MENÜ

Gazi Koşusu

Gazi Koşusu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gazi Koşusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gazi Koşusu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 506 Gazi Koşusu haberi bulunmuştur.

Gazi Koşusu Haberleri

At koşar aşk kazanır

At koşar aşk kazanır!

Bu zaferin ve aşkın gerçek hikâyesi: Türkiye’nin en ünlü jokeyi Halis Karataş, zirveye yükselişi, eşi Begüm Atman’ın hastalığıyla mücadelesi ve efsane atı ‘Bold Pilot’la kırdığı rekorlar sinema filmine dönüşüyor. 44 yaşındaki Karataş ile buluştuk ve Bold Pilot’ın jübilesinden eşini kaybettikten üç ay sonra kazandığı Gazi Koşusu’na, öyküsünü ondan dinledik...

1.04.2017Hayat
Graystorm sakatlandı

Graystorm sakatlandı

Dubai World Cup Karnavalı kapsamında dün gece G2 Al Fahidi Fort Koşusu gerçekleştirildi. Ahmet Güzelocak’ın sahibi olduğu, Mehmet Cücel’in antrenesindeki, jokey Ahmet Çelik ile koşuya katılan Gazi Koşusu şampiyonu safkanımız GRAYSTORM, 2017 yılı Dubai World Cup Karnavalı kapsamında katıldığı ilk yarış olan bu önemli koşuda ülkemizi temsil etti.

19.01.2017Futbol
Gri Fırtına “Graystorm” Dubai Meydan’da esmeye hazır

Gri Fırtına “Graystorm” Dubai Meydan’da esmeye hazır

AT Yarışları’nda kalpler bugün Dubai’de şampiyonumuz için atacak… 2016 yılı Gazi Koşusu zafer sahibi Graystorm, bu akşam koşulacak G2 Al Fahidi Fort Koşusu için hazır… Saatler 19.50’yi gösterdiğinde Türk safkanı Graystorm piste çıkacak.

19.01.2017Diğer
Ve Karataşı da geçtiler Yeni şampiyon Özcan Yıldırım

Ve Karataş'ı da geçtiler! Yeni şampiyon Özcan Yıldırım

At yarışçılığı tarihine adını altın harflerle yazan ve başta Gazi Koşusu olmak üzere bir çok önemli ve uluslararası yarışta birinciliği olan ünlü jokey Halis Karataş, bu yıl zirveyi ve saltanatını genç bir meslektaşına kaptırdı…

29.12.2016Spor Arena
90. Gazi Şampiyonu Graystorm Dubai yolcusu

90. Gazi Şampiyonu Graystorm Dubai yolcusu

2016 yılı Gazi Koşusu’nun galibi Ahmet Güzelocak’ın şampiyon safkanı Graystorm, 27 Aralık günü Dubai’ye uçuyor.

19.12.2016Futbol
Jokey Ömer Kaya hayatını kaybetti.. Ömer Kaya kimdir

Jokey Ömer Kaya hayatını kaybetti.. Ömer Kaya kimdir?

Ankara 75. Yıl Hipodromu'ndaki yarışta atıyla beraber düşerek beyin kanaması geçiren jokey Ömer Kaya, hayatını kaybetti.

10.10.2016Gündem
90. Gazi Koşusunu Ahmet Çelikin jokeyliğini yaptığı Graystorm kazandı

90. Gazi Koşusu'nu Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı Graystorm kazandı

At yarışlarında 90. Gazi Koşusu'nu Ahmet Güzelocak'ın sahibi olduğu, Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı Graystorm adlı safkan kazandı.Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilen, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da izlediği 2 bin 400 metre çim pistteki yarışı 2.30.50'lik derecesiyle Graystorm önde tamamladı.Üç yaşlı 22 İngiliz safkanın mücadele verdiği Gazi Koşusu'nda ikinciliği A. Melih Kura'nın sahibi olduğu, Akın Sözen'in jokeyliğindeki. DHA

26.06.2016Haber
90. Gazi Koşusunu Graystorm kazandı

90. Gazi Koşusu'nu Graystorm kazandı!

At yarışlarında 90. Gazi Koşusu'nu Ahmet Güzelocak'ın sahibi olduğu, Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı "Graystorm" adlı safkan kazandı.

26.06.2016Diğer
Gazi Koşusu için nefesler tutuldu.. Gazi Koşusu saat kaçta koşulacak

Gazi Koşusu için nefesler tutuldu.. Gazi Koşusu saat kaçta koşulacak?

Gazi Koşusu için bugün nefesler tutuldu heyecan dorukta. Atatürk adına gerçekleştirilen at yarışçılığımızın derbisinde, 3 yaşlı 20 erkek safkana karşı, 2 kısrak kafa tutmaya çalışacak... Şampiyonun sahibine kazandıracağı ödül, birincilik ve kaydiye ücretleriyle birlikte 2 milyon 130 bin lira... Peki Gazi Koşusu saat kaçta başlayacak?

26.06.2016 Diğer
Katılmak şeref kazanmak tarih...

Katılmak şeref kazanmak tarih...

Bu, tam doksan yıldır soluksuz devam eden, çok özel bir organizasyon. Bu, Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’ün adıyla anılan Gazi Koşusu... At sahipleri sırf bu yarışta koşabilsin diye at yetiştiriyor. En tecrübeli jokeylerin dizlerinin bağı bu zorlu günde çözülüyor...

26.06.2016Avrupa
At koşar, şapka kazanır

At koşar, şapka kazanır

Önce İngiltere’de ‘Royal Ascot’, sonra Fransa’da ‘Prix de Diane Longines’, bugün de ‘Gazi Koşusu’… Haziran, at yarışı takipçilerinin olduğu kadar kokteyl elbisesi ve şapka modasını sevenlerin de favori ayı. ‘Gazi’ öncesi modanın kalbi Paris’te bu senenin neler getirdiğine göz attık.

25.06.2016Stil
Atların uçup gittiği gündeyiz

Atların uçup gittiği gündeyiz

90 yıldır soluksuz devam eden çok özel bir organizasyon. Bu, Atatürk’ün adıyla anılan Gazi Koşusu... At sahipleri sırf bu yarışta koşabilsin diye at yetiştiriyor. En tecrübeli jokeylerin dizlerinin bağı bu zorlu günde çözülüyor...

25.06.2016Hayat
Türkiyede bir ilk Gazi Koşusuna jokey kamerası...

Türkiye'de bir ilk! Gazi Koşusu'na jokey kamerası...

Pazar günü yapılacak Gazi Koşusu, Türkiye'de bir ilke sahne olacak. Koşunun en büyük favorilerinden Wolf Prince adlı safkanın jokeyi Halis Karataş, yarışa kaskındaki kamera ile katılacak. Yarış onun gözünden canlı olarak yayınlanacak.

23.06.2016Diğer
Gazi Koşusu’na jokey kamerası

Gazi Koşusu’na jokey kamerası!

Bu yıl koşulacak Gazi Koşusu bir ilke sahne olacak. Dünyadayıllardır uygulanan 'jokey kamerası' Türkiye'de ilk kez Gazi Koşusu'ndakullanılacak. 

23.06.2016Spor
Efsane jokey 68 yaşında Şirinyer’de piste çıkıyor

Efsane jokey 68 yaşında Şirinyer’de piste çıkıyor

5 Haziran pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu'nda tarih yazılacak.

3.06.2016Futbol
At koşar, Oğuz Dağlaroğlu kazanır

At koşar, Oğuz Dağlaroğlu kazanır!

Fenerbahçe'nin eski kalecisi Oğuz Dağlaroğlu'nun sahibi olduğu Kinowa adlı at, fırtına gibi esiyor! Önceki gün 106 bin TL ikramiyeli Fehmi Simsaroğlu Koşusu'nu da kazanan Kinowa, 10 aylık yarış kariyerinde Dağlaroğlu'na 692 bin 500 TL kazandırdı.

23.02.2016Diğer
Selim Kaya’nın okuldaki ilk görüntüleri

Selim Kaya’nın okuldaki ilk görüntüleri!

Bindiği atlara fazla sayıda kamçı vurduğu gerekçesiyle, 23 yıl önce bitirdiği çıraklık okuluna geri gönderilen jokey Selim Kaya’nın okuldaki ilk görüntüleri ortaya çıktı.

14.01.2016Diğer
Ünlü jokey Selim Kayaya inanılmaz ceza

Ünlü jokey Selim Kaya'ya inanılmaz ceza!

Türkiye'nin en iyi jokeyleri arasında Selim Kaya, bindiği atlara 'fazla sayıda kamçı vurma' suçunu ikinci kez işlediği için Komiserler Kurulu kararıyla Apranti yani çıraklık okuluna gönderildi. 1993 yılında bitirdiği okula geri dönmek zorunda kalan ünlü jokey, hukuki yollara başvurdu ancak mahkeme itirazını reddetti.

5.01.2016Diğer
Gazi Koşusu şampiyonu Renkin yarış hayatı sona erdi

Gazi Koşusu şampiyonu Renk'in yarış hayatı sona erdi

28 Haziran 2015'te koşulan son 89. Gazi Koşusu'nu kazanma başarısını gösteren Renk adlı safkan atın yarış hayatı sona erdi.

5.08.2015Diğer
Gazi şampiyonu’na fazla kırbaca ceza

Gazi şampiyonu’na fazla kırbaca ceza

89. Gazi Koşusu’nu Renk isimli safkan ile kazanan jokey Ahmet Çelik son düzlükte fazla kamçı kullandığı için 7 gün ceza aldı.

29.06.2015Diğer
Gazi Koşusuna Renk geldi

Gazi Koşusu'na Renk geldi!

89. Gazi Koşusu'nu "Renk" isimli atıyla jokey Ahmet Çelik kazandı.

29.06.2015Diğer
89. Gazi Koşusu bugün koşuluyor

89. Gazi Koşusu bugün koşuluyor

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından bu yana düzenlenen Gazi Koşusu'nun 89'uncusu bugün İstanbul'da yapılacak.

28.06.2015Diğer
Taksimdeki Atatürk heykeline yoğun ilgi

Taksim'deki Atatürk heykeline yoğun ilgi

Türkiye'de at yarışlarının “derby” si olarak kabul edilen ve 89’uncusu yarın yapılacak olan Gazi Koşusu öncesi Taksim Meydanı’na Atatürk heykeli konuldu. Heykele yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

27.06.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gazi Koşusu Ödül Törenine katılmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gazi Koşusu Ödül Töreni'ne katılmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Pazar günü gerçekleşecek olan Gazi Koşusu ödül törenine katılmayacağı açıklandı.

27.06.2015Gündem
Taksimdeki Atatürk heykeline yoğun ilgi

Taksim'deki Atatürk heykeline yoğun ilgi

Türkiye'deat yarışlarının “derby” si olarak kabul edilen ve 89’uncusu yarınyapılacak olan Gazi Koşusu öncesi Taksim Meydanı’na Atatürk heykelikonuldu. Heykele yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

27.06.2015Haber
89. Gazi Koşusunda 23 tay yarışacak

89. Gazi Koşusu'nda 23 tay yarışacak

At yarışlarının en önemli organizasyonu 89. Gazi Koşusu, 28 Haziran Pazar günü yapılacak.

22.06.2015Diğer
Transfer bombası ata şampiyon jokey

Transfer bombası ata şampiyon jokey!

700 bin lirayı aşan bir bedel karşılığı Talip Öztürk tarafından Gazi Koşusu için alınan safkanla piste çıkması için dünyanın en ünlü jokeyi olan Frankie Dettori’ye teklif gitti. Anlaşma olursa 28 Haziran’da ayrı bir heyecan yaşanacak.

17.06.2015Diğer
Rekortmen ata dünya starı jokey

Rekortmen ata dünya starı jokey

Ünlü jokey, 700 bin lirayı aşan bir bedel karşılığı Talip Öztürk tarafından Gazi Koşusu için satın alınan safkanla büyük ihtimal piste çıkacak.

16.06.2015Diğer
İlk transfer bombası Veliefendide patladı

İlk transfer bombası Veliefendi'de patladı!

Gazi Koşusu’nun büyük favorisi Victory River, astronomik bir rakama satıldı. Nevzat Seyok’a ait 3 yaşlı İngiliz safkanı, Talip Öztürk tarafından 700 bin TL'ye satın alındı. Gazi Koşusu'na sadece 19 gün kala favori bir atın satılması at yarışı camiasında şok etkisi yarattı.

10.06.2015Diğer
Türkiye’nin efsane İngiliz safkanı Bold Pilot hayatını kaybetti

Türkiye’nin efsane İngiliz safkanı Bold Pilot hayatını kaybetti

Türkiye bugün bir süperstarını, sevgilisini, yarış pistlerinin efendisini kaybetti. Türkiye’nin unutmayacağı bir İngiliz safkandı Bold Pilot. Benim gibi hayatında hiç at yarışı izlemeyenlerin bile bildiği belki de yegane attı. Sadece 9 gün önce 21 Nisan’da 22. doğum günü kutlanan Bold Pilot, bugün hayatını kaybetti. Bazı atlar, tıpkı insanlar gibi ardından bir yazıyla anılmayı ve saygı gönderilmeyi fazlasıyla hak eder.

30.04.2015Diğer
Bold Pilot’un Veliefendi’deki jübilesi

Bold Pilot’un Veliefendi’deki jübilesi

Gazi koşusu şampiyonu ve rekortmeni Bold PilotVeliefendi'de son kez böyle koşup, jübilesini yapmıştı.

30.04.2015Spor
Bold Pilot  1996’daki gazi koşusunda rekor kırmıştı

Bold Pilot 1996’daki gazi koşusunda rekor kırmıştı

1996 yılındaki Gazi Koşusu'nu 2.26.22'likderece ile kazanan Bold Pilot'un o rekoruna hala yaklaşılamıyor...

30.04.2015Spor
Serdal Adalı bombası

Serdal Adalı bombası

Türkiye Jokey Kulübü, 2015 Şubat'ında başkanlık seçimine gidecek. Bir dönem daha devam etmesi beklenen mevcut başkan Serdal Adalı, aday olmayacağını açıkladı. Başkanlık için Yasin Kadri Ekinci, Doruk Yılmaz ve Cüneyt Çalıcıoğlu aday oldu.

3.12.2014Futbol
Blaze To Win rövanşı da vermedi

Blaze To Win rövanşı da vermedi

YARIŞSEVERLERİN gözü bugün Veliefendi Hipodromu’ndaydı… Gazi Koşusu şampiyonu Blaze To Wın ve büyük koşunun üçüncüsü Enyalios, 170 bin liralık birincilik ikramiyesi olan Büyük Taarruz Koşusu’nda rövanşa çıktı.

31.08.2014Diğer
Müthiş rövanş 17.30’da

Müthiş rövanş 17.30’da

Son Gazi Koşusu’nun birincisi Blaze To Win ile 3.'sü Enyalios bugün saat 17.30’da koşulacak Büyük Taarruz Koşusu’nda bir kez daha yarışacak.

31.08.2014Diğer
Birbirinden farklı stilde şapkalar

Birbirinden farklı stilde şapkalar

Şapkaların asıl amacı başımızı güneşten korumak ama birbirinden farklı stilde şapkalar da artık günlük tarzımızın vazgeçilmezi...

18.07.2014Stil
Başımız Boş Kalmasın

Başımız Boş Kalmasın!

Şapkaların asıl amacı başımızı güneşten korumak belki ama artık birbirinden farklı stilde şapkalar günlük tarzımızın vazgeçilmezi...

88. Gazi Koşusunu Blaze to Win kazandı

88. Gazi Koşusu'nu Blaze to Win kazandı

Bu yıl 88. düzenlenen Gazi Koşusu'nu Levent Gelgin'in sahibi olduğu ve jokeyliğini Halis Karataş'ın yaptığı Blaze to Win kazandı. Geçtiğimiz Mart ayında eşini kaybeden jokey Halis karataş atıyla finiş çizgisini geçerken duygusal anlar yaşadı. Karataş finiş çizgisi üstünde yüzüğünü öptü ve zaferini eşine armağan etti.

30.06.2014Diğer
Cumhurbaşkanı Gül: Yeniden aday olmayacağım

Cumhurbaşkanı Gül: Yeniden aday olmayacağım

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı için aday olmayacağını, 28 Ağustos'ta görev süresinin biteceğini söyledi.

29.06.2014Gündem
Abdullah Gül: Aday olmayacağım

Abdullah Gül: Aday olmayacağım

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını net bir şekilde açıkladı. Gül bu konuyu 30 Mart yerel seçimlerinden öncede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini kaydetti.

29.06.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Gül: Aday olmayacağım

Cumhurbaşkanı Gül: Aday olmayacağım

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı için aday olmayacağını, 28 Ağustos'ta görev süresinin biteceğini söyledi. Gazi Koşusu için geldiği Veliefendi Hipodromu'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, aday olup olmayacağının sorulması üzerine, "Bunu 30 Mart mahalli seçimlerinden önce kendi aramızda konuşmuştuk. Kendisine de söylemiştim. Dolayısıyla aday olmayacağım, 28 Ağustos'ta inşallah görev sürem bitecek benim" dedi.Cumhurbaşkanı Gül, "Peki Başbakanlık için?" sorusuna da, "Onlar sonra kendi aramızda konuşacağımız konular" karşılığını verdi.Gül, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili soruyu da, "Ben şimd0ilik bu kadar söylemiş olayım. Onları artık önümüzde göreceğiz" diye yanıtladı.Cumhurbaşkanı Gül, "Peki efendim, size Başbakanlık için teklif gelirse Başbakan tarafından?" sorusuna da, "Bunlar sonra konuşacağımız konular" karşılığını verdi.Gül, "Bu akşamki görüşmeden bir gelişme bekleyebilir miyiz?" sorusu üzerine de, "Konuşacağız tabii ki". Habe

29.06.2014Haber
Gazi Koşusu nasıl kazanılır

Gazi Koşusu nasıl kazanılır?

Şampiyon olacak at sadece DNA’sına bakarak saptanabilir mi? Tek bir geni bilmek Gazi Koşusu’nu kazanacak atı belirleyecek. Gen araştırmalarına şimdiden milyonlarca dolar dökülüyor.

28.06.2014Hayat

Yazar Sonuçları

Hem atlar yarıştı hem de şapkalar

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından beri kesintisiz düzenlenen Gazi Koşusu, geçtiğimiz hafta sonu Veliefendi Hipodromu’nda 89’uncu kez koşuldu. 21 İngiliz safkan atın mücadele ettiği hipodromda seyirciler de şıklık yarışındaydı.

29.06.2015

İşte Leon

48 yaşında ikinci kez anne olan Esin Maraşlıoğlu, oğlu Leon ile ilk kez görüntülendi. Eşi Melih Yılmaz’la Bodrum’a tatile gelen ünlü modacı ve oğlu objektife işte böyle yansıdı.

28.06.2015

2 dakika 35 saniye 4 salise

Kuleli’den mezun olur olmaz kendini milli mücadelenin içinde bulmuş, İstiklal savaşının hemen her cephesinde vuruşmuştu, 9 Eylül’de İzmir’e girenlerden biriydi, süvari yüzbaşıydı, Mareşal Fevzi Çakmak’ın yaveriydi.

30.06.2014

Hipodromda atlar tribünde şapkalar yarıştı

88. Gazi Koşusu’nda Levent N. Gelgin’in atı Blaze to Win birinci oldu. Tribündeki hanımların şapkalarıyla şıklık yarışına girdiği organizasyonda birincilik kupasını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül takdim etti.

30.06.2014