MENÜ

Fırtına Obüsü

Fırtına Obüsü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Fırtına Obüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Fırtına Obüsü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 144 Fırtına Obüsü haberi bulunmuştur.

Fırtına Obüsü Haberleri

Fırtına Obüsleri IŞİDi vurdu: 19 terörist öldürüldü

Fırtına Obüsleri IŞİD'i vurdu: 19 terörist öldürüldü

Türkiye'ye atış hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü IŞİD'e ait 35 hedef, Fırtına obüsleri ve koalisyon uçaklarının hava harekatıyla vuruldu.

28.06.2016Gündem
IŞİDe ait 31 hedef vuruldu

IŞİD'e ait 31 hedef vuruldu

Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'ye yönelik atış yapma hazırlığında olduğu belirlenen terör örgütü IŞİD'e ait silah mevzisi, katyuşa ve havan silahlarından oluşan 31 hedef imha edildi.

25.06.2016Gündem
IŞİDe ait 34 hedef vuruldu

IŞİD'e ait 34 hedef vuruldu

Türkiye'ye yönelik atış hazırlığındaki 34 IŞİD hedefinin imha edildiği operasyonda 20 terörist etkisiz hale getirildi.

24.06.2016Gündem
IŞİDe ait 34 hedef TSK tarafından vuruldu

IŞİD'e ait 34 hedef TSK tarafından vuruldu

Suriye'nin kuzeyinden Türkiye’ye yönelik atış hazırlığında olduğu tespit edilen DAEŞ terör örgütüne ait 34 hedef, dün Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan Fırtına obüsü ve ÇNRA topçu atışları ile koalisyon uçaklarınca düzenlenen 3 hava harekatı sonucu imha edildi. İlk tespitlere göre 20 DAEŞ mensubu etkisiz hale getirilirken, teröristlerin kullandığı 2 bina da vuruldu.

24.06.2016Gündem
flaş

flaş

23.06.2016Ankara
Türk ordusu, IŞİD hedeflerini vurdu

Türk ordusu, IŞİD hedeflerini vurdu

Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye atış hazırlığında olduğu belirlenen terör örgütü IŞİD’e ait olduğu belirlenen 6 hedef, önceki gün Fırtına obüsü, zırhlı muharebe aracı atışları ve koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarıyla düzenlenen hava harekatı sonucu vurularak imha edildi.

19.06.2016Dünya
8 IŞİDli öldürüldü

8 IŞİD'li öldürüldü

Suriye'den Türkiye'ye yönelik atış yapma hazırlığında olduğu tespit edilen IŞİD'e ait 6 hedef, Fırtına obüsü ve Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) atışları ile Koalisyon uçakları tarafından yapılan hava harekatı sonucunda imha edildi.

19.06.2016Gündem
Türkiyeyi hedef almaya hazırlanan IŞİD hedefleri vuruldu

Türkiye'yi hedef almaya hazırlanan IŞİD hedefleri vuruldu

 Suriye'nin kuzeyinden Türkiye'ye atış hazırlığında olduğu belirlenen terör örgütü IŞİD'e ait hedefler, dün Fırtına obüsü atışları ve koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarıyla düzenlenen hava harekatı sonucu vuruldu.

12.06.2016Dünya
Gaziantep’e Katyuşa roketi

Gaziantep’e Katyuşa roketi

SURİYE’nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden Gaziantep’e dün 2 Katyuşa roketatar mermisi atıldı.

28.05.2016Dünya
Suriye sınırındaki İslahiyeye obüs sevkiyatı

Suriye sınırındaki İslahiye'ye obüs sevkiyatı

Tekirdağ’dan demiryolu ile sevk edilen 16 Fırtına obüsü ile zırhlı araç, Gaziantep’in Suriye sınırındaki İslahiye ilçesine ulaştı.Suriye’nin PYD denetimindeki Afrin bölgesi ile komşu olan İslahiye’de, sınır hattındaki güvenlik önlemleri artırılmaya devam ediyor. Son günlerde zırhlı araç takviyesi yapılan İslahiye’ye bugün de Tekirdağ Mekanize Piyade Tugayı’ndan demiryoluyla sevk edilen 16 Fırtına obüsü Gaziantep’inİslahiye İlçesi’ne ulaştı. Tren Garı’na ulaşan ve geniş güvenliktedbirleri tek tek vagonların üzerinden indirilen Fırtına obüsleri, polis ekiplerinin eskortu eşliğinde karayoluyla İslahiye 106’ncı Topçu Alay Komutanlığı’na götürüldü.Fırtına obüsleri ile zırhlı araçların ilerleyen günlerde Suriye sınırında belirlenen bölgelere konuşlandırılacağı öğrenildi.

25.05.2016Haber
16 Fırtına obüsü sınıra gönderildi

16 Fırtına obüsü sınıra gönderildi

Suriye’nin PYD denetimindeki Afrin bölgesi ile komşu olan İslahiye’de, sınır hattındaki güvenlik önlemleri artırılmaya devam ediyor.

25.05.2016Gündem
Suriye sınırındaki İslahiyeye obüs sevkiyatı

Suriye sınırındaki İslahiye'ye obüs sevkiyatı

Tekirdağ’dan demiryolu ile sevk edilen 16 Fırtına obüsü ile zırhlı araç, Gaziantep’in Suriye sınırındaki İslahiye ilçesine ulaştı.

25.05.2016Gündem
Suriye sınırına Fırtına obüsü takviyesi

Suriye sınırına Fırtına obüsü takviyesi

Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki Suriye sınırına Fırtına obüsü sevkiyatı gerçekleştirildi.

20.05.2016Gündem
Sınır ötesi için hazırlıklar tamam

Sınır ötesi için hazırlıklar tamam

TSK, IŞİD'in roket mermilerinin düştüğü Kilis’te teyakkuza geçti. Emir gelmesi halinde sınır ötesine geçmek üzere gerekli hazırlık ve yığınak yapıldı. Kara operasyonu dahil her türlü seçenek gündemde. Bölgedeki askeri kaynaklar, “Sınır ötesine geçmek üzere tüm hazırlığımızı tamamladık” diyor

26.04.2016Gündem
İsmet Yılmaz IŞİDe yönelik operasyonlar hakkında bilgi verdi

İsmet Yılmaz IŞİD'e yönelik operasyonlar hakkında bilgi verdi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Kilis’te yaptığı açıklamada IŞİD hedeflerine yönelik operasyonlara ilişkin bilgileri paylaştı.

13.04.2016Gündem
YPG bölgesinden ateş açıldı, obüsler karşılık verdi

YPG bölgesinden ateş açıldı, obüsler karşılık verdi

Suriye’de YPG bölgesinden ateş açıldı, obüsler karşılık vermeye başladı.

15.02.2016Gündem
Türkiye, YPGyi Halepte Fırtına Obüsleri ile vurdu

Türkiye, YPG'yi Halep'te Fırtına Obüsleri ile vurdu

Suriye İnsanHakları İzleme Örgütü, Türkiye'nin bugün Suriye'nin Halep kentinin YPGkontrolündeki bölgelerini top ateşiyle vurduğunu duyurdu. Top atışlarını yüzde yüz yerli yapım olan Fırtına Obüsleri ile vurdu. İşte Türkiye'de üretilen yüzde yüz yerli Fırtına Obüsü.

13.02.2016Haber
Ateş Serbest - 2015 tatbikatı nefes kesti

'Ateş Serbest - 2015' tatbikatı nefes kesti

Genelkurmay Başkanlığı,  'Ateş Serbest - 2015' tatbikatının Ankara Polatlı'daki General Nahit Şenoğul Atış ve Tatbikat Alanı'nda 08-16 Ekim 2015 tarihleri arasında icra edildiğini açıkladı. İlki 2014 yılında icra edilen Ateş Serbest faaliyeti bu yıl Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine yakın zamanda giren T-129 Atak Taarruz Helikopteri, Millî Piyade Tüfeği ve Fırtına Obüsü başta olmak üzere, 40 silah ve sistem atışa iştirak etti. Seçkin Gözlemci Günü olan 16 Ekim 2015 tarihindeki atışlara, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları, Jandarma Genel Komutanı, Ordu Komutanları, üst düzey askerî personel, vakıf, kurum yöneticileri, askerî öğrenciler, şehit aileleri ve gazilerimiz katıldı.

20.10.2015Haber
Hakkâri Valiliği askere Dağlıca için izin vermedi iddiası

Hakkâri Valiliği askere Dağlıca için izin vermedi iddiası

PKK’nın saldırdığı Dağlıca’da askerin birkaç gün önce operasyon izni talep ettiğini ancak talebin Hakkari Valiliği’nce geri çevrildiği iddia edildi.

27.03.2015Gündem
Genelkurmay Başkanlığından saldırı açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı'ndan saldırı açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü tarafından Dağlıca, Yüksekova, Hakkari bölgesinde havan atışı ve silahlı saldırı yapıldığını açıkladı.

26.03.2015Gündem
200 km’den gelen Suriye füzesini görmedi uyudu

200 km’den gelen Suriye füzesini görmedi uyudu

Türkiye’nin olası saldırılara karşı NATO’dan istediği ve sınırdaki 3 kentte konuşlanmış Patriot bataryalarının hiçbiri, Suriye’den atılan füzeyi tespit edemedi. Bu durum, ‘Türkiye’nin uzun menzilli füzelere karşı korunması yeterli mi?’ sorusunu gündeme getirdi.

26.03.2015Gündem
Dağlıca’da askere iki ayrı saldırı

Dağlıca’da askere iki ayrı saldırı

Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, “Bölücüterör örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015 saat 13.25’teDağlıca / Yüksekova / Hakkâri Bölgesindeki unsurlarımıza yönelik üç adethavan atışı yapılmıştır. Dağlıca’da bulunan havan tespit radarıylabelirlenen söz konusu havan atışlarının yapıldığı hedefler, 155 mmFırtına Obüsü ve 120 mm havanlar ile derhal ateş altına alınmıştır.Ayrıca, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, 25 Mart 2015saat 14.40’da Dağlıca Bölgesindeki unsurlarımıza Biksi makinelitüfekler ve Doçka uçaksavar makineli tüfekler ile ateş edilmek suretiylesilahlı saldırıda bulunulmuştur. Yapılan terörist ateşlerine, bölgedebulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir. Üsbölgelerindeki emniyet tedbirleri artırılmıştır” denildi.

25.03.2015Haber
Reyhanlıdaki patlamaya Suriye tarafından gelen roket yol açtı

Reyhanlı'daki patlamaya Suriye tarafından gelen roket yol açtı

Genelkurmay Başkanlığı, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamanın, Suriye ordusunca muhaliflere yapılan ağır silah atışları sırasında bir roketin düşmesi sonucu meydana geldiğini duyurdu. Açıklamada, angajman kuralları kapsamında iki Fırtına obüsü ile Suriye'de rejime ait bir topçu mevzisine atış yapıldığı ifade edildi.

25.03.2015Gündem
Şemdinlide taciz ateşi

Şemdinli'de taciz ateşi

Bölücü terör örgütü mensupları tarafından Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Melik Tepe Üs Bölgesinde konuşlu Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına taciz ateşi açıldığı, Kale Tepe Üs Bölgesinde konuşlu unsurların taciz ateşine anında karşılık verildiği bildirildi.

14.05.2014Gündem
New York Timesdan Fırtına yorumu: Türkiye tereddüte düştü

New York Times'dan 'Fırtına' yorumu: "Türkiye tereddüte düştü"

ABD'nin en etkili gazetesi New York Times bugün Türkiye'nin Suriye'de iki buçuk yıldır devam eden çatışmalarla ilgili tavrının son dönemde değişmeye başladığını yazdı. Gazeteye göre bu değişikliğin nedeni Suriye muhalefetinin radikal İslamcıların eline geçmesi sonucu sınırda ortaya çıkan güvenlik endişesi ve uluslararası kamuoyundaki tavır değişikliği.

18.10.2013Gündem
TSK’dan El Kaide’ye Fırtına obüsü

TSK’dan El Kaide’ye Fırtına obüsü

GENELKURMAY Başkanlığı, Azaz bölgesini ele geçiren El Kaide tarafından atılan havan mermisine, Fırtına obüsüyle karşılık verildiğini bildirdi.

16.10.2013Gündem
Yerli otobüsler geliyor

Yerli otobüsler geliyor

Türk Savunma Sanayiinin gelişmesine yerli üretim yoluyla katkı sağlayan Savunma şirketleri önemli bir tedarik projesinin altına daha imza atmaya hazırlanıyor

24.05.2009Ekonomi
Kayısı çekirdeği koruyor

Kayısı çekirdeği koruyor

Genelkurmay Başkanlığı, Fırtına obüsünün üretildiği Adapazarı Arifiye’deki 1. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı General Ali Fuat Cebesoy Kışlası’nı medya mensuplarına açtı.

28.11.2008Gündem
Fırtına obüsü işte bu tesislerde yapılıyor

'Fırtına' obüsü işte bu tesislerde yapılıyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 1. Ana Bakım Merkezi Komutanı Albay Sıtkı Varlı, “Fırtına” obüsünün milli imkanlarla üretilmesiyle teknolojik kazanım, savunma sanayinin desteklenmesi, dışa bağımlılıktan kurtulma ve yüzde 35-40 ekonomik kazanç sağlandığını belirtti.

28.11.2008Gündem
PKK’ya bombalar 20 milyon dolara yağdı

PKK’ya bombalar 20 milyon dolara yağdı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’taki PKK kamplarına toplam 52 F-16 ve F-4 uçağı ve topçu desteği ile 4 saatlik operasyonunun yaklaşık maliyeti 20 milyon dolar olarak hesaplanıyor.

17.12.2007Gündem
Kör karanlıkta tepelerine bindik

Kör karanlıkta tepelerine bindik

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kandil ve çevresindeki terörist yuvalarını, son dönemin en kapsamlı hava harekátıyla önceki sabaha karşı vurdu. 3 saatlik bombardımanda, dünyada sayılı hava kuvvetinin kullandığı gece görüş sistemiyle uçan, en usta Türk pilotlarının kullandığı 48 savaş uçağı, terörist inlerini yerle bir etti.

16.12.2007Gündem
Aselsan, 356 milyon dolar ciroyla dünya ligine girdi

Aselsan, 356 milyon dolar ciroyla dünya ligine girdi

Milyarlarca dolar tutarında harcamaların ve yatırımların yapıldığı savunma sanayi dünyasında ilk defa bir Türk firması yer aldı. Askerin telsiz ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Aselsan en çok ciro yapan firmalar sıralamasında ilk yüzde yerini aldı.

28.07.2007Gündem
Lanetli çukur kalmayacak

Lanetli çukur kalmayacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yerel Televizyonlar Birliği'nin kongresinde ‘‘hortumcu medya’’ya yüklendi. Erdoğan, ‘‘Halkın kesesini hortumlayanların elindeki medya organını kullanmasına fırsat vermeyeceğiz. Lanetli çukurları kapatmaya kararlıyız’’ dedi.

30.09.2003Ekonomi
Lanetli çukur kalmayacak

Lanetli çukur kalmayacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yerel Televizyonlar Birliği'nin kongresinde "hortumcu medya"ya yüklendi.

30.09.2003Gündem
Org. Özel Savunma ve Havacılık Dergisi’ne konuştu

Org. Özel Savunma ve Havacılık Dergisi’ne konuştu

İşte Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’in Savunma ve Havacılık Dergisi’ne yaptığı açıklamaların tamamı:

25.03.2015Gündem
Mehmetçiğe tam not

Mehmetçiğe tam not

Türk Silahlı Kuvvetleri, tugay seviyesinde ulaşılan kapasiteyi ’Tuz Gölü-2009 Tatbikatı’nda sergiledi.

11.05.2009Gündem

Yazar Sonuçları

‘Aranjman’ kuralları

GELDİĞİMİZ noktada, Azez’e fırtına obüsleriyle yapılan “savaş değil tedbir amaçlı” müdahaleyi eleştirecek durumda değiliz.

16.02.2016