MENÜ

Fötr Şapka

Fötr Şapka ile ilgili tüm haberleri, son dakika Fötr Şapka haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Fötr Şapka haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 219 Fötr Şapka haberi bulunmuştur.

Fötr Şapka Haberleri

Ohri’de şiir günleri

Ohri’de şiir günleri

Gezi yazılarından birinde Ohri adına rastlayınca, Struga Şiir Akşamları’nın yapıldığı, İstanbul Boğazı’na benzeyen Ohri’yi anımsadım

16.08.2018Kitap Sanat
60 yıldır yaşlanmayan çocuk... İşte o fotoğrafın öyküsü

60 yıldır yaşlanmayan çocuk... İşte o fotoğrafın öyküsü

Gazetecilik tarihinin en meşhur fotoğraflarından biridir gazeteci çocuk. İstanbul’un tarihi bir sokağında, elindeki gazeteleri gösterip “Yazıyor!” diye bağırırken, arkada 1950 model bir Plymouth otomobil ve cumbalı evler görünür. Zihnimize hep aynı yaşta, hep o sokaktayken kazınan gazeteci çocuğu 60 yıl sonra bulduk, fotoğrafın öyküsünü konuştuk.

26.03.2018Gündem
Püsküllü fötr

Püsküllü fötr

Moskova Moda Haftası’nda tasarımcı Aslamova rüzgârı devam ediyor.

25.10.2017Dünya
Cool Giyim Tarzı Nedir

Cool Giyim Tarzı Nedir?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir kavram var; “cool olmak”. Peki ya cool olmak nedir? Cool giyim tarzına sahip olmak için hangi parçalara ihtiyacımız var? Tüm bu soruları mercek altına alıyoruz.

25.10.2017Moda Trendleri
Dün açılmıştı... Atatürk heykeline çirkin saldırı

Dün açılmıştı... Atatürk heykeline çirkin saldırı

ESKİŞEHİR’de dün açılışı yapılan Tepebaşı Belediyesi önündeki bronz Atatürk heykeli kaidesinin üzerindeki yazı, O.M. adlı kişi tarafından sprey boya ile boyandı. Özel güvenlik görevlisinin yakaladığı O.M. polise teslim edildi.

26.08.2017Gündem
Isparta’da ’Demirel’i Anmak ve Anlamak’ paneli

Isparta’da ’Demirel’i Anmak ve Anlamak’ paneli

DOKUZUNCU Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, vefatının ikinci yıl dönümünde memleketi Isparta’da anılıyor. Süleyman Demirel Üniversitesi’nde ’Demirel’i Anmak ve Anlamak’ paneli düzenlendi. Panelin yapıldığı salonda katılımcılara Süleyman Demirel’in fotoğrafının bulunduğu rozet ile Türk siyasi tarihine damga vurduğu Demirel’le özdeşleşen fötr şapkasının seramikten yapılmış küçük örneği dağıtıldı.

16.06.2017Gündem
Gardırobunuz bahara ne kadar hazır

Gardırobunuz bahara ne kadar hazır?

Bahar günleri kapıda! Yeni sezonda birbirinden renkli ve şık kıyafetler ile kendinizden söz ettirmek istiyorsanız gardırobunuzu bahara bu öneriler ile hazırlayın...

15.02.2017Stil
En ucuzundan evde görsel şölen

En ucuzundan evde görsel şölen!

Butik bir tasarım dükkanından alınmış gibi görünen, el emeği göz nuru ve neredeyse sadece yaratıcılık gerektiren önerilere bir bakalım...

26.10.2016Kampüs
Kombinlerinize ince bir dokunuş eklemenizin en kolay yolu: Şapka modelleri

Kombinlerinize ince bir dokunuş eklemenizin en kolay yolu: Şapka modelleri

Şapka modellerinde seçimizi nasıl yapmalıyız? Küçük dokunuşlar ile aksesuar kullanımında şık görünmenin altın kuralları yazımızda!

27.09.2016Stil
Stilimize Coachella etkisi

Stilimize Coachella etkisi

Festival mevsimi açıldı! Bu festivaller yurt dışında başlamış olsa da görüntüleri bile gönlümüzü açmaya yetiyor. Hem müzik hem de stil anlamında… 15 Nisan’da başlayan Coachella Festivali, katılanların renkli ve stil sahibi görüntüleri ile radarımıza takıldı!

20.04.2016Stil
Sibel Arna dizilerdeki kıyafetleri yazdı

Sibel Arna dizilerdeki kıyafetleri yazdı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dizilerde senaryo, yönetmenlik, oyunculuk, kurgu, müzik kadar kıyafetler de önem kazanmaya başladı. Yeni bölümde olacaklar kadar, başrol oyuncularının yeni bölümde ne giyeceğini de merak ediyoruz.

11.04.2016Magazin
Atatürkün giyim tarzı

Atatürk'ün giyim tarzı

Atatürk’ün terzisi Levon Kordonciyan’ın dedesiyle aynı ismi taşıyan dördüncü kuşak torunu büyük dedelerinden dinlediği Atatürk’ü anlatıyor

7.11.201510 Kasım
Fötr şapka: Ayın karanlık yüzü

Fötr şapka: Ayın karanlık yüzü

Türkiye halkı o şapkayı çok sevdi. Hatta bazıları hatıra olsun diye elinden kapıp kaçmaya bile kalkıştı. Tıpkı bir otorite simgesi olmaktan ziyade bir sevecenlik belirtisi olarak Demirel’e yakıştırılan ‘Baba’ lakabı gibiydi şapka da: Sevimli, biraz sakil, biraz komik, ama hep orada, hep karşımızda.

22.06.2015Hayat
Süleyman Demirel baba ocağında

Süleyman Demirel baba ocağında

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 91 yıl önce doğduğu topraklarda son yolculuğuna, memleketinin simgesi güller, ailesi, siyasi mücadele verdiği dava arkadaşları ve binlerce vatandaşının gözyaşlarıyla uğurlandı. Cenaze törenine katılan iş adamı İnan Kıraç, Demirel'in 'Atatürk'ten sonra Cumhuriyet’in yetiştirdiği en büyük insan' olduğunu söyledi.

20.06.2015Gündem
Süleyman Demirel, İslamköy’de toprağa verildi

Süleyman Demirel, İslamköy’de toprağa verildi

9.'ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, doğup büyüdüğü baba ocağı Isparta’nın Atabey İlçesi’ne bağlı İslamköy’de son yolculuğuna uğurlandı. Demirel'i son yolculuğuna siyasilerin yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından gelen binlerce kişi de uğurladı. Liderler, izdiham nedeniyle camide yerlerini alırken oldukça zor anlar yaşadı. Demirel, Çalcatepe'deki anıtmezarda toprağa verildi. Demirel'in defnedildiği alana gül yaprakları döküldü. Mezara dökülmek üzere çeşitli illerden toprak, bazı barajlardan da su getirildi. Demirel'in mezarının üzerine fötr şapkası da bırakıldı.

20.06.2015Gündem
Garip bir ticari zeka

Garip bir ticari zeka

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in naaşının geçtiği güzergahta bir seyyar satıcının fötr şapka satması dikkat çekti.

19.06.2015Ekonomi
Süleyman Demirele veda günü

Süleyman Demirel'e veda günü

Türkiye siyaset tarihinin yarım asrında görev alan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, son yolculuğuna uğurlanıyor. Ankara'daki ilk tören, Güniz Sokak’taki evinin önünde yapıldı. Demirel son kez evine gittiğinde Isparta'dan getirilen güllerle uğurlandı. 20 yıldır yanından hiç ayrılmayan doktoru Aylin Cesur, gözyaşlarıyla 'Baba'sına veda etti. Demirel için ikinci tören yıllarca görev yaptığı Meclis’te yapıldı. Meclis'teki ve Kocatepe Camii'ndeki törene devletin zirvesi de katıldı.

19.06.2015Gündem
Demirelden babasına: Atatürk rejiminde siz de mebus olabilirsiniz

Demirel'den babasına: Atatürk rejiminde siz de mebus olabilirsiniz

Arkadaşlarının ifadesine göre 57 Süleyman, sınıfın en çalışkan öğrencisiydi. Aynı zamanda çok usluydu. Sınıf arkadaşı 52 Nuri Akdeniz, o günleri şöyle anlatıyordu: “Süleyman’ı ya okul sıralarında ya da evlerinin penceresinden sokağa bakarken görürdük. O bize hiç uymazdı. Yaz tatillerinde bile ders çalışırdı. Bir gün babası Yahya Çavuş’a, ‘Atatürk’ün kurduğu rejime göre siz de mebus (milletvekili) olabilirsiniz’ dediğini hiç unutmam.”

18.06.2015Gündem
Nerede o eski kavgalar | Yeşilçamda dövüş teknikleri ve kuralları

Nerede o eski kavgalar | Yeşilçam'da dövüş teknikleri ve kuralları

Yeşilçam ve Türk dizilerinin aksiyon sahnelerinin aranan konusu kavga, esas oğlanın kızı kurtarması veya kötülere ders vermesi için olmazsa olmazlardandır. Türk sinemasında öyle klişeler vardır ki ne zaman ne zaman bir kavga çıksa genellikle tahminlerimiz doğru çıkar ve ne olacağını biliriz.

23.02.2015Keyif
Sokak modasını fötr şapkalar ele geçirdi

Sokak modasını fötr şapkalar ele geçirdi!

Fötr şapkayla yapılan kombinler...

13.11.2014Pınar Öznur
Haftanın Vizyona Giren Filmleri

Haftanın Vizyona Giren Filmleri

Bugün vizyona giren filmleri kaçırmamanızı öneriyoruz...

2.10.2014İyi Yaşam
Mutlu başladı hüzünlü bitti

Mutlu başladı hüzünlü bitti

İki gün süren buharlı tren yolculuğundan sonra Köln tren istasyonuna iner inmez, flaşlar patladı. Kameralar onu çekiyordu. Neye uğradığını şaşırdı. Birileri elinde bir demet karanfille Zündapp mopedi uzatınca, rüya gördüğünü sandı. Ama kısa bir süre sonra amansız bir hastalığa yakalandı.

15.09.2014Avrupa
Kurtulmuştan Rahmetli Demirel gafı

Kurtulmuş'tan 'Rahmetli Demirel' gafı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Erzurum’da yaptığı konuşma sırasında eski siyasi liderleri eleştirdi. Kurtulmuş, "Rahmetli Ecevit ile rahmetli Demirel arasında, pardon Allah sağlık afiyet versin Demirel arasında, Türkiye’yi 25 cente kimin muhtaç ettiği konusu tartışılırdı" dedi.

18.03.2014Gündem
Sen sussan, kan konuşur

Sen sussan, kan konuşur

Aslında olay aydınlanmıştı. Cinayet silahı elimizdeydi, elimizdeki tek zanlı da itiraf etmişti ama mesleki güdü mü, başka bir duygu mu, içim rahat değildi.

15.02.2014Kelebek
Musa Anterin hayatı film oldu

Musa Anter'in hayatı film oldu

Diyarbakır'da öldürülen Kürt yazar Musa Anter'in yaşamındaki dönüm noktalarını konu alan yönetmen Aydın Orak'ın ilk uzun metraj sinema filmi "Asasız Musa" tamamlandı.

9.01.2014Gündem

36 saatte Johannesburg

Mandela ve arkadaşlarının 19 yılda yarattığı sosyal mucizeyi yakından görmek, zengin yerel kültürü, renkleri, lezzetleri tanımak, Kuzey Yarımküre’deki kıştan kaçıp yaza yolculuk yapmak isterseniz Johannesburg ocakta sizi bekliyor.

22.12.2013Seyahat
Soyunun içinizdeki detayları gösterin

Soyunun içinizdeki detayları gösterin

Dünyanın bir numaralı moda ikonu Gisele Bündchen’in iç giyim koleksiyonu Twigy tarafından Türkiye’ye getirildi, www.markafoni.com’da son iki haftada 130.000 kişi tarafından tıklandı. İşte Gisele koleksiyonunun en çok satan 5 parçası.

4.01.2013Seyahat
Morali son derece yerinde

'Morali son derece yerinde'

Ankara TMK 10’la yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında şüpheli olarak ifadesi alınacak olan eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda sağlık kontrolünden geçirildi. 10 gün önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na, gerekirse müvekkili Karadayı'nın ifade verebileceği yönünde dilekçeyle başvuru yaptığını belirten avukatı Erol Yılmaz Aras, “Kendisi ile telefonda görüşme imkanım oldu. İfadesinin alınmasını zaten bekliyordu. Ancak, bu şekilde polislerin gelip kendisini alması nedeniyle üzgün. Onun dışında morali son derece yerinde” dedi.

3.01.2013Gündem
Harçlık bitince bakan Yazıcı’nın koruması kaçtı

Harçlık bitince bakan Yazıcı’nın koruması kaçtı

Gümrükve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı dün memleketi Rize’de, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan çadırda düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

26.10.2012Gündem
Çocuklar koruma müdürünün çevresini sardı

Çocuklar koruma müdürünün çevresini sardı

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı memleketi Rize’de bayramlaşma törenine katıldı. Bakan yazıcı çocuklara harçlık dağıtılması talimatı verince, koruma müdürünün çevresini saran çocuklar izdihama neden oldu. Çocuklar, zor anlar yaşayan ve çadırdan koşar adımlarla uzaklaşmaya çalışan koruma müdürünün peşinden koştu.

26.10.2012Gündem
Ceza sahasında Metin Kurt yalnızlığı

Ceza sahasında Metin Kurt yalnızlığı

Bu memleket böyle artık. Kabul edelim. Değer atfettiğimiz ne varsa, kimi turnusol bellediysek elimizden kayıp gidiyor.

24.08.2012Futbol
BU KEZ DE KLİMALI FÖTR ŞAPKA YAPTI

BU KEZ DE KLİMALI FÖTR ŞAPKA YAPTI

Erzurumlu mucit Ebubekir Taşbaşı bugüne kadar geliştirdiği icatlarına bir yenisini daha ekledi. Elektirik teknisyeni olan Ebubekir Taşbaşı, yaz aylarında turistlerin serinlemesi için klimalı fötr icat etti. Fötrünü Yakutiye Kent Meydanı'nda turistlerin başına takarak deneyen Taşbaşı "Şapkanın içine telefon bataryası, dışına laptop fanı taktım. Şarjla çalışıyor. Bana 75 liraya mal oldu. Patentini aldıktan sonra Çin'de üretim olursa daha ucuza satışını yapabiliriz" dedi.Nursima ÖZONUR/ ERZURUM /DHA

16.06.2012Haber
Ortaköyü gezdi kimse tanımadı

Ortaköy'ü gezdi kimse tanımadı

MADONNA, İstanbul’dan ayrılmadan önce nargile keyfi yaptı.

10.06.2012Kelebek
Madonna İstanbuldan böyle ayrıldı

Madonna İstanbul'dan böyle ayrıldı

Dünyaca ünlü pop yıldızı Madonna 19 yıl aradan sonra geldiği Türkiye’de TT Arena’da verdiği dev konserin ardından bugün İstanbul’dan Roma’ya gitti.

9.06.2012Gündem
Şapka Müzesi İzmir’de

Şapka Müzesi İzmir’de

KÜLTÜRPARK’ta yarın akşama kadar açık kalacak Karadeniz Günleri Etkinliği’nde stant açan Kastamonu Valiliği, 400 parçanın bulunduğu Şapka Müzesi’nin bir kısmını fuara taşıdı.

6.04.2012Ege

Yazar Sonuçları

Acaba sorun bizde mi?

Günlerdir sosyal medyada, televizyonlarda, yabancı basında Can Yaman’a olan yoğun ilgiyi gözlemliyorum.

29.08.2019

Defile gibi dizi

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dizilerde senaryo, yönetmenlik, oyunculuk, kurgu, müzik kadar kıyafetler de önem kazanmaya başladı. Yeni bölümde olacaklar kadar, başrol oyuncularının yeni bölümde ne giyeceğini de merak ediyoruz.

11.04.2016

Şapkamı çıkararak selam veririm

ŞAPKA giyerim, özellikle fötr şapkalarım vardır.

30.12.2015

Dersimiz: Eklektik stil

Ne demek önce onu anlayalım:

6.11.2015

Git patlat bu kafayı şimdi!

KIZLARIN kafalarıyla ilgili herkesin söyleyeceği ne çok laf varmış arkadaş? Nasıl kafaya takılmışsa bu konu, yıllardır bitmedi.

30.09.2014

Patronlar zirvesi

İş dünyasının patronları ile CEO’lar, bu hafta sonu Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bir araya gelecek.

27.03.2013

Gurusuna bak, Cohen’i al

77 yaşındaki Leonard Cohen’in iki yıllık bir turnenin ardından yeni albüm çıkarmak ve bir başka albüme hazırlanmak için enerjisini nereden bulduğunu merak edenler bir de ‘guru’suna, yani Roshi’ye bakmalı

23.03.2012