MENÜ

G20

G20 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika G20 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.387 G20 haberi bulunmuştur.

G20 Haberleri

Heykele 11 Eylül tepkisi

Heykele 11 Eylül tepkisi

ABD’nin New York şehrinde 11 Eylül saldırılarının gerçekleştiği ‘Ground Zero’ bölgesinde Suudi Arabistan bayraklı bir eseri de içeren sergi tepki topladı.

16.01.2019Kitap Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik güvenli bölge açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik 'güvenli bölge' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısının ardından TBMM'de soruları yanıtladı. Bu arada Erdoğan 23 Ocak'ta Rusya'ya gideceğini söyledi.

15.01.2019Gündem
Almanya Kalkınma Bakanı’nın uçağı kalkamadı

Almanya Kalkınma Bakanı’nın uçağı kalkamadı

Almanya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Gerd Müller’in uçağı Afrika gezisinde arıza yaptı. Uçağı kalkamadığı için ticari uçakla yoluna devam eden bakanın morali oldukça bozuldu.

11.01.2019Avrupa
Çin ve ABD’nin ticari müzakereleri sona erdi

Çin ve ABD’nin ticari müzakereleri sona erdi

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, basın toplantısında, ABD heyetiyle başkent Pekin’de yürütülen ticari müzakerelerin sona erdiğini, sonuçların daha sonra açıklanacağını bildirdi.

9.01.2019Dünya
NAFTA, 25. yılında yerini USMCAya bırakacak

NAFTA, 25. yılında yerini USMCA'ya bırakacak

Toplam GSYH'si 24 trilyon doları aşan 3 üyesiyle dünyanın en büyük ticaret anlaşması özelliğini taşıyan NAFTA, 1 Ocak 2019'da 25. yıl dönümünü kutlayacak.

31.12.2018Ekonomi
ABD ile ilişkileri daha ileri götürmeye hazırız

"ABD ile ilişkileri daha ileri götürmeye hazırız"

Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD ile ikili ilişkilerde 40 yılda kazanılan gelişmelerin kolay elde edilmediğini kaydederek, bu ülkeyle koordinasyon, iş birliği ve istikrarla desteklenen ikili ilişkileri daha ileri götürmeye hazır olduklarını bildirdi.

30.12.2018Dünya
İtalya Başbakanı’ndan önemli Kaşıkçı cinayeti’ açıklaması

İtalya Başbakanı’ndan önemli 'Kaşıkçı cinayeti’ açıklaması

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, "Kaşıkçı cinayetinde bedeli ne olursa olsun gerçeği ortaya çıkarmalıyız." dedi.

28.12.2018Dünya

Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi’nden önemli açıklama

Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Dişli, Türkiye ile Hollanda arasında bir süre yaşanan gerginliğin Türkiye'nin girişimi ile bu yıl karşılıklı normalleşme sürecine dönüştüğünü belirtti.

28.12.2018Dünya
Japonya Uluslararası Balina Avcılığı Komisyonundan çıkıyor

Japonya Uluslararası Balina Avcılığı Komisyonu'ndan çıkıyor

Japonya, hayvan hakları ve çevrecilerin tepkilerine rağmen yaklaşık 30 yıllık yasağı kaldırıp ticari balina avcılığına Temmuz ayından itibaren yeniden başlayacaklarını duyurdu.

26.12.2018Dünya
Elektrik ve gaza yüzde 10 indirim

Elektrik ve gaza yüzde 10 indirim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılın son Meclis grup toplantısında yeni yıl müjdelerini açıkladı. Öncelikle doğalgaz ve elektrikte 1 Ocak’tan itibaren yüzde 10 indirim yapılacağını söyleyen Erdoğan, bölgesel istihdam teşvikinin 1 yıl uzatıldığını ayrıca yeni giren asgari ücretlinin vergisini ve primini devletin karşılayacağını duyurdu.

26.12.2018Ekonomi
Beyaz Saraydan ziyaret açıklaması

Beyaz Saray'dan ziyaret açıklaması

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye açık olduğunu fakat henüz planlanmış bir tarih bulunmadığını kaydetti.

25.12.2018Dünya
Son dakika... Bakan Albayrak: Yeni bir vergi veri analiz merkezi kuruyoruz

Son dakika... Bakan Albayrak: Yeni bir vergi veri analiz merkezi kuruyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Nihai amacımız, enflasyonu kalıcı olarak düşürmektir. Enflasyonla mücadelede para ve maliye politikalarımızdaki güçlü duruşu korurken aynı zamanda yapısal sorunlara da çözüm üreteceğiz” diye konuştu. Albayrak, "Yeni bir vergi veri analiz merkezi kuruyoruz. Mükelleflerin uyum düzeyinin artırılması, uyumsuz mükelleflerin uyumlu mükellefler aleyhine oluşturacağı haksız rekabetin önlenmesi, kayıtlı ekonominin teşvik edilmesi amacıyla yeni bir vergi veri ve risk analiz merkezi kuruyoruz. Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde kurulacak bu merkezde; farklı veri kaynaklarından elde edilen bilgilerle, faaliyet grupları ve sektörler itibarıyla mükellefler analiz edilecek, yapılacak mukayeseler suretiyle vergilemede muhtemel risk alanları tespit edilecektir. Defter beyan sistemini uygulamaya geçirdik” dedi.

18.12.2018Ekonomi
Türk Telekomun projesi, G20 Raporunda örnek gösterildi

Türk Telekom'un projesi, G20 Raporu'nda örnek gösterildi

Türk Telekom'un ekonomik, sosyal veya fiziksel nedenlerle internet kullanamayan kesimleri dijital dünya ile tanıştırdığı "İnternetle Hayat Kolay" projesi, Birleşmiş Milletler'in G20 Kapsayıcı İş Modelleri Güncellemesi Raporu'nda örnek proje gösterildi.

17.12.2018Teknoloji
Avrupa Birliği çökerse savaş Avrupa’ya geri gelebilir

Avrupa Birliği çökerse savaş Avrupa’ya geri gelebilir

Kendi halinde bir tarih hocasıyken kitapları uluslararası çapta milyonlar satan bir kanaat önderi haline geldi. Şimdi herkes dünyada olan biteni anlamlandırmak için onun kapısını çalıyor. ‘Sapiens’, ‘Homo Deus’, ‘21’inci Yüzyıl İçin 21 Ders’ kitaplarının yazarı Yuval Noah Harari, Koç Holding’in üst düzey yöneticiler toplantısında bir konuşma yapmak üzere İstanbul’a geldi. Bir rock yıldızı kadar ünlü yazarla, Hindistan’da iki aylık meditasyon inzivasına çekilmeden hemen önce geldiği şehrimizde buluştuk, eşsiz Boğaz manzarasına karşı dünya hallerini masaya yatırdık.

16.12.2018Hürriyet Pazar

Londra’da "Değişen Ortadoğu’da Türkiye" paneli düzenlendi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından organize edilen "Turkey Today/Bugünün Türkiye’si" panellerinin İngiltere ayağında "Değişen Ortadoğu’da Türkiye" başlıklı panel, Londra'da düzenlendi.

13.12.2018Gündem
İsveçteki Yemen görüşmelerinde son durum

İsveç'teki Yemen görüşmelerinde son durum

İsveç'teki Yemen konulu istişare toplantılarında bazı başlıklarda ilerleme sağlandığı açıklandı. Yemen hükümeti toplantılardan ümidini korurken, Husiler barış konusuna şüpheyle yaklaşıyor.

12.12.2018Dünya
Türkiye İsveçteki Yemen müzakerelerini takip ediyor

Türkiye İsveç'teki Yemen müzakerelerini takip ediyor

Türkiye'nin Sana Büyükelçisi Eler, "Yemen istişare toplantılarında esir değişiminin yanı sıra Taiz'in etrafındaki kuşatılmışlığın ortadan kaldırılması, havalimanlarının açılması ve Merkez Bankasının ortak işletilmesi gibi hususlar ele alınıyor." dedi.

11.12.2018Dünya
Yurt içi piyasalar büyüme verisine odaklandı

Yurt içi piyasalar büyüme verisine odaklandı

AA Finans'ın gerçekleştirdiği ankete katılan ekonomistler, GSYH'nin 3. çeyrekte yüzde 1,7 artmasını bekliyor.

10.12.2018Ekonomi
Huaweinin üst düzey yöneticisine ağır suçlama

Huawei'nin üst düzey yöneticisine ağır suçlama

Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou, Kanada'da görülen kefalet duruşmasında ABD'nin İran yaptırımlarına ilişkin olarak Amerikalı bankalara karşı sahtekarlık yapmakla suçlandı.

8.12.2018Ekonomi
Huawei CFOsu Mıng Vancou sahtekarlık yapmakla suçlandı

Huawei CFO'su Mıng Vancou sahtekarlık yapmakla suçlandı

Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin Mali İşler Direktörü Mıng Vancou, Kanada'da görülen kefalet duruşmasında ABD'nin İran yaptırımlarına ilişkin olarak Amerikalı bankalara karşı sahtekarlık yapmakla suçlandı.

8.12.2018Dünya
Mete Yarar: Terörün Türkiyeye maliyeti yaklaşık 700 milyar dolar

Mete Yarar: "Terörün Türkiye'ye maliyeti yaklaşık 700 milyar dolar"

Türkiye'nin teröre karşı mücadelesine de değinen Yarar, "Terörün Türkiye'ye maliyeti yaklaşık 700 milyar dolar. Türkiye, 700 milyar dolar ile neler yapardı biliyor musunuz? Türkiye'nin şu anda beş kuruş borcu yoktu ve Türkiye'nin üzerine bir Türkiye daha yapılmıştı." şeklinde konuştu.

7.12.2018Gündem
Son dakika AK Partinin önemli isminden son dakika açıklamaları

Son dakika! AK Parti'nin önemli isminden son dakika açıklamaları

AK Parti Genel Başkanı Mahir Ünal yerel seçim ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

7.12.2018Gündem
Bahçelinin zafer formülü: X+Y=Z

Bahçeli'nin zafer formülü: X+Y=Z

MHP lideri Devlet Bahçeli, yerel seçimlerle ilgili zafer formülünü açıkladı. Bahçeli, "Aziz milletimizin vicdanından doğan Cumhur İttifakı, 2023’ün güçlü Türkiye’sini şekillendirecek ve tarihin akışını değiştirecektir. X+Y=Z formülü ile Zillet İttifakı’nı alt edeceğiz" dedi.

7.12.2018Gündem
Terzioğlu: Karar ilaç fiyatlarını artıracak

Terzioğlu: Karar ilaç fiyatlarını artıracak

ABD Başkanı Donald Trump’ın bir süredir kaldırılacağını söylediği Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA), Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen G20 Zirvesi’nde imzalanan anlaşmayla sona erdiği bildirildi.

6.12.2018Ekonomi
Trump alay konusu oldu

Trump alay konusu oldu

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Çin ile süren ticari müzakerelerle ilgili olarak kendisini "gümrük vergisi adamı" şeklinde nitelemesi ülkede espri konusu oldu.

6.12.2018Dünya
Kripto paraların 9u geriledi

Kripto paraların 9'u geriledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisoynu (SEC) Direktörlerinden Steven Peikinin ICO (Initial Coin Offering Kripto Para Birimi İlk Halka Arzı) dolandırıcılığının önüne geçilmesi için uluslararası işbirliğinin şart olduğunu söylemesinin ardından piyasanın en yüksek hacimli 10 kripto para biriminden dokuzu geriledi.

5.12.2018Ekonomi
Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalarda hafta başında etkili olan ticaret savaşına ilişkin iyimserlik kısa sürdü ve pay piyasalarında dün sert düşüşler kaydedildi.

5.12.2018Ekonomi
Trumpın tek açıklaması piyasaları alt üst etti

Trump'ın tek açıklaması piyasaları alt üst etti!

ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile gerçek bir ticaret anlaşmasına ulaşılamaması durumunda gümrük vergilerinin süreceğini belirterek "Benim tarife adamı olduğumu hatırlayın" dedi. Trump'ın ticaret anlaşmasının gerçekleşmeyebileceği sinyalini taşıyan açıklamaları, ABD borsalarında deprem etkisi yarattı.

5.12.2018Ekonomi
Açıklamaları deprem etkisi yarattı

Açıklamaları deprem etkisi yarattı

ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile gerçek bir ticaret anlaşmasına ulaşılamaması durumunda gümrük vergilerinin süreceğini belirterek "Benim tarife adamı olduğumu hatırlayın" dedi. Trump'ın ticaret anlaşmasının gerçekleşmeyebileceği sinyalini taşıyan açıklamaları, ABD borsalarında deprem etkisi yarattı.

4.12.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençleri Külliyede ağırladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençleri Külliye'de ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nı ziyaret eden gençleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

4.12.2018Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

4.12.2018Gündem
100 kripto para biriminden 68i geriledi

100 kripto para biriminden 68'i geriledi

Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin bir araya geldiği G20 Liderler Zirvesinde bu yıl, kripto para birimlerinin regüle edilmesi kararının alınmasıyla piyasada hafta sonu görülen hafif artış yerini düşüşe bıraktı ve en yüksek hacimli 100 kripto para birimi arasından son 24 saatte 68'i geriledi.

4.12.2018Ekonomi
Son dakika... Dolar kuru 5.40 TL seviyesini gördü

Son dakika... Dolar kuru 5.40 TL seviyesini gördü

Dolar fiyatları şu dakikalarda 5.39 TL seviyesinde hareket ederken, Euro fiyatları ise 6.15 TL seviyesinde bulunuyor. Piyasalar, veri gündemini ve küresel piyasaları takip edecek.

4.12.2018Ekonomi
Trump, Fed Başkanının yorumlarını sevdi

"Trump, Fed Başkanı'nın yorumlarını sevdi"

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Başkan Donald Trump'ın Amerikan Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın geçen hafta yaptığı açıklamalardan memnun olduğunu söyledi.

3.12.2018Dünya

Yazar Sonuçları

2019 bizlere neler getirecek?

İngiliz The Guardian Gazetesi yılın ilk günü “Hoş geldin 2019… Bizlere neler getireceksin” diye çok çekici bir başlık atınca göz gezdirmekten kendimi alıkoyamadım.

2.01.2019

DEF’in Cinsiyet Uçurumu Raporu’nda yine sonlardayız

DÜNYA Ekonomik Forumu’nun 2018 Cinsiyet Uçurumu Raporu’nda 149 ülke arasında 130.sıradayız.

19.12.2018

İklim değişikliği Türkiye’de geçen yıl 1.9 milyar dolarlık hasara yol açtı

Birleşmiş Milletler’in 24. İklim Zirvesi Polonya’nın Katowice şehrinde hafta başında başladı.

5.12.2018