MENÜ

Fırtına Obüsü

Fırtına Obüsü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Fırtına Obüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Fırtına Obüsü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 144 Fırtına Obüsü haberi bulunmuştur.

Fırtına Obüsü Haberleri

Fırtına obüsü Esad güçlerinin bölgesini vurdu

Fırtına obüsü Esad güçlerinin bölgesini vurdu

HATAY Yayladağ’ın sınır hattında konuşlu Türk topçu birliği önceki gün Suriye tarafından Türkiye topraklarına mermi düşmesi üzerine Fırtına obüsleriyle atış yaptı.

13.09.2016Dünya
Son dakika haberi: Kilise bir roket daha atıldı, F-16lar havalandı

Son dakika haberi: Kilis'e bir roket daha atıldı, F-16'lar havalandı

Kilis'ten son dakika haberleri ardı ardına geldi. Kilis kent merkezindeki pazar yeri yakınına Suriye’de terör örgütü IŞİD denetimindeki bölgeden atılan katyuşa roketatar mermisi düştü. Roket, bir dükkana isabet etti. Patlamada 5'i çocuk 6 kişi yaralandı. Patlama sonrası anonslarla bölgenin boşaltılması istendi. Kilis Valisi saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Saat 17.03'te DHA'nın geçtiği habere göre 2 patlama sesi daha duyuldu. AA'nın geçtiği haberde ise "Suriye'den ateşlenen bir roket mermisi daha Kilis kent merkezine isabet etti; olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi" denildi. İkinci saldırıda 2 kişinin yaralandığı iddia ediliyor. TSK, saldırıların ardından IŞİD hedeflerini vurdu, hava harekatı düzenledi.

22.09.2016Gündem
TSKdan Fırat Kalkanı açıklaması: 40 IŞİDli terörist öldürüldü

TSK'dan Fırat Kalkanı açıklaması: 40 IŞİD'li terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) DEAŞ terör örgütü unsurlarına yönelik toplam 20 hava harekâtı düzenlendiğini, 40 DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

22.09.2016Gündem
DEAŞ Kilis’e roket attı, TSK mevzilerini imha etti

DEAŞ Kilis’e roket attı, TSK mevzilerini imha etti

SURİYE’den dün atılan üç Katyuşa roketin Kilis kent merkezine düşmesi sonucu 6’sı Suriyeli çocuk, biri Suriyeli yetişkin 8 kişi yaralandı.

22.09.2016Dünya
Sınır hattında hareketlilik

Sınır hattında hareketlilik

Kilis'te konuşlu olan Fırtına obüsleri IŞİD hedeflerini vuruyor. Keşif uçakları sınırda bölgesinde uçuyor.

23.09.2016Gündem
Suriyeden Kilise 3 roket atıldı, TSK DEAŞ mevziini imha etti

Suriye'den Kilis'e 3 roket atıldı, TSK DEAŞ mevziini imha etti!

Suriye'den ateşlenen 3 roket mermisi Kilis'e düştü. Katyuşa tipi olduğu değerlendirilen roketlerin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri, roket mevzilerini vurdu.

2.10.2016Gündem
TSKdan Fırat Kalkanı için flaş açıklama...

TSK'dan Fırat Kalkanı için flaş açıklama...

Çatışmalar şiddetlendi... Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatı'nın 41'inci gününde 63 terör örgütü DEAŞ hedefine 301 ateş yapıldığını, söz konusu mevzilerin yanlarındaki DEAŞ teröristleriyle imha edildiğini açıkladı. TSK'dan yapılan son dakika açıklamasında "Gün içinde çıkan çatışmalarda 15 muhalifin şehit olduğu, 35 muhalifin yaralandığı, koalisyon güçlerinin 11 hava harekâtı sonucunda 13 DEAŞ unsurunun etkisiz hale getirildiği" bildirildi.

3.10.2016Gündem
Muhalifler Dabıka yaklaştı: 48 saat içinde...

Muhalifler Dabık'a yaklaştı: "48 saat içinde..."

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 41'inci gününde Suriye'nin kuzeyindeki DEAŞ hedeflerine düzenlenen hava harekatıyla terör örgütünün komuta yeri, silah mevzisi ve mühimmat deposu olarak kullanılan dokuz bina imha edildi. Reuters'ın geçtiği habere göre Türkiye'nin desteklediği muhalifler terör örgütü DEAŞ'in elinde bulunan ve sembolik olarak büyük önem verip yığınak yaptıkları Dabık köyüne yaklaştı. Sultan Murat Tümeni komutanı ise "Her şey planlandığı gibi giderse 48 saat içinde Dabık'ta olacağız" dedi. Terör örgütü DEAŞ, Dabık'a çok önem veriyor, kıyametin habercisi olacak nihai bir savaşın yaşanacağı yer olduğu propagandasını yayıyor. ABD'den de gelişmeyle ilgili açıklamalar geldi...

3.10.2016Dünya
TSKdan Fırat Kalkanı açıklaması: Bin 943 hedef vuruldu...

TSK'dan Fırat Kalkanı açıklaması: Bin 943 hedef vuruldu...

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla belirlenen 68 DAEŞ terör örgütü hedefine, 252 Fırtına obüsü, 80 çok namlulu roket atar ve 31 tank atışı yapılarak, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurlarının ilerlemesini geciktiren engellerin imha edildiği bildirildi.

6.10.2016Gündem
Dabık’ın ikmal yolu kesildi

Dabık’ın ikmal yolu kesildi

TSK desteğinde DEAŞ’ın Suriye’nin kuzeyinde kontrolünde kalan son büyük yerleşimlerden olan El Bab’a ilerlemeye çalışan ÖSO, kritik öneme sahip Dabık’ta önemli bir kazanım sağladı. ÖSO, Dabık ile El Bab arasındaki Aktarin köyünü alarak bağlantıyı kesti.

8.10.2016Dünya
Bakan açıkladı: 4 adet F-16 operasyonda yer alıyor

Bakan açıkladı: 4 adet F-16 operasyonda yer alıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Musul operasyonuna çok yönlü bir şekilde katkı sağlıyoruz. Kuzey Irak'ta eğittiğimiz peşmerge güçleri, Başika kampında eğittiğimiz yerel güçler de aktif bir şekilde operasyonun içindeler. 4 tane F-16 jetimiz de operasyonda yer alıyor" dedi. Çavuşoğlu ayrıca Musul operasyonu başladığından bu yana Başika’dan yapılan fırtına obüsü atışları, tank ve havan atışlarıyla 17 DEAŞ teröristinin öldürüldüğünü belirtti.Bakan Çavuşoğlu ile Fransız meslektaşının OHAL konusundaki açıklamaları ise farklı oldu.

24.10.2016Gündem
Çavuşoğlu’nun Musul açıklamaları: 4 jetimiz DEAŞ’a karşı operasyonda

Çavuşoğlu’nun Musul açıklamaları: 4 jetimiz DEAŞ’a karşı operasyonda

Ankara’da temaslarda bulunan Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Musul operasyonuna çok yönlü şekilde katkı sağlıyoruz. 4 tane F-16 jetimiz de hava operasyonlarına katılmak için koalisyonun içinde” dedi. Bakan Çavuşoğlu, özetle şu bilgileri verdi:

24.10.2016Gündem
flaş1

flaş1

25.10.2016Ankara
DEAŞ ve PYD hedefleri vuruldu

DEAŞ ve PYD hedefleri vuruldu

TSK: Fırat Kalkanı Harekatı’nın 63. gününde 72 DEAŞ hedefine ve 15 PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtalarıyla (FIRTINA Obüsü) atış yapıldı. Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 5 muhalif şehit oldu, 28 muhalif yaralandı.

25.10.2016Gündem
Son Dakika haberi: PYD ve DEAŞ’a hava harekatı

Son Dakika haberi: PYD ve DEAŞ’a hava harekatı

TÜRK Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları, bir hafta aradan sonra Suriye’nin kuzeyinde yeniden hava harekâtı düzenleyerek hem El Bab çevresindeki DEAŞ hedeflerini hem de Membiç’in batısındaki PYD unsurlarını vurdu.

20.11.2016Gündem
Sağ ele geçen DEAŞlılar: Kayıp fazla

Sağ ele geçen DEAŞ'lılar: Kayıp fazla

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin El Bab bölgesini terör örgütü DEAŞ’tan temizlemek için ÖSO güçleriyle birlikte sürdürdüğü operasyon karadan top atışı ve havadan devam ederken, sağ olarak ele geçirilen teröristlerin itiraflarına göre, örgütün can kaybının açıklanandan çok daha fazla olduğu ortaya çıktı.

25.12.2016Gündem
TSK açıkladı: 33 terörist öldürüldü

TSK açıkladı: 33 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın 166'ncı gününde, terör örgütü DEAŞ'a ait 259 hedef ateş altına alındı. Gün içindeki çatışmalar ve harekatlarda 33 terörist etkisiz hale getirildi.

5.02.2017Gündem
Son dakika: El Babda sıcak gelişme

Son dakika: El Bab'da sıcak gelişme

Suriye'nin Halep kentine bağlı El Bab'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonlar sürüyor. Türk Hava Kuvvetleri'nin operasyonunda DEAŞ'ın sözde El Bab Valisi öldürülmüştü. TSK destekli ÖSO da dün stratejik bir köyü ele geçirmişti. Mehmetçik ve ÖSO, terör örgütü DEAŞ'ı kuzey, doğu ve batı yönlerinden tamamen kuşatmış durumda. Halep'te DEAŞ'ın elinde kalan son kent olan El Bab’a çıkan ve DEAŞ'lı teröristlerin kente silah ve malzeme göndermek için kullandığı yol, Suriye ordusu tarafından ele geçirildi.

6.02.2017Dünya
TGRT stüdyosuna F-16 ve tank girdi, sosyal medyada bu görüntü olay oldu

TGRT stüdyosuna F-16 ve tank girdi, sosyal medyada bu görüntü olay oldu

TGRT'deki haber bülteninde kullanılan özel teknikler ile stüdyoda haber anlatımı yapılırken tank ve F-16 savaş uçağı stüdyo içinde gibi gösterilerek büyük ilgi gördü. Haber bülteninin ardından görüntüler kısa sürede sosyal medyada paylaşılırken, sunucu Mehmet Aydın'ın tepkileri de sosyal medyanın dilindeydi

22.03.2017Gündem
TGRT stüdyosuna F-16 ve tank girdi

TGRT stüdyosuna F-16 ve tank girdi!

TGRT'deki haber bülteninde El Bab'da devam eden operasyonlar anlatılırken stüdyoya 3 boyutlu olarak Fırtına obüsü ve F-16 girdi. Sunucu Mehmet Aydın ise F-16'dan 3 boyutlu olarak stüdyoya bırakılan bir bomba ve Fırtına obüsünün yaptığı atıştan etkilenmiş gibi hareket etti. Daha önce benzer bir uygulama Arap kanalında yapılmıştı. Aydın haberi sunarken önce üzerinden F-16 bomba bırakarak geçti daha sonra stüdyoya bir Fırtına obüsü girdi ve bomba fırlattı. 3 boyutlu görüntü ve spiker Mehmet Aydın'ın sunumu sosyal medyada da ilgi çekti.

22.03.2017Haber
Suriye sınırına büyük yığınak

Suriye sınırına büyük yığınak

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü PYD’nin kontrolündeki Afrin bölgesinin karşısındaki Kilis’in sınır bölgesine büyük yığınak yapılıyor.

21.06.2017Gündem
Suriye sınırına gece yarısı fırtına obüsü sevkiyatı

Suriye sınırına gece yarısı fırtına obüsü sevkiyatı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü PYD’nin kontrolündeki Afrin bölgesinin karşısındaki Kilis’te sınıra gece olmasına rağmen fırtına obüs topları sevk edildi

24.06.2017Gündem
Afrin hamlesi: Suriye sınırına fırtına obüsü sevkiyatı yapıldı

Afrin hamlesi: Suriye sınırına fırtına obüsü sevkiyatı yapıldı

Terör örgütü PYD’nin kontrolündeki Afrin bölgesinin karşısındaki Kilis’te sınırına Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından fırtına obüs topları sevk edildi.

25.06.2017Gündem
Son dakika... Türkiye Afrinde terör örgütü YPGyi bombaladı

Son dakika... Türkiye Afrin'de terör örgütü YPG'yi bombaladı

Suriye’de PYD/YPG’nin hakim olduğu Afrin bölgesinden dün akşam saat 21.30 sıralarında Türkiye tarafına Doçka makineli tüfekle ateş edilmesine Türk topçusu anında misliyle karşılık verdi.

27.06.2017Gündem
Katar’a 45 komando: Sırada topçular ve Fırtına obüsleri var

Katar’a 45 komando: Sırada topçular ve Fırtına obüsleri var

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) Katar’daki üsse yeni asker sevkiyatı yaptı.

12.07.2017Dünya
Türkiyeden Katara üçüncü askeri sevkiyat

Türkiye'den Katar'a üçüncü askeri sevkiyat

Türkiye'den Katar'a 2 fırtına obüsü ve 171 asker sevk edildi. Askeri personel Katar ile ortak tatbikatta görev alacak.

18.07.2017Gündem
Katara şartlar altıya indi

Katar'a şartlar altıya indi

Katar’a abluka uygulayan Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır, Türk üssünün kapatılmasının da dahil olduğu 13 maddelik talep listesinden geri adım attı. Dört ülkenin BM temsilcileri, bunun yerine Katar’a “terör ve her türlü aşırıcılıkla mücadele”nin yer aldığı altı maddelik yeni bir liste sundu.

19.07.2017Dünya
Gökova Katar yolcusu

Gökova Katar yolcusu

TÜRK Deniz Kuvvetleri’nin TCG Gökova firkateyni, Türkiye’nin bir süre önce üs kurduğu Katar’a doğru yola çıktı.

28.07.2017Gündem
Teyakkuzda bekliyorlar

Teyakkuzda bekliyorlar

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi’nin Suriye sınırındaki Oğulpınar Hudut Karakolu’na yığınak yapıldı. Tanklar ve iş makinaları girmek için emir bekliyor.

16.10.2017Gündem
Suriye sınırına askeri sevkiyat

Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kilis'in Suriye sınırına, fırtına obüsü, zırhlı araçlar ve  komando birlikleri sevk edildi.

23.10.2017Gündem
Kilisin suriye sınırına askeri sevkiyat

Kilis'in suriye sınırına askeri sevkiyat

KİLİS'in Suriye sınırına, fırtına obüsü, zırhlı araçlar ve komando birlikleri sevk edildi.Suriye'nin Halep kentine bağlı Afrin İlçesi'nin karşısında bulunan Kilis'e, askeri araç ve personel sevkiyatı devam ediyor. Fırtına obüsü ve zırhlı araçların yüklü olduğu çekiciler, kent merkezine ulaştı. Askeri araç yüklü çekiciler, güvenlik önlemleri arasında, terör örgütü PKK'nın Suriye?deki uzantısı PYD/YPG kontrolündeki bölgelerin Türkiye tarafındaki hudut birliklerine sevk edildi. Komando birlikleri de 3?üncü Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı sınır birliklerine geçti.

23.10.2017Haber
Afrinde son dakika... Peş peşe ateşlendi

Afrin'de son dakika... Peş peşe ateşlendi

Afrin'de son dakika gelişmesi... Saat 11.05'te sınırı geçen Türk askeri ile ÖSO çeşitli noktalardan Afrin'de ilerliyor. Hürriyet'in edindiği bilgiye göre TSK birliklerinin Afrin içerisinde ilerledikleri mesafe 5 kilometreyi geçti. PYD/YPG'li teröristlerinden alınan köy sayısı saat 19.30 itibarıyla 9'a yükseldi. ÖSO ise Afrin'in kuzeybatısında 3  YPG'liyi ele geçirdiğini duyurdu. Akşam saatlerinde Afrin tarafından Kilis'e atılan roketlerin ardından YPG mevzileri, TSK tarafından fırtına obüsleri ile yoğun şekilde vuruluyor. Hassa sınırından ÇNRA'larla atış yapıldı. PYD/PKK tarafından Reyhanlı ilçesine yönelik roketli saldırıların gerçekleştirildiği iki mevzi TSK'nın hava harekatıyla imha edildi.

21.01.2018Gündem
İşte Afrini dar eden milli silahlar

İşte Afrin'i dar eden milli silahlar

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Zeytin Dalı Harekatı'nda kullandığı yerli yapım radar karıştırıcı, Fırtına obüsü, kirpi, çok namlulu roketatar, ATAK helikopter ve hassas güdümlü kitler gibi araç, silah ve mühimmatla terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarına Afrin'i dar ediyor.

26.01.2018Gündem
Sınıra askeri sevkıyat sürüyor

Sınıra askeri sevkıyat sürüyor

Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri araçlar, Kilis'e ulaştı.

27.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Suriye'de Türkiye'nin yükümlülük ve sorumlulukları

Fırat Kalkanı Harekatı neredeyse bir ayını tamamlamak üzere. Şimdiye dek geçen süreden çok önümüzdeki dönemde Silahlı Kuvvetlerimizin daha Suriye topraklarında ne kadar kalacağı, hedeflerini ne şekilde genişleteceği ya da yeniden tanımlayıp  tanımlamayacağı ve çıkış planının ne olduğu gibi konular merak ediliyor.

18.09.2016