MENÜ

Franchise

Franchise ile ilgili tüm haberleri, son dakika Franchise haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Franchise haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.604 Franchise haberi bulunmuştur.

Franchise Haberleri

Dev şirketin Yönetim Kurulu Başkanı görevi bırakıyor: 40 yıldan sonra üzerime düşeni yaptım

Dev şirketin Yönetim Kurulu Başkanı görevi bırakıyor: 40 yıldan sonra üzerime düşeni yaptım

Coca-Cola şirketindeki çalışma hayatında 40 yılı geride bırakan Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, kendi hikayesini kaleme aldı. Şirkette bulunduğu zamanın sonuna geldiğini, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 2019 yılında bırakacağını vurgulayan Kent, “40 yıldan sonra üzerime düşeni yaptığımı düşünüyorum” dedi.

7.12.2018Ekonomi
Pizzayı yereller kapıyor

Pizzayı yereller kapıyor

Türkiye’de 2 milyar TL’yi aşan pizza sektörü, 2019’da rekor şube açmayı hedefliyor. Yerli markaların ağırlıkta olduğu sektörde 250’den fazla yeni şube açılacak. Markaların franchise giriş bedelleri ise 50 bin TL ile 100 bin dolar aralığında değişiyor.

Ece Erken’e ‘gizlilik’ şoku

Ece Erken’e ‘gizlilik’ şoku

Programında, pizzasına tükürülen Hüseyin Alyüz için ‘Tosuncuk’ benzetmesi yaptığı öne sürülen Ece Erken için, Alyüz'ün avukatı Kemal Sayılır açıklamalarda bulundu. Av. Sayılır, kuryenin pizzaya tükürmesi sonucunda açılan davadan bahseden Ece Erken'in soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiğini söyleyerek "Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyoruz” dedi. (İHA)

26.11.2018Magazin
Dönercilerden yurtdışı açılımı

Dönercilerden yurtdışı açılımı

Son yıllarda hızlı bir büyüme yakalayan ve kurumsallaşma alanında önemli adımlar atan döner markaları, 2019’da yurtdışına açılıyorlar. Birçok marka gelecek yıl hedef bölgeleri için Ortadoğu ve Avrupa ülkelerini seçti. Bu ülkelere açılım için Türk yatırımcılar da sırada.

Yabancı firmalar iş birliği için geliyor

Yabancı firmalar iş birliği için geliyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), gıda sektörüne yönelik ihracat hamlesine bir yenisini daha ekledi. Daha önce Gıda UR-GE Projesi kapsamında 3 ayrı alım heyetine imza atan BTSO, 27 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında 33 ülkeden 160 iş insanını Bursalı firmalarla buluşturacak. Organizasyona Fas’tan İngiltere’ye, Dubai’den Sudan’a kadar büyük firmaların yöneticileri katılacak.

20.11.2018Ekonomi
Türk boğası

Türk boğası

Eğitim için gittiği Almanya ve Amerika’daki pizza devlerinde işi öğrenen Cavit Can Kırbey, 2006 yılında kurduğu “PizzaBulls” markasıyla bugün 2 milyar liralık sektörde söz sahibi oldu. 1’i İngiltere’de olmak üzere 46 şube ile hizmet veren marka yılsonunda 100 milyon liralık ciro hedefliyor.

20.11.2018Ekonomi
300 kuru temizlemeci aranıyor

300 kuru temizlemeci aranıyor

Özellikle toplu konut projeleri ile büyümesini hızlandıran kuru temizleme sektörü 2019 yılında da yeni şube açılışlarıyla büyümesini sürdürecek. Sektör 2019’da yüzde 15’lik bir büyüme beklerken, bu alanda hizmet veren 3 önemli marka 200’e yakın şube açmaya hazırlanıyor. Diğer markalarla birlikte açılacak şube sayısının 300’ü bulması bekleniyor.

Dondurmaya Katar imzası

Dondurmaya Katar imzası

Yılbaşında Katarlı bir gruba yüzde 42’lik hissesinin satıldığı iddia edilen Mado’da satışın henüz gerçekleşmediği öğrenildi. Mado’nun sahiplerinden Atilla Kanbur, “Ön sözleşmeyi imzaladık. Ancak ‘Hem Türkçe hem de İngilizce imzalayalım, ihtilaflı konularda da Türkçe sözleşme geçerli olsun’ dedik. Satışa yakınız” dedi.

9.11.2018Ekonomi
DİKADdan Diyarbakırlı kadınlara istihdam desteği

DİKAD'dan Diyarbakırlı kadınlara istihdam desteği

Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Reyhan Aktar: "Diyarbakır'da bir Tekstil Organize İhtisas Bölgesi kuruluyor. 8-10 bin kişinin burada istihdam edilmesi bekleniyor. Bu potansiyeli dolduracak olanlar da büyük oranda kadınlar olacak. Bu çerçevede DİKAD olarak bir Meslek Eğitim Atölyesi kuracağız, protokolünü imzaladık" açıklamasında bulundu.

4.11.2018Ekonomi
Mobilyada zincir atak

Mobilyada zincir atak

Türkiye’de son yıllarda en hızlı büyüyen sektörlerin başında mobilya geliyor. Hem üretim hem ihracat ile Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olan mobilyada birçok şirket de markalaşma atağında. 9 marka 2019 yılında 434 yeni bayi açmak için harekete geçti.

Kahve devi 260 restoranını devrediyor

Kahve devi 260 restoranını devrediyor

Ünlü kahve zinciri Starbucks, Avrupa'da satışlarından memnun olmadığı restoranları Meksikalı ortağı Alsea'ya devrediyor. Starbucks, Hollanda'da doğrudan sahibi olduğu 83 restoranla birlikte, dört Avrupa ülkesindeki 177 franchise restoranı da Meksikalı ortağına bırakacak. Böylelikle 260 restoran el değiştirecek.

21.10.2018Ekonomi
2019 hamburger yılı olacak

2019 hamburger yılı olacak

Dışarıda yeme-içme sektörünün en önemli halkalarından biri olan fast-food, 2019’da hamburger ile büyüyecek. Yerli ve yabancı markaların en çok rekabet ettiği alanların başında gelen hamburger markaları, önümüzdeki yıl 250’den fazla şube açacak. Burger King ve McDonald’s’ın pazar lideri olduğu alanda birçok yerli marka da iddialı.

Diyarbakırın yemek kraliçesi

Diyarbakır'ın yemek kraliçesi

34 yaşındaki Reyhan Aktar, Diyarbakır’ın yeme içme sektörünün kadın patronlarından, aynı zamanda Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) Başkanı. Her gün 10 bin kişiye yemek hizmeti veren bir yemek fabrikası olan Reyhan Aktar, “İnşaat sektöründe şantiyede çalıştım. Sonra kendi işime yöneldim. Diyarbakır’ın en büyük yemek fabrikasını kurdum” diyor.

19.10.2018Ekonomi
2019 franchIse yılı olacak

2019 franchIse yılı olacak

Franchise sektörü 2019 yılında rekor büyümeye ev sahipliği yapacak. Sağlıktan tekstile, gıdadan otomobile onlarca farklı sektörden 2 bine yakın şirket önümüzdeki yıl 6 binden fazla şube açacak. Markalar bu yıl sadece Türkiye’de değil yurtdışında da önemli bir büyüme bekliyor.

Anahtar teslim 300 bine restoran

Anahtar teslim 300 bine restoran

Franchise sektöründe faaliyet gösteren yeme-içme markaları 2019’da düşük yatırım tutarları ile dikkat çekiyor. Kebaptan dönere, kahveden meyve suyuna birçok marka girişimcilere anahtar teslim restoran sunuyor. Bu markaların en çok ilgi görenleri ise ortalama yatırım tutarı 300 bin lira olanlar.

Kaşıbeyaz da konkordato istedi

Kaşıbeyaz da konkordato istedi

Son günlerde özellikle ayakkabı ve inşaat firmaları ile gündeme gelen konkordato başvurularına bir yenisi eklendi. Ünlü kebap zinciri Kaşıbeyaz, Bakırköy Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato istedi.

27.09.2018Ekonomi
Franchise sektörünün ilk 11’i

Franchise sektörünün ilk 11’i

Burger King, Etiler Marmaris, Simit Sarayı, Kahta Çiğköfte, Tavuk Dünyası, Bereket Döner, Alaçatı Muhallebicisi, Yeşilçam Kahve Evi, Osmanlı Kahvecisi, Çiğköftem, Little Ceasars Pizza 2019’da tam 623 şube açacak.

Dev şirketten flaş karar: Yeşil Kundura konkordato istedi

Dev şirketten flaş karar: Yeşil Kundura konkordato istedi

TÜRKİYE'nin en eski ayakkabı markalarından Yeşil Kundura, konkordato başvurusunda bulundu. Şirket hakkında dün karar veren mahkeme, Yeşil Kundura’yı hacizlere karşı korumaya aldı. Üç ay geçici mühlet verilen Yeşil Kundura'nın faaliyetlerinin denetimi için de iki kişilik konkordato komiser heyeti atandı.

17.09.2018Ekonomi
Gıdada 100 bin TL fırsatı

Gıdada 100 bin TL fırsatı

Döviz ile kiralamaların TL’ye dönmesi gıda sektörüne yatırım yapacak girişimcilerin iştahını kabarttı. 2018’in son çeyreğine girilirken franchise sektöründe en çok talep yeme-içme sektöründe. Biz de 100 bin lira ve altı yatırım gerektiren markaları biraraya getirdik.

Yazar Sonuçları

Hormonlu büyümeden kapanıyorlar

Bu aralar hangi eğitim kurumuna gitsem bu konuşuluyor: “Çok sayıda okul yakında kapanacak”. Başta küçük okullar olmak üzere zincir eğitim kurumlarının zayıf halkalarında ciddi sorunlar yaşanıyor.

8.12.2018

İkisi için de iyi oldu

Acun’la Şeyma 9 dakikada bitirdiler evliliklerini...

28.11.2018

Kadınları 594 ton zayıflatan kızkardeşler

ASLI Olgun ve Bedriye Hülya; kızkardeş ve İzmirliler.

8.11.2018

Depodan Milano’ya

Bir deponun düzenlenmesi göreviyle tekstil sektörüne ilk adımı atar.

14.10.2018