MENÜ

Füze

Füze ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Füze haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.239 Füze haberi bulunmuştur.

Füzeler, roketlerden farklı olarak sadece atmosferde çalışan çeşitli güdüm sistemleri ile (görüntü algılayıcılar, ısıl algılayıcılar, radar, ataletsel algılayıcılar, GPS, v.b.) hedefe yönelen karmaşık silahlardır. Füzeler çoğunluka roket motoruna sahiptirler. Çeşitli füzelerin jet motoru da bulunabilmektedir. Füzelere zaman zaman güdümlü roket de denilmektedir. Roket motoru olmayan sistemlere ise güdümlü mühimmat adı verilmektedir. Sualtı torpidoları gibi havada gitmeyen sistemler, karmaşık güdüm sistemlerine sahip olmalarına rağmen füze sınıflandırması içinde kabul edilmezler.

Füzeler, geçmişte genellikle uzun menziller için kullanılmışlardır. Nedeni ise öncelikle sistemin pahalılığı ve aynı zamanda güdüm sisteminin devreye girebilmesi için zaman gerekmesiydi. Kısa mesafede kullanıldığında güdümsüz bir silahla yapılan atıştan bir farkı yoktu.

Günümüzde hem uzun hem de kısa menzilli çok sayıda tipi mevcuttur. Bilişim teknolojisindeki gelişmeler, elektronik sistemlerin logaritmik mertebede ucuzlaması, güdümsüz sistemlerin lojistik destek yükünün fazlalığı, güdümsüz sistemler ile çevreye ve sivillere verilen yüksek zararlar, hareketli ve/veya zaman kritik hedeflerin güdümsüz sistemler ile vurulma zorlukları, v.b. sebebiyle füze sistemleri gün geçtikçe daha fazla tercih edilir olmuştur.

Güdümsüz sistemlere göre daha pahalı olan füze sistemlerinin kullanılabilmesi için en önemli unsur zamanında, hızlı ve doğru gerçekleştirilen keşif, gözetleme, istihbarat, hedef tespitidir. Yetersiz hedef istihbaratı durumunda güdümsüz bir sistem ile yapılan çoklu atışlarda hedefi vurma olasılığı daha yüksektir. Tabi bu atışta bölgede hedefle birlikte hedef dışındaki her şeye zarar verilebilir. Doğru ve zamanında istihbarat yoksa füzeler hedefi hassas bir biçimde ıskalar.

Füze Haberleri

Rusya, Akdeniz’den Humus’ta DEAŞ’ı vurdu

Rusya, Akdeniz’den Humus’ta DEAŞ’ı vurdu

RUSYA Savunma Bakanlığı, Akdeniz’den Humus yakınlarındaki DEAŞ hedeflerini vurdu. Operasyon konusunda Türkiye ve İsrail’e bilgi verilirken, ABD haberdar edilmedi. Rus tarafından yapılan yazılı açıklamada 6 adet Kalibar seyir füzesinin Amiral Essen ve Amiral Grigoroviç fırkateynleriyle, Krasnodar denizaltısından fırlatıldığı ifade edildi. Denizden yapılan füze saldırısının ardından da Rus jetleri aynı bölgeleri bombaladı.

23.6.2017Dünya
Kuzey Koreden yeni füze motoru denemesi

Kuzey Kore'den 'yeni füze motoru denemesi'

ABD'li yetkililer, Kuzey Kore'nin ABD'ye ulaşma kapasitesindeki bir balistik füze geliştirme çalışmaları kapsamında yeni bir roket motoru denediğini açıkladı.

23.6.2017Dünya
Rusya sadece Türkiye ve İsraile haber vererek DEAŞ hedeflerini vurdu

Rusya sadece Türkiye ve İsrail'e haber vererek DEAŞ hedeflerini vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye ile İsrail’i bilgilendirdikten sonra ve ABD’ye haber vermeden Akdeniz’de konuşlanan iki savaş gemisiyle denizaltıdan Humus yakınlarında DEAŞ hedeflerini “Kalibar” seyir füzeleriyle vurduğunu açıkladı.

23.6.2017Dünya
ABD bu kez başarısız oldu

ABD bu kez başarısız oldu

ABD Füze Savunma Ajansı’nın son bir ay içerisinde ikincisini gerçekleştirdiği orta menzilli balistik füze önleme testinin başarısız olduğu bildirildi.

23.6.2017Dünya
ABD’nin ikinci balistik füze savunma denemesi başarısız oldu

ABD’nin ikinci balistik füze savunma denemesi başarısız oldu

ABD Füze Savunma Ajansı’nın son bir ay içerisinde ikincisini gerçekleştirdiği orta menzilli balistik füze önleme testinin başarısız olduğu bildirildi.

22.6.2017Dünya
Suriye’nin doğusunda yeni mücadele sinyali

Suriye’nin doğusunda yeni mücadele sinyali

Terör örgütü DEAŞ güç kaybederken, Suriye’nin doğusu hareketleniyor. ABD’nin rejim uçağını düşürmesi, İran’ın Deyrizor’daki DEAŞ hedeflerine seyir füzeleri fırlatması petrol zengini bu bölgeye dikkati artırdı. BBC’ye göre DEAŞ zayıflarken, ABD ve İran gibi dış aktörlerin özellikle Suriye’nin doğusunda karşı karşıya gelme riski gitgide artıyor.

21.6.2017Dünya
S-400ler için önemli açıklama

S-400'ler için önemli açıklama

Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre, Rusya devlet silah ihracat şirketi Rosoboronexport Başkanı Aleksandr Miheyev, Rusya ve Türkiye'nin S-400 füze savunma sistemlerinin sevkiyatına ilişkin sözleşmenin üzerinde çalıştığını söyledi.

21.6.2017Dünya
Sır ölüm

Sır ölüm

Füze denemeleri ve tehditler nedeniyle araları gergin olan Kuzey Kore ile ABD arasında şimdi de Otto Warmbier krizi patlak verdi. 15 ay Kuzey Kore’de tutuklu kaldıktan sonra sağlık durumu nedeniyle geçen hafta ABD’ye gönderilen Otto Warmbier (22) isimli Amerikalı genç hayatını kaybetti. Ailesi ve Başkan Trump, Kuzey Kore rejimini ‘gaddarlıkla’ suçluyor.

20.6.2017Dünya
YPG’ye gönderilen silahlar rapor edildi

YPG’ye gönderilen silahlar rapor edildi

ABD Genelkurmay Başkanı General Joseph Dunford, Türkiye’nin tepkisine neden olan Suriye’de YPG’ye gönderilen ağır silahlarla ilgili Ankara’ya detaylı bir mektup gittiğini açıkladı. Dunford, ABD Savunma Bakanı James Mattis’in Türk mevkidaşı Fikri Işık’a geçen hafta gönderdiği mektupta silah tiplerinin şeffaf biçimde rapor edildiğini söyledi. 

20.6.2017Dünya
Füze taşıyan 2 PKKlı hava harekatında etkisiz hale getirildi

Füze taşıyan 2 PKK'lı hava harekatında etkisiz hale getirildi

Füze taşıyan 2 PKK'lı hava harekatında etkisiz hale getirildi

19.6.2017Hakkari
İran, Suriyeyi böyle vurdu

İran, Suriye'yi böyle vurdu!

İran devlet televizyonu, DEAŞ kontrolündeki Suriye'nin Deyrizor kentine yönelik Devrim Muhafızları tarafından yapılan füze saldırısının görüntülerini yayınladı.İran'ın Suriye'deki insansız hava araçları tarafından çekilen görüntülerde, DEAŞ karargahı olduğu belirtilen alanın vurulduğu görünüyor. İran, başkent Tahran'da 7 Haziran'da yapılan ve DEAŞ'ın üstlendiği saldırılara misilleme olarak dün gece 6 orta menzilli balistik füze Suriye'ye fırlattı. İran Devrim Muhafızları Sözcüsü Ramazan Şerif, saldırının alıcıları arasında "Suudi Arabistan"ın da bulunduğunu ifade etti.

19.6.2017Dünya
İran, Suriyeyi böyle vurdu

İran, Suriye'yi böyle vurdu

İran devlet televizyonu, DEAŞ kontrolündeki Suriye'nin Deyru'z Zur kentine yönelik Devrim Muhafızları tarafından yapılan füze saldırısının görüntülerini yayınladı.İran'ın Suriye'deki insansız hava araçları tarafından çekilen görüntülerde, DEAŞ karargahı olduğu belirtilen alanın vurulduğu görünüyor. İran, başkent Tahran'da 7 Haziran'da yapılan ve DEAŞ'ın üstlendiği saldırılara misilleme olarak dün gece 6 orta menzilli balistik füze Suriye'ye fırlattı. Füzelerin, İran'da çoğunluğu Sünni mezhebine bağlı insanların yaşadığı Kürdistan ve Kirmanşah illerinden fırlatılması dikkat çekti. İran Devrim Muhafızları Sözcüsü Ramazan Şerif, İran'ın düzenlediği saldırının uyarı niteliği taşıdığını ve muhatabının teröristlerin bölgedeki ve uluslararası destekçileri olduğunu ifade etti.

19.6.2017Haber
İran DEAŞ’ı Suriye’de füzeyle vurdu

İran DEAŞ’ı Suriye’de füzeyle vurdu

İran Devrim Muhafızları’nın, Tahran’da 7 Haziran’da 18 kişinin öldüğü DEAŞ saldırılarına karşılık Suriye’nin Deyr ez Zor kentindeki DEAŞ karargahlarını vurduğu duyuruldu.

18.6.2017Dünya
Katar-ABDden bu kez savunma tatbikatı

Katar-ABD'den bu kez savunma tatbikatı

Katar Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile yaptığı deniz tatbikatının ardından güneydeki El-Kalayil bölgesinde savunma tatbikatını da tamamladı.

18.6.2017Dünya
Krizde flaş gelişme Katar ve ABD...

Krizde flaş gelişme! Katar ve ABD...

Amerika Birleşik Devletleri ile Katar ortak askeri tatbikat başlattı.

16.6.2017Dünya
ABD, Suriyede yeni bir üs kurdu iddiası

'ABD, Suriye'de yeni bir üs kurdu' iddiası

Reuters'ın haberine göre, Suriye'nin güneydoğusundaki çöl bölgesinde bulunan muhalifler, ABD'nin bu bölgedeki askeri varlığını artırarak yeni bir askeri üs kurduğunu ve bu durumun ABD askerleri ile İran destekli ve Esad yanlısı milisler arasında karada çatışma ihtimalini güçlendirdiğini söylediler.

15.6.2017Dünya
Suudi savaş gemisi vurduk iddiası

'Suudi savaş gemisi vurduk' iddiası

Yemen'de merkezi yönetime isyan eden Husiler, ülkenin batısındaki El-Muha kenti açıklarında Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait bir savaş gemisine füze saldırısı düzenlediklerini ileri sürdü. Ancak bu açıklama Suudi Arabistan yönetimi tarafından doğrulanmadı.

14.6.2017Dünya
PKK rotayı o ülkeye çevirdi

PKK rotayı o ülkeye çevirdi!

SURİYE sınırının yanısıra özellikle Irak sınırında Şırnak-Kato Dağı bölgesinde yürütülen operasyonlarda ağır darbe alan, bu bölgelerden Türkiye’ye silah ve mühimmat geçirme girişimi güvenlik güçlerince önlenen terör örgütü PKK, rotasını Türkiye-İran sınırına çevirmeye başladı.

14.6.2017Gündem
Kurtulmuştan bedelli askerlik açıklaması: Bakanlar Kuruluna gelmiş bir teklif yok

Kurtulmuş'tan 'bedelli askerlik' açıklaması: Bakanlar Kurulu'na gelmiş bir teklif yok

Kurtulmuş'tan 'bedelli askerlik' açıklaması: Bakanlar Kurulu'na gelmiş bir teklif yok

12.6.2017Ankara
Kurtulmuştan bedelli askerlik yanıtı

Kurtulmuş'tan bedelli askerlik yanıtı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bedelli askerlik tartışmalarının sorulması üzerine Kurtulmuş, "Bu bedelli askerlik meselesi sosyal medyanın en fazla devreye girdiği alanlardan birisi. Organize olan bir talep grubu var. Şu aşamada henüz Bakanlar Kurulu'na gelmiş bir teklif yoktur" dedi.

12.6.2017Gündem
Esad rejimi, Türkmendağını top atışlarıyla vurdu

Esad rejimi, Türkmendağı'nı top atışlarıyla vurdu

Suriye'de Beşşar Esad rejimine bağlı birliklerin, Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'nı top atışına tuttuğu bildirildi.

10.6.2017Gündem
Putinden ABDye uyarı: O savaşta kimse hayatta kalamaz

Putin'den ABD'ye uyarı: O savaşta kimse hayatta kalamaz

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD ile Rusya arasında olası bir savaşta "kimsenin hayatta kalamayacağını" söyledi.

8.6.2017Dünya
Güney duyurdu: Kuzey Kore birden çok balistik füze denedi

Güney duyurdu: Kuzey Kore birden çok balistik füze denedi

Güney Kore Savunma Bakanlığı Kuzey Kore'nin birden çok balistik füze denemesinde bulunduğunu açıkladı.

7.6.2017Dünya
Rusya- ABD savaşından kimse sağ çıkmaz

Rusya- ABD savaşından kimse sağ çıkmaz

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyayı kıyamet savaşıyla korkuttu.

7.6.2017Dünya
Putinden kadınları kızdıracak benzetme

Putin'den kadınları kızdıracak benzetme

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'li yönetmen Oliver Stone'a 'Putin Röportajları' adlı belgesel için verdiği bir demeçte, 'kadın olmadığı için kötü günlerinin olmadığını' söyledi. Stone'un 'Putin Röportajları' (The Putin Interviews) ismini verdiği belgeselin yayınlanan yeni bölümlerinde, Putin 'her zaman iyi gününde' olduğunu ifade etti.

7.6.2017Dünya
S-400ler konusunda önemli gelişme

S-400'ler konusunda önemli gelişme!

"Rostek" Şirketinin Uluslararası İşbirliği ve Bölgesel Politikadan sorumlu Müdürü Viktor Kladov, Rusya ve Türkiyenin S 400 Triumf Uzun menzilli füze sistemlerinin sevkiyatlarına ilişkin kontratın teknik özellikleri konusunda uzlaşmaya vardığını duyurdu.

7.6.2017Dünya
Darbe girişimi sanığı Tuğgeneralden ilginç savunma: Askerliği bilseydim burada olmazdım

Darbe girişimi sanığı Tuğgeneralden ilginç savunma: Askerliği bilseydim burada olmazdım

Darbe girişimi sanığı Tuğgeneralden ilginç savunma: Askerliği bilseydim burada olmazdım

6.6.2017Ankara
Dışişleri Bakanlığı görüşürken Alman uçakları keşif yaptı

Dışişleri Bakanlığı görüşürken Alman uçakları keşif yaptı

Dışişleri Bakanlığı görüşürken Alman uçakları keşif yaptı

5.6.2017Adana
Putin: Rusyanın NATOya üye olmasını önerdim

Putin: Rusya'nın NATO'ya üye olmasını önerdim

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD başkanı olduğu dönemde Bill Clinton'a, Rusya'nın NATO'ya katılmasını önerdiğini söyledi. Putin'in anlattığına göre, Clinton'ın buna karşı olmadığını söylemesi, görüşme odasındaki diğer ABD'liler arasında gerginliğe neden oldu.

4.6.2017Dünya
Başbakan Yıldırım: Rakka operasyonu başladı

Başbakan Yıldırım: Rakka operasyonu başladı

Başbakan Binali Yıldırım, "2 Haziran'ı 3 Haziran'a bağlayan gece daha önce planlanan Rakka operasyonu başlatıldı. Bu konuda Amerika Birleşik Devletleri gerekli bilgilendirmeyi operasyon öncesinde yaptı" dedi. Rakka operasyonunda Türkiye'nin, ABD'nin uyguladığı yönetimi tasvip etmediğini vurgulayan Yıldırım, "Bu konuda her düzeyde rahatsızlığımızı ifade ettik ancak onlar bize, 'Bunun bir seçim olmadığını, mecburiyet olduğunu ve bu operasyon sonrası PYD/YPG ile ilişkilerin uzun süreli devam ettirilmeyeceğini, taktiksel bir iş birliği olduğunu' ifade ettiler ve bize gereken güvenceleri verdiler. Verilen güvence ne? Burada kullanılacak silahların daha sonra ülkemizde terör gruplarının eline geçmemesi" değerlendirmelerinde bulundu. Sürecin yakından takip edildiğini belirten Yıldırım, "Bizim değişmeyen bir stratejimiz var, ülkemizi tehdit eden terör grupları ister yurt içinde isterse yurt dışında olsun, adı da ne olursa olsun PKK/PYD/YPG, DEAŞ, DHKP-C, ne kadar örgüt varsa hepsi bizim için aynıdır, hedeftir" diye konuştu.

4.6.2017Gündem
S-400’lerde iş paraya kaldı

S-400’lerde iş paraya kaldı

RUSYA’nın silah üreticisi “Rosteh” devlet şirketi Genel Müdürü Sergey Çemezov, Türkiye’nin Rusya’dan almayı düşündüğü S-400 füze sistemiyle ilgili anlaşmanın tüm teknik detaylarının tamamlandığını, anlaşmanın hayata geçirilebilmesinin mali konuya kaldığını söyledi.

3.6.2017Dünya
CHP ihmal iddiasına araştırma istedi

CHP ihmal iddiasına araştırma istedi

CHP, 23’üncü Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile birlikte aralarında albay ve yarbayların da bulunduğu 13 askerin şehit olduğu helikopter kazası için Meclis araştırması açılmasını istedi. Antalya Milletvekili Devrim Kök’ün araştırma önergesinde, özetle şöyle denildi:

2.6.2017Gündem
Engel tanıma sistemi yok

Engel tanıma sistemi yok

ŞIRNAK’taki helikopter kazası, özellikle Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan helikopterlerde yüksek gerilim hattı ve benzeri engellere karşı ‘engel tanıma ve uyarı sistemi’ni yeniden gündeme getirdi.

1.6.2017Gündem
Japon Denizinde dev gövde gösterisi

Japon Denizi'nde dev gövde gösterisi!

Kuzey Kore ve ABD'yi nükleer savaşın eşiğine getiren gerilimin üstünden haftalar geçti ancak bölgede tansiyon düşmüş değil. Japonya ve ABD Orduları, Kuzey Kore kıyılarının karşısında dev bir tatbikata girişti.

1.6.2017Dünya
Putinden son dakika Türkiye açıklaması...

Putin'den son dakika Türkiye açıklaması...

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşmalarında S-400 füze savunma sistemi konusunu görüştüklerini anlatarak, "Ancak bu sistemleri henüz ülke dışında üretmedik. Bugün Hindistan Başbakanı ile nasıl ve hangi şartlarda üreteceğimizi görüşeceğiz. Süreç, teknoloji ve personel yetiştirilmesi açısından büyük bir hazırlık gerektiriyor. Ancak mümkün olmayan hiçbir şey yok. Bu modern sistemlerin sevkiyatı konusuna tekrar döneceğiz. Bu sistemlerin etkili olduğunu hem Rus hem de Türk askeri yetkilileri biliyor." dedi.

1.6.2017Dünya
Kuzey Kore Applea tabletle meydan okudu

Kuzey Kore Apple'a tabletle meydan okudu!

Dünyanın en kapalı ülkesi olması nedeniyle sıklıkla 'gizemli ülke' olarak anılan Kuzey Kore, ABD merkezli teknoloji devi Apple'a rakip oldu.

1.6.2017Teknoloji
ABD sevkıyata başladı

ABD sevkıyata başladı

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, ABD basınında çıkan haberler üzerine önceki gün Rakka operasyonuna hazırlanan PKK’nın uzantısı PYD/YPG’ye silah verilmeye başlandığını doğruladı.

31.5.2017Dünya

Cougar helikopterlerinin ülkemizdeki üç kazasında 28 asker şehit oldu

KARA Kuvvetlerinde 1996'dan bu görev yapan Fransız-Alman ortak tasarımı AS532 Cougar helikopterlerinin ülkemizde karıştığı 3 kazada 28 asker şehit oldu.

31.5.2017Gündem
Cougar helikopterlerinin ülkemizdeki üç kazasında 28 asker şehit oldu

Cougar helikopterlerinin ülkemizdeki üç kazasında 28 asker şehit oldu

Cougar helikopterlerinin ülkemizdeki üç kazasında 28 asker şehit oldu

31.5.2017İstanbul
Rusya DEAŞ hedeflerine füze fırlattı

Rusya DEAŞ hedeflerine füze fırlattı

Rusya Suriye'deki DEAŞ hedeflerine Cruise füze fırlattı. Rus medyası operasyon gerçekleşmeden önce Moskova yönetiminin Türkiye, ABD ve İsrail'e haber verdiği bildirildi.

31.5.2017Haber
Rusya füze fırlattı... Düğmeye basmadan Türkiyeye haber verdi

Rusya füze fırlattı... Düğmeye basmadan Türkiye'ye haber verdi

Rusya Suriye'deki DEAŞ hedeflerine Cruise füze fırlattı. Rus medyası operasyon gerçekleşmeden önce Moskova yönetiminin Türkiye, ABD ve İsrail'e haber verdiği bildirildi.

31.5.2017Dünya
ABDden kritik füze denemesi

ABD'den kritik füze denemesi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) balistik füze sistemlerine karşı orta ölçekli balistik füze savunma sisteminin yapılan bir testte Marshall Adaları’ndan fırlatılan kıtalararası balistik füze kapasitesinde bir füzeyi Pasifik Okyanus’u üzerinde başarıyla düşürdüğünü bildirdi.

30.5.2017Dünya
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Putinin yanında Rus basınına yüklendi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Putin'in yanında Rus basınına yüklendi!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Paris'te bir araya geldi. Son yıllarda gerilen ilişkilerin ardından gerçekleşen görüşmenin ardından gerçekleşen basın toplantısında Macron, Rus basınına yüklendi.

30.5.2017Dünya
Trumptan Kuzey Koreye: Çin kendini zor tutuyor

Trump'tan Kuzey Kore'ye: 'Çin kendini zor tutuyor'

ABD Başkanı Donald Trump, dün yeni bir balistik füze denemesi yapan Kuzey Kore'yi, "komşusu Çin'e büyük saygısızlık yapmakla" suçlayan bir açıklama yaptı.

30.5.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Hukuka pornoyu ilk kim soktu

Hukuka pornoyu ilk kim soktu?

AHMET Altan, mahkemede yaptığı savunmada şu tanımlamayı yapmış:

23.6.2017Ahmet HAKAN
Gerilim ticareti

Gerilim ticareti

ABD Başkanı göreve geldiği günden bu yana hiç pozitif bir mesaj verdi mi?

12.6.2017Fatih ÇEKİRGE
İslamofobiyi bu davranışlar besliyor

İslamofobiyi bu davranışlar besliyor

SUUDİ Arabistan futbol milli takımı, Dünya Kupası elemelerinde Avustralya milli takımı ile karşılaştı.

9.6.2017Mehmet Y. YILMAZ
Bir Rıdvan ağlıyor gözleri yaşlı

Bir Rıdvan ağlıyor gözleri yaşlı

RIDVAN Dilmen kendisine ve Arda Turan’a yönelik eleştirileri yorumlamış.

9.6.2017Ahmet HAKAN
Eşini enstitü sekreteri olarak atayan rektör

Eşini enstitü sekreteri olarak atayan rektör

DURUN! Durun!

3.6.2017Ahmet HAKAN
Son çözüm Hint rüzgârı

Son çözüm Hint rüzgârı

RUSYA kriziyle başlayan ve  terör nedeniyle Avrupalı turistlere sıçrayan kriz nasıl çözülecek?

1.6.2017Fatih ÇEKİRGE