MENÜ

Frankfurt Tren Istasyonu

Frankfurt Tren Istasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Frankfurt Tren Istasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Frankfurt Tren Istasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15 Frankfurt Tren Istasyonu haberi bulunmuştur.

Frankfurt Tren Istasyonu Haberleri

Matem ayininden sevgi mesajı

Matem ayininden sevgi mesajı

Geçen ay psikolojik sorunları olan bir saldırganın, trenin önüne iterek ölümüne neden olduğu 8 yaşındaki çocuk için Glashütten’deki bir kilisede matem ayini düzenlendi. Sadece Protestan kilisesine bağlı haber ajansı EPD’nin izlediği ayinde, ‘insan sevgisi’ mesajları verildi.

23.08.2019Avrupa
Uyum örneği nasıl çocuk katili oldu

Uyum örneği nasıl çocuk katili oldu?

Pazartesi sabahı saat 10.00’da Frankfurt Tren İstasyonu’nun 7 numaralı peronunda yaşanan olay, herkesi yasa boğdu. Savcı, polis, kamuoyu, İsviçre’de ‘uyum örneği’ olarak gösterilen bir sığınmacının nasıl çocuk katili olduğunu sorguluyor.

31.07.2019Avrupa
Son dakika... Frankfurtta tren istasyonunda polis operasyonu

Son dakika... Frankfurt'ta tren istasyonunda polis operasyonu

Almanya'da Frankfurt Merkez Tren İstasyonu, polis operasyonu sebebiyle kapatıldı. Banka soygunu sebebiyle düzenlenen operasyonun ardından tren istasyonunun tekrar hizmete açıldığı belirtildi.

2.08.2019Dünya
Fotoğraf çekeceklerine yardım etselerdi, şimdi hayattaydı

'Fotoğraf çekeceklerine yardım etselerdi, şimdi hayattaydı'

Almanya’nın Frankfurt kentinde metro istasyonunda raylara düşen evsiz bir adamı kurtarmak isterken canından olan Mustafa Alptuğ Sözen (17), Aydın’ın Nazilli ilçesinde toprağa verildi.

18.11.2018Avrupa
Almanya’da nostaljik tramvayda sıra gecesi

Almanya’da nostaljik tramvayda sıra gecesi

Frankfurt Gaziantep Derneği, Frankfurt’ta yaşayan Gaziantepliler, Alman vatandaşları, siyasetçiler ve iş adamlarının katılımıyla nostaljik tramvay içinde ‘sıra gecesi’ düzenledi.

29.11.2017Dünya
Nehrin ikiye böldüğü güzel şehir: Frankfurt

Nehrin ikiye böldüğü güzel şehir: Frankfurt

Frankurt belki de gezmekten çok yaşanılacak şehirlerden. Buna rağmen gidilen her şehir gibi keşfedilecek güzellikler barındırıyor. Frankfurt’un tam ortasından geçen Main Nehri ile şehir ikiye bölünmüş durumda. Bir tarafta iş merkezlerinin bulunduğu büyük gökdelenlerin ve asıl gezilecek yerlerin olduğu Mainhattan denilen bölge diğer kıyıdaysa genelde yaşam alanlarının, müzelerin ve pubların bulunduğu kısım. İşte size Frankurt gezi rehberi…

1.11.2017Seyahat
Ulaşım durdu, ağaçlar devrildi onlarca yaralı var

Ulaşım durdu, ağaçlar devrildi onlarca yaralı var

Gece yarısı çıkan fırtına sabaha kadar sürdü. Almanya’nın batı, güney batı ve orta kesimleri özellikle fırtınadan olumsuz etkilendi. Saatte hızı zaman zaman 115 kilometreye kadar çıkan Thomas Fırtınası yüzünden devrilen ağaçlar tren seferlerini durdurdu. Otobanlarda uzun kuyruklar oluştu. Çok sayıda yaralı var.

24.02.2017Dünya
Polis kaçak havai fişeklere el koydu

Polis kaçak havai fişeklere el koydu

Berlin ve Brandenburg Polisi ortak yürüttüğü operasyonla 53 kilo havai fişeğe el koydu.

2.12.2014Avrupa
Alman Demiryolları çalışanları iş bıraktı

Alman Demiryolları çalışanları iş bıraktı

Almanya Tren Makinistleri Sendikası (GDL), Almanya Demiryolları Deutsche Bahn ile ücret artışı ve çalışma saatleri konularındaki anlaşmazlık nedeniyle iş bırakma eylemi yaptı.

2.09.2014Avrupa
Almanyada ayakkabı atölyesinin üstüne müze kurdular

Almanya'da ayakkabı atölyesinin üstüne müze kurdular

Almanya'nın Frankfurt kentinde bir ayakkabı atölyesinin üstünde oluşturulan 50 metrekarelik müzede dünyanın en küçük çekicinin de arasında olduğu yüzlerce çekiç sergileniyor.

24.02.2014Gündem
Salzburg’dan Münih’e indim kendimi küçük Türkiye’de buldum

Salzburg’dan Münih’e indim kendimi küçük Türkiye’de buldum

Çağın ritmi hızlandıkça tatil yolculukları da bundan payını alıyor. Dünyayı uçaklardan kuşbakışı seyrediyoruz, şehirleri birkaç saatte keşfedip, hayatı ıskalıyoruz. Okurumuz, TODAİE Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seriye Sezen seyahatin ritmini yavaşlatıp, derinlemesine gözlem yapmayı tercih eden gezginlerden. Bavyera’yı trenle geçti, Münih sokaklarında yürüyüşe çıktı, izlenimlerini yazdı.

12.01.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Nobel'i hak etmek

ORHAN Pamuk ile ilgili yazılara istinaden size Nobel ödülleri tarihinden küçük bir öykü anlatmak istiyorum.

14.10.2006