MENÜ

Franchise

Franchise ile ilgili tüm haberleri, son dakika Franchise haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Franchise haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.604 Franchise haberi bulunmuştur.

Franchise Haberleri

Paylaşarak büyüyor

Paylaşarak büyüyor

Son dönemlerde hızla yayılan paylaşımlı ofisler şimdi de franchise atağına kalktı. Bugün 14 şube ile hizmet verdiklerini anlatan Workinton CEO’su Pınar Massena, “Bugün 400 metrekarelik bir şubenin yatırım tutarı 100 bin dolardan başlıyor. Bu yatırımın geri dönüş süresi ise 2-3 yıl arasında değişiyor” diyor.

Kurucusu FETÖden tutuklandı, kahve zincirinde işler karıştı

Kurucusu FETÖ'den tutuklandı, kahve zincirinde işler karıştı

Türkiye genelinde onlarca şubesi olan bir kahve zincirini kuran eski komiser Süleyman Tirit’in Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklanması şirkette işleri karıştırdı. Çok sayıda alacaklı haciz için Tirit'e ve şirketine karşı sıraya girdi. Bazı alacaklılar, 40’ı aşkın şubesi olan kahve markasını Suudilerle birlikte alan yeni şirkete karşı dava açtı. Tirit'in avukatı ise "Doğrudur bazı alacaklılar var. Ancak şirketin de alacakları söz konusu" dedi.

8.12.2017Ekonomi
Ayakkabıda ‘Esas’lı hedef

Ayakkabıda ‘Esas’lı hedef

2014 yılında Esas Holding’in ortak olmasıyla birlikte 360 derecelik değişim ve gelişim sürecine giren Ayakkabı Dünyası, hedeflerini yükseltti.

6.12.2017Ekonomi
Türk kahvesini dünyaya içirecek

Türk kahvesini dünyaya içirecek

2004 yılında kurulan Kahve Dünyası, rotayı Çin ve Amerika’ya çevirdi. Çin’de önümüzdeki yıl 50 ile 100 arasında şube açmayı planladıklarını anlatan Kahve Dünyası Yönetici Ortak Kaan Altınkılıç, “2004 yılında kurulduğumuzda ev dışı Türk kahve tüketimini arttırmayı planladık. Şimdi Türk kahvesinin yurtdışına açılmasına destek veriyoruz” dedi.

4.12.2017Ekonomi
Erkek giyimde girişimci arıyor

Erkek giyimde girişimci arıyor

Son yıllarda öne çıkan Türk perakende markaları franchise çalışmalarıyla hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyüyor. Özellikle erkek giyimde yurtdışında önemli bir potansiyel bulunuyor. Türkiye’de 70 corner ve 6 mağaza ile hizmet veren Faruk Sağın, 2018 yılında 14 yeni mağaza açacak.

TAB Gıdadan flaş karar Erteleme kararı aldı...

TAB Gıda'dan flaş karar! Erteleme kararı aldı...

TAB Gıda'nın New York'taki halka arzı erteleme kararı aldığı belirtiliyor.

28.11.2017Ekonomi
300 bin liralık pizza

300 bin liralık pizza

BUGÜN Türkiye’de 600 milyon liraya yaklaşan pizza sektörü, kurumsal zincir marketlerle şube sayısını da arttırıyor.

Türkler oraya akın ediyor 2018de...

Türkler oraya akın ediyor! 2018'de...

Son dönemlerde hızlı bir büyüme yakalayan Türk restoran ve kafe markaları, 2018’de Suudi Arabistan’a çıkarma yapacak. Bu ülkede ilk kez düzenlenecek franchise fuarına hazırlanan markaların yüzde 95’inin kafe ve restoranlardan oluştuğu belirtildi.

24.11.2017Ekonomi
BIC meleklerinden İCAKED’e yatırım

BIC meleklerinden İCAKED’e yatırım

KULLANICILARA 3 boyutlu editörü ile kendi pastalarını tasarlama imkanı sunan iCaked, BIC Angels’dan 1.5 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

23.11.2017Ekonomi
Kahveland’ın hedefi 60 şubeye ulaşmak

Kahveland’ın hedefi 60 şubeye ulaşmak

Yerli ve yabancı markaların yatırımlarıyla yüzlerce şubeye ulaşan kahve zincirleri, 2018’de de yeni yatırımlara hazırlanıyor. Ankaralı girişimci Murat Özcan tarafından kurulan Kahveland, bugün 42 şubeyle hizmet veriyor. Şirketin hedefi önümüzdeki yıl 60 şubeye ulaşmak.

Sürpriz karar KFC Türkiyeyi satın aldı

Sürpriz karar! KFC Türkiye'yi satın aldı

Türkiye'de bir çok yatırımı olan ve son olarak geçen Temmuz ayında Netlog Lojistik'i satın alan özel sermaye fonu Abraaj Group'un KFC Türkiye'yi satın aldığı öğrenildi.

16.11.2017Ekonomi
Paşa paşa büyüyecek

Paşa paşa büyüyecek

Son yıllarda markalı fırınlara olan talep arttı. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde büyümeyi sürdüren markalı fırınlar şimdi Türkiye’nin dört bir yanına yayılıyor. Bugün 29 şube ile hizmet veren Paşafırını, 5 yılda 200 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Metrekare başına yatırım tutarı ise 1000 dolar.

Çırakları Anadolu’dan seçiyorlar

Çırakları Anadolu’dan seçiyorlar

1836’da temelleri atılan, bugün 8 şubesi ve 440 çalışanı ile hizmet veren Beyaz Fırın, yeni personel alımlarında o günlerden kalma bir geleneği halen uygulamaya devam ediyor. Üretimde çalışanların bir kısmını Anadolu’dan seçiliyor. Ustalar, kalfalar kendi köylerine haber gönderip çalışmak isteyen gençleri işe alıyorlar.

Bayramefendi 55 yeni girişimci arıyor

Bayramefendi 55 yeni girişimci arıyor

Türkiye’de kahve tüketimi, zincir markaların yatırımlarıyla artmaya devam ediyor.

2018’de 23 şube açacak

2018’de 23 şube açacak

Türkiye’de bugün 1.2 milyar liraya ulaşan yatak pazarı, bu alanda tüketicilerin bilinçlenmesiyle hızlı bir büyüme yakaladı. Bu alanda faaliyet gösteren yatcop markası da pazara hızlı giriş yapan markalardan. 1 yılda 23 şube açmayı planlayan markaya yatırım 4 ayda geri dönebiliyor.

Altın gibi iş

Altın gibi iş

BUGÜN Türkiye ve yurtdışında toplam 156 mağaza ile hizmet veren Atasay, önümüzdeki üç yılda 54 yeni mağaza açmaya hazırlanıyor.

Otelcilikte herkese iş var

Otelcilikte herkese iş var

Türkiye’de 56 oteli ve 5 bine yakın çalışanı olan Hilton’un Türkiye, Ortadoğu ve Afrika İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Koray Gençkul, şu anda Türkiye’de inşaat aşamasında olan 27 otelleri daha olduğunu ve bu oteller açıldığında çalışan sayılarının franchise sistemiyle işletilen oteller tarafından istihdam edilen ekipler de dahil olmak üzere 7.500’e çıkacağını söylüyor. 3-5 yıl içinde otel sayılarının 100’e çıkacağını söyleyen Gençkul aşçısından servis elemanına, IT sorumlusundan teknik departman çalışanlarına, sektörde herkese ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Güvenlik liderlerinin dikkat etmesi gereken 5 siber tehdit

Güvenlik liderlerinin dikkat etmesi gereken 5 siber tehdit

Fortinet, geçtiğimiz günlerde siber tehditlerin durumunu ve artışını açıklayan beş faktörü ele aldı.

20.10.2017Teknoloji
Medical Parkın yarısı halka arz edilecek

Medical Park'ın yarısı halka arz edilecek

Türkiye merkezli en büyük özel sermaye fonlarından olan Turkven'in CEO'su Seymur Tarı, ortak oldukları hastane grubu Medical Park'ın yarısına yakınının halka arz edileceğini ve sürecin 2018'de bitmiş olacağını belirterek; işlem büyüklüğünün Mavi'nin arzını üçe katlamasını beklediklerini söyledi.

18.10.2017Ekonomi
2 ayda 20 yeni şube açacak

2 ayda 20 yeni şube açacak

Yılda 6 milyar liralık bir pazara ulaşan gayrimenkul danışmanlığı sektörü zincir markalarla büyümesini sürdürüyor. Bu alanda Türkiye’de 200 şubeye ulaşan Realty World, yıl sonuna kadar 20 yeni şube açmayı planlıyor.

İkinci Jatomi skandalı: Üyeler ortada kaldı

İkinci Jatomi skandalı: Üyeler ortada kaldı

Carrera Fitness isimli bir spor salonu da geride yüzlerce üye bırakarak kapandı. Carrera Fitness’ın Şişli’deki şubesi ruhsat harcı ödenmediği için belediye görevlileri tarafından mühürlendi. Son güne kadar üye kaydı yapan Carrera Fitness’ın olduğu yerde daha önce Jatomi'nin  yer aldığı öğrenildi.

14.10.2017Ekonomi
Turistlere yapılan mücevher satışları ihracat sayılsın

"Turistlere yapılan mücevher satışları ihracat sayılsın"

Mücevher İhracatçıları Birliği ve Storks Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Güner, kuyum turizmi ile Türkiye'nin yarattığı katma değeri yükseltmek istediklerini belirterek, turistlere kredi kartıyla yapılan mücevher satışlarının da ihracat sayılması önerisinde bulundu.

9.10.2017Ekonomi
Döner  ‘bereket’iyle  geldi

Döner ‘bereket’iyle geldi

1980’li yılların sonunda İstanbul Beyoğlu’nda küçük bir işletme olarak kurulan Bereket Döner, bugün 200 milyon lira ciro ile Türkiye’nin devleri arasına girmeyi başardı. İstanbul’da döner ve köfte, Tokat’ta ise süt üretim tesisi bulunan Bereket Döner’in hedefi kısa sürede dünya markası olmak.

2.10.2017Ekonomi
19 yeni ‘Dilek’ geliyor

19 yeni ‘Dilek’ geliyor

Türkiye ve yurtdışında 43 noktada hizmet veren Dilek Pastaneleri, değişen trendler ve genç nüfusun ilgisiyle şube sayısını arttırma kararı aldı. 2018’e kadar 19 yeni şube açmayı planlayan marka, yatırımını iki yılda geri döndürüyor.

Tek tek gece evlerin ışıklarını sayıyorlar

Tek tek gece evlerin ışıklarını sayıyorlar

Dünyanın önde gelen franchise devleri restoran açacakları lokasyonu belirlerken ilginç stratejiler izliyor.

26.09.2017Ekonomi
Yudum yudum büyüyorlar

Yudum yudum büyüyorlar

Türkiye’de yeni markalarla büyümesini sürdüren kahve sektörü, genç girişimcileri de peşinden koşturuyor. Bu yıl 6 şube ile coffee shop trendi ile hizmet vermeye başlayan Coffee Gutta’nun Yönetim Kurulu Başkanı Kamber Çal, “Bugün markaya yapılan 100 bin liralık yatırım 1 yılla geri dönüyor” diye konuşuyor.

‘Oscar’lı emlakçılar

‘Oscar’lı emlakçılar

Hürriyet Emlak, “Emlağın En’leri Ödül Töreni”nde emlak sektörünün nabzını tutan başarılı isimleri ödüllendirdi. Bu yıl ikinci kez düzenlenen organizasyonda 27 emlak ofisi ödüle değer görüldü. Törene katılan Hürriyet Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, “Çok kısa bir süre içinde eminim ki bu organizasyon hem gelenekselleşecek hem de sektörün en prestijli ödül töreni hâline gelecek” dedi.

22.09.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Köy Enstitüsü ruhuyla

Eğitime gönüllüsü 26 kişinin ortaklığında bu yıl eğitim-öğretim dönemine merhaba diyen Özel İzmir Elit Okulları, bilimde, sanatta, sporda ve akademik alanda saygın öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyor. İlk kampüsünü İzmir Kemalpaşa’da açan okulun gündeminde, yeni yılla birlikte farklı noktalarda da olmak yer alıyor.

14.12.2017

Çin mutfağını herkes tadacak

TÜRKİYE’nin ilk Çin restoran zinciri Red Dragon Chinese, 2018’i atılım yılı ilan etmiş.

12.12.2017

Poşetten ayakkabı çıktı

Aile işi olan ambalajda ticareti öğrenir. Çocukluğundan itibaren giyim mağazası açma hayaliyle de tekstil mühendisliğinin yolunu tutar.

9.12.2017

KESİAD’a yeni kaptan

MALUM, yeni yılla birlikte sivil toplum örgütlerinde seçim telaşı da başlıyor.

5.12.2017

En büyük golünü restoranda attı

Amcası Karşıyakalı efsane futbolcu ‘Gode Cengiz’in etkisiyle futbola merak salar.

3.12.2017

İstanbul’da sevdiğim yeni nesil kahveciler

Kahve, sonsuz çeşitliliği olan gurme bir ürün. Türkiye’de de öyle baş döndürücü bir hızla yaygınlaşıp çoğalıyor ki bu dünyada neler olup bittiğini yakından takip etmek gerek.

1.12.2017

b-fit’lerin kurucusu, başarılı kadın girişimci Çılgın Bediş

ORTALIK yangın yeri. Bir tarafta Zarrab davası, bir tarafta Man Adası...

30.11.2017

Tut tutabilirsen

EFENDİM, tekstilin farklı alanlarında faaliyet gösteren 5 şirketi bulunan İzmirli Sun Holding, hedef büyütmüş.

29.11.2017

Sürprizlere hazırlanın

ÇETMEN Group bu aralar hummalı bir çalışma içindeymiş.

21.11.2017

Gün yapan da tez yazan da ‘Kırkmerdiven’ çıkıyor

Mobilya ticareti yapan babasının, ‘gel bu işi devam ettir’ sözüne rest çekerek hayallerinin peşinden gider.

18.11.2017

Altı adımla eğitim

Anaokulundan üniversiteye kadar eğitim-öğretim veren Özel Çakabey Okulları, 2030’lu yıllara öğrenci yetiştirmek için ‘altı adımlı eğitim modeli’ geliştirdi.

9.11.2017

O korkuyu eğlenceye dönüştürdü

Nurten Alpaslan, kurduğu ‘Merdiven Bilim ve Proje Geliştirme Merkezi’yle, zor olarak nitelendirilen ve öğrencilerin korkulu rüyası olan matematiği farklı öğrenme modeliyle eğlenceli hale getirdi.

2.11.2017

Yoğurdun mucizevi mutluluğu

İş hayatına ilk adımı işçi emeklisi babasının açtığı deterjan dükkanında atar.

22.10.2017

Küçük bir dükkandan 40 mağazalı zincire

Çocukluğunda dut ağacında kurduğu düşler onu ticaretle buluşturur.

15.10.2017

Yatırımlarda ‘risk algısı’na aman dikkat!

Elite Otel tarihi çok eskiye gitmeyen yeni yerel bir otel zinciri. 2003’te Taksim Talimhane’de açılan Elite World Prestige ile başlayan zincirin bugün biri Van’da 6 oteli var. Zincirin yeni halkası 120 milyon dolar yatırımla kısa süre önce İstanbul Güneşli’de açıldı. Yönetim kurulu üyesi Emel Elik Bezaroğlu, “Turizmde yaşanan sıkıntılar nedeniyle riski dağıtmak için artık yurtdışına yatırım yapacağız” diyor. İlk adım St. Petersburg olacak.

14.10.2017

Öğretmen değil dünya çocuğu

Dört ortaklı bir yapıyla 2000’de Aydın’da 6 derslikli bir dershane olarak kurulan Lider Eğitim Kurumları, bu eğitim yılında portföyüne anaokulu, ilkokul ve ortaokulu da ekledi.

12.10.2017

26 öğrenciden 5 kampüse

Matematik öğretmeni Bahattin Tatış’ın 1950’de yabancıların açtığı özel okullar ayarında bir eğitim kurumu açma düşüncesiyle kurduğu İzmir Özel Türk Koleji (İTK), bugün 5 kampüste 22 okulla yoluna devam ediyor. Her iki yıla bir kampüs hedefleyen İzmir Özel Türk Koleji’nin gündeminde bir de üniversite bulunuyor.

5.10.2017

Her şey o kokuyla başladı

Çok erken yaşta çalışma yaşamına adım atar. Gevrek de satar, pazarda patates soğan da...

1.10.2017

İzmir’den dünyaya güzellik markas

GÜZELLİK ve estetik sektörü, son dönemin en hızlı yükselen, bir o kadar da yenilenen ve değişen sektörlerinden...

24.09.2017