MENÜ

François Fillon

François Fillon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika François Fillon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 376 François Fillon haberi bulunmuştur.

François Fillon Haberleri

‘Dört duvar arasında kalacak’ demişti ama sızdı

‘Dört duvar arasında kalacak’ demişti ama sızdı

Fransa’da ana muhalefetteki Cumhuriyetçi Parti’nin (LR) lideri Laurent Wauquiez, “Bugün Fransa diktatörlükle yönetiliyor, güçler dengesi asla söz konusu değil” dedi.

20.02.2018Dünya
Fransız sağının yeni lideri Wauquiez

Fransız sağının yeni lideri Wauquiez

Nicolas Sarkozy’nin istifası ile boşalan Fransız merkez sağ Cumhuriyetçiler Partisi’nin (LR) genel başkanlığına Laurent Wauquiez seçildi.

11.12.2017Dünya
Macron, yerli ve pahalı giyinecek

Macron, yerli ve pahalı giyinecek

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son 4 yıldır kendisi için özel takım elbiseler hazırlayan Jonas&Cie adlı butikten alışveriş yapmaktan vazgeçerek yüzde yüz Fransız malı satan başka bir marka ile anlaştı.

4.11.2017Dünya
Fransa’da Ulusal Meclis ‘Siyasi Ahlak Yasası’nı kabul etti

Fransa’da Ulusal Meclis ‘Siyasi Ahlak Yasası’nı kabul etti

Fransa’da siyasilere tanınan imtiyazları sınırlayan ‘Siyasi Ahlak Yasası’, Ulusal Meclis’te yapılan oylamayla kabul edildi.

10.08.2017Dünya
Fransada First Lady olmasın kampanyası

Fransa'da "First Lady" olmasın kampanyası

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, eşi Brigitte için tesis etmek istediği "First Lady" unvanına karşı çıkan yaklaşık 240 bin kişi dilekçe imzaladı.

8.08.2017Dünya
Sahte danışmana ceza getiren yasa meclisten geçti

Sahte danışmana ceza getiren yasa meclisten geçti

Fransız Ulusal Meclisi, milletvekillerine, yakınlarını çalıştırma yasağı getiren tasarıyı kabul etti. 3 hayır ve 48 çekimser oya karşı 383 milletvekilin oyuyla kabul edilen tasarıya Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un kurucusu olduğu Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi, merkez sağdaki Cumhuriyetçiler Partisi ve Demokrasi Hareketi destek verirken aşırı soldan Boyun Eğmeyen Fransa Hareketi ve solcu milletvekilleri karşı çıktı.

4.08.2017Dünya
Radikal solcu lidere soruşturma açıldı

Radikal solcu lidere soruşturma açıldı

Boyun Eğmeyen Fransa Hareketi’nin lideri ve milletvekili Jean-Luc Melenchon’un, Avrupa Parlementosu’nda (AP) dört kişiyi sahte belgelerle danışmanı olarak gösterdiği öne sürüldü.

19.07.2017Dünya
Partileri iki bakanın yetkilerini askıya aldı

Partileri iki bakanın yetkilerini askıya aldı

Fransa’da ana muhalefet Cumhuriyetçiler Partisi’nce (LR), hükümette görev alan iki bakanın partideki yetkileri askıya alındı.

12.07.2017Dünya
Macron’un sağ koluna hayali istihdam suçlaması

Macron’un sağ koluna hayali istihdam suçlaması

Fransa’da eşi ve çocuklarını danışmanı olarak çalıştırdığı için cumhurbaşkanı seçiminde büyük darbe yiyen sağın adayı François Fillon’dan sonra benzer iddialar Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un sağ kolu ve Uyum Bakanı Richard Ferrand hakkında öne sürüldü.

25.05.2017Dünya
Son dakika: Tüm Avrupanın gözü bugün Fransada

Son dakika: Tüm Avrupa'nın gözü bugün Fransa'da

Fransa'daki cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde merkez sağın Cumhurbaşkanlığı adayı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Marine Le Pen yarışıyor. Son düzenlenen ankette Macron yüzde 62 ile önde gözükmüştü. Fransa'da kimin cumhurbaşkanı olacağı Avrupa Birliği'nin (AB) kaderi için büyük önem taşıyor. Öte yandan,Louvre müzesinin önünde Macron'un 'olası seçim zaferini' kutlamayı planladığı meydanın şüpheli bir çantanın tespit edilmesi nedeniyle boşaltıldığı bildirildi.

7.05.2017Dünya
O iddiaları yazan gazeteye ön soruşturma

O iddiaları yazan gazeteye ön soruşturma

Paris mahkemesinin, merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon hakkında yolsuzluk iddialarını ilk kez ortaya atan Le Canard Enchaine gazetesiyle ilgili ön soruşturma başlattığı bildirildi.

3.05.2017Dünya
Fillon’un konuşmasını aynen kopyalamış

Fillon’un konuşmasını aynen kopyalamış!

Fransa’da aşırı sağcı parti Ulusal Cephe’nin lideri ve cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen’in bir konuşmasında Cumhuriyetçiler Partisinin cumhurbaşkanı seçiminin birinci turunda elenen adayı François Fillon’un bir konuşmasını bire bir kopyaladığı ortaya çıktı.

3.05.2017Dünya
Fransa seçimleri: Le Pene intihal suçlaması

Fransa seçimleri: Le Pen'e intihal suçlaması

Fransa'da aşırı sağcı cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, bir konuşmasında birinci turda elenen rakibi François Fillon'un daha önceki bir konuşmasından çalıntı yapmakla suçlandı.

2.05.2017Dünya
Avrupa’nın umudu

Avrupa’nın umudu

EMMANUEL MACRON.Genç, sempatik, entelektüel bir politikacı.

26.04.2017Dünya
Fransada oyların tamamı sayıldı

Fransa'da oyların tamamı sayıldı

Fransa İçişleri Bakanlığı, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda oylarının tamamının sayıldığını bildirdi.

24.04.2017Dünya
Macron ile Le Pen  ikinci turda

Macron ile Le Pen ikinci turda

Fransa’da dün yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin sandık çıkış anketlerine göre liberal aday Emmanuel Macron ile aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi’nin lideri Marine Le Pen, ikinci tura kalmayı başardı. Sonucun ardından birçok Fransız siyasetçi, Le Pen’in 7 Mayıs’ta cumhurbaşkanı seçilmemesi için Macron’a destek açıklamaları yaptı. Le Pen ise “Tarihi bir sonuç. Ben halkın adayıyım” dedi. 60 yıllık süreçte Fransa’nın merkez sağ ve sol partileri ilk kez ikinci tura aday çıkaramadı.

23.04.2017Dünya
Fransada ilk sonuçlar geldi: Paris karıştı

Fransa'da ilk sonuçlar geldi: Paris karıştı

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu sonuçlandı. Siyasi merkezdeki Yürüyüş Hareketi'nin lideri Emmanuel Macron ile aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin lideri Marine Le Pen ikinci tura kaldı. Fransa'nın başkenti Paris'te Bastille Meydanı'nda, aşırı sağcı Marine Le Pen'in ikinci tura kalması protesto edildi.

23.04.2017Dünya
Fransadaki seçimlerde son durum

Fransa'daki seçimlerde son durum

Avrupa Birliği’nin gözü kulağı Fransa’da. Bugünkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AB karşıtı adaylarla, AB yanlısı adayların yarışı söz konusu. AB karşıtı bir adayın kazanması halinde topluluğun var oluşu da tehlikeye girebilir.

22.04.2017Dünya
Fransada cumhurbaşkanı adayları ve vaatleri

Fransa'da cumhurbaşkanı adayları ve vaatleri

Fransa'da yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda 11 aday yarışıyor. Hiçbir adayın yüzde 50 oy alamaması durumunda, ki bu imkansız görülüyor, ilk turda en fazla oy alan iki aday 7 Mayıs'ta ikinci turda karşı karşıya gelecek.

22.04.2017Dünya
Haberlerin 4te 1i yalanmış

Haberlerin 4'te 1'i yalanmış!

Fransa'da pazar günü yapılacak cumhurbaşkanı seçimi öncesi sosyal medyada, adaylar hakkında yalan haberlerin yer aldığı ve paylaşıldığı belirtildi.

22.04.2017Dünya
Fransa’da ‘kara  senaryo’ kaygısı

Fransa’da ‘kara senaryo’ kaygısı

Son anketlerin, özellikle piyasalar ve AB açısından “kara senaryo” olarak değerlendirilen radikal sağcı Marine Le Pen ile radikal solcu Jean-Luc Melenchon’un ilk turu geçmesinin “imkânsız olmadığını” göstermesi endişeleri büyütüyor.

21.04.2017Dünya
Gözler Fransa’da

Gözler Fransa’da

Yapılan kamuoyu yoklamaları da, ikinci turu 39 yaşındaki Macron’un yüzde 38’e karşı yüzde 62 önde bitirip, Fransa’nın şimdiye kadar gelmiş geçmiş en genç cumhurbaşkanı olarak Elysee Sarayı’na çıkacağını gösteriyor.

21.04.2017Dünya
Paris’te terör dehşeti

Paris’te terör dehşeti

Fransa’nın başkenti Paris’te ünlü Champs Elysées Caddesi yakınlarında, dün akşam uzun namlulu silahlarla bir saldırı gerçekleştirildi. İki kişi olduğu belirtilen saldırganlardan biri olay yerinde öldürüldü. Fransız polisi, olayda bir polisin öldüğünü açıklarken, saldırıyı DEAŞ üstlendi.

20.04.2017Dünya
Televizyon programında AB bayrağının kaldırılmasını istedi

Televizyon programında AB bayrağının kaldırılmasını istedi

Fransa’da aşırı sağ Ulusal Cephe Partisinin (FN) cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, katıldığı televizyon programında, arkasında bulunan Fransa bayrağının yanındaki AB bayrağının kaldırılmasını istedi.

19.04.2017Dünya
Le Pen’in suçladığı Saou’yu kovacak mı

Le Pen’in suçladığı Saou’yu kovacak mı?

Fransa’da cumhurbaşkanı seçiminin önemli adaylarından aşrı sağcı parti Ulusal Cephe’nin lideri Marine Le Pen, en yakın rakibi politik merkezdeki ‘Yürüyüş’ hareketinin Lideri Emmanuel Macron’un “İslamcılara yumuşak davrandığını” söyledi.

16.04.2017Dünya
Fransa, başkanlık seçimlerine sekiz gün kala Melenchonun atağını konuşuyor

Fransa, başkanlık seçimlerine sekiz gün kala Melenchon'un atağını konuşuyor

Fransa'da en son açıklanan kamuoyu yoklamaları, cumhurbaşkanlığı yarışında adayların hiç olmadığı kadar birbirine yakın gittiğini ortaya koyuyor.

15.04.2017Dünya
Seçime bir hafta kala Macron öne çıktı

Seçime bir hafta kala Macron öne çıktı

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerine bir hafta kala yapılan kamuoyu araştırma sonuçları, eski Ekonomi Bakanı Emmanuel Macron’u (39) yüzde 28 oranla önde gösteriyor.

15.04.2017Dünya
Alkış ve heyecan yoksa çıkın dışarı

Alkış ve heyecan yoksa çıkın dışarı!

Fransa’da cumhurbaşkanı adaylarından François Fillon’un Toulouse kentinde düzenlediği salon toplantısına katılan üç kişi, ‘yeteri kadar alkışlamadığı’ gerekçesiyle salondan atıldı.

15.04.2017Dünya
Seçim mitinginde az alkışladıkları için salondan atıldılar

Seçim mitinginde az alkışladıkları için salondan atıldılar

Fransa'da gerçekleşecek Cumhurbaşkanı seçimi öncesi yaşanan miting olayı ilginç görüntülere sahne oldu. Cumhurbaşkanı adaylarından Fillon'un Toulouse kentinde gerçekleştirdiği mitinge katılım gösteren 3 kişi, "yeteri kadar alkışlamadığı ve az heyecanlı oldukları" gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından mitingin düzenlendiği salondan atıldı.

15.04.2017Dünya
Tabut resimli, mermili ölüm tehdidi

Tabut resimli, mermili ölüm tehdidi

Fransa’da Le Journal du Dimanche gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Laurent Valdiguie, ölüm tehdidi aldığını açıkladı.

12.04.2017Dünya
Fransa’da adaylar Türkiye’yi istemiyor

Fransa’da adaylar Türkiye’yi istemiyor

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları resmi olarak başladı. İlk turu 23 Nisan’da yapılacak seçime katılan adayların hiçbiri Türkiye’nin AB üyelik perspektifine destek vermiyor.

11.04.2017Dünya
Türkiye karşısında birleştiler

Türkiye karşısında birleştiler!

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları resmi olarak başladı. İlk turu 23 Nisan’da yapılacak seçime katılan adayların hiçbiri Türkiye’nin AB üyelik perspektifine destek vermiyor.

11.04.2017Dünya
Hiç hesapta yoktu... Üçüncü sıraya yükseldi

Hiç hesapta yoktu... Üçüncü sıraya yükseldi

Fransa’da cumhurbaşkanı seçiminin aşırı sol adayı Jean-Luc Melenchon, kamuoyu yoklamalarına göre son bir ayda oyunu 6 puan yükselterek ikinci tur şansını artırdı.

10.04.2017Dünya
Macron bir puanla Le Pen’in önünde

Macron bir puanla Le Pen’in önünde

Fransa’da önceki akşam cumhurbaşkanlığı için yarışan 11 adayın katıldığı canlı yayının ardından yapılan ankete göre, ‘En Marche’ (Yürüyüş) oluşumunun lideri Emmanuel Macron ile aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi Lideri Marine Le Pen, seçimin ilk turunda önde ve birbirlerine çok yakın görünüyor.

7.04.2017Dünya
Fillon’da Strazburg’da unlu saldırı

Fillon’da Strazburg’da unlu saldırı

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon’a katıldığı bir toplantı sırasında unlu protesto saldırısı düzenlendi.

7.04.2017Dünya
Fransa cumhurbaşkanı adayına unlu saldırı

Fransa cumhurbaşkanı adayına "un"lu saldırı

Fransa'da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon'a katıldığı bir salon toplantısı sırasında unlu saldırı düzenlendi.

6.04.2017Dünya
Fillon’dan sonra yasak geldi

Fillon’dan sonra yasak geldi

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 ay kala, ülkenin önde gelen televizyon kanallarından TF1’de beş favori adayın karşılaştırıldığı canlı yayınına Fillon’un ‘kopya çekme’ olayı damga vurdu.

26.03.2017Dünya
Fillon: Hükümet bilgi sızdırıyor

Fillon: Hükümet bilgi sızdırıyor

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon, hakkında açılan yolsuzluk davasında, soruşturmanın gizliliği ilkesinin ihlal edildiği gerekçesiyle iktidarı suçladı.

23.03.2017Dünya
Fillon ve eşi belgelerin üzerinde oynadı mı

Fillon ve eşi belgelerin üzerinde oynadı mı?

Fransa’da yolsuzluk suçlamasıyla hakkında dava açılan merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon’a yönelik suç dosyası giderek büyüyor. Le Monde gazetesi, Fillon’un yargıya şüpheli belgeler tedarik etmekle de suçlandığını iddia etti.

22.03.2017Dünya
Fransa’da beş aday  televizyonda kapıştı

Fransa’da beş aday televizyonda kapıştı

FRANSA’da birinci turu nisan, ikinci turu mayıs için planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin beş adayı önceki akşam televizyonda canlı yayında tartıştı. Tartışmanın galibi Sosyalist Parti’den ayrılarak bağımsız olarak adaylığını açıklayan eski Ekonomi Bakanı Emmanuel Macron (39) ilan edildi.

21.03.2017Dünya
Fransız seçmene göre ‘en inandırıcı’ Macron

Fransız seçmene göre ‘en inandırıcı’ Macron

Fransa’da cumhurbaşkanı seçimlerine katılacak olan ve anketlerde en fazla şans verilenler arasında yer alan beş aday, televizyonda canlı yayınlanan açık oturumda kozlarını paylaştı. TF1’deki tartışmaya aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi lideri Marine Le Pen, bağımsız aday Emmanuel Macron, merkez sağdaki Cumhuriyetçi Parti adayı François Fillon, Sosyalist Parti adayı Benoit Hamon ile radikal solun adayı Jean-Luc Melenchon katıldı.

21.03.2017Dünya
Savcılık Macron’a da soruşturma başlattı

Savcılık Macron’a da soruşturma başlattı

Fransa‘da cumhurbaşkanlığı seçimine katılan merkez sağın adayı François Fillon ve aşırı sağın adayı Marine Le Pen’in ardından, bağımsız aday Emmanuel Macron hakkında da savcılık ön soruşturma başlattı.

15.03.2017Dünya
Cumhurbaşkanı adayı Fillon’a dava açıldı

Cumhurbaşkanı adayı Fillon’a dava açıldı

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon hakkında dava açıldı. Fransız basınının Fillon’un avukatı Antonin Levy’ye dayandırarak verdiği habere göre, Ulusal Mali Suçlar Savcılığı Fillon’un hakkında ‘kamu fonlarının kötüye kullanılması’ suçlamasıyla dava açtı.

15.03.2017Dünya
Le Pen: Biz niye hoşgörülü olalım

Le Pen: 'Biz niye hoşgörülü olalım?'

Fransa’da aşırı sağ ve merkez sağ partilerin cumhurbaşkanı adayları, Türk siyasetçilerin anayasa referandumu ile ilgili kampanya yapmasına izin verdiği için iktidarı suçladı.

12.03.2017Dünya
Fransada Türk siyasetçilere miting izni tartışması

Fransa'da 'Türk siyasetçilere miting izni' tartışması

Fransız Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Metz mitingi için, "Fransız siyasetine müdahale unsuru taşımadığından, bu toplantıyı yasaklayacak bir gerekçe yoktur" açıklaması yaptı. Fransa’da aşırı sağ ve merkez sağ partilerin cumhurbaşkanı adayları ise, Türk siyasetçilerin anayasa referandumu ile ilgili kampanya yapmasına izin verdiği için iktidarı suçladı.

12.03.2017Dünya
Fransada cumhurbaşkanlığı yarışının sürpriz ismi: Emmanuel Macron

Fransa'da cumhurbaşkanlığı yarışının sürpriz ismi: Emmanuel Macron

Fransa cumhurbaşkanlığı için yakın tarihin en heyecan verici yarışlarından biri yaşanıyor. Çok sayıda ismin katıldığı bu yarışta merkezin adayı olan Emmanuel Macron; gençliği, hırsı ve halk desteğiyle dikkat çekiyor.

9.03.2017Dünya
Fillon: Gemiyi terk edenleri sorgulamalıyım

Fillon: Gemiyi terk edenleri sorgulamalıyım

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon, kendisine yönelik desteği çeken bazı milletvekilleri için, “Şüphe edenler ve gemiyi terk edenleri de sorgulamalıyım. Onların sorumluluğu büyük benimki de” dedi.

6.03.2017Dünya
UDI, Fillon’a desteğini çekti

UDI, Fillon’a desteğini çekti

Fransa’da, Bağımsız ve Demokratlar Birliği Partisi (UDI), cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın adayı François Fillon’dan desteğini çektiğini açıkladı.

4.03.2017Dünya
Macron, ilk turda Le Pen’i geçiyor

Macron, ilk turda Le Pen’i geçiyor

Fransa cumhurbaşkanlığı adayı olan merkez eğilimli Emmanuel Macron, anketlere göre birinci turda aşırı sağcı Marine Le Pen’in önünde görülüyor.

3.03.2017Dünya