MENÜ

Fuat Oktay

Fuat Oktay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fuat Oktay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.216 Fuat Oktay haberi bulunmuştur.

Fuat Oktay Haberleri

Türkiye ve Japonya ortak üniversite kuracak

Türkiye ve Japonya ortak üniversite kuracak

Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin kurulmasına dair anlaşma, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ile Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Hiroshi Oka tarafından imzalandı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kurulacak üniversitenin Türkiye ve Japonya’ya büyük katkılar sunacağını söyledi.

30.06.2016Eğitim
Onların meslekleri geleceği şekillendiriyor

Onların meslekleri geleceği şekillendiriyor

Üniversite adayları, şimdi de tercih telaşında. Peki iş bulma sorunu yaşamayacağınız meslekler hangileri? BM İnsani Gelişmişlik Endeksi, size bu konuda yol gösterebilir. Çalışmada yer alan ‘geleceğin mesleklerine’ göz atıp, bu işlerin uzmanlarının anlattıklarına kulak vermeden, seçim yapmayın.

24.07.2016Eğitim
Başbakanlıkta o gece.. Görüntüler ilk kez yayınlandı

Başbakanlık'ta o gece.. Görüntüler ilk kez yayınlandı!

FETÖ'nün gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında yaşananlar, bürokratik mekanizmalara verilen talimatlar, yapılan müdahaleler, Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nce dakika dakika kaydedilirken, darbe girişimi sırasında rehin tutulduğu Akıncı 4. Ana Jet Üssü’nden helikopterle ayrılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Çankaya Köşkü'ne gelişi de güvenlik kameralarının kayıtlarında yer aldı.

4.08.2016Gündem
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi

 Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi.

20.09.2016Ekonomi
Başbakanlık Müsteşarı Oktay: Amacımız Suriyelilerin kendi vatanlarında yaşaması

Başbakanlık Müsteşarı Oktay: Amacımız Suriyeliler'in kendi vatanlarında yaşaması

Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, "Guterres'e Cerablus'a yapılan canladırma faaliyetleri çalışırsa bölgedeki diğer yerleşim yerlerine de uygulama arzumuzu ifade ettik ve burada da BM başta olmak üzere yine donör ülkelerin buraya katkı vermesi gerektiğini ifade ettik. Kendileride buna sıcak baktılar" dedi.

26.10.2016Gündem
EKK toplantısında kurdaki yükseliş ele alınıyor

EKK toplantısında kurdaki yükseliş ele alınıyor

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında ekonomi yönetiminin katılımıyla bugün toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda (EKK) son dönemde döviz kurunda yaşanan hızlı yükseliş ele alınıyor. EKK toplantısı 16:20 itibarıyla başladı.

18.11.2016Ekonomi
Yıldırım baskı

Yıldırım baskı

Dolar dün 3.4086 lira ile yeni tarihi zirvesine çıkınca hükümetten hamle geldi. Önce Başbakan Yardımcısı Şimşek başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi, ardından Başbakan Yıldırım başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı. EKK devam ederken, “gereken tedbirler alınacaktır” açıklaması geldi.

18.11.2016Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu bir kez daha toplanıyor

Ekonomi Koordinasyon Kurulu bir kez daha toplanıyor

Doların art arda kırdığı rekorların ardından geçtiğimiz günlerde toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu yarın ikinci kez toplanacak. EKK, geçtiğimiz Cuma günü de Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanmıştı.

21.11.2016Ekonomi
Reçete hazır, açıklama haftaya

Reçete hazır, açıklama haftaya

EKONOMİ Koordinasyon Kurulu (EKK) dün Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, maliye, bankacılık ve finans sektörü, reel sektör ve işgücü piyasasına yönelik tedbirlerin kararlaştırıldığı ve hafta içinde kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.

2.12.2016Ekonomi
İstanbulda güvenlik zirvesi yapıldı

İstanbul'da güvenlik zirvesi yapıldı

İstanbul'daki terör saldırısı ile ilgili, Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında düzenlenen toplantı sona erdi.

1.01.2017Gündem
27 bin KOBİ nefeslendi

27 bin KOBİ nefeslendi

TOBB’un, Kredi Garanti Kurumu ile birlikte kefalet verdiği, Ziraat Bankası ve Denizbank’ın işbirliğiyle uygulamaya konan Nefes kredisi KOBİ’lere ilaç gibi geldi. Sadece 3 ayda 2.6 milyar lira kullandırıldı, 1-2 ayda 4 milyar liraya ulaşılması hedefleniyor.

13.03.2017Ekonomi
Başbakan sanat dünyasından isimlerle buluştu

Başbakan sanat dünyasından isimlerle buluştu

Başbakan Binali Yıldırım, bu akşam Dolmabahçe Ofisi’nde sanatçılarla bir araya geldi.

5.04.2017Gündem
Kızılay Genel Müdürü AFAD Başkanı oldu

Kızılay Genel Müdürü AFAD Başkanı oldu

Kabine revizyonunun ardından Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’a bağlanan Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) sürpriz bir değişikliğe gidildi.

4.08.2017Gündem
ABD İdlibi vurursa Türkiye ne yapacak

ABD İdlib'i vurursa Türkiye ne yapacak?

Başbakan Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik zirvesinde, Suriye’deki son durum masaya yatırıldı. ABD’nin İdlib’i vurma yönünde verdiği işaretlerin değerlendirildiği toplantıda, bu durumda Cilvegözü Sınır Kapısı’nın insani yardımlar dışında giriş-çıkışlara kapatılması kararlaştırıldı

10.08.2017Gündem
Cumhuriyetimiz 94 yaşında... Cumhurbaşkanı Anıtkabir Özel Defterine neler yazdı

Cumhuriyetimiz 94 yaşında... Cumhurbaşkanı Anıtkabir Özel Defteri'ne neler yazdı?

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 94’üncü yaşı coşkuyla kutlanıyor. İlk resmi tören Anıtkabir'de yapıldı.

29.10.2017Gündem
4 safhada 30 kilometre

4 safhada 30 kilometre

Başbakan Binali Yıldırım, dün medya temsilcileriyle buluşmasında Afrin’e yönelik ‘Zeytin Dalı’ harekâtının ayrıntılarını anlatırken 30 kilometre derinlikte güvenli alan kurulacağını açıkladı. “ABD’den ek bir lojistik girişimi olursa Türkiye’nin tavrı ne olur?” sorusuna, “Bu bölgeye yönelik her tür lojistik destek bu operasyonun hedefidir. Bu kadar net söylüyorum” yanıtını veren Yıldırım özetle şöyle konuştu:

21.01.2018Gündem
Beştepede Zeytin Dalı zirvesi

Beştepe'de 'Zeytin Dalı' zirvesi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan başkanlığında dün Beştepe’de yapılan güvenlik zirvesinde, Afrin’de başlatılan ‘Zeytin Dalı’ harekâtıyla ilgili son gelişmeler değerlendirildi.

23.01.2018Gündem
Başbakan karşıladı, kıyafetiyle dikkat çekti

Başbakan karşıladı, kıyafetiyle dikkat çekti

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Nijer Başbakanı Brigi Rafini'yi resmi törenle karşıladı.

24.01.2018Gündem
Son dakika: Savunma Sanayi toplantısı sona erdi... Toplantı 7 saat sürdü

Son dakika: Savunma Sanayi toplantısı sona erdi... Toplantı 7 saat sürdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk defa düzenlenen Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı 7 saat sürdü.

31.01.2018Gündem
Yıldırım: Bir çift sözümüz var, NATOda müttefikimizsiniz...

Yıldırım: Bir çift sözümüz var, NATO'da müttefikimizsiniz...

Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin Kilis'te açıklama yaptı. Yıldırım bugüne kadar Hatay'a 60, Kilis'e 34 olmak üzere toplam 94 roket füze saldırısı yapıldığını belirterek 7 sivilin şehit olduğunu, 113 kişinin yaralandığını söyledi. Yıldırım operasyon ile ilgili ise "Karalama kampanyası yapanlara, itibar edenlere bir çift sözümüz var. NATO'da müttefikimizsiniz ve çeşitli alanlarda birlikte çalışıyoruz. Eğer bu ittifaklık devam edecekse çapulcuların sözüne itibar etmeyeceksiniz, dostluğuna güvenilir Türkiye'nin sözüne itibar edeceksiniz" ifadelerini kullandı.

4.02.2018Gündem
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sona erdi

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk defa gerçekleşen Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sona erdi.

29.03.2018Gündem
Son dakika: Başbakandan Mehmet Şimşek açıklaması

Son dakika: Başbakan'dan Mehmet Şimşek açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım Moğolistan ziyareti öncesi Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in istifasını ilettiği iddialarına "görevinin başındadır" sözleriyle cevap verdi.

5.04.2018Gündem
Başbakanın gözü kulağı veda ediyor

Başbakan'ın gözü kulağı veda ediyor

'Devletin mutfağı' olarak tabir edilen Başbakanlık Müsteşarlığı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesiyle tarihteki yerini alacak.

30.06.2018Gündem
Bürokrasiyi sıfıra indirecek: Dijital dönüşüm

Bürokrasiyi sıfıra indirecek: Dijital dönüşüm

‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde tüm bakanlıkları ilgilendiren konularda faaliyet yürütecek ve doğrudan Cumhurbaşkanı’na bağlı dört ofis kurulacak. Dijital Dönüşüm Ofisi’nin çalışmalarını yürüten Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, yeni sistemin hedefinin bürokrasiyi sıfıra indirmek olduğunu söyledi.

30.06.2018Gündem
Son Müsteşar anlattı... E-devletten sonra devrim gibi yenilik: Son aşamaya gelindi

Son Müsteşar anlattı... E-devlet'ten sonra devrim gibi yenilik: 'Son aşamaya gelindi'

Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, resmi işlemlerde vatandaşın hayatını kolaylaştıracak yeni bir uygulamayla ilgili açıklamalarda bulundu. Vatandaşın, farklı sebeplerle e-devlet uygulamasını kullanmayıp, kamu kurumuna giderek yüz yüze hizmet alma talebine yönelik yeni bir konsept üzerinde çalıştıklarını söyleyen Oktay, "O da 'tek kapı' diye ifade ettiğimiz, daha güzel bir isim vereceğimiz bir uygulama. Vatandaşın 50 kurumda işi olabilir, 50 kuruma gitmesine gerek yok. Gelsin tek bir kapıdan girsin. Hangi kurum nerede aramadan, hiçbir belge getirmeden, fotoğraf dahil elini kolunu sallayarak tek noktadan hizmetlerin tamamını alsın. Böyle bir çalışmamız da var. Bu çalışmada son aşamaya gelindi" diye konuştu.

2.07.2018Gündem
Yeni kabine yeni hesaplar... İşte bakanlık için adı geçen isimler

Yeni kabine yeni hesaplar... İşte bakanlık için adı geçen isimler

Siyasi kulisler ‘Cumhurbaşkanlığı kabinesi’ olarak adlandırılan yeni hükümetteki isimlere yoğunlaştı. Bakan adayları arasında üç müsteşar, bir vali ve bir genel müdürün adı geçiyor. Eskiden ‘denge, tecrübe’ gibi hesaplarla yapılan tahminler zorlaşırken ‘bakan yapmak için istifa ettirilecek milletvekili’ konusunda da ibre değişti. İşte bakanlık için adı geçen isimler...

3.07.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni sistem kabinesinde tüm kesimleri temsil eden ‘karma bir liste’ hazırlarken, tercih ettiği isimlerle sürpriz yaptı. Listeye mevcut kabineden dört bakan girerken, yeni hükümet bürokrat değil özel sektör ağırlıklı oldu.

9.07.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay kimdir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay kimdir?

Yeni kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay oldu. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevine getirilen Fuat Oktay, son olarak Başbakanlık Müsteşarlığı görevinde bulunmuştu. Peki, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay kimdir?

9.07.2018Gündem
İşte Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

İşte Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevine getirilen Fuat Oktay, son olarak Başbakanlık Müsteşarlığı görevinde bulunmuştu.

9.07.2018Gündem
Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Yeni kabinede yer almayan isimler kimler

Yeni kabinede yer almayan isimler kimler?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yönetim sisteminin ilk kabinesini açıkladı. Kabinede 16 Bakan ve 1 Cumhurbaşkanı yardımcısı yer alırken önceki kabinede yer alan 23 isme ise yer verilmedi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte 26 olan bakanlık sayısı 16'ya inmişti.

9.07.2018Gündem
Yeni kabine Resmi Gazetede

Yeni kabine Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına ve bakanlıklara atananların yer aldığı liste Resmi Gazete'de yayımlandı.

10.07.2018Gündem
Türkiye tarihinin en genç kabinesi

Türkiye tarihinin en genç kabinesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bakanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantıda açıkladı. Yeni bakanları Türkiye tarihinin en genç kabinesi olarak dikkat çekti. En genç Bakan Zehra Zümrüt Pekcan (39) olurken en yaşlı bakan ise Hulusi Akar oldu. (64) Yeni kabinenin yaş ortalaması 49

10.07.2018Gündem
Cumhurbaşkanlığına Fuat Oktay vekalet edecek

Cumhurbaşkanlığı'na Fuat Oktay vekalet edecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ziyaretleri dolayısıyla Cumhurbaşkanlığına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay vekalet edecek.

10.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Darbeyi ihbar eden binbaşı

DARBE girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Genelkurmay Başkanlığı’ndaydı.

3.08.2016

Bu da Fethullahçı temizlik kurulu

Şu sıralar Türkiye'da olup bitene dair dışarıda en çok merak edilen konulardan birisi ne biliyor musunuz?

30.08.2016

Her şeyi devletten beklemek olmaz

Türkiye’de geçtiğimiz haftanın gündemi Moody’s’in verdiği ve geçmiş döneme göre düşürdüğü kredi notu ile yoğunlaştı.

28.09.2016

 15 Temmuz tartışması (5): Tümgeneral Dişli Başbakanlık’ta nasıl tutuklandı?

GENELKURMAY Ana Karargâh davasının iddianamesi, 15 Temmuz darbe girişiminin en kritik aktörlerinden Tümgeneral Mehmet Dişli’nin 16 Temmuz 2016 günü sabah saatlerinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte Çankaya Köşkü’ne ayak basmasından sonra burada yaptığı mesai konusunda ilginç bilgiler sunuyor.

9.06.2017

Yeni dönem sürprizlerle başladı

Güne Parlamenter sistemle uyandık, gece yatağa Başkanlık sistemi olarak girdik.

9.07.2018