MENÜ

Fuar

Fuar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fuar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.665 Fuar haberi bulunmuştur.

Fuar Haberleri

Tire ilçesinde bilim şenliği fuarı açıldı

Tire ilçesinde bilim şenliği fuarı açıldı

Tire ilçesinde bilim şenliği fuarı açıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri" kapsamında Tire Bedesten'de düzenlenen fuarda öğrenciler tarafından hazırlanan projeler sergilendi.

15.01.2019Teknoloji
Japonlar ve Güney Korelilerin tercihi Türk gıda ürünleri

Japonlar ve Güney Korelilerin tercihi Türk gıda ürünleri

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından Türk gıda ürünlerinin Japonya ve Güney Kore pazarlarında tanıtılmasına yönelik yürütülen Turquality Projesi, Türk gıda ürünlerinin Japonya ve Güney Kore’ye ihracatını yüzde 36’lık artışla 115 milyon dolardan 156 milyon dolara taşıdı.

13.01.2019Ekonomi
Adanalılar Çukurova Kitap Fuarına akın etti

Adanalılar Çukurova Kitap Fuarı'na akın etti

ADANA'da bu yıl 12'ncisi düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı'nın bitimine bir gün kala vatandaşlar TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ne akın etti. 350 bin ziyaretçi ile yeni bir rekor hedeflenen Çukurova Kitap Fuarı'nda Adanalılar, kitap aşkıyla uzun kuyruklar oluşturdu. 

12.01.2019Gündem
Türk halılarına ziyaretçi akını

Türk halılarına ziyaretçi akını

Hannover'da düzenlenen Domotex Hannover 2019 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplama Fuarı ziyarete açıldı. 70 ülkeden 1400’ün üzerinde firmanın katıldığı fuarda Türkiye genelinden 170, Gaziantep’ten 92 firma yer aldı. Türk halıcıların standları ziyaretçi akınına uğradı.

12.01.2019Avrupa
Oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz

"Oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz"

Gaming İstanbul (GIST) Fuarı Direktörü Cevher Eryürek, "Türkiye'de 20 milyon mobil, 11 milyon PC/konsol oyuncusu var. Bunların yüzde 61’i, yani 11 milyon kişi de oyuna para harcıyor. Dünyada Rusya ve Polonya’dan sonra, oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz." dedi.

11.01.2019Teknoloji
Türkiye standı büyük ilgi gördü

Türkiye standı büyük ilgi gördü

Avusturya’nın başkenti Viyana’da açılan ‘2019 Uluslararası Turizm Fuarı’nda Türkiye standı büyük ilgi gördü.

11.01.2019Avrupa

Gıda üreticilerinin gözü bu fuarda

Bir çok ülkeden gıda firmalarının katılması beklenen Libya'daki fura 4-7 Mart tarihleri arasında kapılarını açıyor. Libya'nın tek uluslararası gıda ve tarım fuarı olan "Libya Food 2019"a Türkiye'den çok sayıda firma katılıyor.

10.01.2019Ekonomi
Tarım sektörünün dünya devleri Agroexpo İzmir’de

Tarım sektörünün dünya devleri Agroexpo İzmir’de

Geçen yıl 60 ülkeden 875 katılımcı firmayı 332 bin ziyaretçiyle buluşturan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarı arasındaki “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 7-10 Şubat tarihleri arasında Fuar İzmir’de Türk tarımını dünya tarımıyla 14. kez buluşturacak.

9.01.2019Ekonomi
Milyonluk tekneler şubatta İstanbul’da sergilenecek

Milyonluk tekneler şubatta İstanbul’da sergilenecek

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Boat Show Tuzla Kara Fuarı ile denizcilik sektörünün kalbi Viaport Marinada kurulacak en büyük geçici mega yapısında atacak. 150'den fazla firmanın katılım sağlayacağı, 75 bine yakın ziyaretçinin gelmesi beklenen fuar 1625 Şubat tarihleri arasında kapılarını açacak.

8.01.2019Ekonomi
Diyarbakır’dan 25 ülkeye çikolata ihracatı

Diyarbakır’dan 25 ülkeye çikolata ihracatı

200’e yakın ürün çeşidiyle Diyarbakır’dan 25 ülkeye Maple markasıyla çikolata ihraç eden Delmar Gıda, Güneydoğu’da bir ilke imza attı.

8.01.2019Ekonomi
Öğrencilerden tarihi yapılara yeni tasarımlar

Öğrencilerden tarihi yapılara yeni tasarımlar

Üniversite öğrencileri, tasarım stüdyosu derslerinde, İzmir’in Cumhuriyet döneminde inşa edilmiş tarihi ve simge yapılarına yönelik farkındalığı artırmak amacıyla tasarımlar hazırladı. Tarihi binalarda incelemelerde bulunan öğrenciler, ayrıca Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki bir binayı da ortak çalışma mekânı olarak kullanılması için yeniden tasarladı.

7.01.2019Eğitim
Uğramadığımız kasaba, şehir kalmayacak

Uğramadığımız kasaba, şehir kalmayacak

Almanya’da bu yıl 19’uncusu düzenlenen ‘ASTEC Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı’nda konuşan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren “Önümüzdeki süreçte uzmanlarımızla, birim amirlerimizle ve bizzat kendim sahada olacağız. Uğramadığımız kasabamız, şehrimiz kalmayacak. Hafta sonunda dernek merkezlerinde çift dilli eğitim çalışmalarımız olacak” dedi.

6.01.2019Avrupa
Otomotiv sektöründen Cumhuriyet tarihinin ihracat rekoru

Otomotiv sektöründen Cumhuriyet tarihinin ihracat rekoru

Geçen yıl, bir önceki seneye göre yüzde 11 artışla 31,6 milyar dolarlık ihracata imza atan Türk otomotiv endüstrisi, kendi sektöründe Cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunu kırdı

6.01.2019Ekonomi
Yabancı turist hedefi 50 milyona tırmandı

Yabancı turist hedefi 50 milyona tırmandı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "2019'da yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 20'nin üzerinde bir artış ile hedefimiz 50 milyon yabancı turisti yakalamak. 2019'un sektörümüz için rekor yılı olması için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız." dedi.

5.01.2019Ekonomi
Ankara için 111 proje

Ankara için 111 proje

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, “İşin özü Haseki sözü” sloganıyla seçim projelerini dün AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

4.01.2019Gündem
CES 2019 başlıyor, Sony etkinlik takvimini resmen duyurdu

CES 2019 başlıyor, Sony etkinlik takvimini resmen duyurdu!

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı olarak bilinen CES 2019, 8 Ocak Salı günü başlıyor. Fuar kapsamında pek çok şirket en yeni oyuncaklarını dünyayla tanıştırmayı planlarken, Sony de CES 2019 için takvim paylaştı.

3.01.2019Teknoloji
Amerikalı Müslümanların kongresinde Erdoğanın mesajı okundu

Amerikalı Müslümanların kongresinde Erdoğan'ın mesajı okundu

ABD'nin Chicago kentinde on binlerce Müslümanın katıldığı MAS-ICNA kongresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajı okundu.

29.12.2018Dünya
‘Rafadan Tayfa’ gurbetçilerle buluşacak

‘Rafadan Tayfa’ gurbetçilerle buluşacak

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB), organizasyonuyla gerçekleşen Almanya’nın en büyük Türkçe kitap fuarı ‘19. Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı başladı.

28.12.2018Avrupa
İstanbul Düsseldorf’a taşınacak

İstanbul Düsseldorf’a taşınacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği, Demirören Medya ve İstexpo ortaklığıyla 8-10 Şubat 2019 tarihlerinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek olan Evim Türkiye Fuarı’na katılım giderek artıyor. Fuarda 256 metrekarelik stantla yer alacaklarını belirten İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “İTO olarak bir anlamda İstanbul’u Düsseldorf’a taşıyacağız” dedi.

28.12.2018Ekonomi
Mesleki eğitimde ‘güneş’i seçenlere iş imkânı sağlanacak

Mesleki eğitimde ‘güneş’i seçenlere iş imkânı sağlanacak

MEB tarafından elektrik üretiminde güneş enerjisi payının artırılması amacıyla mesleki eğitim öğrencilerinin eğitimlerinde sektörle yakın iş birliği kararı alındı. Yenilenebilir sektör temsilcilerinin çatı kuruluşu GÜNDER ile yapılan protokol kapsamında düzenlenecek sürekli eğitimlerle öğrencilere iş garantili beceri eğitimleri verilecek.

27.12.2018Eğitim

Oyun dünyasında parlak bir kariyer fırsatı

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı GAMING İSTANBUL, 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak.

26.12.2018Kampüs
Gaming İstanbul için geri sayım

Gaming İstanbul için geri sayım

Dev oyun fuarı için geri sayım başladı. Gaming İstanbul’un dördüncüsü, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak.

25.12.2018Teknoloji
Makine ihracatında hedef pazar paylarını artırmak

Makine ihracatında hedef pazar paylarını artırmak

2018 yılı Ocak-Kasım döneminde ihracatını 15,7 milyar dolara taşıyan makine sektöründe ABD, Rusya, Japonya ve Güney Afrika pazarlarındaki ihracat payının artırılması hedefleniyor.

24.12.2018Ekonomi
MasterChef Mehmet Şef kimdir İşte Mehmet Yalçınkaya hakkında bilgiler

MasterChef Mehmet Şef kimdir? İşte Mehmet Yalçınkaya hakkında bilgiler

MasterChef Mehmet Yalçınkaya kimdir sorusunun yanıtı sevilen programın takipçileri tarafından araştırılmaya başladı. Türkiye'nin en önemli şefleri arasında yer alan Mehmet Yalçınkaya'nın hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, MasterChef Mehmet Şef kimdir? İşte Mehmet Yalçınkaya hakkında bilgiler.

23.12.2018Televizyon
İhracat ve turizme İMOB desteği

İhracat ve turizme İMOB desteği

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından 22-27 Ocak 2019'da CNR Expo Yeşilköy'de organize edilecek 15'inci Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı'nın (İMOB), 80 binin üzerinde ziyaretçi sayısıyla ihracata ve turizme katkı sağlaması bekleniyor.

20.12.2018Ekonomi
Paperworld’de, 68 Türk firması çıkarma yapacak

Paperworld’de, 68 Türk firması çıkarma yapacak

Türkiye kırtasiye sektörü, Messe Frankfurt Paperworld’e çıkarma yapmaya hazırlanıyor. 26-29 Ocak günleri arasında düzenlenecek fuara, 41’i Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) üyesi 68 Türk firması katılacak. 

19.12.2018Avrupa
Boğaz’da her yer çıt çıt çekirdek

Boğaz’da her yer çıt çıt çekirdek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2019’da turizm bilinçlendirmesi çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, “Dünyanın en güzel yerlerinden biri Boğaz. Sabahları erkenden yürürüm. Gidin her yer çekirdek, çıt çıt çıt... Bunu eğitmen lazım önce. Hangi turizmden başlıyorsun” dedi. Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu olan Ersoy, özetle şu mesajları verdi:

18.12.2018Gündem
Bakan detayları açıkladı: Havayolu çalışanları için 7 bin konut...

Bakan detayları açıkladı: Havayolu çalışanları için 7 bin konut...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi kapsamında Türk Hava Yolları (THY) ile Emlak Konut'a ait 3 milyon 600 bin metrekarelik alanda İstanbul Havalimanı çalışanları için ilk etapta 7 bin konut yapılacağını bildirdi.

17.12.2018Ekonomi
Deri fuarı başlıyor

Deri fuarı başlıyor

21 yıldır Moskova’da düzenlenen LeShow Deri ve Moda Fuarı, bu kez İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak.

17.12.2018Keyif
Masraflar hükümetten, müracat belediyeye

Masraflar hükümetten, müracat belediyeye

Almanya’nın Bavyera eyalet hükümeti ile Nürnberg belediyesinin birlikte düzenlediği Nürnberg Meslek Eğitim Fuarı, büyük ilgi gördü. Nürnberg Belediyesi Eğitim Uzmanı Celal Turan, Başbakan Markus Söder’e fuarda yapılanları anlattı.

13.12.2018Avrupa
Et restoranında adisyon şoku İkram sanıp yediler...

Et restoranında adisyon şoku! İkram sanıp yediler...

ANTALYA’da, et restoranından 8 kişilik rezervasyon yaptıran Mehmet Kozan, hesabı istediğinde, fişte yazan 827 liranın 285’inin meze için olduğunu gördü. Restoranla ilgili valiliğe şikayette bulunan Kozan, "Biz restorana gittiğimizde mezeler masaya yerleştirilmişti. Biz de ikram olduğunu düşündük. Uyarmadılar ve fiyata işlemişler" dedi.

13.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Carlos Ghosn Japon zindanından kurtulamıyor

Otomotiv sektörünün bir zamanlar “imparatoru”, Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının kurucusu Carlos Ghosn’un Japonya’daki davasını dikkatle izliyorum.

13.01.2019

Orta halli bir Türk erkeği lüks giyebilir mi

‘Lüks, Allah’ın sadece zengin kulları için yarattığı bir hoşluk mudur...’

13.01.2019

Gayrimenkulde yabancılar Ege’ye göz kırptı

BİRÇOK sektörde olduğu gibi gayrimenkul alanında da 2018 zor bir yıl oldu. Ekonomide yaşanan gelişmelerin paralelinde konut faiz oranlarında yaşanan artışın da etkisiyle gayrimenkul sektörü 2018’i azda olsa küçülmeyle kapattı.

8.01.2019

Çukurova Kitap Fuarı dün açıldı

ÇUKUROVA Kitap Fuarı 12 yıldır kitapseverler için kapılarını açıyor.

6.01.2019

Ayçiçeği dönümde 480 lira şaraplık üzüm 3 bin 600 lira getiriyor

İrem Çamlıca Bağcılık ve Şarapçılık’ın kurucusu Mustafa Çamlıca, elindeki kitapçıktan Trakya’daki 900 dönümü bulan bağlarının fotoğraflarını gösterdi:

31.12.2018

“Sosyal medyayı bağımlılık haline getirme potansiyeli olanların sosyal medyadan uzak durmasında fayda var.”

Yıllardır sosyal medya kullanıp, dijital dünyaya meraklı biri olarak birçok eğitimler de aldım… Eğitimin sonu yok… Yaprak Yapsan ile bir toplantıda tanışıp dijital dünyayı bir de ondan dinleyince bazı şeyleri doğru yaptığımı, bazılarını ise tam yapamadığımı öğrendim…

25.12.2018

250 milyon Euro yatırdı ‘mega yat bakım üssü’ olacak

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Ocak 2015’te buluştuğumuzda ilçedeki iddialı projeyi gündeme getirmişti:

23.12.2018

Eskişehir’de kitap fuarı

Kitap fuarlarının alanı gittikçe genişliyor. Büyükşehirlerin dışında da kitap fuarları açılmaya başladı.

13.12.2018