuşağa emanet olan Adana Koleji’nin Genel Müdürü ve Kurucu Temsilcisi Hande Melis Göksel, “Bana düşen görev devraldığım bu sancağı daha ileriye taşımaktır” diyor.

10.02.2019Eğitim
Şule Çet’in ölümünden önce kaydedilen yeni görüntüler ortaya çıktı

Şule Çet’in ölümünden önce kaydedilen yeni görüntüler ortaya çıktı

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek ölümüne ilişkin davada tutuklu yargılanan iki sanığın olay gecesi cep telefonuyla çekilen görüntüleri ortaya çıktı.

8.02.2019Gündem
Şule Çet davasında yeni bilgiler... Çok kötü şeyler oldu diye mesaj atmış

Şule Çet davasında yeni bilgiler... 'Çok kötü şeyler oldu' diye mesaj atmış

Ankara'da üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) cinsel saldırıya uğradığı iddia edilen plazanın 20'nci katından düşerek ölmesiyle ilgili davada dosyaya giren HTS (telefon görüşme) raporunda sanıklar ve Şule Çet'in saat 01.48 ile 02.16 arasında telefon ve internet kullanmadığı belirtildi. Saat 02.39'da ise sanık Berk Akand'ın kız arkadaşı tanık Pınar T.'ye 'Çok kötü şeyler oldu' şeklinde gönderdiği mesaj raporda yer aldı. Şule Çet'in ailesinin avukatı Umur Yıldırım, söz konusu raporun tecavüzü ispatladığını ileri sürdü.

8.02.2019Gündem
Yeni görüntüler ortaya çıktı... Şule Çetin ölümünden 18 dakika sonra...

Yeni görüntüler ortaya çıktı... Şule Çet'in ölümünden 18 dakika sonra...

ANKARA’da, cinsel saldırıya uğrayıp, plazanın 20’nci katından atıldığı iddia edilen üniversite öğrencisi Şule Çet’in (23) yaşamını yitirmesinin ardından plazadaki odada olayın hemen ardından polisin çekerek dava dosyasına giren görüntüler ortaya çıktı.

7.02.2019Gündem
Şule Çet davasında çok konuşulacak ifadeler

Şule Çet davasında çok konuşulacak ifadeler

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand suçlamaları kabul etmedi. Sanıklardan Aksu, olay gecesi genç kızın ev arkadaşına yolladığı "Bu adam bana abayı yakmış, Allahım salmıyor" mesajının eve gitmek istememesinin bahanesi olduğunu, Çet'in pencereden kendisinin atladığını savundu, bir müşteki avukatına ise "Dedektif gibi soru soruyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

6.02.2019Gündem
Şule Çet davası yarın başlıyor

Şule Çet davası yarın başlıyor

Ankara'da bir plazanın 20’nci katında cinsel saldırıya maruz kaldıktan sonra atıldığı öne sürülen Şule Çet’in ölümüyle ilgili davanın görülmesine yarın başlanacak. Sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Arand, ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

5.02.2019Gündem
Birinci cemre ne zaman düşecek Cemre düşme tarihleri

Birinci cemre ne zaman düşecek? Cemre düşme tarihleri

Bahar aylarının müjdecisi cemre, ikisi şubat ayında ve biri mart başlarında olmak üzere, birer hafta arayla önce havada, sonra suda ve daha sonra da toprakta oluştuğu sanılan sıcaklık yükselişi olarak tanımlanıyor. Birinci cemre ilk olarak havaya düşüyor. Peki, birinci cemre ne zaman düşecek? Cemre ne demek?

24.01.2019Gündem
RTÜK’e yeni başkan

RTÜK’e yeni başkan

İlhan Yerlikaya’nın istifasıyla boşalan RTÜK Başkanlığı’na Ebubekir Şahin seçildi. Yerlikaya, 25 Kasım 2015’ten bu yana devam eden başkanlık görevinden, ailesinin sağlık sorunlarını gerekçe göstererek önceki gün istifa etmişti. Kurulun dünkü toplantısında, RTÜK Başkanlığı’na Ebubekir Şahin seçildi. RTÜK üyesi ve Başkanvekili Esat Çıplak’ın ise bu görevine devam etmesi kararlaştırıldı.

24.01.2019Gündem
Yeni RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin kimdir İşte kariyeri ve hayatı hakkında bilgiler

Yeni RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin kimdir? İşte kariyeri ve hayatı hakkında bilgiler

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı'ndan istifa eden İlhan Yerlikaya'nın yerine RTÜK üyesi Ebubekir Şahin seçildi. Bu gelişmenin ardından Ebubekir Şahin'in kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. İşte, RTÜK'ün yeni Başkanı Ebubekir Şahin'in biyografisi...

23.01.2019Gündem
Son dakika: RTÜKün yeni başkanı belli oldu

Son dakika: RTÜK'ün yeni başkanı belli oldu

İlhan Yerlikaya'nın istifasıyla boşalan RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin seçildi.

23.01.2019Gündem
Baba ve oğlundan kahreden haber

Baba ve oğlundan kahreden haber

Ankara'da dün hasarlı kaza sonrası araçlarından inince arkadan gelen başka bir otomobilin çarpması sonucu yaralanan 3 kişiden Süleyman Duran (39) ve oğlu Mehmet Duran (16), hastanede yaşamını yitirdi.

22.01.2019Gündem
Seher Dilovan kimdir Seher Dilovanın hayatı

Seher Dilovan kimdir? Seher Dilovan'ın hayatı

Seher Dilovan, çıkardığı albümlerle sanat camiasının tanınan isimleri arasında yer alıyor. Türk Halk Müziği sanatçısı olan Seher Dilovan, bugüne kadar 11 albüm çıkarmıştır. Peki, Seher Dilonav kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

17.01.2019Televizyon
Zenit Kazanı taşıyan otobüs, Ankarada kaza yaptı

Zenit Kazan'ı taşıyan otobüs, Ankara'da kaza yaptı

Ankara’da Zenit Kazan Erkek Voleybol takımını taşayan otobüs kaza yaptı. Takım otobüsü, polis otosu ve 3 aracın daha karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı. Erkek Voleybol Takımı oyuncuları otele yaya olarak giderken, yaralılardan Mert K.’nin kaldırıldığı hastaneden kaçtığı öğrenildi.

15.01.2019Voleybol
Ankarada zincirleme trafik kazası Voleybolcular şoka girdi...

Ankara'da zincirleme trafik kazası! Voleybolcular şoka girdi...

Ankara'da üç otomobil ile bir otobüs ve polis aracının karıştığı zincirleme trafik kazasında iki kişi yaralandI. Yaralılardan biri sevk edildiği hastanenin acil servis girişinde ambulanstan inerek kaçtı. Otobüste bulunan Rusya'nın Zenit Kazan voleybol takımı kafilesindeki sporcular kazayı yara almadan atlattı. Voleybolcular daha sonra olay yeri yakınındaki konaklayacakları otele yaya olarak gitti.

15.01.2019Gündem
CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç kimdir

CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç kimdir?

CHP'nin 31 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçiminde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç oldu. Bu gelişmenin ardından Ali Öztunç'un biyografisi, internette en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Peki, CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç kimdir? İşte, Ali Öztunç'un biyografisi...

4.01.2019Gündem
AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan kimdir

AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan kimdir?

Halihazırda Sincan Belediye Başkanı olarak görev yapan Murat Ercan, 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti tarafından aday olarak gösterildi. Peki, AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan kimdir? İşte, Murat Ercan hakkında detaylar...

1.01.2019Gündem
AK Parti Nallıhan Belediye Başkan Adayı İsmail Öntaş kimdir

AK Parti Nallıhan Belediye Başkan Adayı İsmail Öntaş kimdir?

 2014'ten bu yana Nallıhan'da Belediye Başkanı olarak görev yapan İsmail Öntaş, partisi tarafından 2019 Yerel Seçimlerinde yeniden aday gösterildi. Bu gelişmenin ardından İsmail Öntaş'ın biyografisi, internette en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Peki, AK Parti Nallıhan Belediye Başkan Adayı İsmail Öntaş kimdir? İşte, İsmail Öntaş hakkında merak edilenler...

1.01.2019Gündem
AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz kimdir

AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz kimdir?

AK Parti, 2019 Yerel Seçimlerinde Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde Serhat Oğuz'u aday gösterdiğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından başta Kahramankazanlılar olmak üzere pek çok kişi, Serhat Oğuz hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz kimdir? İşte, Serhat Oğuz hakkında bilgiler....

1.01.2019Gündem
180 üniversite kampüsüne posta kahvesi açılıyor

180 üniversite kampüsüne 'posta kahvesi' açılıyor

PTT’ler ‘Posta Kahvesi’ oluyor. Gençlere kahve ve çay ikram edilerek, mektup alışkanlığı yeniden kazandırılacak.

27.12.2018Kampüs
Kelepçeyle yanmışlardı... Yargıtay o ‘beraat’ı bozdu: Sil baştan

Kelepçeyle yanmışlardı... Yargıtay o ‘beraat’ı bozdu: Sil baştan

İstanbul’daki Metris Cezaevi’nden 11 Eylül 2011’de yola çıkan cezaevi aracı, 5 gün sonra Kayseri Pınarbaşı’nda alev aldı, içindeki 5 mahkûm yanarak can verdi. Araç sürücüsü ve komutanı hakkında verilen beraat kararı, Yargıtay 12’nci Ceza Dairesi’nce bozuldu. Dava 7 yıl sonra başa döndü.

27.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

‘Sevgi’nin soyu tükeniyor

Hürriyet Ankara Bürosu’nda, koca bi panomuz var.

18.03.2019

Böyle bir ekip fark yaratır

1991 yılında açılan Swissotel The Bosphorus 28 yıldır manzarasıyla, anlayışıyla İstanbul turizmine artı değer katan otellerin başında geliyor.

16.03.2019

Mansur Yavaş hakkındaki iddianame seçimi nasıl etkileyecek?

SEÇİMLERE az bir süre kala hakkında iddianame düzenlenen CHP Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş’ın basın toplantısını izledim.

13.03.2019

Mutlu girişim

İlk parasını Kemeraltı’nda işportacılık yaparak kazanır.

4.03.2019

Müzikte bir devrim hareketi: CAKA

Dünyaca ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın, 2001 yılında müzikte bir devrim hareketi olarak adlandırılan CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) projesini kurarak, çok sayıda sanatçının sahne kariyerini de başlatmış oldu. O zamanın öğrencileri şimdinin eğitmenleriyle uluslararası alanda da adından söz ettirmeyi başaran CAKA, yakında başlayacağı online eğitim sistemiyle de dünyaya açılmayı hedefliyor.

1.03.2019

Yaşasın Türkiye’nin mühendis kızları!

BUGÜN o gün... Yürünmeyen yollarda yürüyen kadınları yazdığım gün...Onlardan biri de Ebru Özdemir.

22.02.2019

Şule Çet’in babası İsmail Çet, acısını anlatıyor: Evladı ölen her anne-baba onunla birlikte ölüyor

BU ülkede bazen öyle kadın cinayetleri işleniyor ki o vahşeti anlatabilmek için bir gün, iki gün yazmak yetmiyor...

14.02.2019

Survivor Ankara metro mücadelesi

Her Ankaralı, metroda, dolmuşta, otobüste yer kapmaya çalışır. Kimi bu mücadeleyi vücut diliyle ve adanmışlığıyla belli eder, kimi vakur bir şekilde durur ama kafasında plan yapar.

12.02.2019

Melankolik resimler

Bu köşede mümkün olduğunca genç kuşak ressamlara da yer vermeye çalışıyorum.

4.02.2019

İletişim fakültelerinde müfredat değişmeli, ama nasıl?

Son haftalarda farklı üniversitelerde yüksek lisans ve doktora tezi yazan birkaç öğrenci ve akademisyen iletişim fakültelerindeki müfredatın güncellenmesi konusunda görüş sorunca bu meselenin yeniden ısındığını anladım.

26.12.2018