MENÜ

Gap

Gap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.458 Gap haberi bulunmuştur.

Güneydoğu Anadolu Projesi ya da kısaca GAP, Fırat ve Dicle Nehirleri üzerinde yapımı öngörülen barajlar, hidroelektrik santralleri ve sulama tesislerinin yanı sıra kentsel ve kırsal altyapı, ulaştırma, sanayi, eğitim, sağlık ve diğer sektörlerin gelişmesini ve hizmetlerini kapsayan entegre projedir. 2005 yılı verilerine göre toplam proje maliyeti 28 milyar dolardır. Türkiye Devleti'ne birçok açıdan büyük katkılar sağlamıştır.GAP FC
Gap Hautes-Alpes Football Club ya da Gap FC, 1970 yılında Gap şehrinde kurulmuştur. Renkleri;Sarı - Lacivert'tir. Maçlarını 5,000 kişilik Stade Municipal de Gap'da yapmaktadırlar.

Gap Haberleri

GAPın yeni incileri

GAP'ın yeni incileri

GAP'ın yeni barajları: Ilısu ve Silvan

10.11.2018Ekonomi
GAPın iki dev barajı tamamlanıyor

GAP'ın iki dev barajı tamamlanıyor

Dünyanın en iddialı kalkınma yatırımlarından Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında Dicle Nehri üzerine inşa edilen Ilısu Barajı'nın yüzde 90'ının, Silvan Barajı'nın ise yüzde 50'sinin tamamlandığı belirtildi.

10.11.2018Ekonomi
Peygamberler şehri olan Şanlıurfada sonbahar güzelliği

'Peygamberler şehri' olan Şanlıurfa'da sonbahar güzelliği

'Peygamberler şehri' olarak nitelendirilen Şanlıurfa'da, Hazreti İbrahim'in doğup büyüdüğü ve dönemin hükümdarı Nemrut tarafından ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen tarihi Balıklıgöl, sonbahar mevsiminde ziyaretçilere görsel şölen sunuyor.

1.11.2018Seyahat
GAP, Ugandaya model olacak

GAP, Uganda'ya model olacak

Türkiye'nin, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında elde ettiği ekonomik ve sosyal kazanımlardaki tecrübesi Uganda için model olacak.

28.10.2018Ekonomi
Atatürk Barajında alabalık üretim atağı

Atatürk Barajı'nda alabalık üretim atağı

Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından GAP'a hayat veren ve gövde dolgu hacmi bakımından Türkiye'de birinci, dünyada altıncı sırada yer alan Atatürk Barajı'nda, alabalık üretiminin yaygınlaştırılması amacıyla çalışma başlatıldı.

28.10.2018Ekonomi
Fırat Nehrinden 27 milyar dolar enerji geliri

Fırat Nehri'nden 27 milyar dolar enerji geliri

Dünyanın en iddialı kalkınma yatırımlarından olan GAP kapsamında bugüne kadar küçüklü büyüklü 15 baraj inşa edildi - Bunlardan Fırat Nehri üzerinde bulunan Keban, Karakaya, Birecik, Karkamış ve Atatürk Barajı 25 yılda 30 milyar megavatsaat enerji üretti

25.10.2018Ekonomi
Sulama yatırımları pamuk üretimine yaradı

Sulama yatırımları pamuk üretimine yaradı

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) sayesinde pamukta Türkiye'nin toplam üretiminin yüzde 70'ini tedarik eden Güneydoğu Anadolu Bölgesi, ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyor.

23.10.2018Ekonomi
Türk gayrimenkul sektöründen Almanya çıkarması

Türk gayrimenkul sektöründen Almanya çıkarması

Emlak Konut GYO, Kiptaş, Sur Yapı, Artaş İnşaat, Nef, Kuzu Grup, Teknik Yapı ve Gap İnşaat milyarlarca liralık projelerini Berlin ve Köln'de tanıtacak.

19.10.2018Ekonomi
Tarımsal üretime 500 milyon TL ek gelir

Tarımsal üretime 500 milyon TL ek gelir

5.1 milyar TL’lik tarımsal gelire sahip olan Diyarbakır’da, yapımı devam eden Silvan Projesi ile 235 bin dekarlık alan suya kavuşacak. Böylece Diyarbakır’da tarımsal gelirde artış yaşanacağına dikkat çeken DenizBank Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, “Örneğin söz konusu alanda sulama yapılmadan buğdaydan elde edilen gelir 88 milyon TL olacakken, sulama sonrası 137 milyon TL’ye çıkabilir. Eğer 235 bin dekarlık bu alanda pamuk ekilirse elde edilecek gelir ise 480 milyon TL’ye ulaşır” ifadelerini kullandı.

11.10.2018Ekonomi
Her üreticinin ‘cebine’ zirai danışman

Her üreticinin ‘cebine’ zirai danışman

DenizBank Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Pervin Dinçer Altunhan, “Bankamız nezdinde, mobil satış, mobil uygulamalar, internet bankacılığı, ATM gibi alternatif dağıtım kanalları kullanımı en yüksek olan bölgeyiz. Çiftçilere tarlalarında bankacılık hizmeti veriyoruz. Deniz’den Toprağa uygulamamız sayesinde de her üreticimizin cebine bir zirai danışman koyduk” dedi.

11.10.2018Ekonomi
Kadınlar teknoloji sektöründe memnun ancak liderlik yolunda engeller var

Kadınlar teknoloji sektöründe memnun ancak liderlik yolunda engeller var

Denetim, danışmanlık, finansal danışmanlık, risk danışmanlığı, vergi ve ilgili alanlarda, birçok farklı endüstride faaliyet sürdüren Deloitte Türkiye, ‘Teknoloji Sektöründe Kadın: Türkiye’de kadınları teknoloji sektörüne çekmek ve kariyer yolunda desteklemek’ temalı raporunu yayınladı.

8.10.2018Teknoloji
En prestijli ödülü ‘Gap’tı

En prestijli ödülü ‘Gap’tı

Türkmenistan’da Gap İnşaat tarafından yapılan Uluslararası Türkmenbaşı Limanı, mühendislik, müteahhitlik ve mimari alanda dünyanın en prestijli ödülü olarak gösterilen ‘Global Best Project’ödülünü kazandı. ‘Modern İpek Yolu’nun Batı’ya açılan kapısı olarak gösterilen liman Asya ve Avrupa arasındaki kargo teslimat süresini 45 günden 15 güne indirdi.

6.10.2018Ekonomi
GAPın başkentinde beyaz altın mesaisi

"GAP'ın başkenti"nde "beyaz altın" mesaisi

Türkiye'nin toplam pamuk üretiminin yarısına yakınının gerçekleştirildiği "GAP'ın başkenti" Şanlıurfa'da, hasada başlayan işçiler gün boyunca güneşin altında yoğun mesai harcıyor.

16.09.2018Ekonomi
Büyükşehir’in sporcusu Avrupa üçüncüsü

Büyükşehir’in sporcusu Avrupa üçüncüsü

ALMANYA’nın başkenti Berlin’deki Friedrich-Ludwig-Jahn Sportpark Stadı’nda düzenlenen 2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki milli atlet Öznur Alumur T11 kategorisi kadınlar 400 metrede 1.06.30’luk derecesiyle gümüş madalya kazandı.

28.08.2018Diğer
2018 iPhone Fotoğraf Ödülleri açıklandı: Türkiyeden 3 isim de var

2018 iPhone Fotoğraf Ödülleri açıklandı: Türkiye'den 3 isim de var!

Bu yıl 11’incisi düzenlenen iPhone Fotoğraf Ödülleri’nin (IPPAWARDS) kazananları dün akşam açıklandı. Yılın Büyük Ödülü, "Yerinden Edilenler" isimli çalışmasıyla Bangladeş’ten Jashim Salam’a verildi.

19.07.2018Teknoloji
AA sordu, Pensilvanyadaki kasaba sakinleri FETÖyü anlattı: Kasabayı ele geçiriyor

AA sordu, Pensilvanya'daki kasaba sakinleri FETÖ'yü anlattı: 'Kasabayı ele geçiriyor'

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen ve destekçilerinin Pensilvanya'nın Ross belediyesine bağlı Saylorsburg beldesinde kurdukları çarpık ticari ilişkiler, bölgede yaşayan Amerikalıların tepkisine neden oluyor. Kasaba sakinlerinden John Favere, “Eğer Gülen’e yakınsan ruhsatı alırsın, değilsen izin filan alamazsın" dedi. Favere, “Kasabayı çok sık gerçekleştirdiği arazi alımları ile ele geçiriyor" diye konuştu.

3.07.2018Gündem
Türkiyeden Iraka güvence... Devam edecek

Türkiye'den Irak'a güvence... Devam edecek!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Dicle Nehri'nde Irak'a giden bir gram suyu tutmuyoruz, gelen su geçiyor. Bir zahmet kendi içlerine baksınlar, sulama sistemlerini ona göre modernize etsinler, Musul Barajı'nı ele alsınlar." dedi. Öte yandan Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Erdoğan'ın talimatı üzerine Ilısu Barajı’ndan Irak'ın Dicle Nehri’ne su akışının devam edeceğini belirterek, "Bu andan itibaren Ilısu Baraj’ından Irak'ın Dicle Nehri’ne su akışı devam edecek." dedi.

7.06.2018Ekonomi
Muharrem İnce: Bu kadar miting gördüm, böylesini görmedim

Muharrem İnce: Bu kadar miting gördüm, böylesini görmedim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Eskişehir'de halka hitap etti. Sıhhiye Meydanı'nda toplanan on binlerce Eskişehirli marşlar ve şarkılarla miting havasına çok önceden girdi. İnce, sözlerine Eskişehir'i selamlayarak başladı.

6.06.2018Gündem
Hürriyet’in acı günü

Hürriyet’in acı günü

Hürriyet Gazetesi Adana Bölge Temsilcisi Sinan Tanyıldız (66), tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

21.05.2018Gündem
Jean çarpması

Jean çarpması

Şu an alın, hem kışın hem de baharda giyin. Jean trendlerini yakalayan kullanışlı modeller burada.

23.02.2018Hürriyet Cumartesi
İnsanların girmesinin yasak olduğu ilginç ve gizemli yerler

İnsanların girmesinin yasak olduğu ilginç ve gizemli yerler

‘Hayır’ kelimesi her zaman için güçlü bir motivasyon kaynağıdır. Yasak konulan gizemli şeyler, yapmamamız ya da giremeyeceğimizin söylenmesi her zaman daha ilgi çekici hâle getirir. Ve dünyada da, halkın içine girmesinin çeşitli sebeplerden yasak olduğu birçok yer bulunuyor. İşte size insanların giremediği çok ilginç ve gizemli yerler…

6.02.2018Seyahat
Project shows Turkish people’s distance from native minority languages

Project shows Turkish people’s distance from native minority languages

A trailer for an EU-backed project reveals just how distant Turkish speakers are from the Armenian, Greek, Ladino (Judeo-Spanish) and Syriac languages native to the country.The trailer shows volunteer participants trying to guess languages they are listening to on headphones, with many voicing regret that they cannot distinguish between them.The project under the motto “Bridging the gap, building together a common future” by Rumvader, an association of Turkey’s minority Greek community, is supported by the Greek, Armenian, Sephardi and Syriac communities. ISTANBUL

4.01.2018HDN
Dev AVM 1.4 milyara satıldı

Dev AVM 1.4 milyara satıldı

İSTANBUL Uluslararası Finans Merkezi projesi sınırları içinde yer alan en büyük özel gayrimenkul projesi Metropol İstanbul’daki alışveriş merkezi satıldı.

27.12.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

10 Kasım için hatırlananlar: Akıldan başka yol göstermedi

ATATÜRK yurt kurtarıcılığının yanı sıra birbiri ardına devrimlerini gerçekleştirmiştir. O zamanki 1. Meclis çoğunluğunun bu devrimlere inanmamış olduğu bilinirken, Atatürk’ün gayesi ne idi?

8.11.2018

Farklılıkları avantaja dönüştürmeliyiz

Türkiye için başarının iki anahtarı var.Bunlardan ilki, katma değeri yüksek teknoloji ürünleri üretmek.İkincisi de kadınların iş dünyasına katılımını artırmak.

8.03.2018