MENÜ

Frig Vadisi

Frig Vadisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Frig Vadisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Frig Vadisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 161 Frig Vadisi haberi bulunmuştur.

Frig Vadisi Haberleri

“Kral Midas’ın Hazinesi Yedirmezler Aga” 13 Eylül’de vizyonda

“Kral Midas’ın Hazinesi Yedirmezler Aga” 13 Eylül’de vizyonda!

Yapımcılığını Cinemedya ve Murat Şahin’in üstlendiği yönetmenliğini Mesut Çetin’in yaptığı, başrolünde İsmail Baki Tuncer yer aldığı "Kral Madis'in Hazinesi Yedirmezler Aga" sinema filmi, 13 Eylül'de vizyona giriyor.

9.09.2019Keyif
Güney Koreli bloggerlar o şehre hayran kaldı

Güney Koreli bloggerlar o şehre hayran kaldı!

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesine gelen Güney Koreli turizm bloggerları, ilçenin kültürel ve turistik değerlerini ziyaret ettiler. Gezdikleri yerleri merak içerisinde inceleyen Güney Koreli bloggerlar, fotoğraf makineleri ile de bol bol fotoğraf çektiler.

28.08.2019Ekonomi
Anadolu’nun ikinci Kapodokyası

Anadolu’nun ikinci Kapodokyası

KÜTAHYA, Afyonkarahisar, Eskişehir üçgeninde ’Küçük Frigya’ dağlık yerleşimi olarak tanımlanan Frig Vadisi, Kapadokya benzeri kaya oluşumları, kaya mezarları, kiliseler, sığınma ve barınma amaçlı kayalara oyulan yüzlerce mağarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekerken, havadan çekilen görüntüleriyle de hayran bırakıyor. Bir masal diyarını andıran bölge, Anadolu’nun ikinci Kapodokyası olmaya aday.

6.07.2019Ekonomi
Bayramda doldu taştı

Bayramda doldu taştı

Termal tesisleri, Frig Vadisi, kalesi, kaymağı, lokumu ve sucuğu ile ünlü Afyonkarahisar'da oteller, Ramazan Bayramı'nda yüzde 100 doluluğa ulaştı.

15.06.2019Ekonomi
Yoldan çıkaran duraklar: İstanbul Antalya İyi ki görmüşüm diyeceksiniz...

Yoldan çıkaran duraklar: İstanbul Antalya! İyi ki görmüşüm diyeceksiniz...

Bayram tatiline bir hafta kaldı. Yola otomobiliyle çıkacaklar için en sık kullanılan rotaların haritalarını paylaşmaya devam ediyoruz. Bu haftaki istikamet İstanbul’dan Antalya’ya doğru... Yolun uzunluğu 698 kilometre. En fazla 5 kilometre sapmayla “İyi ki uğramışım!” diyeceğiniz pek çok iç açıcı durak var; doğal güzellikler, lokantalar, antik kent ve sevimli köyler... Doğal güzellik, antik kent, köy ve müze seçimini Hürriyet Seyahat ekibi yaptı, lezzet mekânlarını Tat dedektifi Sinan Hamamsarılar belirledi.

27.05.2019Seyahat
Frigyanın yeni konukları Pelikanlar oldu

Frigya'nın yeni konukları Pelikanlar oldu

Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir arasında yer alan tarihi Frig Vadisi'nin cazibe merkezi Emre Gölü'nün son misafirleri olan pelikanlar, görenlerin büyük ilgisini çekiyor

3.05.2019Seyahat
Frigyanın yeni konukları pelikanlar

Frigya'nın yeni konukları pelikanlar

Tarihi Frig Vadisi'nin cazibe merkezi Emre Gölü'nün yeni misafirleri pelikanlar oldu. Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Döğer beldesinde, 3 bin yıllık Frig Vadisi'nin jeolojik yapısına bağlı olarak tüf kayalık arazide şekillenen Emre Gölü'ne yaklaşık 200 civarında pelikan geldi.

30.04.2019Seyahat
Haftanın kaçırılmayacak seyahat fırsatları

Haftanın kaçırılmayacak seyahat fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri haftanın kaçırılmayacak seyahat fırsatlarını ve önemli haberlerini sizler için derledi. İşte detaylar...

15.04.2019Seyahat
Frigyanın 3 bin yıllık lezzetini yeniden canlandırdılar: Siyez buğdaylı kaz yemeği

Frigya'nın 3 bin yıllık lezzetini yeniden canlandırdılar: Siyez buğdaylı kaz yemeği

Eskişehir, Ankara, Kütahya ve Afyonkarahisar'da geniş bir alanı kapsayan Frig Vadisi'ne gelen turistler, bölgede 3 bin yıl önce de tüketildiği belirlenen siyez buğdayı ve kaz etinden yapılan yemeği tadabilecek.

Bakan Kurum: Her ilimize en az bir millet bahçesi yapma hedefiyle yola çıktık

Bakan Kurum: Her ilimize en az bir millet bahçesi yapma hedefiyle yola çıktık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum hedeflerinin 81 ile ‘Millet bahçesi’ yapmak olduğunu belirterek, “Her ilimize en az bir millet bahçesi yapma hedefiyle yola çıktık” dedi.

25.01.2019Ekonomi
AROG filmi nerede çekildi AROG filminin oyuncuları kimdir İşte konusu ve oyuncu kadrosu

AROG filmi nerede çekildi? AROG filminin oyuncuları kimdir? İşte konusu ve oyuncu kadrosu

Cem Yılmaz'ın yazıp Ali Taner Baltacı ile birlikte yönettiği AROG filmi, beyaz perde ardından dönem dönem televizyon izleyicileriyle buluşuyor. Film, G.O.R.A. filminin ana karakteri Arif'in Yontma Taş Devri'nde geçen yeni macerasını konu alıyor. Peki, AROG filmi nerede çekildi? AROG’un oyuncu kadrosunda kimler var?

19.01.2019Televizyon
Frig Vadisi tam olarak nerede, hangi ile bağlı

Frig Vadisi tam olarak nerede, hangi ile bağlı?

Frig Vadisi, yerli ve yabancı turistlerin gözde yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Frig Vadisi, sıra dışı dokusunun hissedilebileceği ve dingin atmosferinin solunabileceği muhteşem güzergahları takip ediyor. Peki, Frig Vadisi tam olarak nerede, hangi ile bağlı?

19.01.2019Gündem
Termal turizmin başkenti: Afyonkarahisar

Termal turizmin başkenti: Afyonkarahisar

Türkiye'de ‘kaplıca ve sağlık turizmi’ denilince ilk akla gelen şehir olan Afyonkarahisar, kış turizminin gözde merkezlerinden biri olarak dikkati çekiyor.

7.01.2019Seyahat
Frigyada beyaz güzellik

Frigya'da beyaz güzellik

Afyonkarahisar, Ankara, Eskişehir ve Kütahya'da geniş bir alanı kapsayan, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Frig Vadisi, kar yağışı sonrası beyaza büründü... Bölgede bir haftadır etkili olan kar yağışının ardından Frigya'da güzel görüntüler ortaya çıktı

4.01.2019Seyahat
TANAP atıl durumdaki köy okullarını turizme kazandırıyor

TANAP atıl durumdaki köy okullarını turizme kazandırıyor

TANAP'ın destek verdiği atıl durumdaki köy okullarını sosyal alan ve donatılara dönüştürerek bölge turizmine katkı sağlamayı amaçlayan proje kapsamında, Eskişehir'de iki eski okul binasının tadilatı tamamlandı.

26.12.2018Ekonomi
Çare kültür korucusu

Çare kültür 'korucu'su

Define avcılarının Türkiye’nin çeşitli noktalarındaki kültürel değerlere verdiği zararın inanılmaz boyutlara ulaştığını söyleyen Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nevzat Çevik, tahribatın ‘kültür korucusu’ modeli ile engellenebileceğini söyledi.

8.12.2018Gündem
Balon turunda Kapadokyaya alternatif rota: Frig Vadisi

Balon turunda Kapadokya'ya alternatif rota: "Frig Vadisi"

Tarihi Frig Vadisi'nin Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesindeki bölümünde 2019 yılında başlayacak sıcak hava balonu uçuşlarıyla ilgili, Kapadokya'dan bölgeye yatırımcılar gelmeye başladı.

6.12.2018Haber
Balon turunda yeni rota: Frig Vadisi

Balon turunda yeni rota: Frig Vadisi

Tarihi Frig Vadisi'nin Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesindeki bölümünde 2019 yılında başlayacak sıcak hava balonu uçuşlarıyla ilgili, Kapadokya'dan bölgeye yatırımcılar gelmeye başladı

6.12.2018Seyahat
Dinamitli vandallık

Dinamitli vandallık

Frig Vadisi define avcılarının istilası nedeniyle ağır tahribata uğradı. Bölgedeki kaya mezarları, kilise ve kaleleri hedef alan vandallar MS 1000’li yıllarda kaya içine oyularak yapılan Ayazini Kilisesi’nin duvarlarını da dinamitle patlattı.

6.12.2018Gündem
Frigyada balonlar 2019da havalanacak

Frigya'da balonlar 2019'da havalanacak

Tarihi Frig Vadisi'nin Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesindeki bölümünde tespit edilen dört güzergahta 2019 yılından itibaren sıcak hava balonu uçuşlarının gerçekleştirilmesiyle, bölgeye ilave 100 bin turistin gelmesi bekleniyor.

8.11.2018Seyahat
Türkiyenin yeni turizm markası Frigya Vadileri olacak

Türkiye'nin yeni turizm markası 'Frigya Vadileri' olacak

Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara ve Kütahya arasında yer alan Frigya Vadileri, Türkiye'nin en uzun üçüncü yürüyüş yoluna sahip 506 kilometrelik parkuru ve tarihi mirasıyla doğaseverlerin yeni gözdesi oldu.

23.08.2018Seyahat
Haftanın kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Haftanın kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Haftanın kaçırılmaması gereken seyahat ve gezi fırsatlarını sizin için derledik. İşte güzel vakitler geçirebileceğiniz fırsatlarla ilgili bilgiler...

2.04.2018Seyahat
Uygarlıkların buluştuğu Afyon’un gezilecek tarihi ve turistik yerleri

Uygarlıkların buluştuğu Afyon’un gezilecek tarihi ve turistik yerleri

Afyonkarahisar, Türk milletinin bağımsızlık savaşının en önemli adımı olan Büyük Taarruz'un, 26 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal tarafından başlatıldığı, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan, çeşitli medeniyetlerin buluştuğu, doğal güzellikleriyle görülmesi gereken şehirlerimizdendir. Afyon'da gezilecek yerler nerelerdir? Afyon'un tarihi ve turistik yerleri ve daha birçok bilgiyi sizler için derledik...

27.03.2018Seyahat
Normal baldan 4 kat daha pahalı

Normal baldan 4 kat daha pahalı

Son zamanlarda lavanta konusunda kendisini ilerleten Şükranlı Mahallesi sakinleri, lavanta balı için de kolları sıvadı.

7.02.2018Ekonomi
İki bin yıllık gökdelen: Uçhisar Kalesi

İki bin yıllık 'gökdelen': Uçhisar Kalesi

Doğa, tarih ve kültür turizminin bir arada olduğu Kapadokya bölgesindeki önemli turistik merkezlerden olan Uçhisar Kalesi, milyonlarca yıllık tarihi ve eşsiz doğal güzelliğiyle her yıl binlerce turisti kendine hayran bırakıyor. İşte detaylar…

21.12.2017Seyahat
Anadolu’nun ikinci Kapadokyası: Frig Vadisi

Anadolu’nun ikinci Kapadokya'sı: Frig Vadisi

Frig Vadisi Kütahya, Afyon ve Eskişehir üçgeninde bulunuyor. Anadolu'nun ‘İkinci Kapadokyası’ el sürülmemiş tarihi yerleriyle eşsiz bir seyahat yeri olarak görülüyor. Kapadokya’yı gezmiş ve tadına doyamamışsanız işte karşınızda Anadolu’nun ‘İkinci Kapadokyası’ olarak bilinen Frig Vadisi...

11.12.2017Seyahat
Hafta sonunun en güzel tatil rotası

Hafta sonunun en güzel tatil rotası

Bütçeniz ne olursa olsun, İstanbul'dan çok kopmadan taş çatlasa bir hafta içinde huzur barınızı yeşillendirecek enfes bir rotayla tazelenmeniz, şehrin gürültüsünden mehtabın ışığına uzanmanız mümkün. Motosikletimize atladık Pürenli Yaylası, Frig Vadisi, Salda ve Uludağ göller bölgesine uzandık. Peki yol boyunca neler yaşadık? İşte size en yeşil ve eğlenceli hafta sonu tatili rotası...

11.07.2017Seyahat
Finlandiyalı sosyal medya fenomenleri Afyonkarahisar’da

Finlandiyalı sosyal medya fenomenleri Afyonkarahisar’da

AFYONKARAHİSAR Valisi Aziz Yıldırım, kentin dünya çapında tanınırlığını artırmak için davet edilen Finlandiyalı sosyal medya fenomenlerini makamında kabul etti.

23.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Anadolu’nun ‘kavşak noktası’: Afyonkarahisar

Türkiye’de yedi coğrafi bölgenin üçünde bulunuyor Afyon. Haliyle Afyonlular da bu durum için “Biz Anadolu’nun kavşak noktası ya da kilidiyiz” yorumunu yapıyor. Kurtuluş Savaşı’nın bir kısmının geçtiği bu bölgede büyük zaferlere şahit olmuş bir yer Afyon. Frig Vadisi, kaymağı, sucuğu, ekmek kadayıfı ve termalleriyle Türkiye’nin en güzel memleketlerinden birisi. İşte size Afyon gezi rehberi…

22.01.2019

Ege’nin şifa ve sağlık rotaları

Ege’yi yazın bilenler, baharda bilenler... Kışını, şifasını pas geçenler... Ege dört mevsim dört dörtlüktür. Hadi gelin bu hafta da sağlık noktalarını dolaşalım.

5.01.2019

Sıcak suların sağlıkla buluştuğu rotalar

Sonbaharın son demlerini yaşadığımız, yavaş yavaş kışı hissetmeye başladığımız bu günlerde artık rotamızı sıcak sulara çevirme vakti geldi. Yazın soğuk denizle buluşmanın keyfi nasılsa, kışın da sıcacık termal sularla buluşmanın tadı bir başka. Türkiye’de SPA otelleri sunduğu konfor ve bol mineralli termal sularıyla hem şifa dağıtıyor hem de tüm yorgunluğunuzu alıyor. Romatizma, deri, kan dolaşımı, kalp, solunum yolu, sindirim sistemi, safrakesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına iyi geldiği bilinen termal sularla hafta sonu yapacağınız kısacık bir tatil tüm stresinizi alıp götürecek, yerini huzura bırakacak.

5.11.2018

Aile boyu gastro pub

İstanbul’da kiraların yüksekliği restoran sektörünün en büyük sorunlarından biri.

4.05.2018

Afyonkarahisar marka şehir olmak istiyor

TÜRKİYE Halkla İlişkiler Derneği’nin “TÜHİD Anadolu Buluşmaları” kapsamında Afyon’daydım geçen hafta sonu.

1.05.2018

Türkiye’nin incisi: Eskişehir

Geçen ay başladığımız ‘her ay yeni bir durak’ projesi kapsamında bu ay; Yılmaz Büyükerşen’in adeta yeniden yarattığı, zamana inat her geçen gün daha da gençleşen; parklarıyla, gondoluyla ve tarihi Odunpazarı ile Türkiye’nin incisi Eskişehir’de aldık soluğu. İşte size Eskişehir gezi rehberi…

13.04.2018

Çini cenneti Kütahya’da Ramazan

Rengârenk çini ve porselenleri, doğal güzellikleri, termal suları ve ünlü kaplıcalarıyla Kütahya, Ege Bölgesi’nin incilerinden… Tüm bunların dışında Kütahya, eski ramazanların ruhunu özleyenler için de en doğru adreslerden biri. Tarihi camileri, türbeleri ve lezzetli sofralarıyla Kütahya sizlere huzur dolu, geleneksel bir ramazan sunuyor. Hatta 'Küpecik' adlı bir Ramazan geleneği hâlâ devam ediyor. İşte ramazana özel Kütahya gezi rehberi...

14.06.2017