MENÜ

Gayrimenkul Kıymetler Borsası

Gayrimenkul Kıymetler Borsası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gayrimenkul Kıymetler Borsası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 528 Gayrimenkul Kıymetler Borsası haberi bulunmuştur.

Gayrimenkul Kıymetler Borsası Haberleri

Gayrimenkul borsasının rüzgarına hiç kimse kayıtsız kalmayacak

"Gayrimenkul borsasının rüzgarına hiç kimse kayıtsız kalmayacak"

MÜSİAD Başkan Vekili Mahmut Asmalı, "Sektörde böylesi (gayrimenkul borsası) bir platforma çok ihtiyaç var. Gayrimenkule bağlı ölü sermaye artık bir an önce ekonomiye katılmalı. Alternatif sermaye piyasası araçlarının değerlendirmeye alındığı GABORAS rüzgarına ulusal ve uluslararası düzeyde hiç kimse kayıtsız kalmayacaktır" açıklamasında bulundu.

10.03.2019Ekonomi
Gayrimenkul borsası trilyonlarca liralık ekonomik hacim oluşturacak

Gayrimenkul borsası trilyonlarca liralık ekonomik hacim oluşturacak

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdür Yardımcısı Mithat Bülent Özmen, Türkiye merkezli gayrimenkul borsasının kurulması vizyonunun, ülke açısından trilyonlarca liralık menkul değer hacmi oluşturacağını bildirdi.

3.02.2019Ekonomi
Naci Ağbaldan gayrimenkul borsası açıklaması

Naci Ağbal'dan gayrimenkul borsası açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal: "Dijital gayrimenkul borsası sayesinde inanılmaz boyutlarda yabancı yatırım çekebiliriz. GABORAS'a çok önem veriyorum. İslam ülkelerinin ekonomik yakınlaşmasına hizmet edecek bir iş olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de yapay zeka kullanan dijital bir borsayı üretirsek, yarın dünyanın dört bir tarafından alıcılar bu sisteme girecektir" açıklamasında bulundu.

23.12.2018Ekonomi
Fuat Oktay’dan uluslararası ticaret mesajı

Fuat Oktay’dan uluslararası ticaret mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıklamasında "ABD’nin gümrük tarifelerini artırması ve diğer ülkelerin buna karşı yaptığı misillemeler sonucu dünyada giderek büyüyen bir korumacı dalga meydana gelmiştir. Bu dalgaya karşı verilecek en doğru tepki, ticaretin kolaylaştırılması yoluyla maliyetlerin azaltılması, özellikle tarifelerin ve tarife dışı engellerin kaldırılması ve gümrük prosedürlerinin basitleştirilmesi olacaktır" şeklinde konuştu.     

29.11.2018Gündem
Gayrimenkul Borsasının yurt dışında tanıtımı için çalışıyoruz

"Gayrimenkul Borsası'nın yurt dışında tanıtımı için çalışıyoruz"

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan: "Gayrimenkul Kıymetler Borsası'nın (GABORAS), İSEDAK üyeleri ve yabancı ülkelere yönelik tanıtımı için çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın (GABORAS'a) desteğinin tam olduğu, MÜSİAD EXPO kapanış konuşmasında açık ve net görülmüştür. Memleket aşkıyla çıktığımız bu yolda gördüğümüz bu destek bizi çok memnun etmiştir." açıklamalarında bulundu.

26.11.2018Ekonomi
Milyonlarca tapu sahibini ilgilendiriyor Yeni sistem geliyor...

Milyonlarca tapu sahibini ilgilendiriyor! Yeni sistem geliyor...

Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ Genel Müdürü İshak Kurtuluş Altun: "İster bireysel yatırımcı, isterseniz de dev bir banka olun. Hiç zorlanmadan mülklerinizi veya ipoteklerinizi, teminatlarınızı saniyeler içinde yönetebilecek, alıp-satabilecek, anında durumunu sorgulayabileceksiniz. Ülkedeki 158 milyon tapuyu yönetecek ve 158 milyon tapuyla ilgili herkese hizmet verebilecek yaygın bir teknolojik ağ oluşturuyoruz. Tüm Türkiye'de hizmet verecek sistemimiz dünyanın her yerinden taleplere anında cevap verebilecek. Yüzde 100'e yakın yerli ve milli bir sistem oluşturduk. Mevcut platform servisleri ve hizmetler içinde yaptığımız titiz inceleme sonucu Gaboras İşletim Sistemi'nde en iyi ve ileri teknolojik ürünleri bir araya getirdik" açıklamasında bulundu.

28.10.2018Ekonomi
Gayrimenkul Kıymetler Borsası kuruldu

Gayrimenkul Kıymetler Borsası kuruldu

MÜSİAD tarafından Türkiye'deki gayrimenkullerin alım-satım ve kiralama gibi işlemlerinin 7/24 elektronik ortamdan yapılabilmesi, konut ve iş yeri gibi projelerle ilgili gerçek ve şeffaf bilgilere ulaşımın kolaylaşması, sektörün yabancıya satışının katlanarak artması amacıyla Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ (GABORAS) kuruldu.

19.10.2018Ekonomi
2 trilyon dolarlık finans zirvesi

2 trilyon dolarlık finans zirvesi

Toplam aktif büyüklüğü 2 trilyon dolara ulaşan İslami finans sektörü yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) toplantısında ele alınacak.

22.11.2016Ekonomi
Erdoğan: İnanın bizi sevmiyorlar

Erdoğan: İnanın bizi sevmiyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'ndeki, 30. İSEDAK Toplantısı'nın açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Dışarıdan gelenler İslam coğrafyasının petrolünü, altınlarını, elmaslarını, ucuz iş gücünü, çatışmalarını, anlaşmazlıklarını seviyorlar. İnanın bizi sevmiyorlar. Buna daha ne kadar tahammül edeceğiz. Bu acı manzara karşısında daha ne kadar mazeretlere sığınacağız" dedi.

27.11.2014Gündem
Bakan Albayraktan İstanbul Finans Merkezi Konferansında çarpıcı mesajlar

Bakan Albayrak'tan İstanbul Finans Merkezi Konferansı'nda çarpıcı mesajlar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Önümüzdeki dönemde de yurt içinde ve yurt dışında hem nitelikli yatırımcıya satış hem de halka arzlarla sermaye piyasalarına derinlik kazandırma çalışmalarına devam edeceğiz, sermaye piyasalarını, sigortacılık piyasalarını genişleteceğiz." dedi.

8.03.2019Ekonomi
Bakan Albayrak, Ciddi revizyonlara gidiyoruz dedi ve duyurdu: Süreç başladı

Bakan Albayrak, 'Ciddi revizyonlara gidiyoruz' dedi ve duyurdu: Süreç başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul'da Finans Merkezi Konferansı'nda açıklamalarda bulundu. Albayrak, yaptığı konuşmada "Vergi uygulamalarında ciddi revizyonlara gidiyoruz. Vergi mimarisi ile ilgili çok büyük bir reform süreci başladı. Bu yıl içinde vergiyle ilgili somut adım atacağız." ifadelerini kullandı.

7.03.2019Ekonomi
İSEDAK nedir İSEDAK hakkında merak edilenler

İSEDAK nedir? İSEDAK hakkında merak edilenler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) İslam dünyasının en önemli çok taraflı ekonomik ve ticari işbirliği platformudur. İSEDAK, İslam ümmetinin ortak kalkınma sorunlarını ele almak ve bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla hizmet veren merkezi bir Forum niteliğindedir. İşte, İSEDAK hakkında tüm detaylar...

28.11.2018Gündem
34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 34. toplantısı, "Ticaretin Kolaylaştırılması: Gümrüklerde Risk Yönetimi" temasıyla 26-29 Kasım'da İstanbul'da gerçekleştirilecek.

25.11.2018Ekonomi
34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin 34. toplantısı, 26-29 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Bu yılki teması "Ticaretin Kolaylaştırılması: Gümrüklerde Risk Yönetimi" olarak belirlenen zirvede gerçekleştirilecek "Bakanlar Görüş Alışverişi Oturumu"nda, gümrüklerde risk yönetimi konusunda ülke deneyimleri paylaşılacak ve İslam ülkeleri arasında iş birliğini artırmaya yönelik adımlar değerlendirilecek.

25.11.2018Ekonomi
TSPB’den Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e ödül

TSPB’den Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e ödül

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) 3. TSPB Sermaye Piyasaları Ödül Töreni’ni kapsamında Sermaye Piyasası Yazarı ödülünü Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e verdi.

12.04.2018Ekonomi
Finansal piyasalarda 2017 böyle geçti

Finansal piyasalarda 2017 böyle geçti

Yurt dışında, ABD başkanlık koltuğuna oturan Donald Trump'ın kararları, ABD ve Kuzey Kore arasındaki siyasi gerginlikler, Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılma sürecini (Brexit) resmen başlatması, birçok Avrupa ülkesinin AB'den ayrılacağı iddiaları ve jeopolitik riskler, yurt içinde ise siyasi ve ekonomik gelişmeler, bu yıl finansal piyasalara yön veren gelişmeler arasında yer aldı.

19.12.2017Ekonomi
Türkiye rezervleriyle o ülkeleri geride bıraktı

Türkiye rezervleriyle o ülkeleri geride bıraktı

Dünya Altın Konseyi verilerine göre, Türkiye, mevcut altın rezervinde Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt gibi ülkeleri geride bırakıyor.

4.02.2017Ekonomi
Şekerbanktan hisse satışıyla ilgili açıklama

Şekerbank'tan hisse satışıyla ilgili açıklama

Şekerbank hisseleri, medyada bankanın hisselerine Bahreyn merkezli Arab Banking Corporation'ın (ABC) Kazak Kazkommertsbank'ın elinde bulunan yüzde 30.38'lik Şekerbank hisselerini alacağı yönünde çıkan haberlerin ardından yüzde 14'ün üzerinde prim yaptı.

22.03.2016Ekonomi
Büyümenin Lokomotifi

Büyümenin Lokomotifi

Türk finans sektörünün büyüklüğü 2.5 trilyonu aştı

26.09.2013Advertorial
Borsa

Borsa

Borsa İstanbul şimdi ise Sürdürülebilirlik Endeksi üzerinde çalışıyor.

28.06.2013Advertorial
Babacan: Merkez Bankasının taşınmasıyla ilgili bir kararımız yok

Babacan: Merkez Bankası'nın taşınmasıyla ilgili bir kararımız yok

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınmasıyla ilgili aldıkları bir karar olmadığını, Borsa İstanbul'un da şu anki yerinde (İMKB) devam etmesi gerektiği düşüncesinde olduklarını kaydetti.

14.03.2013Ekonomi
Petro dolarlar sukuku bekliyor

Petro dolarlar sukuku bekliyor

Ağaoğlu Şirketler Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Rahvalı, doğrudan yatırım için Körfez'den kaynak çekmenin oldukça zor olduğunu belirterek, “Körfez'de birikmiş petro dolarların Türkiye'ye en kısa yoldan en uygun maliyetle ulaşmasının yolu sukuktur” dedi.

13.03.2013Ekonomi
Halka arz geliriyle hedef 100 bin konut

Halka arz geliriyle hedef 100 bin konut

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum “2003 yılından 2012 sonuna kadar TOKİ’den 5.3 milyar liralık arsa aldık. 10 yılda aldığımız arsayı bir yılda alıp Emlak Konut’un 10 yılda yaptığı işi 2 yılda yapma imkânımız olacak” dedi.

12.02.2013Ekonomi
‘Emlak’ta kan kaybı sürüyor

‘Emlak’ta kan kaybı sürüyor

İMKB’DE işlem gören Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (Emlak Konut GYO) ikincil halka arz sancısı sürüyor.

11.02.2013Ekonomi
İMKB ‘uçurum’la rekor yeniledi

İMKB ‘uçurum’la rekor yeniledi

ABD’de mali uçurum krizine son veren anlaşmanın sağlanmasının verdiği olumlu havayla dün Avrupa ve ABD borsaları yüzde 2’nin üzerinde yükselişler kaydederken, yılın ilk işlem gününde İMKB de bankalar öncülüğünde yüzde 1.8 yükselerek yeni tarihi zirvesinden kapandı.

2.01.2013Ekonomi
Borsayı bile ikiye katladı

Borsayı bile ikiye katladı

Gayrimenkul, son 5 yıllık dönemde altından sonra en çok getiriyi sağlayan yatırım oldu. Konut, 5 yılda yüzde 150-200 getiri sağlarken, İstanbul’da en çok prim yapan bölgeler yüzde 30’dan fazla değer kazanan Başakşehir-Kayabaşı ve Basın Ekspress Yolu oldu

18.12.2012Ekonomi
Borsa İstanbul gün sayıyor

Borsa İstanbul gün sayıyor

İMKB’nin İstinye Park’ın karşısında Boğaz’a nazır 160 dönümlük arazisi Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi. Arazinin bir bölümüne okul yapılacak. Kalan bölümün geleceği henüz belirsiz.

7.12.2012Ekonomi
Not artışı herkesi etkileyecek

Not artışı herkesi etkileyecek

Türkiye’nin 18 yıl sonra notunun yatırım yapılabilir ülke seviyesine yükselmesi ekonomi aktörlerini de etkileyecek. Yükselen not ve harcama-lardaki artış bir süreliğine de olsa vatandaşın vergi yükünün daha fazla artmasına engel olabilecek.

6.11.2012Ekonomi
Not artışı herkesi etkileyecek

Not artışı herkesi etkileyecek

Türkiye’nin 18 yıl sonra notunun yatırım yapılabilir ülke seviyesine yükselmesi ekonomi aktörlerini de etkileyecek. Yükselen not ve harcama-lardaki artış bir süreliğine de olsa vatandaşın vergi yükünün daha fazla artmasına engel olabilecek.

6.11.2012Ekonomi
Gayrimenkul sertifikası ikiye böldü

Gayrimenkul sertifikası ikiye böldü

Gayrimenkul sertifikalarının daha önce başarısız olması nedeniyle yeniden gündeme gelmesinin uygun olmayacağını savunanlar olduğu gibi, yeni bir finansman yaratıp avantaj sağlayacağını söyleyenler de var.

30.10.2012Ekonomi
KUYAŞ İMKBde işlem görmeye başladı

KUYAŞ İMKB'de işlem görmeye başladı

1836 ortaklı Kuyumcukent’in gayrimenkul yatırım şirketi olarak 2005 yılında kurulan KUYAŞ- Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları A.Ş, İMKB’de işlem görmeye başladı.

18.09.2012Ekonomi
SPKdan 4 şirkete idari para cezası

SPK'dan 4 şirkete idari para cezası

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Dardanel Önentaş Gıda Sanayi AŞ, İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim AŞ, Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri AŞ ve Işıklar Yatırım Holding'e idari para cezası verdi.

30.08.2012Ekonomi
İlk yarıda net kârı 1.7 milyar lira oldu

İlk yarıda net kârı 1.7 milyar lira oldu

Garanti Bankası, yılın ilk yarısında, 1 milyar 781 milyon lira net kâr elde etti.

31.07.2012Ekonomi
İMKBde 5 ayda 13 şirket halka arz edildi

İMKB'de 5 ayda 13 şirket halka arz edildi

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda yılın ilk beş ayında, toplam 13 şirket halka arz edildi. Halka arzlardan yaklaşık 344 milyon liralık hasılat elde edilirken, bu halka arzlara 28 bin 137 yatırımcı katıldı.

24.05.2012Ekonomi
Halka açık hisselerin yüzde 62si yabancıların elinde

Halka açık hisselerin yüzde 62'si yabancıların elinde

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB), yabancı yatırımcıların halka açık hisse senetlerinin yüzde 62'sine sahip bulunduğunu, hisse senetlerinin yaklaşık 5'te 1'inin 10 yabancı şirket ve 10 yabancı fonun elinde bulunduğunu, yerli bireysel yatırımcıların halka açık hisse senetlerinin yüzde 21'ine sahip olduğunu bildirdi.

17.05.2012Ekonomi
SPK 181 kişiyi uyardı, 69 kişiye idari para cezası verdi

SPK 181 kişiyi uyardı, 69 kişiye idari para cezası verdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), geçen sene 69 gerçek ve tüzel kişi hakkında yaklaşık 7 milyon lira tutarında idari para cezası uyguladı.

15.05.2012Ekonomi
3 yılda 20 bin konut satılır gelir 10 milyar doları bulur

3 yılda 20 bin konut satılır gelir 10 milyar doları bulur

Yabancıya satışın önünü açan mütekabiliyet yasasının kabulü, gayrimenkul sektörünü sevindirdi. Arap ülkeleri ve Türk cumhuriyetlerinin talep gösterdiği Türkiye’de yabancılara satılacak konut sayısının 3 yılda 20 bine ulaşması, yıllık gelirin 5 ile 10 milyar dolar olması bekleniyor.

4.05.2012Ekonomi
İMKB “Halka Arz Endeksi” hesaplayacak

İMKB “Halka Arz Endeksi” hesaplayacak

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), 7 Mayıs 2012 tarihinden itibaren “Halka Arz Endeksi” hesaplamaya başlayacak.

4.05.2012Ekonomi
Gayrimenkul finansmanında yastık altındaki birikim harekete geçebilir

Gayrimenkul finansmanında yastık altındaki birikim harekete geçebilir

Türkiye gibi halen büyüyen ve bunu ağırlıklı olarak dış finansmanla yapabilen ülkelerde iç tasarrufların büyümeye katkısını artırmak için en etkin yöntemlerden biri de gayrimenkul sertifikalarınının çıkarılması.

17.04.2012Ekonomi
Fiyatlar şimdiden üçe katladı

Fiyatlar şimdiden üçe katladı

İstanbul'da yapılacak Uluslararası İstanbul Finans Merkezi'nin inşaat çalışmaları başladı. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum fiyatların 2004'ten bu yana üç kat arttığını, bundan sonra da artışın katlayarak devam edeceğini söyledi.

9.04.2012Ekonomi
İMKB: Tasarruf miktarını artırmamız mümkün

İMKB: Tasarruf miktarını artırmamız mümkün

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, Türkiye'de toplam yurt içi tasarrufun milli gelirin yüzde 12-13'ü kadar olduğunu, tasarrufların önemli bir kısmının finansal yatırım araçlarının dışındaki yatırım imkanlarında değerlendirildiğini belirterek, “Biz bu yatırımcıları daha iyi getiri sağlayacakları, beklentilerine daha uygun yatırım portföyüne sahip olacakları finansal yatırımlar alanına çekebilirsek, şu anki tasarruf miktarını çok kısa bir yolla bir misli artırmamız mümkün” dedi.

5.03.2012Ekonomi
İbrahim Turhan: Osman Gaziyi örnek alıyorum

İbrahim Turhan: Osman Gazi'yi örnek alıyorum

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, kendisinin Osman Gazi'yi örnek aldığını belirterek, “Osman Gazi bilginler nerede olursa olsun davet yapıyor. 'Beyliğime giren bütün ticaret erbabının mallarının kefili benim' diyor. Böylelikle iktisadi faaliyet canlanıyor. Biz, 'İMKB'de bunu nasıl yaparız?' diye düşünüyoruz” dedi.

23.02.2012Ekonomi
Borsayı kumar olarak görmeyin

'Borsayı kumar olarak görmeyin'

İMKB Başkanı İbrahim Turhan, borsaya yatırım yapmanın "kumar" olarak algılanmasına tepki göstererek, "Siz, kumar oynar gibi hareket etmek istiyorsanız bunu her yerde yapabilirsiniz. Sermaye piyasalarında böyle birşeyin sürdürülebilir olması, yapısal olarak mümkün değil" dedi.

23.02.2012Ekonomi
6 bin 52 ortağı oldu, yeni projeleri hayata geçirecek

6 bin 52 ortağı oldu, yeni projeleri hayata geçirecek

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) halka arzı ile birlikte 1449 yeni yatırımcının ilk defa hesap açtırdığını, son bir yıldır hisse senedi almayıp ilk defa bu arzda hisse alan yatırımcı sayısının da 2 bin 403 olduğunu söyledi.

16.02.2012Ekonomi
Özak GYO, İMKBde işlem görmeye başladı

Özak GYO, İMKB'de işlem görmeye başladı

İMKB Başkanı İbrahim Turhan, Özak GYO ile 1.440 yeni yatırımcının ilk defa hesap açtırdığını, son bir yıldır hisse senedi almayıp ilk defa bu halka arzda hisse senedi alan yatırımcı sayısının da 2 bin 403 olduğunu bildirdi.

15.02.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gayrimenkul piyasasında son durum

Bu haftaki röportaj konuğum Aylin Sönmez Küçükkaya (Kurucu Ortak), Nurcan Sönmez Gökler (Yurt dışı projeler satış uzmanı), Nurcan Mescilgil (Lüks konut ve proje satış uzmanı), Nursel Topçu (Lüks Konut ve ticari gayrimenkul satış uzmanı)

5.11.2018

Amerika, Avrupa

BUNDAN kabaca 4 yıl önce bir küresel ekonomik kriz çıkmıştı. İktisat dünyasının büyük ustaları, “bugünlerde yaşanan kriz 1929 Buhranı kadar ciddidir” şeklinde değerlendirmeler yaptılar.

1.05.2012