MENÜ

Franziska Giffey

Franziska Giffey ile ilgili tüm haberleri, son dakika Franziska Giffey haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Franziska Giffey haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 28 Franziska Giffey haberi bulunmuştur.

Franziska Giffey Haberleri

Almanyadan dikkat çeken hamleler... İkisi de geçti

Almanya'dan dikkat çeken hamleler... İkisi de geçti

Almanya’da, Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerden nitelikli iş gücünün ülkeye gelmesini kolaylaştıracak yasa tasarısı Federal Mecliste kabul edildi. Öte yandan Federal Meclis (Bundestag), iltica yasasının sertleştirilmesini öngören yasa tasarısını da onayladı.

7.06.2019Dünya
‘Demokrasinin dijitalleşmesi değil, dijitalin demokratikleşmesi’

‘Demokrasinin dijitalleşmesi değil, dijitalin demokratikleşmesi’

Berlin’de bugün açılan ve çarşamba gününe kadar sürecek olan re:publica adlı dijital konferansı açıldı. Açılış konuşmasını yapan Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, sosyal medyadaki siyasi tartışmalar konusunda uyardı.

6.05.2019Avrupa
Çocuklara hakları anlatılacak ama, eğitmen olmayacak

Çocuklara hakları anlatılacak ama, eğitmen olmayacak!

Alman Ekonomi Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırma sonucu, gelecek 5 yıl içinde Almanya genelinde yuvalarda ve okullarda eğitmen ihtiyacının 215 bini bulacağını ortaya koydu. Almanya’da bir yandan eğitmen açığı tartışmaları sürürken bir yandan da çocuklara yuvalarda özel hayatı ve haklarının neler olduğu anlatılıyor.

17.04.2019Avrupa
Nahles de zorunlu aşıya destek verdi

Nahles de zorunlu aşıya destek verdi

Almanya’da bir süredir devam eden aşı tartışmasına SPD Lideri Andrea Nahles de katıldı. Nahles, “Kızamık gibi bulaşıcı hastalıklardan korunmak için aşının zorunlu olmasını doğru buluyorum” dedi.

15.04.2019Avrupa
Giffey’in koltuğu sallantıda: Hızla parladı, çabuk mu sönecek

Giffey’in koltuğu sallantıda: Hızla parladı, çabuk mu sönecek?

Almanya’da yıldızı hızla parlayan Federal Aile Bakanı Franziska Giffey’in siyasi kariyerinin sona erip ermeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Daha önce aynı suçlamalarla karşı karşıya gelen bakanlara en sert tepki partisi SPD’den gelen Giffey, suçlu bulunması durumunda koltuğunu kaybedecek.

5.04.2019Avrupa
Steinmeier’e 660, Merkel’e 600 Euro zam

Steinmeier’e 660, Merkel’e 600 Euro zam

Almanya’da cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar, milletvekilleri ve müsteşarlar, daha önce alınan kararla nisan maaşlarını yüzde 3.09 zamlı alacak. Zamdan, eski cumhurbaşkanları da faydalanacak.

25.03.2019Avrupa
Alman Bakan tulumunu giydi ve...

Alman Bakan tulumunu giydi ve...

Berlin Eyalet Parlamentosu, aldığı kararla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü resmi tatil ilan edince, başkentliler bugün işe gitmedi. 8 Mart dolayısıyla kamuoyunda erkeklerin yaptığı işlerde görev yapan kadın çalışanları ziyaret eden Berlinli Federal Aile Bakanı Franziska Giffey, çöp topladı.

8.03.2019Avrupa
Aile Bakanı Giffey intihal yaptı mı

Aile Bakanı Giffey intihal yaptı mı?

Berlin Hür Üniversitesi’nde eğitim gördüğü sırada 205 sayfalık doktora tezinin 49 sayfasında intihal yapmakla suçlanan SPD’li Federal Aile Bakanı Franziska Giffey’e baskılar artıyor.

11.02.2019Avrupa
Nihayet kadınları keşfettiler

Nihayet kadınları keşfettiler

Son dönemlerde Almanya’da köklü partiler, kadınlara daha fazla sahip çıkılması için hiç de alışık olmadığımız bir tutum sergilemeye başladılar.

19.01.2019Avrupa
Federal Meclis kadınlar için özel toplandı: ‘Erkekler daha çok ev işi yapmalı’

Federal Meclis kadınlar için özel toplandı: ‘Erkekler daha çok ev işi yapmalı’

Almanya, kadınlara seçme ve seçilme hakkının 100’üncü yılını Federal Meclis’te düzenlenen törenle kutladı. Meclis Başkanı Schaeuble, erkeklere daha fazla ev işi yapma çağrısı yaptığı konuşmasında “Kadın erkek eşitliğinde daha çok yolumuz var” dedi.

17.01.2019Avrupa
Çocuk parasına da okul masrafına da zam

Çocuk parasına da okul masrafına da zam

Almanya’da hükümet, çocuk yoksulluğuna karşı mücadele etmek için ‘Güçlü Aile Yasası’ hazırladı. Bakanlar Kurulunda onaylanan yeni düzenleme, gelecekte dar gelirli ve çocuklu ailelere daha fazla maddi desteği öngörüyor.

9.01.2019Avrupa
Almanya aile içi şiddet rakamları Aile Bakanını da şoke etti; 139 bin kayıtlı vakada 179 kişi öldü

Almanya aile içi şiddet rakamları Aile Bakanını da şoke etti; 139 bin kayıtlı vakada 179 kişi öldü!

Federal Aile Bakanı Franziska Giffey, Almanya aile içi şiddet raporunu açıkladı. Rapora göre 2017 yılında ülkede 138 bin 893 aile içi şiddet vakası kayıtlara geçti. Tecavüz, yaralama, tehdit ve taciz suçları ile birlikte 147 kadın ve 32 erkek, partnerleri veya eski partnerleri tarafından öldürüldü.

21.11.2018Avrupa
Aile Bakanı Giffey kadınları uyardı: Susmayın

Aile Bakanı Giffey kadınları uyardı: Susmayın

Almanya Aile Bakanı Franziska Giffey, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ dolayısıyla bir açıklama yaptı.

20.11.2018Avrupa
Chemnitz’de yaşananlar PEGİDA’ya cesaret verdi

Chemnitz’de yaşananlar PEGİDA’ya cesaret verdi

Chemnitz’de son bir haftada yaşanan şiddet olayları, bitme noktasına gelen PEGİDA gösterileri ve aşırı sağ grupların hem cesaretlenmesine hem de canlanmasına neden oldu.

1.09.2018Avrupa
Chemnitz’de gergin hafta sonu

Chemnitz’de gergin hafta sonu

Bir Alman’ın iki mülteci tarafından öldürülmesi üzerine radikal sağcıların yabancı avına çıktığı Chemnitz’de sular durulmuyor. Halkla buluşan eyalet başbakanı yuhalandı. Bugün radikal sağcılar, yarın ise radikal sağa karşı kiliseler gösteri hazırlığı yapıyor.

31.08.2018Dünya
İslam tartışmasına Sosyaldemokratlar da dahil oldu

İslam tartışmasına Sosyaldemokratlar da dahil oldu

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis Grubu Başkanı Andrea Nahles, “İslam’ın Almanya’ya ait olup olmadığı” tartışmasını Hıristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinde sekiz yıldan beri sürdüğünü ancak bunun kimseyi ileriye götürmediğini söyledi.

18.03.2018Avrupa
“İslam, Almanya’ya ait değildir diyen bakan yalnız kaldı

“İslam, Almanya’ya ait değildir" diyen bakan yalnız kaldı

İçişleri Bakanı Horst Seehofer’in, “İslam Almanya’ya ait değil” sözleriyle yoğun tartışmalara ve sert tepkilere yol açtı. Başbakan Angela Merkel, İçişleri Bakanı’nın sözlerine karşı çıktı ve “Müslümanlar Almanya’ya aittir, böylece onların dini İslam da” dedi. Seehofer daha bakanlığının ikinci günü yalnız kaldı ve dışlandı.

16.03.2018Avrupa
SPDnin bakanları belli oldu

SPD'nin bakanları belli oldu

Almanya'da Sosyal Demokratlar yeni kabinede görev alacak bakanlarını açıkladı. Dışişleri Bakanlığına Adalet Bakanı Heiko Maas getirilirken Katarina Barley Adalet Bakanı, Olaf Scholz Maliye Bakanı olarak görev yapacak.

9.03.2018Dünya
SPD’nin bakanları belli oldu

SPD’nin bakanları belli oldu

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) yeni kabinede görev alacak bakanlarını açıkladı. Dışişleri Bakanlığına Adalet Bakanı Heiko Maas getirilirken Katarina Barley Adalet Bakanı, Olaf Scholz Maliye Bakanı olarak görev yapacak.

9.03.2018Avrupa
Hatun Sürücü’nün adı köprüye verilecek

Hatun Sürücü’nün adı köprüye verilecek

Berlin’in Neukölln İlçe Belediye Meclisi, töre cinayetine kurban giden Hatun Sürücü’nün adını, yapımı süren otoyol köprüsüne verilmesini kararlaştırdı.

5.02.2018Dünya
Çocuk parkındaki kubbe ve hilal tartışma başlattı

Çocuk parkındaki kubbe ve hilal tartışma başlattı

Berlin’de ‘Ali Baba ve Kırk Haramiler’ adlı çocuk masalından esinlenilerek yapılan çocuk parkındaki kubbe ve hilal, İslam dinini temsil ettiği gerekçesiyle tartışma çıkardı.

4.11.2017Dünya
Başkandan okullara zorla evlilik uyarısı

Başkandan okullara zorla evlilik uyarısı

YAZ tatili öncesi Berlin Neukölln Belediye Başkanı Franziska Giffey, okullara birer mektup yazarak, zorla evliliklere dikkat çekti.

16.07.2015Avrupa
Maiziere Berlinde iftara katıldı

Maiziere Berlin'de iftara katıldı

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Almanya'daki her Müslüman'ın kendisini toplumun değerli ve önemli bir parçası olarak algılamasını önemli bulduğunu söyledi.

7.07.2015Avrupa
Başörtülü Türk kadın avukatın zaferi

Başörtülü Türk kadın avukatın zaferi

ALMANYA’nın başkenti Berlin’de belediyenin hukuk dairesinde staj yapmak üzere başvuran ancak, başörtüsü nedeniyle olumsuz yanıt verilen Betül Ulusoy’a Anayasa Mahkemesi’nin verdiği aktüel bir karar göz önüne alınarak onay verildi.

10.06.2015Avrupa
Telefonda Evet, yüz yüze gelince...

Telefonda 'Evet', yüz yüze gelince...

Almanya’nın başkenti Berlin’de hukukçu Betül Ulusoy’un Neuköln belediyesine yaptığı iş başvurusu, başörtülü olduğu gerekçesiyle kabul edilmedi.

5.06.2015Avrupa
En genç Avrupa sorumlusu oldu

En genç Avrupa sorumlusu oldu

Berlin’de nüfusunun neredeyse yarısını göçmenlerin oluşturduğu Neukölln İlçesi’nde görev değişimi yapıldı. Yaptığı açıklamalarla Almanya çapında ses getiren ve çeşitli tartışmalara yol açan SPD’li belediye başkanı Heinz Buschkowsky’nin 66 yaşında istifa ederek emekliye ayrılmasından sonra koltuğuna Franziska Giffey (SPD) oturdu.

16.04.2015Avrupa
Prusyada Türk, Zenci ve Tatar Müslümanları sergisi

"Prusya'da Türk, Zenci ve Tatar Müslümanları" sergisi

Almanya'nın başkenti Berlin'deki DİTİB-Şehitlik Cami Kültür Evi'nde "Prusya'da Türk, Zenci ve Tatar Müslümanları" sergisi, yoğun katılımla açıldı.

28.02.2015Avrupa
Sürpriz istifa

Sürpriz istifa

Almanya'nın başkenti Berlin'de yabancıların yoğun yaşadığı Neukölln semti Belediye Başkanı Heinz Buschkowsky görevini bırakıyor.

28.01.2015Avrupa