MENÜ

Ford Trucks

Ford Trucks ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ford Trucks haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 98 Ford Trucks haberi bulunmuştur.

Ford Trucks Haberleri

Koç Holdingden 3,8 milyar lira net kar

Koç Holding'den 3,8 milyar lira net kar

Koç Holding Üst Yöneticisi Levent Çakıroğlu: "Son 5 yılda yaptığımız 35 milyar liralık yatırım, ülkemize duyduğumuz güvenin somut bir göstergesidir. Piyasadaki zorlu koşullara rağmen disiplinli yönetim anlayışımız, dengeli portföyümüz ve güçlü bilançomuzla başarılı finansal sonuçlara ulaştık. Şirketlerimiz uluslararası pazarlarda başarılı sonuçlar almayı sürdürdü ve ülkemize döviz kazandırmaya devam ettik" açıklamasında bulundu.

8.11.2018Ekonomi
Ali Koç, Ford Otosan’ın yeni çekicisinin tanıtıldığı Hannover’de konuştu

Ali Koç, Ford Otosan’ın yeni çekicisinin tanıtıldığı Hannover’de konuştu

FORD Trucks, Hannover’de başlayan Uluslararası Ticari Araç ve Yan Sanayii Fuarı’nda (IAA), yeni çekicisi F-MAX’i dünyaya tanıttı.

20.09.2018Ekonomi
‘Ülkemizin hayallerine katkı yapıyoruz’

‘Ülkemizin hayallerine katkı yapıyoruz’

FORD Trucks, Hannover’de başlayan Uluslararası Ticari Araç ve Yan Sanayii Fuarı’nda (IAA), yeni çekicisi F-MAX’i dünyaya tanıttı.

19.09.2018Ekonomi
Ford Trucksın yeni çekicisi F-MAXa büyük ödül

Ford Trucks'ın yeni çekicisi F-MAX'a büyük ödül

Ford Trucks'ın yeni yeni çekicisi F-MAX, "Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülü"ne layık görüldü.

19.09.2018Ekonomi
En ‘çekici’ yatırım

En ‘çekici’ yatırım

8 yıl önce Amerikan otomotiv devi Ford’u ağır ticari araç pazarına yeniden girmeye ikna eden Ford Otosan, bu doğrultuda geliştirdiği yüzde 90’ı yerli ilk global kamyonunu (çekici) vitrine çıkardı. 500 milyon doları bulan yatırımla tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen çekici Eskişehir’deki İnönü fabrikasında üretilecek. İsmi eylül ayında açıklanacak kamyona Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, ‘Big Boy’ takma adını verdi.

25.07.2018Ekonomi
25 milyon liralık ‘çekici’ yatırım

25 milyon liralık ‘çekici’ yatırım

2017’de dolar bazında yüzde 15 büyüme yakalayan Arkas Lojistik, 2018’de yeni yatırımlara odaklandı. Ford Trucks ile tekrar iş birliği gerçekleştiren Arkas Lojistik, 60 adet Türk mühendislerin geliştirdiği ve Türkiye’de üretimi yapılan Ford Trucks 1848T ADR’li çekici satın aldı.

29.03.2018Ekonomi
Komşunun araçlarını Koç kiralayacak

Komşunun araçlarını Koç kiralayacak

Koç Holding’in bünyesindeki Otokoç, Avis Budget ile birlikte 455 milyon Euro yatırımla Yunanistan’ın en büyük araç kiralama şirketi Olympic Commercial’ı satın aldı. Yapılan satın almayla 32 bin araçlık parka sahip Yunan şirketin hisselerinin yüzde 80’i Otokoç, yüzde 20’si Avis Budget’in oldu.

15.03.2018Ekonomi
Onun da yerlisini yaptılar 2020de kullanılmaya başlayacak

Onun da yerlisini yaptılar! 2020'de kullanılmaya başlayacak

Ford Otosan, sıfırdan araç, motor ve aks geliştirme ve üretiminden sonra Türkiye’de bir ilke imza atarak tamamen Türk mühendisler tarafından ilk yerli şanzımanı da üretmeye hazırlanıyor. 49.5 milyon Euro yatırımla geliştirilen ilk yerli şanzıman 2020 yılından itibaren Ford Otosan’ın İnönü fabrikasında üretttiği tüm kamyonlarda kullanılacak. Böylece 50 ülkeye satılan kamyonlardaki yerlilik oranı yüzde 100’e yaklaşacak.

18.02.2018Ekonomi
İşte marka marka kış kampanyaları

İşte marka marka kış kampanyaları

Havaların iyice soğumaya başladığı bugünlerde aracınızı kışa hazırlamak için elinizi çabuk tutun, yoksa hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz... Bir sabah kalktığınızda otomobiliniz çalışmayabilir veya yolda ıslak zeminde zorluk çekebilirsiniz. Bunun şakası yok! Hem kendi hem çevrenizdekilerin hayatını tehlikeye atmayın. Bu konuda otomotiv markaları size destek olup, kış bakımları için kampanyaları devreye sokmuş durumda. O yüzden elinizi çabuk tutun.

22.11.2017Ekonomi
Ali Koçtan önemli çağrı: Bu devrim kaçmaz

Ali Koç'tan önemli çağrı: Bu devrim kaçmaz!

Nobel ödüllü Aziz Sancar’ın hayatından ilham alınarak başlatılan ‘Anadolu’ya Bilim Göçü’ isimli projenin tanıtımında konuşan Ali Koç, “Türkiye eğitimin niteliğini yükseltmek zorunda. Bugün hangi pencereden bakarsanız bakın 4. sanayi devrimini kaçırma lüksümüz yok. Çocuklarımızın bilimi sevmeye, anlamaya ve hayal etmeye ihtiyaçları var” dedi.

12.10.2017Ekonomi
Arkas Lojistik’ten yeni yatırım

Arkas Lojistik’ten yeni yatırım

2017 senesini dolar bazında yüzde 15 civarında büyüme ile kapatmayı hedefleyen Arkas Lojistik, büyüme hedefleri doğrultusunda ekipman yatırımlarına devam ediyor.

29.09.2017Ekonomi
Otokoç Otomotiv, 7 ayda 2,8 milyar TL ciro elde etti

Otokoç Otomotiv, 7 ayda 2,8 milyar TL ciro elde etti

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, 7 ayda 2,8 milyar lira ciro elde ettiklerini belirterek, "Yıl sonunda 5,7 milyar lira ciro hedefliyoruz. Piyasanın mevcut durumuna karşın geçen yıla göre ciromuzu yüzde 10 artırmış olacağız." dedi.

18.08.2016Ekonomi

3.06.2016Adana
Rusya planları sekteye uğrattı

Rusya planları sekteye uğrattı

KOÇ Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Rusya ile yaşanan gerginliğin ardından bazı planlarının sekteye uğradığını söyledi. Adana’ya Ford Trucks Yetkili Bayisi’nin açılışına gelen Koç, kendi mühendisleri tarafından geliştirilen Ford Trucks çekici kamyonu, 4 yıl içinde 50 ülkede bayi ağı ile satmayı planladıklarını belirtti.

31.05.2016Ekonomi
Ali Koç: Rusya gerginliği bazı planlarımızı sekteye uğrattı

Ali Koç: Rusya gerginliği bazı planlarımızı sekteye uğrattı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Rusya ile yaşanan gerginliğin ardından bazı planlarının sekteye uğradığını söyledi. Ali Koç’un, konuşması sırasında devamlı yüzüne konan sinekle ilgili de, "Bu sinekle ilgili bir tasarrufunuz olur mu, yoksa konuşma sonuna kadar bizimle mi?" demesi programa katılanları güldürdü.

30.05.2016Ekonomi
Gizerlerden 4S Plaza

Gizerler'den 4S Plaza

27.05.2016Adana
Koç Spor Fest18 Nisan’da başlıyor

Koç Spor Fest18 Nisan’da başlıyor

Koç Holding’in düzenlediği gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest, üniversite spor oyunlarına verdiği destekle büyümeye devam ediyor. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Üniversite Oyunları’nda finaller Koç Spor Fest kapsamında 18 Nisan’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde başlıyor.

17.04.2016Ekonomi
Ford Otosan, 100 milyon dolara ilk ve tek kamyon motorunu üretti

Ford Otosan, 100 milyon dolara ilk ve tek kamyon motorunu üretti

Ford Otosan, Türkiye’de sıfırdan geliştirilen ve üretilen ilk ve tek kamyon motoru yeni nesil Ecotorq’un seri üretimine başladı. Fikri ve sınai hakları Ford Otosan’a ait olan motor 100 milyon dolarlık yatırımla Eskişehir İnönü fabrikasında üretiliyor. Yeni motor Ford Trucks’un modelleri ile Çin’den Avrupa’ya, Ortadoğu’dan Güney Amerika’ya tüm dünyaya ihraç edilecek.

30.03.2016Ekonomi
Ali Koç: Ar-Ge yatırımlarımız 1,3 milyar lirayı buldu

Ali Koç: Ar-Ge yatırımlarımız 1,3 milyar lirayı buldu

Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, "Türkiye'nin teknoloji anlamında rekabet gücünü artırarak, global arenada en önemli oyunculardan ve merkezlerden biri olmasını arzuluyoruz." dedi. Koç, Ar-Ge harcamalarının 1,3 milyar lirayı bulduğunu da ifade etti.

30.03.2016Ekonomi
Gölcük zirvesi

Gölcük zirvesi

Ford Otosan’ın Gölcük fabrikası, Amerikan otomotiv devi Ford’u Avrupa’da zirveye çıkardı. 2011’de hafif ticari araç satışlarında 7’nci sırada bulunan Ford, 2015’te tamamına yakını Gölcük’te üretilen 260 bin 400 adet ticari araç satışı ve yüzde 12.6 pazar payıyla Avrupa’nın lideri oldu.

28.02.2016Ekonomi
Bir kamyon daha Sam*

Bir kamyon daha Sam*!

Ford Otosan, tamamen Türk mühendislerle Türkiye’de geliştirdiği ve yüzde 90’ı yerli olan ‘Cargo’ kamyon ile dünya çapında ses getirmeye devam ediyor. Çin, Brezilya, Rusya ve Ortadoğu’dan sonra Cargo’yu Fas’ın Casablanca şehri üzerinden Afrika kıtasına da sokan Ford Otosan, 5 yıl içinde 50 ülkeye yılda 10 bin kamyon ihraç etmeyi planlıyor.*Başlıkta Hollywood klasikleri arasında yer alan ‘Casablanca’ filminin meşhur repliği ‘Bir daha çal Sam’den esinlenilmiştir.

8.11.2015Ekonomi
Krallar Şehri’ne Koç cargosu

Krallar Şehri’ne Koç 'cargo'su

Koç Holding’in bünyesindeki Ford Otosan, ağır ticaride global oyuncu olma vizyonunda dev bir adım daha attı. Brezilya ve Çin’den sonra Rusya’nın ‘Krallar Şehri’ olarak bilinen Kaliningrand’da aralık sonundan itibaren Cargo kamyon üretmeye hazırlanan Ford Otosan, bu sayede yüzde 10’luk vergi duvarını aşıp satışlarını katlayacak.

10.12.2014Ekonomi
Ford Otosan Rusyada üretim yapacak

Ford Otosan Rusya'da üretim yapacak

Ford Otosan, Trucks kamyon ve çekicilerin Rusya'da üretimi için Avtotor Holding ile üretim işbirliği mutabakat anlaşması imzaladı.

10.12.2014Ekonomi
Hedefleri ortak belirleyerek ilerlemeliyiz

Hedefleri ortak belirleyerek ilerlemeliyiz

KOÇ Holding Yönetim Kurulu üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Muğla’da Ford Trucks bayiinin açılışına katıldı. Ali Koç, birkaç ay içerisinde Gebze’de Türkiye’nin en büyük Ar-Ge Merkezi’nin açılışını yapacaklarını söyleyerek, "Bugün bizi ayrıştıran kara bulutların en kısa zamanda ülkemizi terk etmesini, milletçe ortak hedefler belirleyerek ilerlememiz gerektiğini düşünüyorum" dedi.

26.10.2014Ege
Türkiyenin en büyük Ar-Ge merkezini 1-2 ay içinde açıyoruz

'Türkiye'nin en büyük Ar-Ge merkezini 1-2 ay içinde açıyoruz'

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Ford-Otosan için 1-2 ay içerisinde Sancaktepe'de Türkiye'nin en büyük Ar-Ge merkezinin açılışını yapacaklarının belirtti.

24.10.2014Ekonomi
Ticaretin yükünü taşıyor

Ticaretin yükünü taşıyor

Propratik Mağazası, ağır ve ticari lastik servisi, lastikte filo danışmanlığı gibi ilklere imza atan Büyükkarcı Şirketler Grubu, ‘ağır ticarinin gülen yüzü’ sloganıyla faaliyetlerine yön veriyor.

4.08.2014Ege

Yazar Sonuçları

Kapris yok

 Tren adlı filmde Beren Saat ve İlker Kaleli’nin oynayacağı açıklanmıştı, taraflar da bunu doğruladılar.

21.04.2017