MENÜ

Fuar

Fuar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Fuar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Fuar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 20.656 Fuar haberi bulunmuştur.

Fuar Haberleri

Savunmanın devleri bu fuarda

Savunmanın devleri bu fuarda

TÜRKİYE’de iki yılda bir düzenlenen ve bölgenin en önemli fuarlarından biri haline gelen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF), yaklaşık 50 ülkeden 1000’e yakın firmanın katılımıyla 14’üncü kez kapılarını açıyor.

26.04.2019Gündem
Tanesi 30 lira... Fidanı kapış kapış satılıyor

Tanesi 30 lira... Fidanı kapış kapış satılıyor

Tanesi 5 euro'dan satılan mango, Gazipaşa Tarım Fuarı'nın gözde stantlarından biri oldu. Mangoya Avrupa ülkelerinin büyük ilgi gösterdiğini belirten üreticiler Gazipaşa ikliminin mango üretimi için çok uygun olduğunu ve fidan talebine yetişmekte zorlandıklarını söyledi.

25.04.2019Ekonomi
Bakan Selçuk: Ülkemizde iş gücü artışı oldu

Bakan Selçuk: Ülkemizde iş gücü artışı oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "2019'da, engelli, kadın, genç ve uzun süreli işsiz gibi toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde İstanbul'da İŞKUR aracılığıyla özel sektörde 377 bin vatandaşımızı, işe yerleştirdik. Sene sonuna geldiğimizde, işverenlerimizin desteğiyle 2 milyon 500 bin istihdam sözümüzü işverenlerimizin tutacağına inanıyoruz. Sadece İstanbul'da verilen söz 900 bin civarındaydı. 2019 bitmeden bu rakamı hedefliyoruz" dedi.

24.04.2019Ekonomi
Türk otomotiv sektörü Latin Amerikada

Türk otomotiv sektörü Latin Amerika'da

Türk otomotiv sektörü, Latin Amerika'nın en büyük otomotiv yedek parça, ekipman ve servis fuarı Automec 2019'a 29 firma ile milli katılım sağladı.

24.04.2019Ekonomi
Türk zırhlısı hayat kurtaracak

Türk zırhlısı hayat kurtaracak

Dünya genelindeki kullanıcılara 5 farklı konfigürasyonda Ejder Yalçın zırhlısı teslim eden Nurol Makina, talep üzerine aracın ambulans sürümünü üretti.

24.04.2019Teknoloji
100 milyon dolarlık fuar

100 milyon dolarlık fuar

İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS), binin üzerinde markanın katılımıyla kapılarını açtı.

23.04.2019Ekonomi
ABDdeki Müslümanların yıllık kongresine büyük ilgi

ABD'deki Müslümanların yıllık kongresine büyük ilgi

ABD'nin başkenti Washington'da ICNA ile MAS tarafından ortaklaşa düzenlenen Müslümanların yıllık kongresine, 24 binden fazla kişi ile bu yıl rekor düzeyde katılım gerçekleşti.

22.04.2019Dünya
80 yaşına geliyorum ama hâlâ eğitim alıyorum

80 yaşına geliyorum ama hâlâ eğitim alıyorum

1954 yılında genç, Cumhuriyetçi, Atatürk aşığı bir öğretmen olan Mehmet Ali Sertatıl tarafından Mektupçu Konağı’nda 14 öğrenciyle ana ve ilkokul olarak eğitime başlayan, 1955-1956 öğretim yılında ortaokul ve lise kısımlarını bünyesine katan İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, bugün ülkemizin farklı kademelerinde görev yapan binlerce mezunu bulunuyor.

21.04.2019Eğitim
Türkiye ile İtalya arasında ticaret artıyor

Türkiye ile İtalya arasında ticaret artıyor

Türkiye ile İtalya arasındaki dış ticaret hacmi 20 milyar dolara dayandı.

20.04.2019Ekonomi
Baykam’dan sanat tarihi haritası

Baykam’dan sanat tarihi haritası

Ressam Bedri Baykam, üniversitede ders verirken oluşturmaya başladığı ‘Sanat Tarihi Haritası’nı tamamladı. Tüm sanat akımları ve sanatçıların birbiriyle olan ilişkilerini de gösteren eseri satın almak mümkün.

Pekin EXPO’nun cazibe merkezi

Pekin EXPO’nun cazibe merkezi

Çin’in başkenti Pekin’de ay sonunda açılacak ‘Yeşil Yaşa Daha İyi Yaşa’ temasına sahip Botanik Expo’suna Türkiye büyük bir standla katılıyor. Türkiye’nin tanıtımı yapılacak olan Expo’ya 100’ün üzerinde ülkenin katılacağını söyleyen Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur, “Türk pavyonu cazibe merkezi olacak” diyor.

20.04.2019Ekonomi
Burada herkes kendi estetik anlayışına dair bir şey bulabilecek

Burada herkes kendi estetik anlayışına dair bir şey bulabilecek

25 galeri, 233 sanatçı... Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood, genç yetenekleri ve koleksiyoner adaylarını 25-28 Nisan’da ‘Step Istanbul’ etkinliğinde buluşturacak. Projenin mimarları Çağdaş İstanbul ve Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Akıcı Güreli ve Tomtom Designhood Genel Müdürü Ayşegül Temel ile konuştuk ve ünlü koleksiyonerlere ‘ulaşılabilir sanat’ kavramını sorduk.

İhracatçılara destek paketi

İhracatçılara destek paketi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ING Bank ile ihracatçılara avantajlı bir destek paketi sunmak üzere iş birliği protokolü imzaladı.

20.04.2019Ekonomi
TİM ve ING Banktan ihracatçıları destekleyecek iş birliği

TİM ve ING Bank'tan ihracatçıları destekleyecek iş birliği

İhracatçıların, avantajlı faiz oranları da dahil olmak üzere pek çok fayda içerecek şekilde finansmana erişebilmeleri için, ING Bank ve TİM bir protokol anlaşması imzaladı. Türkiye ekonomisinin itici gücü ihracatçıların dış ticaret seferberliğinde önlerini açacak bu protokolle; 12, 24 ve 36 ay vadeli sabit oranlı Euro bazlı kredi imkanı sağlanacak. Protokolle ayrıca TİM üyeleri fuar katılımlarında avantajlı koşullarda kredi kartı kullanarak taksitli işlem yapabilecek ve birçok dijital hizmetten de ücretsiz faydalanabilecek.

19.04.2019Ekonomi
Hem denizde hem karada kullanılacak ZAHA, IDEFde sergilenecek

Hem denizde hem karada kullanılacak! ZAHA, IDEF'de sergilenecek

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Araçları (ZAHA), ilk kez 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF'19) sergilenecek.

19.04.2019Ekonomi
Elektronik Ürün Takip Çözümleri riskleri azaltıyor

Elektronik Ürün Takip Çözümleri riskleri azaltıyor

Teknoloji, her alanda olduğu gibi marketleri de değiştiriyor; özellikle de güvenlik söz konusu olduğunda rolü artık çok büyük. Kayıp önleme çözümleri, marketlerdeki caydırıcılığı artırarak istenmeyen durumlar yaşanmasının önüne geçiyor. Çözüm yalnızca doğru zamanda aktif hale gelerek market personelinin sisteme güvenmesini sağlıyor.

19.04.2019Teknoloji
Kâğıt Müzesi ve Bilim Merkezi Heritage İstanbul Fuarı’nda

Kâğıt Müzesi ve Bilim Merkezi Heritage İstanbul Fuarı’nda

Türkiye'nin tarih ve sanat varlığının korunması, saklanması ve gelecek yıllara aktarılmasına yönelik çalışan kurum ve kuruluşlar ile sektörle ilgili tedarikçilerin bir araya getiren Heritage İstanbul Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı 11-13 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Vakıflar Genel Müdürlüğünün desteğiyle TG EXPO tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen fuarda, SEKA Kâğıt Müzesi ve Kocaeli Bilim Merkezi de yer aldı.

18.04.2019Teknoloji
Emine Erdoğana Dünya İnsaniyet Forumundan Fark Yaratan ödülü

Emine Erdoğan'a Dünya İnsaniyet Forumu'ndan "Fark Yaratan" ödülü

Dünya İnsaniyet Forumu'nca (World Humanitarian Forum) Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, insani yardımlara ilham verici çalışmalarından dolayı "Changemaker" (Fark Yaratan) ödülü verildi.

17.04.2019Gündem
Dahi çocukları keşfetmek için yola çıktılar

Dahi çocukları keşfetmek için yola çıktılar

Çocuklara bilimi sevdirmek için hayata geçirilen ‘Keşif Dünyası’ projesi, Bursa’da gerçekleştirilecek 8. Science Expo’da yer alacak. Yaratıcı Çocuklar Derneği ve özel bir kuruluşun işbirliğiyle hayata geçirilen proje bugüne kadar 15 binden fazla çocuğa ulaştı.

17.04.2019Eğitim
THY Science Expoya rekor başvuru

THY Science Expo'ya rekor başvuru

Bursa'da, Türk Hava Yolları ana sponsorluğunda bu sene 8'incisi düzenlenecek etkinliğin proje yarışmalarına bine yakın başvuru yapıldı.

17.04.2019Ekonomi
Türk fuarcılığının kalbi İstanbulda atıyor

Türk fuarcılığının kalbi İstanbul'da atıyor

Türkiye'de en büyük ve en kaliteli fuar organizasyonlarının düzenlendiği İstanbul, sahip olduğu stratejik konum ve önemli merkezlerin yanı sıra fuarcılık potansiyeliyle de Türkiye'nin lider şehri olarak öne çıkıyor.

17.04.2019Ekonomi
Kocaeli Kitap Fuarı ne zaman yapılacak

Kocaeli Kitap Fuarı ne zaman yapılacak?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenecek Kocaeli Kitap Fuarı için geri sayım başladı. Yüzlerce yayın evinin stand açacağı fuar, onlarca söyleşi, panel ve imza gününe de ev sahipliği yapacak. Peki, Kocaeli Kitap Fuarı ne zaman yapılacak?

17.04.2019Gündem
Mucit öğrenciler fuarda buluştu

Mucit öğrenciler fuarda buluştu

‘Hayalini yansıt, gücünü göster!’ sloganıyla dünyada hızla yayılan ‘Maker Bilim Fuarı’ Mersin Tarsus’da yapıldı. ‘School Maker Faire Günü’, 600 ‘mucit’ öğrenciyi buluşturdu. 44 atölye çalışması gerçekleştiren öğrenciler etkinlikte; yarışma, teknoloji ve roket gösterileriyle yaratıcılıklarını sergiledi.

16.04.2019Eğitim
Beşiktaşın efsanesi Baba Hakkı

Beşiktaş'ın efsanesi "Baba Hakkı"

Siyah-beyazlı kulübün efsane futbolcusu, teknik direktörü ve eski başkanı Hakkı Yeten, vefatının 30. yıl dönümünde anılıyor. Beşiktaş formasını 1931-1948 yıllarında giyen efsane kaptan, çıktığı 439 maçta rakip kalelere 382 gol gönderdi.

16.04.2019Futbol
Birbirinden lüks otomobiller Şangay Otomobil Fuarında tanıtılmaya başlandı

Birbirinden lüks otomobiller Şangay Otomobil Fuarı'nda tanıtılmaya başlandı

Dünyanın önde gelen otomobil markaları Şangay Otomobil Fuarı'nda yerlerini aldı. Fuar 16-25 Nisan tarihleri arasında açık olacak.

16.04.2019Ekonomi
100 milyonluk maden suyu

100 milyonluk maden suyu

Türk içecek markaları yeni ürünler ve Ar-Ge yatırımları ile yurtdışında hızlı bir büyüme yakaladı. 2015 yılında Afyonkarahisar’da kurulan Avşar Maden Suyu da bu markalar arasında. Amerika’dan Hollanda’ya kadar 20 ülkeye ihracat yapan Avşar Maden Suyu, 2019 yılında 100 milyon lira ciro hedefliyor.

16.04.2019Ekonomi
İzmir Kitap Fuarına rekor katılım

İzmir Kitap Fuarı'na rekor katılım

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan 24. İzmir Kitap Fuarı, rekor sayıda ziyaretçiye ulaştı. Fuar, geçtiğimiz yıla oranla %6 artış göstererek 512.743 okurla buluştu.

15.04.2019Kitap Sanat
Türk fuarcılık sektörünün 2019da yüzde 15 büyümesi bekleniyor

Türk fuarcılık sektörünün 2019'da yüzde 15 büyümesi bekleniyor

TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, "Türk fuarcılık sektörünün bu yıl yüzde 15 civarında büyümesini öngörüyoruz. Bu yılın ilk çeyreğinde yurt dışından gelen ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40 arttı. Bu artışı etkileyen en önemli faktör Güney Amerika, Asya Pasifik ve Orta Asya ülkelerinden gelen katılımcıların sayısındaki yükseliş. Çünkü bu ülkelerden daha önce çok az ziyaretçi gelirdi" açıklamasında bulundu.

15.04.2019Ekonomi
TÜROFED Başkanı Ayık: Türkiye, turizmde güçlü altyapıya sahip

TÜROFED Başkanı Ayık: Türkiye, turizmde güçlü altyapıya sahip

TÜROFED Başkanı Osman Ayık "Türkiye ve Antalya olarak turizmin her alanında varız. Güçlü bir altyapıya sahibiz ve bunu her alanda çok rahat bir şekilde kullanabiliriz" dedi.

15.04.2019Ekonomi
Türkiyenin eli namluda güçleniyor

Türkiye'nin eli namluda güçleniyor

Savunma, havacılık ve uzay sanayisinde namlu ve roket gövdesi gibi stratejik ürünlerde yerli ve milli çözümler geliştirildi.

14.04.2019Teknoloji
ASELSAN, Güney Amerika’daki varlığını güçlendirmek istiyor

ASELSAN, Güney Amerika’daki varlığını güçlendirmek istiyor

Türkiye'nin lider savunma ve teknoloji şirketi ASELSAN, Güney Amerika pazarındaki varlığını güçlendirmek istiyor.

14.04.2019Teknoloji
Siber güvenlikte yerli yazılım için iş birliği

Siber güvenlikte yerli yazılım için iş birliği

HAVELSAN, Siber Güvenlik Kümelenmesi üyelerinden IntelProbe ile protokol imzaladı.

14.04.2019Teknoloji
ASELSANın gözü Güney Amerikada

ASELSAN'ın gözü Güney Amerika'da

Ürün ve çözümleri Uruguay, Şili, Arjantin'de kullanılan ASELSAN, Güney Amerika’daki varlığını güçlendirmek istiyor. ASELSAN, Güney Amerika'da yerel ortaklıklarını genişleterek üretim, teknoloji transferi ve iş birlikleri ile ihracat imkanlarını artırmayı hedefliyor.

13.04.2019Ekonomi
Kruvaziyer devleri rotalarını Türkiye’ye çevirdi

Kruvaziyer devleri rotalarını Türkiye’ye çevirdi

DENİZ Ticaret Odası (DTO), dünya kruvaziyer sektörünün en büyük buluşma noktası olan ABD Miami’deki 2019 Seatrade Cruise Global Fuarı’ndan iyi haberlerle döndü. Fuara katılan dünyanın en büyük kruvaziyer operatörlerinin temsilcileri, üç yıl aradan sonra Türk limanlarına dönmekten mutlu olduklarını açıklarken, 2020’den itibaren Türkiye’ye daha fazla sefer düzenleneceği belirtildi.

13.04.2019Ekonomi
Hırdavat sektöründen güç birliği

Hırdavat sektöründen güç birliği

Türkiye'de 14 bine yakın firma ile 8 milyar dolar büyüklüğe ulaşan hırdavat sektörü güç birliğine gitme kararı aldı. Sektör, Hırdavat Sanayici ve İşadamları Derneği olarak dernekleşti.

12.04.2019Ekonomi
90 ülkeyi kilitledi

90 ülkeyi kilitledi

Yaklaşık 40 yıl önce mobilya sektörüne kilit üretmek için kurulan Mesan Kilit, bugün beyaz eşyadan ulaşıma kadar birçok farklı sektöre mekanik ve elektronik kilit üretiyor. 1995 yılından itibaren ihracata da başladıklarını anlatan Mesan Kilit Genel Müdürü Mustafa Mertöz, “90 ülkeye kilit ihracatı yapıyoruz” dedi.

9.04.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Altın Portakal’ yeniden yapılacak

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile Gazipaşa’da 79 firmanın katıldığı Gazipaşa Tarım Fuarı’nda karşılaştık. Gazipaşa, Antalya’nın 650 km’lik sahilinde, tarım ekonomisinin en güçlü olduğu ilçe...

26.04.2019

Erzurum’da kitap fuarı

ÜNİVERSİTE şehri Erzurum’a bir kitap fuarı gerekirdi. Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde bir konuşma yaptım. Türk dilinin ve edebiyatının birçok değerli ismi o üniversitede ders verdi. Üniversiteye gittiğimde aziz dostum Prof. Dr. Mustafa İsen’in hatırlatmasıyla Seyfettin Özege Kütüphanesi’ni ziyaret ettim.

25.04.2019

Karan tüm bunları isteyecek mi

Fahriye Evcen ile Burak Özçivit’in oğulları Karan yeni doğdu ama bizzat anne ve babasının açtığı Instagram hesabında 132 bin takipçisi var.

17.04.2019

Yeni başkanlara benden bir öneri

Yeni seçilen belediye başkanlarını kutluyorum.

16.04.2019

Her şey bir hayalle başladı

DAHA 5 yaşında modelist olma hayalleri kurar.

14.04.2019

Efsane’nin doğum gününde teşekkür ve kolay gelsin

ÖNCELİKLE büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarını yeniden kutluyor, başarı diliyorum.

13.04.2019

Doğru yoldayız

Gelişmiş ülkelerde her 4 öğrencinin 3’ü mesleki-teknik eğitim-öğretim yapılan okullara gidiyor. Bizde ise 300 yıldır sadece 1 öğrenci üretime dönük eğitim almakta. İşte bu nedenle orta gelir tuzağında sıkışıp kaldık. Kişi başına düşen milli gelirimiz 10 bin dolar sınırını geçemiyor.

10.04.2019

Okuyarak konuşalım kitabın gücünü yayalım

 BUGÜN yine 24. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’ndan söz edeceğim. Öncelikle Fuar’ın onur konuğu Hidayet Karakuş’tan.

9.04.2019