MENÜ

Fırtına Obüsü

Fırtına Obüsü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Fırtına Obüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Fırtına Obüsü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 143 Fırtına Obüsü haberi bulunmuştur.

Fırtına Obüsü Haberleri

TSKnin ateş gücüne teknolojik destek

TSK'nin ateş gücüne teknolojik destek

ASELSAN, TSK'ye yeni Ateş Destek Otomasyon Sistemi teslimatı gerçekleştirdi.

1.09.2019Teknoloji
Irak sınırına fırtına obüsü ve tank sevkiyatı

Irak sınırına fırtına obüsü ve tank sevkiyatı

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'ndan, Şemdinli ilçesinin Irak sınırında konuşlu askeri birliklere fırtına obüsü ve tank sevkiyatı yapıldı.

30.04.2019Gündem
Fırtınanın namlusu yerli teknolojiye emanet

Fırtına'nın namlusu yerli teknolojiye emanet

TSK'nin ateş gücüne büyük katkı sağlayan Fırtına obüsünün namlu bakımı için yerli üretim otomatik namlu temizleme cihazı Çıngı geliştirildi.

29.04.2019Ekonomi

Tank-Palet Fabrikası tepkisi: İspatla, her şeyi bırakmaya varım

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Zonguldak Ereğli’deki mitingin ardından gittiği Sakarya’da, Arifiye’deki Tank-Palet Fabrikası’nın özelleştirildiği iddialarına yanıt verdi.

20.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sakarya’da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sakarya’da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi Meydanı’ndan düzenlenen Sakarya mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Türkiye ve Türk milletiyle hesabı olan herkes 31 Mart'ı bekliyor" dedi.

19.03.2019Gündem
Tank fabrikası tartışması

Tank fabrikası tartışması

TBMM Genel Kurulu’nda dün, Sakarya’da bulunan Tank ve Palet Fabrikası’nın özelleştirme kapsamına alınmasıyla ilgili tartışma yaşandı. Özelleştirme kararıyla ilgili araştırma önergesi veren ve önergenin ön görüşmelerinin de dün yapılmasını isteyen İYİ Parti’nin önerisi kabul edilmedi.

9.01.2019Gündem
Pakistanın yeni gemi siparişleri yolda

Pakistan'ın yeni gemi siparişleri yolda

Pakistan ordusunun modernizasyonu ve kabiliyetlerinin artırılmasında son dönemde önemli sorumluluklar alan Türk savunma sanayisi, gelecek dönemde ülkede yeni projelere imza atmaya hazırlanıyor. ASFAT AŞ, Pakistan'a 2 adet karakol botuna ilişkin teklif sundu, arama-kurtarma gemisi konusundaki ihtiyacın da TCG Alemdar konseptindeki bir gemiyle karşılanabileceği ifade edildi. Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere: "(MİLGEM'lerin Pakistan'a ihracatı) Avans ödemesi aşamasındayız. Gerekli onayların Merkez Bankasından, maliye birimlerinden alındığını öğrendik. Proje ofisimiz oluştu, biz hazırız." Mevcut ihracat potansiyelimizin 5-10 katı bir potansiyel var Pakistan'da. Bunu hayata geçirebilecek imkanlarımız, Türkiye'ye sevgi, firmalarımızın bu kabiliyetleri var." açıklamalarında bulundu.

28.11.2018Ekonomi
Fırtına obüsüne ihracat yolu

Fırtına obüsüne ihracat yolu

FIRTINA obüsü ihracatında yıllardır Almanya iznine takılan Türkiye, bu engeli Ukrayna’yla aşmaya hazırlanıyor.

24.10.2018Ekonomi
İdlibin güneyine takviyeli TSK kalkanı

İdlib'in güneyine takviyeli TSK kalkanı

SURİYE’de Türkiye sınırı yakınındaki İdlib vilayetinin geleceğiyle ilgili olarak gözler yarın Soçi’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yapacağı görüşmeye çevirilirken, TSK’nın İdlib’e takviyesi devam ediyor.

15.09.2018Gündem
Komutanlar sınırda

Komutanlar sınırda

Suriye ve rejim güçlerinin İdlib kırsalına yönelik saldırıları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) sınır hattına takviyeleri devam ederken, komutanlar da bölgede incelemelerde bulundu.

14.09.2018Gündem
‘Fırtına’lar sınırda

‘Fırtına’lar sınırda

İdlib'in güneyi ile güneybatısına yönelik hava saldırıları dün de devam ederken, güvenlik kaynakları hastane ve okulun vurulmasının Rusya ve rejim güçlerinin bu kentte de Deyr-El Zor, Doğu Guta ve Halep’teki taktiği uyguladığı görüşünde. Hastane ve okulların hedef alınmasıyla sivil halka korku verilip, bulundukları yerleri terk etmeye zorlandıkları belirtildi

10.09.2018Gündem
Suriye sınırına tank ve fırtına obüsü sevkiyatı

Suriye sınırına tank ve fırtına obüsü sevkiyatı

Obüs ve tank yüklü TIR'lar ile zırhlı personel taşıyıcılar Hatay'a ulaştı. Reyhanlı'da çocuklar, askeri araçların geçişi sırasında sevgi gösterisinde bulundu.

10.09.2018Haber
Suriye sınırına tank ve fırtına obüsü sevkiyatı

Suriye sınırına tank ve fırtına obüsü sevkiyatı

Obüs ve tank yüklü tırlar ile zırhlı personel taşıyıcılar Hatay'a ulaştı. Reyhanlı'da çocuklar, askeri araçların geçişi sırasında sevgi gösterisinde bulundu.

10.09.2018Gündem
Suriye sınırına tank ve fırtına obüsü sevkiyatı

Suriye sınırına tank ve fırtına obüsü sevkiyatı

Obüs ve tank yüklü TIR'lar ile zırhlı personel taşıyıcılar Hatay'a ulaştı. Reyhanlı'da çocuklar, askeri araçların geçişi sırasında sevgi gösterisinde bulundu.

10.09.2018Gündem
Hatay sınırına askeri sevkiyat sürüyor

Hatay sınırına askeri sevkiyat sürüyor

TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin İdlib kentine komşu Hatay sınırına fırtına obüsü, tank, panzer ve kirpi sevkiyatı sürüyor.

10.09.2018Gündem
Hatay sınırına obüs ve tank sevkiyatı

Hatay sınırına obüs ve tank sevkiyatı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin İdlib kentine komşu Hatay sınırına fırtına obüsü ve tank sevkiyatı yapıldı.

8.09.2018Haber
Suriye sınırına tank ve fırtına obüsü sevkiyatı yapıldı

Suriye sınırına tank ve fırtına obüsü sevkiyatı yapıldı

Suriye sınırının Menbiç bölgesine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından tank ile fırtına obüs topları sevkiyatı yapıldı.

4.09.2018Haber
TSkdan Suriye sınırına büyük sevkiyat

TSk'dan Suriye sınırına büyük sevkiyat

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Menbiç sınırına çok namlulu roketatar, topçu bataryaları, mekanize piyade ve komando birliklerinden oluşan büyük sevkiyat yapıldı.

4.09.2018Gündem
İdlib önlemi: Türk gözlem kulelerine beton blok

İdlib önlemi: Türk gözlem kulelerine beton blok

SURİYE’de rejim güçlerinin TIR’larla tank ve top yığınağı yapmaya başladığı, Rusya’nın da rejim güçlerine destek vereceği belirtilen İdlib çevresinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kurduğu 12 ayrı gözlem noktasında güvenlik önlemleri artırılıyor.

28.08.2018Gündem
Afrindekinden daha büyük hava hârekatı

Afrin'dekinden daha büyük hava hârekatı

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Kuzey Irak’ta Hakurk bölgesine yönelik operasyonları devam ederken, terör örgütü PKK’nın ana karargâhı konumundaki Kandil Dağı’nın, yoğun hava taarruzlarının hedefi olabileceği bildirildi.

5.06.2018Gündem
Adım adım Cinderes

Adım adım Cinderes

Zeytin Dalı harekâtı dün yeni beldelerin terör örgütü PYD/PKK’dan kurtarılmasıyla sürerken Cinderes bölgesindeki terör hedefleri ateş altına alındı. Teröristlere ait barınak, mevzi ve toplanma alanları Fırtına obüsleriyle vuruldu, savaş uçakları tarafından da hava bombardımanı düzenlendi. Raco ve Cinderes’in Afrin’e ulaşan karayolları da kontrol altına alındı.

4.03.2018Gündem
YPG hedefleri  Fırtına Obüsü Ve Çnralar ile vuruluyor

YPG hedefleri Fırtına Obüsü Ve Çnra'lar ile vuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin Harekatı'nda bir helikopterimizin düşürüldüğünü açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım de "Atak helikopterimiz düştü. İki asker şehit" diyerek acı haberi verdi. Helikopterin düşmesinin ardından terör hedefleri yoğun ateş altına alındı.

10.02.2018Haber
Teröristler ateş altında... Cinderesten dumanlar yükseliyor

Teröristler ateş altında... Cinderes'ten dumanlar yükseliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin Harekatı'nda bir helikopterimizin düşürüldüğünü açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım de "Atak helikopterimiz düştü. İki asker şehit" diyerek acı haberi verdi. Helikopterin düşmesinin ardından terör hedefleri yoğun ateş altına alındı. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in batısındaki Deyr Ballut köyünü PYD/PKK'dan temizledi.

10.02.2018Gündem
Erdoğan, helikopterin düştüğünü açıkladı, Başbakan acı haberi verdi: 2 şehit

Erdoğan, helikopterin düştüğünü açıkladı, Başbakan acı haberi verdi: 2 şehit

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin Harekatı'nda bir helikopterimizin düşürüldüğünü açıkladı. Erdoğan "Güvenlik güçlerimiz büyük bir mücadeleyi yürütüyor. Az önce bir helikopterimiz düşürüldü.  Bütün bunlar olacak. Verdiğimiz kayıplar da olacak.Bedelini ağır ödeyecekler" dedi. Başbakan Binali Yıldırım "ATAK helikopterimiz düştü. İki asker şehit. Herhangi dış bir müdahaleyle düştüğü konusunda kesin bir delil yok, belge yok" açıklaması yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada da ATAK helikopterinin saat 13.00 sularında kırıma uğramıştır. Olayla ilgili teknik heyet tarafından inceleme başlatılmıştır" denildi. Helikopterde şehit olan 2 askerden birinin Kırıkkale nüfusuna kayıtlı Pilot Üsteğmen Erdem Mut (32) olduğu belirlendi.

10.02.2018Gündem
Son dakika... Afrin ve Kilisten acı haberler

Son dakika... Afrin ve Kilis'ten acı haberler!

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Kilis ve Afrin'de terör örgütü mensuplarının yaptıkları saldırılarda üç askerin şehit olduğu bildirildi.

3.02.2018Gündem
Sınıra askeri sevkıyat sürüyor

Sınıra askeri sevkıyat sürüyor

Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri araçlar, Kilis'e ulaştı.

27.01.2018Gündem
İşte Afrini dar eden milli silahlar

İşte Afrin'i dar eden milli silahlar

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Zeytin Dalı Harekatı'nda kullandığı yerli yapım radar karıştırıcı, Fırtına obüsü, kirpi, çok namlulu roketatar, ATAK helikopter ve hassas güdümlü kitler gibi araç, silah ve mühimmatla terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarına Afrin'i dar ediyor.

26.01.2018Gündem
Afrinde son dakika... Peş peşe ateşlendi

Afrin'de son dakika... Peş peşe ateşlendi

Afrin'de son dakika gelişmesi... Saat 11.05'te sınırı geçen Türk askeri ile ÖSO çeşitli noktalardan Afrin'de ilerliyor. Hürriyet'in edindiği bilgiye göre TSK birliklerinin Afrin içerisinde ilerledikleri mesafe 5 kilometreyi geçti. PYD/YPG'li teröristlerinden alınan köy sayısı saat 19.30 itibarıyla 9'a yükseldi. ÖSO ise Afrin'in kuzeybatısında 3  YPG'liyi ele geçirdiğini duyurdu. Akşam saatlerinde Afrin tarafından Kilis'e atılan roketlerin ardından YPG mevzileri, TSK tarafından fırtına obüsleri ile yoğun şekilde vuruluyor. Hassa sınırından ÇNRA'larla atış yapıldı. PYD/PKK tarafından Reyhanlı ilçesine yönelik roketli saldırıların gerçekleştirildiği iki mevzi TSK'nın hava harekatıyla imha edildi.

21.01.2018Gündem
Kilisin suriye sınırına askeri sevkiyat

Kilis'in suriye sınırına askeri sevkiyat

KİLİS'in Suriye sınırına, fırtına obüsü, zırhlı araçlar ve komando birlikleri sevk edildi.Suriye'nin Halep kentine bağlı Afrin İlçesi'nin karşısında bulunan Kilis'e, askeri araç ve personel sevkiyatı devam ediyor. Fırtına obüsü ve zırhlı araçların yüklü olduğu çekiciler, kent merkezine ulaştı. Askeri araç yüklü çekiciler, güvenlik önlemleri arasında, terör örgütü PKK'nın Suriye?deki uzantısı PYD/YPG kontrolündeki bölgelerin Türkiye tarafındaki hudut birliklerine sevk edildi. Komando birlikleri de 3?üncü Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı sınır birliklerine geçti.

23.10.2017Haber
Suriye sınırına askeri sevkiyat

Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kilis'in Suriye sınırına, fırtına obüsü, zırhlı araçlar ve  komando birlikleri sevk edildi.

23.10.2017Gündem
Teyakkuzda bekliyorlar

Teyakkuzda bekliyorlar

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi’nin Suriye sınırındaki Oğulpınar Hudut Karakolu’na yığınak yapıldı. Tanklar ve iş makinaları girmek için emir bekliyor.

16.10.2017Gündem