MENÜ

Fuat Oktay

Fuat Oktay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fuat Oktay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.227 Fuat Oktay haberi bulunmuştur.

Fuat Oktay Haberleri

AB’yle kötü gün dayanışması

AB’yle kötü gün dayanışması

Türkiye, felaketlerde devreye sokulan Avrupa Birliği Sivil Koruma Mekanizması’na katılıyor.

5.05.2015Dünya
Sarayda kritik Suriye toplantısı

Saray'da kritik Suriye toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, akşam saatlerinde ilgili bakanlar ve bürokratların da katıldığı Suriye toplantısı yaptığı öğrenildi.

18.06.2015Gündem
AFAD Başkanı: 100 bin göçmen 24 saatte gelir

AFAD Başkanı: 100 bin göçmen 24 saatte gelir

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, iç savaşın sürdüğü Suriye’den yeni bir göç akınının yaşanabileceği uyarısı yaptı. Göç olması halinde ilk 24 saatte 100 bin kişi bekledikleri belirten Oktay, yaşanabilecek yeni göç hareketi için Kilis’te 55 bin kişilik kamp hazırlandığını açıkladı.

8.07.2015Gündem
AFAD Başkanı Suriyeliler için İzmire gidiyor

AFAD Başkanı Suriyeliler için İzmir'e gidiyor

İZMİR'de sayıları gün geçtikçe artan, Basmane semtinden Yunan adalarına kaçış hazırlıklarıyla gündeme gelen Suriyeli mülteciler son günlerin en çok konuşulan konusu oldu.

7.08.2015Gündem
İzmirde Suriyeli hareketliliği

İzmir'de Suriyeli hareketliliği

İzmir hareketli günler geçiriyor... Kentteki Suriyeli nüfusu son birkaç günde arttı. Durum üzerine AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay dün İzmir'e gelip vali Mustafa Toprak ile görüştü. Bugün ise İzmir Enternasyonel Fuarı’na sayılı günler kala Suriyeliler fuar alanın çevresinde konaklamaya başladı. Özel güvenlik görevlileri elinde bavul olan Suriyelilerin fuar alanına girişine izin vermiyor.

8.08.2015Gündem
İnsan tacirlerine karşı Polis - MİT el ele

İnsan tacirlerine karşı Polis - MİT el ele

Ege’den yasa dışı yollarla Yunan adalarına kaçmak isteyen mültecilerin başlarına gelenler yürek burkarken, güvenlik güçleri onlara aracılık eden insan tacirlerinin peşine düştü. Kaçakçılığın merkezi haline gelen İzmir’de, Emniyet ile MİT işbirliğine gitti.

12.08.2015Ege
İzmirde Suriyeli mülteciler Atatürk Stadyumunda toplanacak

İzmir'de Suriyeli mülteciler Atatürk Stadyumu'nda toplanacak

İzmir’de günlerdir kamuoyunun gündemine oturan Basmane’de meydan ve sokak aralarında geceleyip, Yunan adalarına geçmek için hazırlık yapan mültecilerle ilgili çözüm bulundu.

12.08.2015Gündem
Türkiye Afet Müdahale Planı açıklandı

Türkiye Afet Müdahale Planı açıklandı

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklandı. Felaket anında metrobüs yollarının avantajına dikkat çeken AFAD Başkanı Fuat Oktay, "Heliport ve havayollarımızda problem olmayacaktır. Deniz yollarına da ağırlık veriyoruz" sözlerini kaydetti.

14.08.2015Gündem
Türkiye’den mülteci sorunu için BM, AB ve G-20’ye ‘çokuluslu göçmen’ önerisi

Türkiye’den mülteci sorunu için BM, AB ve G-20’ye ‘çokuluslu göçmen’ önerisi

Dünya Türkiye’nin göçmen ve mülteciler için geliştirdiği ‘çözüm modelini’ dinleyecek. Modelde, çok uluslu şirketlerin sığınmacılara ev sahipliği yapan şehirlerde yatırım yapması, Uluslararası İnsani Fon’a şirket kârlarından belirli ölçülerde kaynak aktarılması gibi ilginç öneriler de bulunuyor.

9.01.2016Ekonomi
8 milyonluk riskimiz var

8 milyonluk 'risk'imiz var

Meclis’te ilgili komisyona bilgi veren AFAD Başkanı’nın ‘kaba’ hesabına göre, Türkiye’deki 3 milyon Suriyeliye ek olarak, ülkemize gelme riski olan 8 milyon savaş mağduru daha var.

21.01.2016Gündem
AFAD Başkanı Fuat Oktaytan dikkat çeken açıklamalar

AFAD Başkanı Fuat Oktay'tan dikkat çeken açıklamalar

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Türkiye topraklarının yüzde 92'sinin deprem kuşağında bulunduğunu, nüfusunun da yüzde 95'inin deprem kuşağında yaşadığını belirterek, "Topraklarımızın yüzde 66'sı ve büyük sanayi tesislerinin yüzde 75'i 1'inci ve 2'nci derece deprem bölgesinde yer alıyor" değerlendirmesinde bulundu.

29.02.2016Gündem
Prof. Dr. Ercan: Marmara’da beklenen deprem en erken 2045’te olur

Prof. Dr. Ercan: Marmara’da beklenen deprem en erken 2045’te olur

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bugün Marmara 17’nci depremini bekliyor. Baktığımızda yaklaşık 2045 çıkıyor. 2030 yılında olabilir mi? Olamaz. Hiçbir zaman erken olmamış" dedi.

3.03.2016Gündem
Emine Erdoğan, SETA konferansında açıklamalarda bulundu

Emine Erdoğan, SETA konferansında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nükleer Güvenlik Zirvesi amacıyla ABD’ye yaptığı ziyarete refakat eden Emine Erdoğan, ziyaretin ilk gününde Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı SETA’nın Washington D.C temsilciliği tarafından düzenlenen Suriyeli Mülteciler Krizi Paneli’ne konuşmacı olarak katıldı. Emine Erdoğan, "Akdeniz sahillerinde ölenler, ne yazık ki Suriyeli olduğu için, modern dünyanın, insan ve kadın hakları örgütlerinin ilgisini çekmedi. Böyle bir ortamda, 3 milyon göçmene, hiç tereddüt etmeden kapılarını açan ülkemle gurur duymama, lütfen müsaade edin." dedi.

30.03.2016Dünya
AFAD 8x8lerini tanıttı

AFAD 8x8'lerini tanıttı

AFAD'ın 8x8'lik kurtarma aracı Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın da katıldığı bir törenle tanıtıldı. Birçok ülkenin envanterinde bulunmayan araçların, Türkiye'de kullanılmasının önemli bir fırsat olduğuna işaret eden Akdoğan, Türkiye'nin fay hattında bulunduğunu, deprem riski yaşadığı için geleceğinin de bu gerçeklere göre kurulması gerektiğini bildirdi.

7.04.2016Gündem
Ekonomi yetmez yürek lazım

'Ekonomi yetmez yürek lazım'

AFAD, olağanüstü çalışmalarıyla Aydın Doğan Ödülü’nün bu yılki sahibi oldu. AFAD’ın Başkanı Fuat Oktay, yurtiçi ve yurtdışında yönettikleri devasa operasyonları bu başlık altında Hürriyet’e anlattı...

3.05.2016Gündem
20. Aydın Doğan Ödülü, AFADa verildi

20. Aydın Doğan Ödülü, AFAD'a verildi

Bu yıl 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Aydın Doğan Vakfı, Aydın Doğan Ödülü konusunda yaptığı değerlendirme sonucunda, geleneksel kategorilerin dışına çıkarak Aydın Doğan Ödülü'nün Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) verilmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

4.05.2016Gündem
20. Aydın Doğan Ödülü AFADa verildi

20. Aydın Doğan Ödülü AFAD'a verildi

Ülkemizde insani değerleri yüceltme amacıyla verilen 'Aydın Doğan Ödülü'ne, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD) layık görüldü. AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay ödülü, Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner'in elinden aldı.

4.05.2016Gündem
20’nci yılın gururu AFAD’ın

20’nci yılın gururu AFAD’ın

Aydın Doğan Vakfı’nın 20’nci Aydın Doğan Ödülü, kısa süre içinde hem Türkiye hem dünya çapındaki etkinliği ve üstün başarısı nedeniyle AFAD’a verilmişti. Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay’a ödülünü önceki gece görkemli bir törenle takdim etti.

5.05.2016Gündem
Somali’ye iyilik seferi

Somali’ye iyilik seferi

BAŞBAKANLIK Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ve Kızılay işbirliğiyle içinde 11 bin ton insani yardım malzemesi bulunan İyilik Gemisi, törenle Somali’ye gönderildi. Haydarpaşa Limanı’ndan hareket eden İyilik Gemisi’ni, AFAD Başkanı Fuat Oktay ve Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık uğurladı. Yardımların 15 gün sonra Mogadişu Limanı’na ulaşacağını belirten Oktay, şunları söyledi:

8.05.2016Gündem
‘Suriyeli kız çocuklarının tamamı eğitim alıyor’

‘Suriyeli kız çocuklarının tamamı eğitim alıyor’

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Türkiye'nin 10 sınır ilindeki 26 sığınmacı kampında bulunan kız çocuklarının tamamının eğitiminin devam ettiğini belirtti. Oktay, "80 bin öğrenci ve 3 binin üzerinde öğretmenimiz var. Bunun ötesinde kamp dışıyla birlikte toplam öğrenci sayımız 330 bin, yıl sonu itibarıyla da 450 bini hedefliyoruz" dedi.

9.05.2016Eğitim
Akdoğandan ABye: Kimse elini taşın altına koymuyor

Akdoğan'dan AB'ye: Kimse elini taşın altına koymuyor

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Göç dalgası Avrupa'yı vurunca paniklediler. Hergün Türkiye'yi kucaklıyorlar. Aslan Türkiye, Kaplan Türkiye. Türkiye-AB ilişkilerinde bir hız kazanma var hem de bu göçmen meselesinde bir niyet beyanı var. Buyurun yapın. Yapılan bir şey var mı? Bekliyoruz, temenni ediyoruz. Görüşmeler yapıyoruz. İnşallah bu haftalarda artık netice almamız lazım. 3 milyar dolar gelecek. Gelsin artık" dedi.

10.05.2016Gündem
Türkiyede 5 bin 600 Suriyeli üniversite öğrencisi var

"Türkiye'de 5 bin 600 Suriyeli üniversite öğrencisi var"

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Suriyeli 5 bin 600 civarında öğrencinin üniversitelerin çeşitli bölümlerinde eğitim gördüğünü belirtti.

11.05.2016Eğitim
‘Tel örgüleri kaldırın’

‘Tel örgüleri kaldırın’

Türkiye zirvede Dünya İnsani Yardım Sistemi’nin yeniden yapılandırılmasını önerecek. Suriye ve Irak’ta yaşanan insani krizlerde açık kapı politikası uygulayan Türkiye tüm dünyadan açık kapı politikası uygulamasını isteyerek, tel örgüleri kaldırın diyecek

21.05.2016Gündem
Başbakanlık Müsteşarlığına flaş atama

Başbakanlık Müsteşarlığı'na flaş atama

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Başbakanlık Müsteşarlığı görevine getirildi.

19.06.2016Gündem
AFAD ödülü

AFAD ödülü

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Başbakanlık Müsteşarlığı’na atandı. AFAD, Türk Patent Enstitüsü’nce Uluslararası Kamu Markası Ödülü’ne layık görülmüştü. AFAD’ın yaptığı çalışmalarla küresel bir marka haline geldiğini gösteren ödül, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Fuat Oktay’a verilmişti.

19.06.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Antep’in kalbi Japonya’da atıyor

TAM anlamıyla dünyanın öbür ucundayız: Japonya’nın kuzeydoğusunda, Büyük Okyanus kıyısındaki Sendai kentinde. Sebebi ise Japonya denilince akla en son gelecek şey: Suriye krizi.

16.03.2015

Obama ve Kılıçdaroğlu’nun asgari ücret teklifleri aynı

İLK defa geçen sene, geleneksel Birliğin Durumu konuşmasında söylemişti Başkan Obama.

2.05.2015

Suriye Mülteci Krizi ve AFAD

Mart ayı sonunda BAU International University Washington D.C.’de Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Dr. Fuat Oktay, Suriye mülteci krizinde AFAD’ın oynadığı rol ve bu sürece katkılarından dolayı bir ödül almıştı.

5.05.2016

En zayıf isim, en kuvvetli başkan yardımcısı adayı

BİZE göre “adaylar” var... Kendim kadar eminim...

5.05.2016