MENÜ

Gastrik Bypass

Gastrik Bypass ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gastrik Bypass haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38 Gastrik Bypass haberi bulunmuştur.

Gastrik Bypass Haberleri

Obezite cerrahisi ile yeni bir hayata merhaba deyin

Obezite cerrahisi ile yeni bir hayata merhaba deyin!

Çağın en önemli sorunlarının başında gelen obezite, hareketsiz yaşam ve sağlıksız gıdalar ile birlikte tehdit boyutunu da büyütüyor. Aşırı kilonun yaşamı risk altına sokan hastalıklara davetiye çıkardığını ve kişinin günlük aktivitelerinde de yavaşlamaya neden olduğunu vurgulayan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, kilo verme cerrahisinde yaşanan gelişmeleri anlattı. 

28.11.2017Sağlık
Obezite ameliyatından sonra tekrar kilo mu aldınız

Obezite ameliyatından sonra tekrar kilo mu aldınız? 

Aşırı kilo sorunu olarak tanımlanan obezite hastalığı, cerrahi yöntemler dışında tedavi edilemezse cerrahi operasyon kaçınılmaz oluyor. Cerrahi operasyonla midelerinin bir kısmı alınan hastalar, ameliyattan sonra sağlıklarına ve dengeli bir kiloya kavuşuyorlar. Ancak her şeye rağmen hastaların bir kısmı ameliyattan sonraki dönemlerde tekrar kilo almaya başlayabiliyor. Cerrahi girişimler, bedenin gıdayı işleme şeklini değiştirme amacı gütse de yapılan cerrahi müdahalelerin sonuçları kalıcı olmayabiliyor. Bu nedenle cerrahi operasyondan birkaç yıl sonra tekrar kilo almaya başlayan hastalara, tedavinin devamı olarak revizyon tedavisi uygulandığını ifade eden Doç. Dr. Kamil Gülpınar, obezite hastaları için aydınlatıcı açıklamalar yaptı.

2.10.2017Sağlık
Diyabet cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir

Diyabet cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir

Diyabet hastalığının cerrahi yöntemlerle tedavi edilebileceğini söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, diyabet cerrahisinin özellikle tip 2 diyabet rahatsızlığında en etkili tedavi yöntemi olarak kabul edildiğine dikkat çekti.

28.07.2017Sağlık
Gastrik Bypass ameliyatı ile obezite tedavisi

Gastrik Bypass ameliyatı ile obezite tedavisi

Gastrik Bypass ameliyatı, morbid obez hastalarının tedavisinde kullanılan cerrahi tekniklerden biridir. Obezite tedavisinde diyetisyen eşliğinde diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve morbid obez olarak tanımlanan hastalara uygulanan cerrahi tekniklerin başında Laparoskopik Gastrik Bypass ameliyatı gelir.

28.04.2016Sağlık
Aşırı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz


Aşırı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz
!

Diyet, egzersiz, ameliyatsız obezite tedavilerinin hiçbirisinden fayda görmeyenler ne yapmalı?

28.03.2016Sağlık
Obezite cerrahisi sonrası yeniden kilo alma sorunu ve revizyonel cerrahi

Obezite cerrahisi sonrası yeniden kilo alma sorunu ve revizyonel cerrahi

Aşırı kilo ve obezitenin getirmiş olduğu sağlık sorunlarına sahip kişiler için obezite cerrahisi, kilo verme çözümü için uzun dönemde en etkin tedavi yaklaşımıdır. Ancak obezite cerrahisinden birkaç yıl sonra kişi, yeniden kilo alma sorunu ile karşı karşıya gelebilir.

10.03.2016Sağlık
D vitamini hakkında bilmeniz gereken her şey

D vitamini hakkında bilmeniz gereken her şey

Eksikliği kilo aldırmasından tutun, kemiklerde güçsüzlüğe, depresyona kadar birçok şeye neden olan D vitaminin birçok faydası ve görevleri var. Bunun için yeteri kadar güneşlenmek veya D vitamini takviyesi almak bazen yeterli olmayabiliyor.

1.10.2015Sağlık
Obezite hastalarına mide küçültme ameliyatı uyarısı

Obezite hastalarına mide küçültme ameliyatı uyarısı

"Mide küçültme ameliyatı oldu zayıfladı", "Midesine kelepçe taktırdı", "Mide ameliyatından sonra hayatını kaybetti"... Bu ve benzeri birçok haber son yıllarda hızla artış gösterdi. Obezite dünyada artarken, insanlar fazla kilolarından kurtulmak için sıklıkla bu operasyonlara başvurur oldu. Ancak zaman zaman operasyonların risklerinin yeterince anlatılmadığı ve neye göre seçileceğinin yanlış bilindiği ortaya çıktı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Arsoy, "Ameliyatın başarı ile tamamlanması demek, kilo vermenin başarı ile sonuçlanması anlamı taşımaz." dedi ve ameliyat olurken nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı.

8.07.2015Sağlık
Ayıplandı 160 kilo verdi

Ayıplandı 160 kilo verdi

Şişman olduğu için tacize uğrayan Zaneta Jones, geçirdiği ameliyat sonucu 160 kilo kaybetti.

2.08.2014Avrupa
Obeziteden kurtulmanın son çaresi ameliyat

Obeziteden kurtulmanın son çaresi ameliyat

Memorial Şişli Hastanesi Obezite ve Diyabet Cerrahisi Bölümü'nden Doç. Dr. Halil Coşkun, obezite cerrahisinin, kilo kaybettirici cerrahinin ötesinde, kiloya bağlı olan hastalıkları tamamen iyileştirici bir yöntem olduğunu belirtti.

20.10.2013Sağlık
Sadece zayıflatmıyor tedavi de ediyor

Sadece zayıflatmıyor tedavi de ediyor

Düzce Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan, obezite ameliyatlarının sadece insanları zayıflatmakla kalmadığını, başta diyabet olmak üzere metabolik durumla ilgili değişiklikler oluşturabildiğini belirterek, "Dünya geneline nazaran Türkiye'de obezite cerrahisi yoğun değil fakat ülkemizde önümüzdeki yıllarda obezite cerrahisi artarak sürecek" dedi.

22.09.2013Sağlık
NE YAPTIN DA BÖYLE ZAYIFLADIN

NE YAPTIN DA BÖYLE ZAYIFLADIN

Yavuz Bingöle ve Serkan Çağrı'nın sunduğu 'Bir Ses Bir Nefes' programının dün akşamki konuğu 'Cesaretin Var mı Aşka' şarkısıyla ünlenen Gülay'dı.

12.09.2013Kelebek
30 KİLO VERİNCE KİMSE TANIYAMADI

30 KİLO VERİNCE KİMSE TANIYAMADI

Yavuz Bingöle ve Serkan Çağrı'nın sunduğu 'Bir Ses Bir Nefes' programının dün akşamki konuğu 'Cesaretin Var mı Aşka' şarkısıyla ünlenen Gülay'dı. Bir dönem aldığı aşırı kilolarla şaşırtan Gülay, bu kez verdiği 30 kilo nedeniyle tanınmakta zorlandı. Yavuz Bingöl'ün "Ne yaptın da böyle zayıfladın" sorusuna ünlü şarkıcı "Hayat işte, kilo alırsın... kilo verirsin..." diyerek yanıt verdi. Gülay’ın kız kardeşi Nilüfer Sezer, ünlü şarkıcının neden bu kadar kilo verdiğini anlattı: “Gastrik bypass ameliyatı oldu. Bu ameliyat şeker hastalarına uygulanan bir ameliyat. Doktorları böyle olmasını uygun buldu çünkü midesinde ülser vardı. Kendisi de şeker hastalığından müzdaripti ve daha önce yaşadığı böbrek rahatsızlığı nedeniyle bir böbreği alınmıştı. 90 kiloya ulaşmıştı ve artık ilaç kullanmaması gerektiği için doktorların kararı ameliyat oldu. Kendi tam 30 kilo verdi". Sinem Vural - Hürriyet

11.09.2013Ne Oluyor
Hem obezite hem diyabetten kurtuldu

Hem obezite hem diyabetten kurtuldu

ABD’de, obezite ve şeker hastalığı tedavisinde, yeni trend olarak belirtilen Modifiye Duodenal Switch ameliyatı (ince bağırsağın kısaltılması), Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde, Genel Cerrah Doç. Dr. Ayhan Mesci tarafından yapılmaya başlandı.

1.04.2013Sağlık
Dünyadaki 2 hastadan biri

Dünyadaki 2 hastadan biri

Dünyada “tokluk” hissetmediği tespit edilen 2 hastadan biri olduğu belirlenen Mardinli Cuma Özalbayrak, 183 kilograma indi.

7.06.2012Gündem
Dünyadaki 2 hastadan biri

Dünyadaki 2 hastadan biri

Dicle ve Cambridge üniversitelerince yapılan araştırmada, dünyada “tokluk” hissetmediği tespit edilen 2 hastadan biri olduğu belirlenen 229 kilogram ağırlığındaki Mardinli Cuma Özalbayrak, 4 ayda yaklaşık 46 kilo vererek 183 kilograma indi ve cerrahi müdahaleye hazır hale geldi.

5.06.2012Sağlık
Ne zaman ameliyat ne zaman diyet

Ne zaman ameliyat ne zaman diyet

Hareketsiz yaşam ve fast food tarzı beslenme obeziteyi çağımızın hastalığı haline getirdi.

22.05.2012Sağlık
Bu kadının karnı niçin ağrıyor

Bu kadının karnı niçin ağrıyor?

Çığlık çığlığa bir kadın, beni kurtarın, diye bağırıyor. Evet röntgende hava görünüyordu. Karında hava, mide veya bağırsakta delik anlamına gelir, fakat her zaman röntgende çıkmaz. Delik, sağlıklı, genç kadınlarda nadiren görülmekle birlikte, kilo vermek için by-pass geçirmiş birinde görülmesi yüksek bir olasılıktı.

17.03.2006Spor
Fazla kilolarıyla birlikte şekerine de veda etti

Fazla kilolarıyla birlikte 'şeker'ine de veda etti

Emine Sürek, kilosuyla iki yıl öncesine kadar 'Morbid obez' tanımına giren insanlardandı. Tam 152 kiloydu. Defalarca denedi kilo vermeyi ancak başaramadı. Son çare cerrahi operasyon yapıldı. 44 kilo veren Sürek'in 500'ler seviyesinde olan kan şekeri değeri de 80'lere düştü. Sürek hem sağlıklı kilosuna kavuştu hem de artık şeker ilacı kullanmıyor.

15.03.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

Obezitede Avrupa şampiyonuyuz

DÜNYADA obezite 1975’ten bu yana üç kat arttı. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre obezite artık sadece Amerika gibi yüksek gelirli ülkelerin sorunu değil. Yoksul ya da gelişmekte olan ülkelerde de obezite oranı hızla artıyor.

30.09.2018

Olmak ya da ölmek işte bütün mesele bu!

Haberler ikiye ayrılıyor, mide küçültme ameliyatı olup minimum 40 kilo verenler ve mide küçültme ameliyatı olup ölenler.

5.07.2015

Gelecekte kanser öldürmeyecek

Bundan 50 yıl sonra hangi hastalıklara yakalanabileceğimizi bilecek, önlem alabileceğiz. Örneğin çağın belası kanser tedavi edilecek, hayatta kalma oranı yükselecek. Giysilerimiz kalp atışımızdan stres hormonuna gözlem yapabilecek. Nasıl mı?

3.08.2013

İşi gücü bırakıp kendilerini zihinsel engellilere adadılar

İZMİR’de zihinsel engelliler için Türkiye’deki ilk spor merkezi açıldı. Karşıyaka’daki merkezin öncüsü İzmir Otizm Merkezi Gençlik ve Spor Derneği. Kurucular da, deyim yerindeyse, işi gücü bırakıp gönüllü olmuş.

24.07.2009

Televizyon şişmanlatır aktivite zayıflatır

Televizyon izleme süresinin azaltılması, obezite riskinin düşmesinde çok önemli bir faktördür. Çocukların televizyon karşısında geçirdikleri süre düşürülerek, ailenin birlikte yaptığı aktiviteler artırılmalıdır.

23.03.2004