MENÜ

Garo Paylan

Garo Paylan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Garo Paylan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Garo Paylan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 272 Garo Paylan haberi bulunmuştur.

Garo Paylan 1972 yılında, İstanbul'da doğdu. HDP İstanbul milletvekilidir.

 

Garo Paylan Haberleri

‘Anneleri niye görmüyorsunuz’

‘Anneleri niye görmüyorsunuz’

HDP Diyarbakır Miletvekili Garo Paylan’ın, HDP’li belediyelere kayyum atanmasına yönelik tepkisi TBMM Genel Kurulu’nda tartışma yarattı.

4.10.2019Gündem
HDPli vekillerden Latin Amerikada sözde soykırım suçlamaları

HDP'li vekillerden Latin Amerika'da sözde soykırım suçlamaları

HDP'li milletvekilleri, Latin Amerika'da bir araya geldikleri çevrelere Türkiye'yi şikayet ederek soykırım riski suçlamasında bulundu.

17.08.2019Gündem
İkinci konutun cazibesi azalacak

İkinci konutun cazibesi azalacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11. Kalkınma Planı’nda önceliklerinden birinin yurtiçi tasarrufları arttırmak olduğunu belirterek, “2023’e kadar tasarrufların yüzde 30.3’e çıkarılmasını hedefledik. Bunun büyük kısmı özel kesimden sağlanacak. Bunun için özel birikim hesaplarına teşvik uygulanacak, ikinci ve sonraki konut alımlarının cazibesi azaltılacak, imar değeri artışlarından kamu pay alacak” dedi.

17.07.2019Ekonomi
‘Adı ne Garo, haydi buyurun bakalım’

‘Adı ne Garo, haydi buyurun bakalım’

TRT’de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisi, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda tartışmalara yol açtı.

24.05.2019Gündem
Meclise yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi

Meclise yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin de aralarında bulunduğu 43 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.

30.03.2019Gündem
İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman İmar barışı uzatılacak mı

İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman? İmar barışı uzatılacak mı?

İmar barışı ne zaman bitiyor sorusu, yapı kayıt belgesi bulunmayan gayrimenkul sahiplerinin araştırdığı konu olmaya başladı. 31 Aralık tarihinde sona ereceği geçtiğimiz aylarda açıklanan imar barışı için 'uzatılacak mı?' sorusu gündemde yer alıyor. Peki, henüz kaydı olmayan taşınmazlarını kayıt altına almak isteyen birçok kişinin yakından takip ettiği imar barışı uzatılacak mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

27.12.2018Ekonomi
Son dakika: 8 milletvekili için flaş talep

Son dakika: 8 milletvekili için flaş talep

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 8 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.

26.12.2018Gündem
‘Cezalar gelire göre olsun’ tartışması

‘Cezalar gelire göre olsun’ tartışması

TBMM’de ilginç bir öneri tartışmaya açıldı. Muhalefet, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda trafik cezaları başta olmak üzere para cezalarının gelire orantılı belirlenmesini istedi. Geliri düşük olana düşük, yüksek olana yüksek tutarda ceza kesilmesi önerisine AK Parti temsilcisi “Değerlendirilebilir” diyerek sıcak baktı.

26.12.2018Gündem
İmar barışında süre uzatma sinyali

İmar barışında süre uzatma sinyali

31 Aralık’ta sona erecek olan imar barışı başvurularında yeni uzatma gündemde.

25.12.2018Ekonomi
Yeni dönemin ilk fezlekeleri

Yeni dönemin ilk fezlekeleri

Milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin yeni dönemin ilk fezlekeleri Meclis Başkanlığı’na sunuldu.

29.11.2018Gündem
FETÖ’den arınma sürecini başarıyla tamamlayacağız

FETÖ’den arınma sürecini başarıyla tamamlayacağız

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bakanlığının bütçe sunuş konuşmasında adalet sistemine ilişkin çarpıcı rakamlar verirken, ticari uyuşmazlıklarda da zorunlu arabuluculuğun getirileceğini açıkladı. 2019 yılının yargı için arınma ve yeniden inşa süreci ve dönüm noktası olacağını vurgulayan Gül, “FETÖ ile mücadele aynı zamanda Türk yargısının bir bağımsızlık ve saygınlık mücadelesidir” dedi.

21.11.2018Gündem
TBMM için ‘külliye’ atışması

TBMM için ‘külliye’ atışması

MECLİS Başkanvekili Mustafa Şentop, eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın döneminden itibaren “TBMM” için “Külliye” tanımının kullanılmasını, yerleşkenin mimarı Clemens Holzmeister ile birlikte çalışan Türk mimar Ziya Payzın’ın “Kemal Paşa Külliyesi” tanımıyla savundu.

1.11.2018Gündem
Elveda büyük usta

Elveda büyük usta

Dünyaca ünlü foto muhabiri Ara Güler (90) dün sonsuzluğa uğurlandı. Güler için ilk tören Galatasaray Meydanı’nda yapıldı. Daha sonra vaftiz edildiği Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi’ndeki dini törenin ardından Şişli Ermeni Mezarlığı’nda toprağa verildi.

20.10.2018Gündem
Son dakika... Ara Güler son yolculuğuna uğurlandı

Son dakika... Ara Güler son yolculuğuna uğurlandı

Fotoğraf sanatçısı Ara Güler son yolculuğuna uğurlandı. Ara Güler için ilk tören Galatasaray Meydanı'nda yapıldı. Törene çok sayıda seveni katıldı, evinin penceresinden töreni izleyen bir kadın gözyaşlarına boğuldu. Ara Güler'in naaşı, Galatasaray Meydanı'ndaki törenin ardından Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi'ne götürüldü. Kilise, Güler'in sevenleriyle dolup taştı. Ara Güler için "Tarihi zapt eden bir insandı" diyen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tabutu Türk bayrağına sarıldı'' diye konuştu. Bu arada Ara Güler'in babasının memleketi olan Şebinkarahisar'dan gönderilen toprak ve karayemiş usta foto muhabirinin mezarına konuldu.

20.10.2018Gündem
Cumartesi Annelerine yasak devam etti

Cumartesi Anneleri'ne yasak devam etti

GALATASARAY Meydanı’nda açıklama yapmalarına izin verilmeyen Cumartesi Anneleri, 702’nci hafta eylemlerini İnsan Hakları Derneği (İHD) binası yakınında yaptı.

8.09.2018Gündem
701. haftada Galatasaray kapalı

701. haftada Galatasaray kapalı

'Cumartesi Anneleri’ne, eylemlerinin 701. haftasında Galatasaray Meydanı’nda oturma izni verilmedi.

1.09.2018Gündem
Cumartesi Anneleri’ne 700. hafta müdahalesi

Cumartesi Anneleri’ne 700. hafta müdahalesi

Kayıp yakınlarını arayan Cumartesi Anneleri’nin İstanbul Galatasaray Meydanı’ndaki 700’üncü oturma eyleminde olaylar çıktı. Polisin biber gazı ve plastik mermi kullandığı müdahale sırasında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

25.08.2018Gündem
SSK ve Bağkur emeklisi doktora ek ödeme yok

SSK ve Bağkur emeklisi doktora ek ödeme yok

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçen torba teklifle, Emekli Sandığı emeklisi doktor ve diş hekimlerine, aylık bin 500 ile 2 bin lira arasında ek ödeme gelirken, SSK ve Bağkurlu doktorlar düzenlemenin dışında tutuldu. Gerekçe, kamuda çalışmayı özendirmek olarak açıklandı.

25.07.2018Ekonomi
TBMMnin ekonomi vitrini şekillendi

TBMM'nin ekonomi vitrini şekillendi

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile siyasette yeni bir dönem başlarken, iktisatçı birçok siyasetçi de milletvekili seçildi.

25.06.2018Ekonomi
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem
Kurmaylar Meclis’te

Kurmaylar Meclis’te

PARTİLERİN ekonomi kurmayları vekil seçildi.

24.06.2018Ekonomi
Seçim sonuçlarında son durum.. İşte il il seçim sonuçları ve açılan sandıklar

Seçim sonuçlarında son durum.. İşte il il seçim sonuçları ve açılan sandıklar

Seçim sonuçları kesin olmamakla birlikte büyük ölçüde açıklandı. YSK Başkanı Sadi Güven seçim sonuçları hakkında merak edilenleri açıkladı ve oy oranlarındaki son durumu da vatandaşlarla paylaştı. Peki seçim sonuçlarında son durum nasıl? İşte il il seçim sonuçları ve detaylar

24.06.2018Gündem
TÜSİAD, HDP yöneticilerini dinledi

TÜSİAD, HDP yöneticilerini dinledi

TÜSİAD, seçim öncesi siyasi parti temsilcilerini ağırlamaya devam ediyor. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan ile TÜSİAD’ı ziyaret etti.

13.06.2018Ekonomi
Doğudaki yarışta yeni aktörler

Doğudaki yarışta yeni aktörler

BUGÜNE kadar AK Parti ile HDP arasında yarışa sahne olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bu kez denkleme yeni aktörlerin de dahil olması bekleniyor.

22.05.2018Gündem
Vekil listesinde Şimşek yok

Vekil listesinde Şimşek yok

Partilerin milletvekili listeleri teslim edildi. AK Parti, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü’yü listeye koymadı. Diğer ekonomi bakanlarının hepsi farklı illerde 1. sıradan aday gösterildi.

21.05.2018Ekonomi
İşte HDPnin milletvekili adayları

İşte HDP'nin milletvekili adayları

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdi.

21.05.2018Gündem
TBMMnin yetkisi Bakanlar Kurulunda

TBMM'nin yetkisi Bakanlar Kurulu'nda

BAKANLAR Kurulu, yeni Anayasa’da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı sisteminin kamudaki altyapısını 24 Haziran’dan önce KHK’larla tamamlamak amacıyla tüm yasaları kapsayan yetkiyi TBMM’den aldı.

11.05.2018Gündem
Demirtaş ve Öndere 5er yıl hapis istemi

Demirtaş ve Önder'e 5'er yıl hapis istemi

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder hakkında, "Terör örgütü propagandası" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada esas hakkındaki mütalaasını sunan savcı, her iki sanığın atılı suçtan cezalandırılmasını istedi.

30.04.2018Gündem
Merkez’den dövizdeki yükselişe ‘atak’ yorumu

Merkez’den dövizdeki yükselişe ‘atak’ yorumu

MERKEZ Bankası, dövizdeki yükselişe “bu bir atak” yorumunu yaptı. Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kapalı oturumda milletvekillerine sunum yaptı daha sonra da sorularını yanıtladı.

10.04.2018Ekonomi
140 milyarlık KDV iadesinden vazgeçildi

140 milyarlık KDV iadesinden vazgeçildi

AK Parti, CHP ve MHP Katma Değer Vergisi (KDV) Yasası üzerinde son dakikada getirdikleri önergelerle milletvekilleri ve generallere yeni haklar tanıdı. Ayrıca geçmiş dönemlere ait birikmiş devreden KDV’lerin iadesinden de vazgeçildi. Düzenleme; 60 milyar lirası belediye ve kamu, 80 milyar lirası da özel sektör olmak üzere yaklaşık 140 milyar liralık KDV'nin iadesini kapsıyordu.

30.03.2018Ekonomi
Yabancı hastaya vergi muafiyeti

Yabancı hastaya vergi muafiyeti

SAĞLIKTA yabancıya vergi muafiyeti getiren düzenleme dün gece Meclis’ten geçti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, tasarının yasalaşmasının ardından yürürlüğe girecek düzenleme için “Dünyada sağlık turizminden yararlanan insan sayısı 30 milyon, harcanan para 500 milyar dolar. Yani kişi başına harcanan para 17 bin dolar. Bugün 5 milyar dolar hesaplanan sağlık alanından gelen bir para var yurt dışından ve bunu 10 milyar dolar üzerine taşımak mümkün” dedi.

28.03.2018Ekonomi
Netflix, Puhu TV kapsamda Youtube, Instagram yok

Netflix, Puhu TV kapsamda Youtube, Instagram yok

İNTERNETE RTÜK denetimi getiren düzenleme Meclis’te önceki gece yasalaştı.

22.03.2018Gündem
Netflix, Puhu TV kapsamda... Youtube, Instagram yok

Netflix, Puhu TV kapsamda... Youtube, Instagram yok

İNTERNETE RTÜK denetimi getiren düzenleme Meclis’te önceki gece yasalaştı.

22.03.2018Ekonomi
Taksi plakaları için sürpriz adım

Taksi plakaları için sürpriz adım

Taksilerle, UBER arasındaki gerilim son günlerde tartışılırken, Maliye Bakanlığı’ndan sürpriz bir adım geldi.

15.03.2018Ekonomi
Suikast iddiasına takipsizlik

Suikast iddiasına takipsizlik

HDP’li Garo Paylan’ın, ‘Almanya’da başta olmak üzere Avrupa’da yaşayan bazı akademisyen, gazeteci, siyasetçi, kanaat önderine suikast düzenleneceği’ iddiası üzerine Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nca başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

1.03.2018Gündem
Artık gençlerin sigorta bildirimi işe girdikleri gün yapılacak

Artık gençlerin sigorta bildirimi işe girdikleri gün yapılacak

Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasada genç istihdamını kolaylaştırmak için yapılan düzenleme kayıt dışılığı daha da artıracak. Artık, 18-25 yaş arası gençlerin bir gün önce değil işe başladıkları gün sigorta bildirimi yapılabilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan, düzenlemenin kayıt dışılığını ‘bir miktar’ artıracağını kabul etti.

21.02.2018Ekonomi
Efsane doktor Türk bayrağıyla uğurlandı

Efsane doktor Türk bayrağıyla uğurlandı

Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli cildiye uzmanlarından "Kolsuz Agop" olarak tanınan Prof. Dr. Agop Kotoğyan için Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Kotoğyan'ın ailesi, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan ile aralarında meslektaşları, arkadaşları, öğrencilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Tören öncesi Agop Kotoğyan'ın eşi Suzan, oğlu Garen, kızı Darphin Kotoğyan ve diğer aile fertleri kilise girişinde taziyeleri kabul etti. Aileye başsağlığı dileğinde bulunanların oluşturduğu kuyruk kilisenin önündeki sokağa taştı.Törenin ardından tabutun üzerine Türk bayrağı konuldu.Episkopos Sahak Maşalyan'ın yönettiği cenaze töreninin ardından Kotoğyan, Zeytinburnu'ndaki Balıklı Ermeni Mezarlığı'nda toprağa verildi.13 yaşındayken çalıştığı gümüş atölyesinde bir kolunu kaybettikten sonra tıp fakültesini bitirip Türkiye'nin en önemli dermatoloji uzmanlarından biri olan Prof. Dr. Kotoğyan, 13 Şubat Salı günü kanser nedeniyle hayatını kaybetmişti.Prof. Dr. Agop Kotoğyan, bir kolu olmadığı için halk arasında "Kolsuz Agop" olarak biliniyordu.

17.02.2018Haber
Efsane doktor Türk bayrağıyla uğurlandı

Efsane doktor Türk bayrağıyla uğurlandı

Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli cildiye uzmanlarından "Kolsuz Agop" olarak tanınan Prof. Dr. Agop Kotoğyan için Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'nde cenaze töreni düzenlendi.

17.02.2018Gündem
Hesap karıştı

Hesap karıştı

Başbakan Yardımcısı Şimşek’in kapsamını açıkladığı ‘Tek Hesap’ın komisyon görüşmelerinde ortalık karıştı. Devletin ödeme ve tahsilat işlemlerinin gerçekleştirildiği hesabın kapsamına, yerel yönetimler ve İşsizlik Fonu’nun da dahil edilebileceği belirtilince Maliye Bakanı Naci Ağbal, görüşmeleri haftaya erteledi.

16.02.2018Ekonomi
Ermeni iddialarını takvime sokuyor

Ermeni iddialarını takvime sokuyor

Fransa Ermeni Organizasyonları Koordinasyon Konseyi’nin senelik yemek davetine katılan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, takvime ‘Ermeni soykırımını anma günü’nü ekleyeceğini açıkladı.

1.02.2018Dünya

Yazar Sonuçları

İmamoğlu CHP’yi kampa çekiyor

İSTANBUL Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, pazartesi günü başlayacak İBB Meclisi toplantısı öncesinde CHP grubunu bu cumartesi-pazar günleri Kumburgaz’da kampa çekiyor.

5.07.2019